Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 28 z 28

Temat: Szarpie dusi się !!!

  1. #21
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Abram
    Dołączył
    04 2013
    Mieszka w
    Kamionna
    Auto
    156 Crosswagon Q4
    Postów
    64

    Domyślnie

    Czekam na ten link, chyba za słabo szukam :-)

    A jak zrobić adaptację w selespeedzie, bo w fes dla selespeeda brak tej opcji.

    Jeśli chodzi o błędy, to stałych brak. Tylko jak jest moment krytyczny, że przestaje jechać to sypie wszystkie na raz, tak jak pisałem wyżej, ale to jest raz na dwa dni. Zwykle jak się dusi to brak błędów.


    Sent from my RM-941_eu_poland_376 using Tapatalk

    A z tym gazem, to faktycznie miałem problem wcześniej, czasami jeden wtrysk mi kulał ale nie sądziłem, że będzie to miało wpływ na jazdę na benzynie
    Ostatnio edytowane przez Abram ; 02-04-2014 o 16:52

  2. #22
    Użytkownik Romeo Avatar e5nio
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Bella 156,1.6 16V, 98r :),Bella 147 1.9 JTD 2001r.
    Postów
    510

    Domyślnie

    http://www.forum.alfaholicy.org/156/...iu_na_4_a.html

    Link proszę.

    Sonda lambda i przepływka powinna być sprawna przy gazie. bo będą problemy. Benzyna może rozjechać mapy gazu i później na odwrót.

  3. #23
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Abram
    Dołączył
    04 2013
    Mieszka w
    Kamionna
    Auto
    156 Crosswagon Q4
    Postów
    64

    Domyślnie

    Okey, w sobotę pójdę do gazownika i zobaczymy.
    Mam tylko nadzieję, że znajdę kogoś od brc na moim terenie, bo jak się okazuje, to nie takie proste.

    Sent from my RM-941_eu_poland_376 using Tapatalk

  4. #24
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar dereza
    Dołączył
    12 2013
    Mieszka w
    Zwoleń
    Auto
    AR
    Postów
    266

    Domyślnie

    Kolega wyżej podał link do założonego przeze mnie tematu
    jedź do gazownika niech zrobi adaptację,regulację,kalibrację, miałem podobnie i mi komp gazu rozwalał benzynę,wystarczy poczytać mój temat,nie ma tak że mapy są na stałe,musisz jechać do dobrego gazownika tylko nie do druciarza bo druciarze powiedzą ci sprzedaj albo wymień silnik.
    instalacja gazowa może narobić ci takiego bajzlu,że w głowie się nie mieści.
    możesz wymenić pół silnika a okaże się tylko,że wystarczy regulacja instalacji gazowej,bo gaz rozjeżdża benzynę i kaplica,jeśli masz starą instalację to pewnie nie masz blokad w komputerze gazu tak jak ja,pierwsze sekwencje były niedopracowane i bez blokad benzyna/gaz i oba komputery gryzły się powodując taki efekt.
    instalacja gazowa nie jest taka prosta w zdiagnozowaniu tak jak się ludziom wydaje,że to tylko reduktor,listwa wtryskowa i butla z gazem jest też komputer i bez interfejsu i odpowiedniej wiedzy jest to czarna magia
    musisz znaleźć dobrego gazownika bo druciarze patrzą na kompa i nie wiedzą na co patrzą
    sam adaptacji nie zrobisz FESEM przy instalacji gaz jak masz samą benzynę to spokojnie,tym lepiej niech zajmie się ktoś kto ma pojęcie w ustawianiu,kaliborowaniu itd.ja zapłaciłem 100zł ale to u dobrego mechanika co zna się na rzeczy i rzecz jasna ceni
    przerabiałem ten temat przez ponad 2 miesiące zanim doszedłem do tego i też myślałem,że to sonda,przepływka,kupiłem sondę nową,podmieniałem 4 oryginalne przepływki,podmienione wtryskiwacze i mówię ooo nie dosyć tego,zrobiłem adaptację fesem i jak ręką odjął,czyli problem tkwi w komputerze czyli trzeba jechać do gazownika,jeśli pomogłem to napisz później.
    uroki instalacji gazowych,nie jest tak prosto jak na samej benzynie,bo auto jest zasilane 2 paliwami,także życzę powodzenia.
    Ostatnio edytowane przez dereza ; 03-04-2014 o 08:05

  5. #25
    Użytkownik Romeo Avatar e5nio
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Bella 156,1.6 16V, 98r :),Bella 147 1.9 JTD 2001r.
    Postów
    510

    Domyślnie

    Abram, na stronie Viaken.pl kupisz interfejs do instalacji BRC w kwocie 60zł (do kilku modeli jakie BRC puszczało 1 interfejs pasuje) i będziesz już indywidualnie sam sobie diagnozować i nawet kalibrować czy jak to się zwie gaz. Wiadomo że byś musiał kilka razy po testować i próbować.

    Tylko że pamiętaj zanim pojedziesz na strojenie gazu, musisz mieć sprawne podzespoły. Bo to będzie kasa wyrzucona w błoto ... bo zaraz Ci znów się coś zacznie dziać bo ECU źle czyta parametry jakie sondy mu wysyłają i myśli że jest coś nie tak...


    PS: nie wiem jak jest z seelspeedem bo nie miałem i nie podłączałem go. Dlaczego FES nie ma opcji resetu adaptacji w seel-u ?. Nie wiem, spróbuj znaleźć nowszy FES i sprawdź. A jak nie to po baw się z Alfa diagiem.
    Ostatnio edytowane przez e5nio ; 03-04-2014 o 09:32

  6. #26
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Abram
    Dołączył
    04 2013
    Mieszka w
    Kamionna
    Auto
    156 Crosswagon Q4
    Postów
    64

    Domyślnie

    No tam co robić w weekend:-)
    W selespeedzie jest sterownik ME 3.1, może w nim po prostu nie ma adaptacji i strojenie od nowa odbywa się w inny sposób?

    Sent from my RM-941_eu_poland_376 using Tapatalk

  7. #27
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Abram
    Dołączył
    04 2013
    Mieszka w
    Kamionna
    Auto
    156 Crosswagon Q4
    Postów
    64

    Domyślnie

    Jakby się komuś chciało zerknąć w te logi i coś o nich powiedzieć, to byłbym wdzięczny.

    111 To jazda 1,2,3 bieg i noga w podłodze.
    333 to moment duszenia i przerywania.
    444 postój
    222 Jazda z powiedzmy stałą prędkością
    Attached Files Attached Files
    Ostatnio edytowane przez Abram ; 05-04-2014 o 15:19

  8. #28
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Abram
    Dołączył
    04 2013
    Mieszka w
    Kamionna
    Auto
    156 Crosswagon Q4
    Postów
    64

    Domyślnie

    Dla zainteresowanych napiszę, że przyczyną była uszkodzona sonda lambda, więc jak ktoś ma podobny problem, to proponuję odpiąć lambdę i zobaczyć jak będzie jeździć. Jak będzie poprawa można wymieniać na nową. Oczywiscie bez sondy samochód nie jeździ idealnie, traci połowę mocy, ale da się dojechać do domu:-)

    Sent from my RM-941_eu_poland_376 using Tapatalk

Podobne wątki

  1. Szarpie i dusi sie ! Alfa 147 1.6 TS Pomocy :)
    Utworzone przez michasecp w dziale 147
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 03-05-2016, 17:27
  2. dusi się i szarpie na niskich obrotach
    Utworzone przez rodzyn w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 15-05-2015, 20:42
  3. Alfa 156 1.6 TS Dusi się i szarpie
    Utworzone przez ManiekMx3 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 04-06-2011, 12:31
  4. Silnik szarpie i dusi >2800 obrotow (dluzsza historia)
    Utworzone przez eMSi_113 w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 12-01-2011, 09:47
  5. dusi na 1 i 2
    Utworzone przez speedo w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 02-09-2007, 12:00

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory