Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 17 z 17

Temat: Zaparowana lampa przednia

  1. #11
    Użytkownik Rowerzysta Avatar rossoneri
    Dołączył
    06 2013
    Mieszka w
    Jarosław
    Auto
    Alfa Romeo GT 3.2 V6 Busso
    Postów
    67

    Domyślnie

    Tak, dzięki za wyczerpującą poradę. Właśnie po ostatnim myciu samochodu zauważyłem, że lampa praktycznie cała była zaparowana a raczej wyglądała jakby padał w jej wnętrzu deszcz co by potwierdzało Twoją tezę. Jak autko postoi tydzień w garażu to nagromadzona wilgoć sobie wychodzi (tak mi się zdaje), ale wystarczy że wyjadę z garażu i po chwili jazdy szybka po chwili znów zachodzi wilgocią. Niestety nie mam doświadczenia w tego typu zabawach, wiec wolałbym przekazać to komuś wprawionemu. Najpierw jednak spróbuję tej porady z odsłonięciem dekielka, możliwe że cześć wilgoci nie może się wydostać z wnętrza i powoduje to że ciągle się skrapla na lampie. Jak to nie pomoże to wezmę się za Twój sposób.

  2. #12
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar tomSRT
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    GT 3.2 ; Brera 2.4
    Postów
    283

    Domyślnie

    Sorry za odgrzewanie starego kotleta ale mam mały problem z jedną z moich lamp (nie ksenon) polegający własnie na parowaniu. Jest to lampa prawa , oryginalna. Wymontowałem ją, dokładnie obejrzałem pod kątem uszkodzeń (nie stwierdzono). Potem rozkleiłem, wyczysciłem , dokładnie usunąłem resztki starej uszczelki i poskładałem na nowo nie żałując uszczelnienia więc o nieszczelnosci na obwodzie nie ma mowy. Niestety lampa nadal paruje. I tu mam pytanie czy może ktoś wie:

    1. dlaczego lewa lampa ma gumowy wężyk, odpowietrznik w kształcie małego "U" z tyłu a w prawej tego nie ma?
    2. Co to są podłuzne białe "szufladki" od tyłu lampy, czy popwinny byc dwie i czy jeśli mam jedną to jest ten problem?
    Otwory są dwa, w jednym jest biała wkładka, drugi jest pusty. Próbowałem go zaślepic silikonem ale nic to nie dało (nadal paruje)

    Jeśli ktos już z tym walczył i ma jakieś pomysły to bedę wdzięczny

  3. #13
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa Romeo GT 1.8
    Postów
    7

    Domyślnie

    Witam wszystkich

    Mam pytanie odnośnie lampy, gdyż u mnie również jedna jest zaparowana. Czy można ją zdemontować bez zdejmowania zderzaka? Z tego co wyszukałem w internecie trzyma się na 2 śrubach, z czego jedna jest widoczna od góry natomiast do drugiej nie mogę się dostać.

  4. #14
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar tomSRT
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    GT 3.2 ; Brera 2.4
    Postów
    283

    Domyślnie

    Cytat Napisał sirjacky Zobacz post
    Witam wszystkich

    Mam pytanie odnośnie lampy, gdyż u mnie również jedna jest zaparowana. Czy można ją zdemontować bez zdejmowania zderzaka? Z tego co wyszukałem w internecie trzyma się na 2 śrubach, z czego jedna jest widoczna od góry natomiast do drugiej nie mogę się dostać.
    Lampa trzyma się na trzech srubach. Jedna z góry i dwie od dołu. Nie musisz zdejmować zderzaka ale musisz go odkręcić z jednej strony.
    Najpierw wkręty trzymające nadkole do zderzaka, potem odchylasz nadkole i masz dwie śruby na TORX 30, potem cztery sruby TORX 30 z przodu pod maską, obok zamka klapy i możesz zsunąć i odchylić zderzak aby dostać się do śrub od lampy.
    Tak naprawdę 10 minut roboty jak wiesz gdzie i co. Pierwszy raz pewnie trudniej

  5. #15
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    159 JTDm
    Postów
    360

    Domyślnie

    Witam. Mam ten sam problem. Lewa lampa zaparowana. Chce zacząć od spr czy uszczelka nie jest podwinietA, bo poprzedni właściciel wymieniał obie lampy. Pytanie na ile wkrętów jest przykrecony dekielek? Chce go zdjąć,by lampa wyschla i zobaczyć uszczelkę

  6. #16
    Użytkownik Fachowiec Avatar LukaSS
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Biała Podl./Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 147 JTD 16V 140KM; Yamaha XTZ 800 Super Tenere
    Postów
    2,540

    Domyślnie

    Zejdź do auta i sprawdź ile tam jest śrubek lub drucików.

  7. #17
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    159 JTDm
    Postów
    360

    Domyślnie

    Cytat Napisał LukaSS Zobacz post
    Zejdź do auta i sprawdź ile tam jest śrubek lub drucików.
    Kwestia jest taka, że dwie śruby wykręciłem(od góry zaślepki) zostaje mi jedna od str nadkola, która prawdopodobnie ma zerwany gwint, bo nie wykręca się tylko obraca ciągle w kółko. Pytanie czy mam się siłować i spróbować wyciągać w stanie jakim jest czy może jest jeszcze jedna czyli 4 śruba od strony centralnej auta. Pytam, bo właśnie od tej strony jest bardzo ciasno, są poprowadzone wiązki tamtędy i potrzebuje kogoś kto ma taką wiedzę ile jest śrub, bym tego nie zepsuł

Podobne wątki

  1. [Brera] lampa przednia
    Utworzone przez tomasz90 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 12-04-2017, 10:11
  2. Opadnieta lampa przednia
    Utworzone przez sebastian-wro w dziale 147
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 16-08-2013, 19:51
  3. Przednia lampa- wymiana
    Utworzone przez gizmobdg w dziale 147
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 02-02-2012, 17:32
  4. lampa przednia
    Utworzone przez turbo42 w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 05-04-2009, 20:06
  5. [33] Zarowka lampa przednia
    Utworzone przez _zagiel_ w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 05-11-2008, 21:02

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory