Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Temat: Zamalowanie małych odprysków

  1. #1
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    09 2013
    Mieszka w
    POZnan*
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 8v 120km, Focus mk2 1.6 tdci 90km
    Postów
    101

    Domyślnie Zamalowanie małych odprysków

    Witam,
    mam na przednich nadkolach małe odpryski...kurde...nie potrafię dokładnie wytłumaczyć o jaki fragment mi chodzi;p Napiszę łopatologicznie...jak z pod opon wylatują drobne kamyczki to uderzają przeważnie o tą część;p(w większości aut są tam zamocowane chlapacze). No i jeden mały nieprzyjemny odprysk mi się zrobił (na górnej krawędzi maski) jak przez własną głupotę i nieuwagę podniosłem maskę przy "podniesionych" wycieraczkach -.-

    Kupiłem podkład antykorozyjny + zmywacz + bazę + bezbarwny.
    Po wyczyszczeniu i przetarciu delikatnie papierem ściernym(1200) uszkodzonych miejsc, pomalowałem podkładem. Jak wysechł, znów przeszlifowałem by usunąć "nadmiar" i pomalowałem bazą. Niestety baza wyszła troszkę za gruba(pędzelkiem to sobie można w du*** posmerać, a nie malować -.-).
    Co teraz? Mogę bazę zeszlifować np. papierem 2500/3000 do równego i nałożyć bezbarwny? Czy pomalować to bezbarwnym i tylko papierem 3000 wyrównać by nie było dużego "przejścia" pomiędzy oryginalnym lakierem, a miejscem pomalowanym?
    Dodam, że gdybym zostawił to tak jak jest to zwykły śmiertelnik by zapewne tego nie zauważył, ale ja niestety będę na to spoglądał co każde mycie auta ;/


    Jeszcze jedno pytanie. Jakiś czas temu kot osiedlowy zrobił sobie na wygrzanej masce posłanie. Zanim się położył to pazurami pokazał na co go stać. Ryski są delikatne...jak się "chuchnie" to ich już nie widać, więc tylko lakier został uszkodzony. Jaką pastą...a raczej o jakiej gradacji to wypolerować(bez użycia maszyny...tylko siła ręczna;p) Najpierw to zmatowić papierem 3000 czy od razu próbować polerować to ręcznie?


    Dziękuję z góry za konkretne odpowiedzi

    Pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar KHOT
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Panzergrau
    Postów
    1,309

    Domyślnie

    Daj dokładne, ładne zdjęcia problemu, to może coś pomożemy, bo tak po samym opisie ciężko.
    "Aby zrozumieć „paradoks" konia ciągnącego wóz,
    najlepiej wyobrazić sobie co się będzie działo, jeśli koniowi założymy wrotki."

    "Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."


  3. #3
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    09 2013
    Mieszka w
    POZnan*
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 8v 120km, Focus mk2 1.6 tdci 90km
    Postów
    101

    Domyślnie

    ok. Jak tylko zrobi się ładniejsza pogoda i przede wszystkim będę miał jak zrobić zdjęcie w ciągu dnia(teraz od rana do nocy siedzę w robocie-.-), czyli w środę;p to wrzucę fotkę mojego detalicznego "problemu"

    Zanim jednak będzie środa to chciałbym się dopytać, czy pastę k2 turbo(jeszcze niedawno tempo) lekkościerną pastą polerską z woskiem uda się "wyślizgać" lakier zmatowiony papierem 2500? Miałeś może do czynienia z tą pastą i jednocześnie tym papierem? ;p


    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Scorpio ; 14-04-2014 o 21:17

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar 1990mb
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Jarocin/Poznan, Poland, Poland
    Auto
    [Była] Alfa Romeo 145 TD 96 r.; [Jest] Alfa Romeo 147 07 r. 1,6 T.S. ; Alfa Romeo 145 1,9JTD++ 99r.
    Postów
    1,111

    Domyślnie

    Cytat Napisał Scorpio Zobacz post
    Zanim jednak będzie środa to chciałbym się dopytać, czy pastę k2 turbo(jeszcze niedawno tempo) lekkościerną pastą polerską z woskiem uda się "wyślizgać" lakier zmatowiony papierem 2500? Miałeś może do czynienia z tą pastą i jednocześnie tym papierem? ;p
    zły wybór, bardzo zły, i nawet nie pytaj dlaczego, po prostu przyjmij do wiadomości i zapamiętaj. Staramy się tu ''dbać'' o samochody a nie je niszczyc.
    Masz zniszczony lakier w swoim aucie???
    Chętnie pomogę
    Szczegóły:
    http://www.forum.alfaholicy.org/wiel...ml#post1379105


  5. #5
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    09 2013
    Mieszka w
    POZnan*
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 8v 120km, Focus mk2 1.6 tdci 90km
    Postów
    101

    Domyślnie

    dużo to mi nie pomogłeś -.-
    pasta jest złym wyborem, tak?
    Z tym zmatowienie lakieru chodziło mi bardziej o fragment 1cm na 2cm i tego "wypolerowanie", a nie np całych drzwi lub całej maski;p Bo taki właśnie fragment przydało by mi się wypolerować.
    Pytam się ponieważ chce dbać o auto...dlatego zanim pociągnę to papierem ściernym wolę się dopytać.
    No i przede wszystkim póki co efekt ma być zadowalający...czyli taki by się nie rzucało to w oczy...a z czasem będzie profesjonalny detailing...u Cb ofc^^

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar 1990mb
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Jarocin/Poznan, Poland, Poland
    Auto
    [Była] Alfa Romeo 145 TD 96 r.; [Jest] Alfa Romeo 147 07 r. 1,6 T.S. ; Alfa Romeo 145 1,9JTD++ 99r.
    Postów
    1,111

    Domyślnie

    Nie nie, nie chodzi mi że pasta jest złym wyborem, konkretna pasta tempo jest złym wyborem, na pewno nic nie naprawi, ( jedynie trochę przymaskuje) a czasami narobi większego bałaganu niż jest.

    U mnie? oczywiście zapraszam, co prawda z czasem u mnie jest ostatnio bardzo kiepsko, ale daj znać co ustalimy jakiś termin.
    Masz zniszczony lakier w swoim aucie???
    Chętnie pomogę
    Szczegóły:
    http://www.forum.alfaholicy.org/wiel...ml#post1379105


  7. #7
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    09 2013
    Mieszka w
    POZnan*
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 8v 120km, Focus mk2 1.6 tdci 90km
    Postów
    101

    Domyślnie

    To jeśli mógłbym prosić o poradę...czym w takim razie "dobrze zamaskować" lub po prostu częściowo usunąć z takiego małego kawałka(ok 1cm x 2cm) zmatowienie papierem ściernym? Póki co chciałbym tylko ten kawałeczek ogarnąć, żeby nie raził mnie w oczy, a na "wyślizganie" całego auta jakoś się umówimy za jakiś czas (u mnie w tym miesiącu czas wolny to tylko noc=spanie )
    I skąd to zdziwienie, że u Cb?;p Sugerowałem się Twoją "stopką" pod postem

  8. #8
    Użytkownik Romeo Avatar 1990mb
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Jarocin/Poznan, Poland, Poland
    Auto
    [Była] Alfa Romeo 145 TD 96 r.; [Jest] Alfa Romeo 147 07 r. 1,6 T.S. ; Alfa Romeo 145 1,9JTD++ 99r.
    Postów
    1,111

    Domyślnie

    Papierem jeszcze bardziej zmatowisz i tak pen trzeba polerować, tak na prawdę moim zdaniem wszystko jest zbyt drogie aby tylko usunąć taki kawałek. bo za pastę dasz 30 zł a wykorzystasz kropelkę.

    p.s.
    Nie jestem zdziwiony, po prostu chciałem się upewnić czy dobrze zrozumiałem

    Wysyłane z mojego GT-S6500D za pomocą Tapatalk 2
    Masz zniszczony lakier w swoim aucie???
    Chętnie pomogę
    Szczegóły:
    http://www.forum.alfaholicy.org/wiel...ml#post1379105


  9. #9
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    09 2013
    Mieszka w
    POZnan*
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 8v 120km, Focus mk2 1.6 tdci 90km
    Postów
    101

    Domyślnie

    no dobra...to póki co będzie tak jak jest i już. Dużo wosku nałożę i tyle ;p A za jakiś czas polerka profesjonalna i będzie gitara
    Dzięki za odp

    Pozdro

  10. #10
    Użytkownik Znawca Avatar wheelerwasp02
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6TS 120KM
    Postów
    1,544

    Domyślnie

    Wczoraj się natknąłem na taki poradnik..
    Podaje link bo nie wiem czy autor zezwala na kopiowanie samej treści..
    http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=25&t=112442

    Wydaję się mieć sens w usuwaniu odprysków..
    Pozdrawiam Kuba



    Pomogłem kliknij "Podziękuj"

Podobne wątki

  1. 6 małych swiec? o co chodzi?
    Utworzone przez fromherotozero w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 24-07-2015, 22:01
  2. [159] lakierowanie odprysków na masce i zderzaku - spasowanie, dobór koloru
    Utworzone przez losdamianos w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 04-06-2015, 12:23
  3. Giulietta po małych modach
    Utworzone przez Piotriix w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 18-02-2015, 06:37
  4. Zamalowanie drobnych rys.
    Utworzone przez Saubs w dziale Kosmetyka
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 10-11-2014, 19:40
  5. [159] Usuwanie odprysków na lakierze
    Utworzone przez Indy w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 24-08-2012, 12:18

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory