Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Skrzynie do Twin Sparków

  1. #1
    ciechu
    Gość

    Domyślnie Skrzynie do Twin Sparków

    Witam, mam pytanko. Jeżdzę Alfą 145 1,8TS z 1997 roku. Ostatnio dosłownie rozsypała mi się skrzynia biegów. Może ktoś mi doradzić gdzie taką skrzynię mogę kupić? Na co zwrócić uwagę? Czy będzie pasowała od innych modeli Alf z takimi silnikami? Czy może skrzynie od 1.6TS bądź 2.0TS też będą pasowały? Dodam, że interesuje się troche motoryzacją i chciałbym tą skrzynię wymienić samemu. Może ma ktoś jakieś przydatne sugestie? Z góry dziekuję za pomoc. Pozdrawiam.

  2. #2
    Emeryt Fachowiec
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulia 2.0 Turbo 200KM '17
    Postów
    2,169

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar kozi_Lukasz
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Warsaw, Poland, Poland
    Auto
    Było AR 146 1.4TS, 166 2.4 JTD 2000r. Jest AR 159 2.4JTDm 2008, Giulietta Sprint 2015 170 TCT
    Postów
    338

    Domyślnie

    Szczeze mowiac mozeszmiec problem ze znalezieniem odpowiedniej ( zycze Ci aby jednak nie). Ja do swojej 146 1.4 TS szukalem miesiac prawie . Niestety oznaczenie skrzyni zobaczysz dopiero po jej roskreceniu. Mozesz szukac na kilka sposobow :

    - po numerach .. - czyli rozebrac wczesniej, oczywiscie przedajacy tez musi znac numer
    - po numerze VIN ( przynajmniej podobno)
    - kombinowac po modelu sprzegla ( wchodzi w gre rodzaj walka zdawczego , srednica sprzegla itp). Niestety to takze nie jest w 100% pewne bo mozliwe ze sa jakies roznice w rozstawie otrworo do srob

    ja mialem taki problem ze do mojego silnika szly 2 albo 3 rodzaje w zaleznosci od rocznika.

    I jeszcze jedna rzecz na ktora musisz zwrocic uwage. Nie wiem jak jest przy 1.8 TS ale u mnie roznice w skrzyniach polegaly takze na tym ze mocowania przegubow wew sie roznily

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar phantom71
    Dołączył
    07 2006
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    AR 156 1.8TS 16V 10.1998
    Postów
    656

    Domyślnie

    Hello

    Zerknij w PW

  5. #5
    ciechu
    Gość

    Domyślnie

    Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. Dziś już spędziłem całe popołudnie w garażu i zacząłem demontować cały układ napędowy. Studiuję na codzień, więc nie mam za dużo czasu na to żeby zająć się autem. Ale mam nadzieję, że uda mi się wszystko zrobić, ponieważ przy wymianie skrzyni chciałbym wymienić zawieszenie, sprzęgło, miske olejową, uszczelniacze zaworów i jeszcze kilka drobnostek. Wszyscy mi mówią, że porywam się z motyką na słońce, ale czego sie nie robi dla... Pozdrawiam wszystkich i chętnie przeczytam jakiekolwiek uwagi.

Podobne wątki

  1. Kupie Skrzynie
    Utworzone przez Gwizdek87 w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 26-02-2014, 08:28
  2. Olej do Twin Sparków / V6-ek
    Utworzone przez Tomek_KRK w dziale 156
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 24-05-2012, 13:45
  3. [156] Skrzynie biegow 156 i 166
    Utworzone przez Rafik w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 20-09-2008, 12:18

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory