Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Temat: [156] Dziura w drodze uszkodzenie i AC

  1. #1
    przemgodz
    Gość

    Domyślnie [156] Dziura w drodze uszkodzenie i AC

    Witam,

    Panowie poradźcie mi jak ugryźć temat.
    Otóż jechałem sobie swoją Alfą jakiś 100-110 km/h i wpadłem w zajebistą dziurą ... głęboka na jakieś 15 cm. Felga się wygięła opona pokiereszowana.
    Niestety nie mogłem wezwać policji na miejsce zdarzenia gdyż nie miałem ważnego przeglądu skończył mi się kilka dni temu .... :cry:
    Zmieniłem koło na letnie i odpaliłem auto ruszyłem z miejsca niby normalnie a tu po przejechaniu jakiś 5 metrów "Motor control power failure" auto trzepie się strasznie, nie ma mocy, nie równo wchodzi na obroty. Zdecydowałem zgłościć szkodę z AC.

    Powiedzcie mi jak to bedzie z uszkodzeniami ??? Jeżeli chodzi o felgę i opone to są widoczne a jak potraktują to uszkodzenie w silniku ? Jak bedzie z amortyzatorem widziałem jak zmieniałem koło że jakiś pierściań na górze jest zerwany ???

    Dzięki z pomoc.

  2. #2
    przemgodz
    Gość

    Domyślnie

    nie wytrzymałem i dziś pojechałem na diagnoze,

    Bład wtrysku cylindra trzeciego.... co kolwiek by to nie było.

  3. #3
    Kamil
    Gość

    Domyślnie

    Ubezpieczenie AC jest ubezpieczeniem dobrowolnym i praktycznie w każdym Towarzystwie Ubezpieczeń jest inny zakres. Radzę najpierw przeczytać Ogólne Warunki Ubezpieczenia, czy przypadkiem nie ma zapisu o braku odpowiedzialności w przypadku nieaktualnych badań technicznych

  4. #4
    Alfalotnik
    Gość

    Domyślnie

    na twoim miejscu zalozyl bym spowrotem pokiereszowane kolo i jechal na miejsce zdarzenia wzywajac policje, najlepiej wieczorem, slaba widocznosc, nie zauwarzyles dziury a jechales z dozwolona predkoscia. W czasie oczekiwania na policje zauwarzyles ze cos sie dzieje z silnikiem, wszystko trzeba umiescic w policyjnej notatce..
    skladasz papiery do ich ubezpieczyciela i sprawa rozwiazana..

  5. #5
    kubbaas
    Gość

    Domyślnie

    jedyne wyjście...
    oczywiscie z podbitym przeglądem... :wink:

  6. #6
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    11 2006
    Mieszka w
    Skawina/obok wsi Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 145, 1.4T.S 1997r.
    Postów
    1,276

    Domyślnie

    a wytlumaczcie mi taka zaleznosc.. Wczoraj wjechala mi kobieta w tyl Alfy. Auto mi nie zgaslo, zjechalismy na pobocze, auto normalnie dzialalo, wylaczylem auto zeby spisac oswiadczenie i jak chcialem po jakis 15 mintuach wsiasc i odpalic to nie bylo pradu... Sprobowalem znowu i pojawily sie kontrolki,ale jak przekrecilem kluczyk drugi raz zeby uruchomic silnik to zglasy. Pozniej juz nic sie nie wlaczalo, zero reakcji tak jak by pradu nie bylo. Akumulator mam nowy no i pytanie jak to sie moglo stac ze sie rozladowal?(bo domyslalm sie ze to aku padl mimo wszystko)

  7. #7
    przemgodz
    Gość

    Domyślnie

    Dzięki za info mam nadzieje iż nie będą się czpiać o usterkę w silniku, nie wiem czy nie ma jakiś głupich zapisów w PZU...

    jeszcze raz dzięki

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar rafik.
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 156SW / 166 3.0 / Lancia Dedra 1.6 16V
    Postów
    612

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konrado
    ...... Akumulator mam nowy no i pytanie jak to sie moglo stac ze sie rozladowal?(bo domyslalm sie ze to aku padl mimo wszystko)
    Może nie aku a gdzieś przewód masowy się poluzował. Samochód chodził bo dostawał ładowanie z alternatora.
    Posprawdzaj wszystkie klemy i łączenia bo może tu leży przyczyna.
    -------------------------
    AR 156 2.4jtd, 191/360 - jest
    Lancia Dedra 1.6 16V - jest
    AR 166 3.0 V6 - była
    AR 166 3.0 V6 Sportronic - jest

  9. #9
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    11 2006
    Mieszka w
    Skawina/obok wsi Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 145, 1.4T.S 1997r.
    Postów
    1,276

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafiki
    Cytat Napisał Konrado
    ...... Akumulator mam nowy no i pytanie jak to sie moglo stac ze sie rozladowal?(bo domyslalm sie ze to aku padl mimo wszystko)
    Może nie aku a gdzieś przewód masowy się poluzował. Samochód chodził bo dostawał ładowanie z alternatora.
    Posprawdzaj wszystkie klemy i łączenia bo może tu leży przyczyna.

    auto odpalilo poprzez kable z innego auta, ale jak zgasilem to znoiwu 0 reakcji, wiec raczej to nie masa bo tak to bym nie odpalil w ogole

  10. #10
    obserwator737
    Gość

    Domyślnie

    mogła się zerwać płyta w aku , zwarcie wewnętrzne i szybka utrata pojemności

Podobne wątki

  1. [159] Uszkodzenie zderzaka.
    Utworzone przez blackrave w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 15-05-2013, 10:49
  2. Uszkodzenie tłoka
    Utworzone przez pawel512 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 23-11-2012, 12:14
  3. Dziura w drodze...
    Utworzone przez Vittorio w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-04-2011, 19:32
  4. [159] dziura w drodze i zawieszenie...
    Utworzone przez Bombardier w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 18-02-2011, 20:18

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory