Strona 18 z 113 PierwszyPierwszy ... 891011121314151617181920212223242526272868 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 171 do 180 z 1122

Temat: Wymiana oleju, czyszczenie odmy, czyszczenie filtru modułu MA.

  1. #171
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,597

    Domyślnie

    Cytat Napisał tx555 Zobacz post
    .....Jeśli ktoś chce aby filtr przy turbinie spełniał swoją funkcję to sądzę że powinien go wymieniać przy każdej wymianie oleju . ...
    Ja jakoś nie mogę zauważyć celowości tej wymiany i roli jaką on pełni- tym bardziej, że ten filtr jest zdaje się za turbiną, a nie na wejściu magistrali olejowej do turbiny
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

  2. #172
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał fan Zobacz post
    ja u siebie jezdze tez na X Cleanie 8100 i jest OK nie ma przeciwskazan dla tego oleju przy silniku MA ?
    Jak był problem z dostępnością Selenii w Stanach, podobno Fiat USA zalecał lanie w serwisach właśnie Motula. W każdym bądź razie spełnia ACEA C3 i SAE 5W-40, a to powinno wystarczyć.
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  3. #173
    Użytkownik Świeżak Avatar ipIV
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Ruda Śląska
    Auto
    Punto Evo 1,4 Multiair Turbo 135KM
    Postów
    90

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciek-156 Zobacz post
    Ja jakoś nie mogę zauważyć celowości tej wymiany i roli jaką on pełni- tym bardziej, że ten filtr jest zdaje się za turbiną, a nie na wejściu magistrali olejowej do turbiny
    To jest zasianie olejem turbosprężarki.

    -----------------------

    Ja tam w kwietniu przy wymianie oleju sprawdzę stan tej śruby (rok, 2 wymiany oleju i ok 25 000km przejechane)... Jak sitko będzie rozerwane to kupuję nową 1 sztukę, pilnikiem tą zaklepaną końcówkę spiłuję i cały wkład filtracyjny z niej wyjmę i zapominam o temacie. Najwyżej turbina wytrzyma nieco mniej...
    Jeżeli filtr będzie OK, to poczekam do jesieni i przy następnej wymianie wymienię i będę wymieniać właśnie co trzecią wymianę oleju (1,5 roku i ~35-37 000km).
    Ostatnio edytowane przez ipIV ; 07-03-2015 o 03:28

  4. #174
    Użytkownik Świeżak Avatar Czarek_S
    Dołączył
    06 2014
    Mieszka w
    Jelenia Góra
    Auto
    Mito 1,4 TB 170KM
    Postów
    87

    Domyślnie

    Dobrałem się i ja do tej śruby. Przebieg auta 103 tys. Po siteczku zostało ledwie wspomnienie.

    Patrząc na to co pisaliście wcześniej to spokojnie można założyć że dobre 50 tys. auto przejeździło już bez tego siteczka i jakoś nic się nie stało.

    Myślę więc, że wymienianie tej śruby na nową to strata pieniędzy, tym bardziej że we wszystkich poprzednich autach jakie miałem z turbo nie było takich wynalazków a w Volvo turbiny chłodzone wodą są powiedziałbym wieczne.
    Ostatnio edytowane przez Czarek_S ; 21-03-2015 o 14:32

  5. #175
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Dacha
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Ruda Śląska
    Auto
    Alfa Romeo MiTo 1.4 QV Limited Edition 52
    Postów
    38

    Domyślnie

    Cytat Napisał Czarek_S Zobacz post
    Dobrałem się i ja do tej śruby. Przebieg auta 103 tys. Po siteczku zostało ledwie wspomnienie.

    Patrząc na to co pisaliście wcześniej to spokojnie można założyć że dobre 50 tys. auto przejeździło już bez tego siteczka i jakoś nic się nie stało.

    Myślę więc, że wymienianie tej śruby na nową to strata pieniędzy, tym bardziej że we wszystkich poprzednich autach jakie miałem z turbo nie było takich wynalazków a w Volvo turbiny chłodzone wodą są powiedziałbym wieczne.
    Witam, ja mam nalatane 60 tys.km. srube czyscilem po 50tys.km. sitko rozsypalo się w rekach. Od tej pory jezdze bez sitka ale teraz przy wymianie oleju zaloze nowa srube (aso 40zl). Czarek napisz więcej o eksplatacji auta, który rocznik, jaki stosujesz olej, jak się sprawuje multiair i ogolnie jakie wrazenia Pozdrawiam.

  6. #176
    Użytkownik Świeżak Avatar Czarek_S
    Dołączył
    06 2014
    Mieszka w
    Jelenia Góra
    Auto
    Mito 1,4 TB 170KM
    Postów
    87

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dacha Zobacz post
    Witam, ja mam nalatane 60 tys.km. srube czyscilem po 50tys.km. sitko rozsypalo się w rekach. Od tej pory jezdze bez sitka ale teraz przy wymianie oleju zaloze nowa srube (aso 40zl). Czarek napisz więcej o eksplatacji auta, który rocznik, jaki stosujesz olej, jak się sprawuje multiair i ogolnie jakie wrazenia Pozdrawiam.
    Auto sprowadziłem z przebiegiem mniej więcej 80 tys. km. (nie kręcony). Mój egzemplarz jest z 2010 roku.

    Odkąd auto posiadam jeździ na Motulu 5W-40 (choć to też nie jest jakiś High-end) a wcześniej śmigało na Selenii, którą uważam raczej za kiepski olej z uwagi na syf jaki zostawia w silniku.

    Autko uważam za udane mimo że własnie dopiero co przytrafiła mi się awaria modułu MA. Pisałem o tym w innym wątku który o tym traktuje.

    Niebawem będę się zabierał za rozrząd więc przy okazji sprawdzę ten filterek do modułu. Jeśli też był z plastiku to zapewne też już go od dawna nie będzie. Najśmieszniejsze jest to że w serwisie ASO Fiata o tym filtrze do modułu dowiedzieli się ode mnie i żadna procedura nie obejmuje jego wymiany! Tej śruby z sitkiem do turbo zresztą też nie albo we Fiacie mają kłopoty z czytaniem instrukcji serwisowych ze zrozumieniem.

  7. #177
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Dacha
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Ruda Śląska
    Auto
    Alfa Romeo MiTo 1.4 QV Limited Edition 52
    Postów
    38

    Domyślnie

    Cytat Napisał Czarek_S Zobacz post
    Auto sprowadziłem z przebiegiem mniej więcej 80 tys. km. (nie kręcony). Mój egzemplarz jest z 2010 roku.

    Odkąd auto posiadam jeździ na Motulu 5W-40 (choć to też nie jest jakiś High-end) a wcześniej śmigało na Selenii, którą uważam raczej za kiepski olej z uwagi na syf jaki zostawia w silniku.

    Autko uważam za udane mimo że własnie dopiero co przytrafiła mi się awaria modułu MA. Pisałem o tym w innym wątku który o tym traktuje.

    Niebawem będę się zabierał za rozrząd więc przy okazji sprawdzę ten filterek do modułu. Jeśli też był z plastiku to zapewne też już go od dawna nie będzie. Najśmieszniejsze jest to że w serwisie ASO Fiata o tym filtrze do modułu dowiedzieli się ode mnie i żadna procedura nie obejmuje jego wymiany! Tej śruby z sitkiem do turbo zresztą też nie albo we Fiacie mają kłopoty z czytaniem instrukcji serwisowych ze zrozumieniem.
    Moja jest z 10.11r. ponoc poprawili modul Multiair, co do sruby to miałem to samo w aso nie mieli o niej pojęcia, dopiero jak poznałem na spocie kumpla co robi w Ganinexie sprowadzili mi te srube. Co do oleju to po rekomendacji Wloszkowa z tego forum zalałem olejem 5w30 firmy AMSOIL jestem zadowolony za jakies 2tys.km planuje zalac znowu tym samym tylko 0w30. Opinie do Motula sa podzielone dużo ludzi twierdzi ze jest często podrabiany.

  8. #178
    Użytkownik Świeżak Avatar Czarek_S
    Dołączył
    06 2014
    Mieszka w
    Jelenia Góra
    Auto
    Mito 1,4 TB 170KM
    Postów
    87

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dacha Zobacz post
    Moja jest z 10.11r. ponoc poprawili modul Multiair, co do sruby to miałem to samo w aso nie mieli o niej pojęcia, dopiero jak poznałem na spocie kumpla co robi w Ganinexie sprowadzili mi te srube. Co do oleju to po rekomendacji Wloszkowa z tego forum zalałem olejem 5w30 firmy AMSOIL jestem zadowolony za jakies 2tys.km planuje zalac znowu tym samym tylko 0w30. Opinie do Motula sa podzielone dużo ludzi twierdzi ze jest często podrabiany.
    Moduł faktycznie uległ jakiejś modyfikacji bo na wymianę jest już z innym numerem części. Nie mam jednak wiedzy na temat co konkretnie się zmieniło i kiedy (konstrukcja czy np tylko dostawca). Moja alfa nie pamiętam teraz w którym miesiącu była wyprodukowana ale rejestracja w listopadzie więc jeśli Twoja ma już zmodyfikowany moduł to moja widocznie jest jedną z ostatnich która się nie załapała na tą poprawkę. Mój moduł na tą chwilę został naprawiony - zobaczymy ile pochodzi. Teraz czekam na odpowiedź z FAP bo oczywiście postanowiłem się pożalić

    Co do oleju - ja też polecam AMSOIL. Jednak z tą zmiana parametrów oleju to bym nie przesadzał. Gdzieś tam czytałem kiedyś na stronie AMSOIL'a że lepiej iść w stronę 5W-50 jeśli ktoś namiętnie korzysta z mocy silnika. Trzeba też pamiętać że do innego oleju warto by było zaadoptować moduł na nowo (tu nawet przy każdej wymianie powinno się ten fakt w sterowniku zaznaczać). Ja zmieniam olej co 4 miesiące z uwagi na przebieg więc Motul jest dla mnie pewnego rodzaju kompromisem. Kupuje go tylko z firmy PETROSTAR i tylko konfekcjonowany (nigdy z beczki) więc raczej powinien być to oryginał. Zresztą czego się dzisiaj nie podrabia? 100% gwarancji to chyba nigdy nie ma.

    tak przy okazji jeżeli chodzi o AMSOIL to polecam ich olej do skrzyni - znacząco poprawia komfort samej zmiany biegów.

  9. #179
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,597

    Domyślnie

    Kolego nie mieszaj silnika MA z MiTo z silnikiem MA Giulietty. W MiTo problemy z modułem MA zdarzały się często (wynikały głównie z nieprawidłowego montażu i braku zabezpieczenia połączeń gwintowanych przez rozkręceniem) w Giuliettach prawidłowo serwisowanych te awarie praktycznie nie wystepują
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

  10. #180
    Użytkownik Świeżak Avatar Czarek_S
    Dołączył
    06 2014
    Mieszka w
    Jelenia Góra
    Auto
    Mito 1,4 TB 170KM
    Postów
    87

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciek-156 Zobacz post
    Kolego nie mieszaj silnika MA z MiTo z silnikiem MA Giulietty. W MiTo problemy z modułem MA zdarzały się często (wynikały głównie z nieprawidłowego montażu i braku zabezpieczenia połączeń gwintowanych przez rozkręceniem) w Giuliettach prawidłowo serwisowanych te awarie praktycznie nie wystepują
    Powiem szczerze, że dziwne by to było jakby do MiTo robili specjalnie mniej starannie niż go Gulietty, tym bardziej ze wersja QV kosztuje wręcz absurdalne pieniądze jak za auto tej klasy. Z tego co się zdążyłem zorientować zabezpieczenia gwintu nie było ani tu ani tu i to jest właśnie problemem (pomijając fakt ze gwint jest zbyt krótki w stosunku do długości tulejki a to już wada konstrukcyjna.

Podobne wątki

  1. [159] Czyszczenie odmy - 2.4 JTDm
    Utworzone przez murgal w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 29-04-2022, 22:18
  2. Czyszczenie odmy olejowej
    Utworzone przez MatiMatteo w dziale 147
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-01-2016, 18:55
  3. Czyszczenie odmy jak ?
    Utworzone przez damian7110 w dziale GT
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 05-11-2015, 11:23
  4. Czyszczenie odmy w JTD - pytanie
    Utworzone przez bastan w dziale 166
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 27-09-2015, 07:57
  5. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16-08-2015, 08:10

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory