Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Temat: Nietypowa prośba o pomoc- Blistein B6

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Hemi
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Większyce
    Auto
    159 SW 2.4 20V TI
    Postów
    84

    Domyślnie Nietypowa prośba o pomoc- Blistein B6

    Mam prośbę do ogarniętych w temacie alfoholików.
    Problem dotyczy przedniego zawieszenia w mojej 156 FL. Wiem, że tematów jest multum o zawieszeniu ale mam nietypowy problem a raczej jego rozwiązanie.

    Jakiś czas temu wymieniłem zawieszenie w swojej alfie, przed zmianą amorów również miałem B6 tyle,że wylały olej i kupiłem fabrycznie nowe B6 na przód. Od momentu montażu w zawieszeniu słychać metaliczne stuki przy małych nierównościach, są na tyle głośne i odczuwalne, że podczas jazdy gdy jest stuknięcie czuję jakby ktoś uderzył młotkiem o podłogę.
    Proszę abyście zerknęli na zdjęcie w załączniku, do amorów dostałem instrukcję obsługi i wyraźnie widać na niej tulejki, które zaznaczyłem. W czasie demontażu moich starych amorów nie było tych tulei a teraz gdy je zamontowałem jak było w instrukcji coś wali w zawieszeniu:/
    Podpowiedzcie czy u Was są takie tuleje zamontowane bo już nie mam pomysłów co może nie grać. Zawieszenie po montażu sprawdzałem na stacji diagnostycznej ale na szarpakach nie można zasymulować jazdy po dziurach i wszystko wskazuje,że jest sztywne bez luzów.

    Mój obecny setup to: nowe bilsteiny B6 + fabryczne sprężyny jakie były wcześniej oraz nowe górne wahacze. Końcówki drążków i drążek środkowy przy maglownicy również nowy, zbieżność ustawiona.
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	tulejka.jpg
Wyświetleń:	147
Rozmiar:	58.0 KB
ID:	125574  

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Taka tuleja prowadząca znajduje się fabrycznie w górnym kielichu mocowania amortyzatora.
    A te sprężyny to masz takie, jak normalnie są stosowane do klasycznego zwieszenia, czy twardsze o zmniejszonym skoku do zawieszeń sportowych?

  3. #3
    Użytkownik Znawca Avatar Szef
    Dołączył
    06 2007
    Mieszka w
    Olsztyn
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.8 TS 140 KM 2002r
    Postów
    1,208

    Domyślnie

    Wydaje mi sie ze tych metalowych tulejek w Ar sie nie zaklada. Mam je w clio ale w 156 nie kojarze elementu
    Alfa Romeo 156 1.8 16v T.S. V6 pipe DISTINCTIVE ECU ME 7.3.1 EOBD
    www.alfaromeo.mazury.pl

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Hemi
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Większyce
    Auto
    159 SW 2.4 20V TI
    Postów
    84

    Domyślnie

    Spężyny mam seryjne klasyczne, nie są to springi ze sport pack. W sumie sprężyny też chciałbym wymienić na niższe ale boje się o miskę olejową ale z drugiej strony moje auto stoi jak na szczudłach:/

    Ciekawi mnie ile osób zakłada te tuleje a ile nie bo nie mam pomysłów co jest nie tak u mnie z zawieszeniem, że stuka niemiłosiernie.

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Hemi
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Większyce
    Auto
    159 SW 2.4 20V TI
    Postów
    84

    Domyślnie

    Ma ktoś z forumowiczów stary amortyzator do alfy 147 lub 156? Chciałbym aby ktoś zmierzył długość całkowitą amortyzatora,długość tłoka wystającą poza tuleję amortyzatora i długość samego gwintu. Będę wdzięczny za te informacje.

  6. #6
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    ŁÓDŹ
    Auto
    LANCIA KAPPA 2,4 JTD, ALFA ROMEO 166 2,4 JTD
    Postów
    1,905

    Domyślnie

    Mogę Ci zmierzyć nowy amorek, puść mi maila to jutro odpiszę.
    -------
    Autosklep24 zaprasza na zakupy. Dla Forum rabat 10% na hasło "alfaholicy".

    W przypadku nagłej potrzeby rozmowy ze sprzedawcą
    proszę dzwonić 792 465-368


    <a href=http://autosklep24.pl target=_blank rel=nofollow>http://autosklep24.pl</a>

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar Magik
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    Skawina
    Auto
    Była:156 SW 2,4 20V Jest: Kia Sorento 3,5 V6+VW GOLF V PLUS 1,9 TDI[EGR off/pwrd conmir.pl]
    Postów
    587

    Domyślnie

    Hemi, nakrętkę na tłoku dokręć
    Ja tego nie neguję, ale polaryzacja Twojej mentalności obliguje mnie do kontynuowania merytorycznej konwersacji z Tobą.

  8. #8
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    03 2014
    Auto
    AR 156 2.4 JTD
    Postów
    20

    Domyślnie

    Ja dodam tylko od siebie że miałem zgłoszenia reklamacyjne na B6 właśnie z powodu stukania za każdym razem wymieniany był komplet na nowy.

  9. #9
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar wador
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 156 Sportwagon 1.9 JTD CF2
    Postów
    252

    Domyślnie

    Jak kolega Magik mówi dokręć nakrętkę od góry ja sam zakładałem i miałem niedokręconą i tak stukało .

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Hemi
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Większyce
    Auto
    159 SW 2.4 20V TI
    Postów
    84

    Domyślnie

    Nakrętki są dokręcone na maksa,nie ma już możliwości dokręcenia a przy jednej sztuce nawet pękł metal gdzie wkładany jest imbus... Być może u mnie problem stukania jest spowodowany od amortyzatorów?
    Każdy z tutaj obecnych ma zamontowane tuleje dystansowe o których jest też mowa?

    Kriss opisz problem jeśli możesz, sporo takich kompletów było? Ja kupiłem swoje poprzez allegro ale oczywiście z pudełkami i paragonem.

Podobne wątki

  1. [159] Nietypowa prośba odnośnie nr felg
    Utworzone przez losdamianos w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 15-10-2013, 21:02
  2. [GTV] nietypowa prośba
    Utworzone przez kudlaty_bytom w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 16-02-2013, 12:47
  3. Czyszczenie EGR, nietypowa sprawa
    Utworzone przez lukash3 w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 01-03-2012, 12:44
  4. Nietypowa usterka zawiesznia.
    Utworzone przez FerraEnzo w dziale 147
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 24-02-2012, 16:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory