Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 28

Temat: [156] Alfa 2.0 TS 16V

  1. #1
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Polska i Holandia :)
    Auto
    Poszukuję Alfy 159
    Postów
    127

    Domyślnie [156] Alfa 2.0 TS 16V

    Poszukuję rzetelnych i prawdziwych informacji na temat tuningu silnika Alfy 156 2.0 TS 16V o mocy 155 koni...
    ...zasłyszałem na innym forum nieco o Ostrych Wałkach...może ktoś wie coś na ten temat?
    Równierz inne możliwości tuningu zwiekszającego moc i moment silnika...
    jesli można z szacunkowymi kosztami




    proszę o dodawanie prefixu przed tematem

  2. #2
    siwy144
    Gość

    Domyślnie

    Same wałki już beda dość kosztowne. Do tego wypadało by zrobić głowice. Przydał by sie wydech jakiś inny i dolocik zrobić. I można by podjechac na program nowy Mocy pewnie by przybyło ale stosunek mocy do wydanej kasy jest mały. Najlepiej zbierać już w turbo do 10 tys moze sie zamknie Albo swac na coś mocnego V6 może nawet 3.2 ... albo kupić 3.0 i wsadzić do niego tuleje tłoki korby na pojemnosc 3.7 ?

  3. #3
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Polska i Holandia :)
    Auto
    Poszukuję Alfy 159
    Postów
    127

    Domyślnie

    widziałeś co pisał tamten koleś na forum tym co mnie znalazłeś? czy to mozliwe co pisał????
    ja chciałem właśnie obyć się bez swapu na większy silnik i pozostać przy 2.0 litrach...

  4. #4
    siwy144
    Gość

    Domyślnie

    Raczej 240 km po nich nie będzie Na tamtym forum sa naprawdę bardzo dziwneeee osoby czasem aż mnie przerażają

  5. #5
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Polska i Holandia :)
    Auto
    Poszukuję Alfy 159
    Postów
    127

    Domyślnie

    też mi ciężko uwierzyć w 60% przyrost mocy na samych wałkach...a ile szacujesz może być przyrostu na wałkach???

    no on twierdzi że zmienił w swojej Nubirze seryjnej 106 koni i ma teraz mierzone na hamowni 163 konie...

    ...no wypowiadał się tak jakby się znał ale nie wiem czy to możliwe aż w takiej skali??


    ...mnie by zadowoliło 200km na obecną chwilę...w sumie to nawet moja nieźle się zbiera już ze swoimi 155 kucami

  6. #6
    siwy144
    Gość

    Domyślnie

    mysle ze z 30 % może by było . Ale jak pisałem wałki głowica mozna kólka rozrzadu inne zamówić z mozliwoscia ustawiana, wydech i dolot poprawić i troche by km dodało jej Narazie bym Ci proponował pojechac na hamownie sprawdzic ile ma km czy za duzo jej nie ubyło.

  7. #7
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Polska i Holandia :)
    Auto
    Poszukuję Alfy 159
    Postów
    127

    Domyślnie

    póki co nie mam z nią problemów i silnik chodzi dobrze chociaż ma 200.000 przekulane...muszę faktycznie sprawdzić ile jej ubyło na tej hamowni...myślisz że dużo??

  8. #8
    siwy144
    Gość

    Domyślnie

    Oj nie mam pojecia pojedz i sprawdz. Zobacz jaka komprecha i takie tam . Jak trzyma moc i paramety producenta to mozna grzebac.

  9. #9
    Administrator weteran Romeo Avatar ozzy
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Ford Mondeo MK3 2.0 DuraTec Ghia Kombi
    Postów
    915

    Domyślnie

    tomasz7730, nie wiem jakie masz potrzeby i ile pieniędzy chcesz wydać,
    ale pamiętam jeszcze jaką frajdę sprawia usunięcie katalizatora (lub wymiana
    na nowy, nie zapchany) i dolot z szerszej rury tanie modyfikacje a frajdy dają
    co nie miara bo się dźwięk silnika zmienia na bardziej rasowy i dużo zgrabniej
    się zbiera autko.
    Jest: Outlander II, 2.0MIVEC, CVT, 2WD, Lift
    Były: Mitsubishi Lancer Sportback CYxA 1.8; Ford Mondeo MK3 2.0 DuraTec Ghia; Alfa Romeo 156 2.0 T.S. Selespeed; Alfa Romeo 166 3.0 V6 SporTronic; Honda Civic 1.4i EJ9; Fiat 126p 650.

  10. #10
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Polska i Holandia :)
    Auto
    Poszukuję Alfy 159
    Postów
    127

    Domyślnie

    no ja zamierzam pójść trochę dalej i interesuje mnie pogrzebanie w silniku...chciałbym doelowo około 200-220 koni uzystać...ale nie wiem w jaki sposób najlepiej to zrobić i zbieram informacje...

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory