Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Temat: Głośniki Bose czy inne ?

  1. #1
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    03 2014
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6 ts
    Postów
    4

    Domyślnie Głośniki Bose czy inne ?

    Witam, ostatnio zakupilem moje pierwsze auto, jest to Alfa Romeo 147 i potrzebuje odpowiedzi na pytanie , ktore jak widzialem przewijalo sie juz ,natomiast nie znalazlem tam konkretnej odpowiedzi. Pytanie jest takie : czy mam zostawic obecne standardowe glosniki i dokupic tylko sam subwoofer do nich ( jezeli w ogole da sie tak zeby to jakos dzialalo ) , czy kupic caly zestaw z bose czyli 4 duze glosnik i subwoofer. Czy kupic calkiem inne glosniki. Powiem szczerze ze sie za bardzo nie znam na tym i nie wiem jak to wyglada. Powiem jeszcze ze chce sobie dokupic radio z baupunkta toronto 420 i tez nie wiem czy radio ma znaczenie przy tym jak te glosniko beda graly. Nie chodzi mi o to zeby te glosniki napier*alaly mocno ale czysto jakims tam wmiare fajnym basem i niskimi tonami , tuba raczej nie wchodzi w gre , nie zabardzo mi odpowiada zajecie pol bagaznika. Wiec jak to widzicie ? Bylbym wdzieczny za porade bo lubie posluchac wmiare przyjemnych dzwiekow a wiem ze bose takie oferuje.

  2. #2
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar kandy
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    Alfa Romeo 147 2.0 TS '08r
    Postów
    416

    Domyślnie

    Jak dla mnie Bose daje radę Nie mam porównania do standardowych głośników w 147, ale na tle Citroena C5 II i Forda Mondeo Mk 3 grają o wiele lepiej, zwłaszcza bas ze względu na wspomniany subwoofer

  3. #3
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    03 2014
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6 ts
    Postów
    4

    Domyślnie

    Ok, to fajnie bo za opcja z glosnikami bose bylem najbardziej. A powiedz mi , wiesz moze jak wyglada sytuacja z montowaniem tego sprzetu ? Glosniki wystarczy wymienic, a wtyczki i wszystko pasuje ? I czy na sciance bagaznika pod tapicerka bede mial kable zeby podlaczyc ten subwoofer czy bede musial ciagnac kable do bagaznika ? Jeszcze z ciekawosci z pytam : radio masz alfowskie czy zmieniales ?

  4. #4
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar kandy
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    Alfa Romeo 147 2.0 TS '08r
    Postów
    416

    Domyślnie

    Co do spraw technicznych to jestem zielony :p A samo radio mam oryginalne, bo pasuje wizualnie, ale ubolewam, że nie mam mp3

  5. #5
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    03 2014
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6 ts
    Postów
    4

    Domyślnie

    No wlasnie to radio fajnie wyglada ale niestety jest dosyc biedne jesli chodzi o funkcje, a mi zalezy na tym zeby sobie chociaz usb podlaczyc dlatego daje inne.

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar Juro
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Sulejówek
    Auto
    Alfa Romeo 147 TS 1.8 144KM
    Postów
    834

    Domyślnie

    Cytat Napisał aleks22 Zobacz post
    Ok, to fajnie bo za opcja z glosnikami bose bylem najbardziej. A powiedz mi , wiesz moze jak wyglada sytuacja z montowaniem tego sprzetu ? Glosniki wystarczy wymienic, a wtyczki i wszystko pasuje ? I czy na sciance bagaznika pod tapicerka bede mial kable zeby podlaczyc ten subwoofer czy bede musial ciagnac kable do bagaznika ? Jeszcze z ciekawosci z pytam : radio masz alfowskie czy zmieniales ?
    w dziale "zrób to sam" masz dokałdnie opisane punkt po punkcie
    "Pamiętajmy, Alfę Romeo kupujemy sercem, i podobnie jak w przypadku kobiet, tak samo jest z alfami, serce faceta wybiera tą przy której mu szybciej zabije, a nie koniecznie tą która się innym podoba."

    Historia mojej Małej ---> http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...a_mirella.html

    Było: -Renault Laguna 1.6
    -AR 147 1.6 eco
    -Nissan Almera 1.4
    -Toyota Avensis T270 1.8

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar beriba
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    147 1.9 JTD 16V
    Postów
    1,305

    Domyślnie

    Jak chcesz mp3 to dorzuć sobie zmieniarkę sd/usb do zestawu

    wystukane paluchem z telefonu

  8. #8
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar kamil83
    Dołączył
    12 2013
    Auto
    Alfa 147 (Facelift) 1.9 JTD (115 KM)
    Postów
    8

    Domyślnie

    Nawiązując do głośników bose. Czy jest jakaś różnica pomiędzy zestawem bose dla standardowej i pofaceliftowej wersji 147? Mogę zamontować np. zestaw bose wymontowany ze 147 z 2002 roku i założyć w pofacelitowej (2006 rok) wersji (i odwrotnie) ?

  9. #9
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    03 2014
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6 ts
    Postów
    4

    Domyślnie

    Wątpie żeby to miało jakieś znaczenie , w środku nie zmienili nic poza zegarami tak mi sie wydaje wiec nie powinno być problemu z montażem bose w wersji od 2004 roku. Ja natomiast jestem ciekaw też tego czy nie ma problemu z podłączeniem tego dedykowanego zestawu bose dla 147 pod nieoryginalne radio

  10. #10
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    02 2014
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.8 TS
    Postów
    7

    Domyślnie

    nagłośnienie bose to nie tylko głośniki i subwoofer. samo przełożenie sprzętu z innego auta może Cie mocno rozczarować. Cały ideologia systemu bose tkwi w montażu a nie w jakości głośników czy suboofera, bo można kupić znacznie lepszy sprzęt ale trzeba go jeszcze odpowiednio zainstalować (wygłuszenie, zwrotnice, filtry).

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-01-2014, 09:45
  2. głośniki Bose 146, 156
    Utworzone przez kamien007 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 24-09-2009, 18:29

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory