Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 49

Temat: letnie gumy

  1. #11
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2006
    Mieszka w
    Stalowa Wola
    Auto
    Giulia MY22 Estrema było 156 2x147 166Busso 159...
    Postów
    772

    Domyślnie

    no glasne sa strasznie ja mam wanli w V to szumi niezle ale poza tym malym mankamentem drogi trzyma sie pieknie 205/55/15
    alfa romeo jest 159 & 147 była 166 3.0.v6 super!!156jtdx2 147jtd8v

  2. #12
    adasco
    Gość

    Domyślnie

    sie mialem wstrzymac..... to sie kurde wstrzymalem. nie wytrzymalem.
    dzieciak chory... mysle, co trak bede w domu siedzial, wezme alfe na spacer. No i juz stoi na letnich, napompowanych siakims tam gazem. Jakby co - to wulkanizatorzy przy shellu na Dabrowskiego pompuja gazem.
    A teraz ide pucowac bebechy alfie.

  3. #13
    moninika
    Gość

    Domyślnie

    a w naszej alfie na zimówkach mamy opony z bieznkiem V, poprzednie auto też miało w V i nic nie hałasowało,
    a za to na letnich mamy Michellin i hałas jak w traktorze :x
    więc tutaj nie mogę się z Wami zgodzić.

  4. #14
    drugimarcin
    Gość

    Domyślnie

    Halas nie wynika z ksztaltu bieznika, tylko z zawieszki, z tylu w alfach z powodu zawieszenia robia sie schodki na klockach bieznika, w 156 147 i Gt, szczegolnie przy felgach 16 i 17 cali. W rezultacie opony halasuja i najgorsze w tym wzgledzie sa Good Year F1, Pirelli P7000, Polecam Dunlopa Sportmaxxa lub Conti SportContact 2.

  5. #15
    Użytkownik Rowerzysta Avatar marekm
    Dołączył
    07 2006
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    służy do jazdy, a nie do oglądania
    Postów
    443

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcins737
    moninika - opony kierunkowe z bieżnikiem w kształcie V to najgłośniejsze opony jakie mogą być , nie polecam ...dodam iz właśnie zdjąłem z auta letnie Goodyear Eagle F1 GS-D2 87Y
    215/45/17 (co za naaaaazwa... :wink: ) które miały przebieg jakieś 25kkm - nie dało się na nich jeździć , potworny hałas szczególnie przy mniejszych prędkościach i przy toczeniu na luzie

    (...) bieznika V never & never & nver
    Cytat Napisał MaRcInS737 na forum alfaromeo.pl
    co do GY GSD2 to moja teoria na temat ich wycia jest taka że zniszczyła je poprzednia właścicielka mojej GT - auto kupiłem w połowie września `06 , wyprostowałem felgi i niebawem zmieniłem na zimówki więc nie zawracałem sobie głowy kwestią opon - pani włascicielka jeżdżąc na popodbijanych felgach spowodowała zapewne nierównomierne zużycie i tak głośnych GSD2
    i tyle (wycie było najbardziej wkurzające na prędkościach poniżej 70km/h . szczególnie podczas toczenia na luzie , oprócz wycia szarpało autem)
    no to zdecyduje się wreszcie czy to kształt bieżnika czy poprzednia właścicielka

  6. #16
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2006
    Mieszka w
    Stalowa Wola
    Auto
    Giulia MY22 Estrema było 156 2x147 166Busso 159...
    Postów
    772

    Domyślnie

    no ja mam z tylu Conti SportContact 2 i faktycznie sa dobre tez polecam te oponki ladnie trzymaja po zakretach probowalem juz ich mozliwosci na parkingu tesco piszcza dopiero przy sprych predkosciach
    alfa romeo jest 159 & 147 była 166 3.0.v6 super!!156jtdx2 147jtd8v

  7. #17
    Użytkownik Rowerzysta Avatar marekm
    Dołączył
    07 2006
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    służy do jazdy, a nie do oglądania
    Postów
    443

    Domyślnie

    dziwi mnie tylko to Twoje przekonanie ze jodełka to MUSI być przyczyna szumów. Jezdziłem na sp9000, toyo t1 i bf goodrichach g-force (wszystkie mają V) i żadne nie szumiały bardziej niż np bridgestony re040 czy pzero rosso. Co więcej, moge powiedzieć ze najbardziej szumiały p6000 na których dostałem w 2000 roku alfe

  8. #18
    adasco
    Gość

    Domyślnie

    cos z jodelkami na rzeczy jest... bo Marcin nie jest pierwsza osoba, od ktorej slysze, ze jest glosno.... Szkoda, bo chcialem jodelki zanabyc. Na razie mam caly rok na te decyzje, bo obecne kapcie jeszcze ten sezon przetrwaja (drugi...) nim pojda na allegro. Obecnie mam uniroyal cos tam rain tyre. I cisszzsszza zapadla. Albo ta alfa takacicha, albo poprzednio jezdzilem takimi klekotami, ze roznica byla mniej odczuwalna... teraz slysze, ze jest cicho


    Aha, zapomnialem dodac. Pyl z alusow oraz osad z elementow pod maska (np pokrywka silnika) swietnie zmywa sie ludwikiem mietowym oraz taka okragla szczotka do butelek. hehehe
    a teraz musze dyrdac do tesco, bo zona sie zdziwila przy zmywaniu...

  9. #19
    rafjan
    Gość

    Domyślnie

    a ja mam juz 2 lata dunlopy sp 9000 i sa troche glosniejsze ale rekompensuja to rewelacyjnym trzymaniem s ie. rozmiar 225/45/17

  10. #20
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,465

    Domyślnie

    to jakiej firmy opony byly waszym zdaniem najlepsze?

Podobne wątki

  1. Gumy stabilizatora
    Utworzone przez garnek w dziale 147
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 22-06-2015, 20:33
  2. [155] Gumy kolektora 2,0ts 8v.
    Utworzone przez bazyl_78 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 07-02-2014, 19:28
  3. Czy to gumy, czy nie gumy?
    Utworzone przez fabick w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 19-01-2011, 16:15
  4. gumy stabiliztora
    Utworzone przez PAMITO w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 24-05-2010, 20:22
  5. Gumy stabilizatora
    Utworzone przez Piciek w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 27-09-2009, 19:43

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory