Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 28

Temat: Szkoda calkowita :-(

  1. #1
    Użytkownik Romeo Avatar blackalfa166
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 166 3.0 V6 1999; AR 166 3.0 V6 2002; JEEP Grand Cherokee V8 5.9 1998; Cadillac Seville STS
    Postów
    754

    Domyślnie Szkoda calkowita :-(

    Witam wszystkich.

    niestety jakis pajac postanowil wyprzedzac mnie podczas wykonywanego przez moja zone skretu w lewo na skrzyzowaniu.
    Koles slizgnal sie po calym boku po czym wyladowal w rowie.
    Niestety orzeczona zostala szkoda calkowita. Jak sie okazalo wartosc naszych alf z 1999 w max wyposazeniu wg info-expert to 6500zl ... jakas totalna masakra
    biorac pod uwage ze w samo zawieszenie i remont skrzyni wrzucilem dwa razy tyle.
    Zaprzyjazniony rzeczoznawca powiedzial ze tu za bardzo pola do popisu nie ma i nie uda nam sie wiecej wyssac od ubezpieczyciela bo podwyzszajac wartosc auta podwyzszymy wartosc wraku i dostaniemy to samo albo mniej w roznicy wrak odszkodowanie.
    Auto bylo z oryginalna blacha i nie jestem zwolennikiem rzezby wiec z bolem ale bede sprzedawal samochod...

    Gdyby ktos z was byl zainteresowany wrzucajcie cos na priv lub tutaj :-(

    - - - Updated - - -

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20140304_115326-1.jpg
Wyświetleń:	496
Rozmiar:	125.1 KB
ID:	124320

  2. #2
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Endrjus
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Alfa Romeo 166 '04 2,4 JTD 20V 175 KM
    Postów
    394

    Domyślnie

    Jezeli szkoda jest nie z Twojej winy to nie musisz zgadzac sie szkode calkowita. Ubezpieczyciel ma obowiazek wyplacic odszkodowanie do wysokosci szkody. Odsylam do ustawy o OC. Oczywisxie im jest korzystniej orzec calkowita i beda sie tego trzymac ale jak sie uprzesz i wlaczysz w sprawe rzecznika ubezpieczonych to ma 99% odzyskasz cala kase z faktury za naprawe. Choc moze sie skonczyc na wizycie w sadzie.
    Inaczej jeat z AC i jezeli wina byla Twoja to niestety zgodnie z OWU AC maja do tego prawo.
    Przez kilka lat bylem likwidatorem szkod w jednej z firm i dobrze znam proceder szacowania szkod...moze kiedys i z tym w Polsce ktos zrobi porzadek.
    Zycze cierpiliwosc w walce
    Była Lancia...był Fiat...byla Alfa było Cabrio
    Wróciła Alfa a Ferrari i Maserati ne emeryturze...

  3. #3
    Użytkownik Pasjonat Avatar Masa625
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Auto
    166 2,4 JTD `99
    Postów
    3,517

    Domyślnie

    O kurcze( Smutny widok. Skur..esyn dobrze, że sie tylko ślizgnął po boku auta a nei uderzył sekunde póżniej , bo mógł by pójść strzał w boczne drzwi, a wtedy było by juz bardzo niewesoło. Ale autko raczej do zrobienia si ewydaje. Drzwi w kolorze kupic, prog wspawaci bedzie śmigać.
    Ostatnio edytowane przez Masa625 ; 13-03-2014 o 08:45
    [C

  4. #4
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    odwołanie z podwyższeniem wartości auta przed szkodą , naprawa do 100% wartości auta przed szkodą
    wg mnie za te 6500+ da radę to naprawić ( o ile więcej ukrytych uszkodzeń nie ma - no bo tylko kawałek autka widzimy i nie wiemy co jeszcze tam uznali za uszkodzone )

    - - - Updated - - -

    no ale skoro już podjąłeś decyzję o sprzedaży to coś mi się wydaje , że tego chcesz i tyle
    podwyższając wartość auta przed szkodą wcale nie podnosi się wartości wraku ( auta po szkodzie ) automatycznie
    to już twoja rola wykazać wyższą wartość przed a zaniżyć po ( mnie się udało jednym listem poleconym za 4,50zł )
    Ostatnio edytowane przez bocian ; 13-03-2014 o 09:04








  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar blackalfa166
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 166 3.0 V6 1999; AR 166 3.0 V6 2002; JEEP Grand Cherokee V8 5.9 1998; Cadillac Seville STS
    Postów
    754

    Domyślnie

    Bocian ja poprostu nie lubie i nie chce auta po przygodach taka mam zasade od zawsze. Tej szukalem ponad rok bo wszystko co widzialem bylo po malunkach etc.

    jesli chodzi o naprawe to strzelila przednia szyba dolem przy slupku wiec jakies naprezenia na slupku a sie pojawily mimo ze wyglada niewinnie.

    Kolejna opcja to kupno nastepnej 166 a moja zostawic na czesci ale te co widzialem z ogloszen to masakra.
    wiec jak ktos ma czarna z bezem lub poprostu czarna lub nero vulcano 3.0 z automatem przed lub po lifcie to dawajcie na priv chetnie kupie najwyzej swoj srodek przerzuce jakby brakowalo bezu czy telefonu. Warunek niemalowana

  6. #6
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar drift-r
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Szczecin/Łódź (czasem)
    Auto
    AR 147 1.6TS Distinctive 2001
    Postów
    6,807

    Domyślnie

    Cytat Napisał blackalfa166 Zobacz post
    niestety jakis pajac postanowil wyprzedzac mnie podczas wykonywanego przez moja zone skretu w lewo na skrzyzowaniu.
    I czyją winę orzekli w tej sytuacji?

  7. #7
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    166 2,4JTD CF3 '02; 166 3.0V6 '00
    Postów
    126

    Domyślnie

    Cytat Napisał blackalfa166 Zobacz post
    Tej szukalem ponad rok bo wszystko co widzialem bylo po malunkach etc.
    Bez malunków a szpachla nad kierunkiem z błotnika odpadła..

  8. #8
    Użytkownik Romeo Avatar blackalfa166
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 166 3.0 V6 1999; AR 166 3.0 V6 2002; JEEP Grand Cherokee V8 5.9 1998; Cadillac Seville STS
    Postów
    754

    Domyślnie

    Cytat Napisał drift-r Zobacz post
    I czyją winę orzekli w tej sytuacji?
    winę tego, który wyprzedzał nas

    Cytat Napisał Remi Zobacz post
    Bez malunków a szpachla nad kierunkiem z błotnika odpadła..
    nie widzisz to nie pieprz głupot bo dość mam ciśnienie podniesione. Jak ktoś chce to mogę wysłać fotki zbliżenia każdego miejsca

  9. #9
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar drift-r
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Szczecin/Łódź (czasem)
    Auto
    AR 147 1.6TS Distinctive 2001
    Postów
    6,807

    Domyślnie

    Pytałem dlatego, że spotkałem się już z sytuacją gdzie orzeczono winę osoby wykonującej skręt w lewo - nie zachowanie szczególnej ostrożności. Więc przynajmniej to masz na +.

  10. #10
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar siroccoxp
    Dołączył
    10 2013
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V JTDm blu daytona. BMW E91 320 kombi
    Postów
    322

    Domyślnie

    Jeżeli już mas zamiar ją "wrakować to zostaw sobie jako bazę bądź sprzedaj z niej części. Tym bardziej, że trochę przed "szkodą" już wymieniłeś
    "Nie możesz nazywać siebie prawdziwym miłośnikiem motoryzacji jeśli nigdy nie miałeś Alfy Romeo"

Podobne wątki

  1. szkoda calkowita
    Utworzone przez bugan3 w dziale 156
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 14-06-2010, 22:00

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory