Strona 1 z 6 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 57

Temat: Tyl obciera

  1. #1
    Użytkownik Znawca Avatar Szef
    Dołączył
    06 2007
    Mieszka w
    Olsztyn
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.8 TS 140 KM 2002r
    Postów
    1,208

    Domyślnie Tyl obciera- wymiana sprężyn

    Ostatnio założyłem dystanse do swojej AR
    Po przeczytaniu kilku watkow na forum zdecydowałem się na 15mm na stronę z centrowaniem.
    Przód wyszedł w zasadzie idealnie, może nawet troszkę za szeroko ( z 5 mm), tył mógłby jeszcze się wysunąć jakiś 1 cm.
    Niestety tył zaczął obcierać na wybojach już przy przewożeniu jednego pasażera z tyłu i pełnym baku.
    Obecnie ściągnąłem nadkola żeby sprawdzić na ile był to problem tych szmacianych fartuchów ale niewiele zmieniło, opona delikatnie obciera o rant nadkola. Zawinąłem je troszkę do góry ale problem nadal występuje .
    Moje felgi to oryginałki AR 17" ET40,5 7J z oponkami 205/50 R 17 ( troche za wysoka) . Bez dystansow czasem obcierało ( nawet na 15" ) ale bardzo rzadko, teraz trze sam czubek zewnetrznej krawedzi opony.
    Czytałem że sporo osob zakladalo na tyl dystanse nawet 25mm i wszystko bylo ok wiec dlaczego tu obciera ?? Czy jest to wina dystansow czy raczej springi juz klaply ?
    Może coś podpowiecie ??

    Gdy Alfka stoi na pusto między nadkolem a oponą mieszczą sie 3-4 palce, gdy siadam z tyłu mieszczą się już tylko dwa. Alfka jest tak miękka że nawet jeden pasażer daje wrażenie jazdy "motorówką"
    Do tego tył jest tak miękki że można bez problemu docisnąć go ręką - przód stoi jak murowany.

    Zastanawiam się czy wymienić tylne sprężyny ( czy we wszystkich sedanach AR były takie same ). Jeśli tak to czy zakładać zamienniki np Kayaby czy szukać - 30 ( bedzie sztywniej ale może zmniejszy się odległość między oponą a nadkolem więc może jeszcze częściej przycierać) Może zainteresować się od razu amorami. Jakie rozpatrywać Kayaba, bilstejn B6 czy B4.
    Rozumiem że jak obniżone springi to przód też trzeba będzie wymieniać ( ale tu już oryginalne amory będą mogły zostać ? ) :/
    Ostatnio edytowane przez Szef ; 27-04-2014 o 20:16
    Alfa Romeo 156 1.8 16v T.S. V6 pipe DISTINCTIVE ECU ME 7.3.1 EOBD
    www.alfaromeo.mazury.pl

  2. #2
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Camey
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Alfa 156 V6
    Postów
    494

    Domyślnie

    17" i opona 205/50 to jeden ze standardowych rozmiarów w AR156 choć trochę balonowaty. Z dystansem wychodzi ci ET25 i tak jest jeszcze w normie. Tak jak piszesz zajmij się amortyzatorom i springom. Wszystkie AR156 sedan z tyłu miały te same sprężyny (nie licząc GTA). Na twoim miejscu rozejrzałbym się za sprężynami od SportPacka (-20mm) albo Eibach ProKit (-30mm, -35mm). W przypadku gdy masz amortyzatory w dobrym stanie to wymień same sprężyny choć i niekoniecznie musi to dobrze pracować ze sobą. W amortyzatory celuj raczej "usportowione" czyli albo amorki dedykowane do Sportpacka do albo Bilstein. Bilstein b4 to kanapowata seria więc odpada, b6 są ciut twardsze i do obniżenia max 30mm albo b8 do obniżonej zwiechy.

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar Lenix
    Dołączył
    10 2013
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Była 147 2.0, jest GT i Saxo
    Postów
    1,161

    Domyślnie

    tylko że b6 i b8 to kosmiczne pieniądze

    ~ taka była piękna ! :C




  4. #4
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Camey
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Alfa 156 V6
    Postów
    494

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lenix Zobacz post
    tylko że b6 i b8 to kosmiczne pieniądze
    A wydanie kasy na B4 do krótszych i twardszych sprężyn jak nazwiesz?

    B4 to amortyzator o standardowej charakterystyce (czyt. miękki) więc równie dobrze można kupić Kyb, Sachsy czy jakieś monroły ale wymiana sprężyn na krótsze i twardsze i do tego dołożenie zwykłych amortyzatorów to dopiero kosmiczny zakup. Ewentualnie tak jak pisałem wyżej szukać amorków dedykowanych to SportPacka choć nie wiem jak stoją z ceną.

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar Szef
    Dołączył
    06 2007
    Mieszka w
    Olsztyn
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.8 TS 140 KM 2002r
    Postów
    1,208

    Domyślnie

    ale czy przy - 30 koło jeszcze bardziej nie wlezie w nadkole ??
    Chociaż z drugiej strony będzie sztywniej
    Alfa Romeo 156 1.8 16v T.S. V6 pipe DISTINCTIVE ECU ME 7.3.1 EOBD
    www.alfaromeo.mazury.pl

  6. #6
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar jbkobziak
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Rząśnik
    Auto
    AR 156 2.4 JTD CF2 136KM Cosmo Blue
    Postów
    276

    Domyślnie

    Ja mam sportpacki od sedana pomalowane na czerwone ( lepsze :-) ) za jakieś śmieszne pieniądze mogę oddać.

  7. #7
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Camey
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Alfa 156 V6
    Postów
    494

    Domyślnie

    Cytat Napisał Szef Zobacz post
    ale czy przy - 30 koło jeszcze bardziej nie wlezie w nadkole ??
    Chociaż z drugiej strony będzie sztywniej
    Wleźć nie wlezie

  8. #8
    Użytkownik Znawca Avatar r-sokol
    Dołączył
    08 2006
    Mieszka w
    Puławy (Jaroszyn), woj. Lubelskie
    Auto
    AR 156 2.0TS '98 ecu: M1.5.5 żona, AR 33 1,7 16v P4 stoi i czeka na..., AR 156 2,5 V6 '02 ecu ME 3.
    Postów
    1,006

    Domyślnie

    Ja miałem sportpackowe czerwone eibachy -30mm - 2 palce do nadkola na pusto. Było źle jak cholera. Teraz mam standardowe sprężyny od sedana - też 2 palce do nadkola na pusto (a miało byc lepiej).
    Tyle że w bagażniku zamiast koła mam butlę na gaz i hak holowniczy.
    Jak posadzę 2 przeciętne osoby z tyłu to koło mam równo z nadkolem, a jak coś jeszcze dowalę do bagażnika to ... tragedia.
    Zamierzam włożyć standardowe D&D od sportwagona (podobno trochę usiądą i nic nie dobija) - chyba że ktoś zaproponuje coś mądrego: 2-3 palce do nadkola na pusto i nie siada po doładowaniu...
    Podpowiedzcie coś... Camey?

    Ja miałem sportpackowe czerwone eibachy -30mm - 2 palce do nadkola na pusto. Było źle jak cholera. Teraz mam standardowe sprężyny od sedana - też 2 palce do nadkola na pusto (a miało byc lepiej).
    Tyle że w bagażniku zamiast koła mam butlę na gaz i hak holowniczy.
    Jak posadzę 2 przeciętne osoby z tyłu to koło mam równo z nadkolem, a jak coś jeszcze dowalę do bagażnika to ... tragedia.
    Zamierzam włożyć standardowe D&D od sportwagona (podobno trochę usiądą i nic nie dobija) - chyba że ktoś zaproponuje coś mądrego: 2-3 palce do nadkola na pusto i nie siada po doładowaniu...
    Podpowiedzcie coś... Camey?
    Sprzedam skrzynię do crosswagona, 750 do uzg r-sokol@wp.pl

  9. #9
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar bieniak
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Elbląg
    Auto
    rosso 156 98r 1,8TS:)
    Postów
    120

    Domyślnie

    ale zależy co ci obciera i o co.wedlóg mnie dystanse za grube felga za bardzo idzie do zewnątrzi trze o nadkole wewnętrzne.przerabiałem 225/45/15 205/50/17 215/45/17 205/45/17 i ledwo mieszczący się 235/40/17( musiałem na chwilę) bez dystansów działało nawet na obniżonych sprężynach. co do dystansów to wystarczył by 5 max 10mm i powinno być ok

  10. #10
    Użytkownik Znawca Avatar Szef
    Dołączył
    06 2007
    Mieszka w
    Olsztyn
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.8 TS 140 KM 2002r
    Postów
    1,208

    Domyślnie

    Cytat Napisał r-sokol Zobacz post
    Ja miałem sportpackowe czerwone eibachy -30mm - 2 palce do nadkola na pusto. Było źle jak cholera. Teraz mam standardowe sprężyny od sedana - też 2 palce do nadkola na pusto (a miało byc lepiej).
    Tyle że w bagażniku zamiast koła mam butlę na gaz i hak holowniczy.
    Jak posadzę 2 przeciętne osoby z tyłu to koło mam równo z nadkolem, a jak coś jeszcze dowalę do bagażnika to ... tragedia.
    Zamierzam włożyć standardowe D&D od sportwagona (podobno trochę usiądą i nic nie dobija) - chyba że ktoś zaproponuje coś mądrego: 2-3 palce do nadkola na pusto i nie siada po doładowaniu...
    Podpowiedzcie coś... Camey?

    Ja miałem sportpackowe czerwone eibachy -30mm - 2 palce do nadkola na pusto. Było źle jak cholera. Teraz mam standardowe sprężyny od sedana - też 2 palce do nadkola na pusto (a miało byc lepiej).
    Tyle że w bagażniku zamiast koła mam butlę na gaz i hak holowniczy.
    Jak posadzę 2 przeciętne osoby z tyłu to koło mam równo z nadkolem, a jak coś jeszcze dowalę do bagażnika to ... tragedia.
    Zamierzam włożyć standardowe D&D od sportwagona (podobno trochę usiądą i nic nie dobija) - chyba że ktoś zaproponuje coś mądrego: 2-3 palce do nadkola na pusto i nie siada po doładowaniu...
    Podpowiedzcie coś... Camey?
    No wlasnie tez chcialbym 2-3 palce i zeby tak nie siadalo. Tyl wydaje mi znaczaco zbyt miekki

    Cytat Napisał bieniak Zobacz post
    ale zależy co ci obciera i o co.wedlóg mnie dystanse za grube felga za bardzo idzie do zewnątrzi trze o nadkole wewnętrzne.przerabiałem 225/45/15 205/50/17 215/45/17 205/45/17 i ledwo mieszczący się 235/40/17( musiałem na chwilę) bez dystansów działało nawet na obniżonych sprężynach. co do dystansów to wystarczył by 5 max 10mm i powinno być ok
    Tez mam wrazenie ze opona trze o wewnetrzny rant nadkola. Dzieje sie to zazwyczaj na tzw siodlach na drodze. Co do dystansu to mozna go stoczyc na 10 mm ale tracimy wtedy pierscien centrujacy, kolo wpada gleboko w nadkole ( szczegolnie tyl) i dalej mamy strasznie miekki tyl
    Ostatnio edytowane przez Szef ; 28-04-2014 o 21:59
    Alfa Romeo 156 1.8 16v T.S. V6 pipe DISTINCTIVE ECU ME 7.3.1 EOBD
    www.alfaromeo.mazury.pl

Podobne wątki

  1. [156 SW] Tylni amortyzator obciera
    Utworzone przez MaTe w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 01-06-2014, 19:00
  2. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 27-01-2014, 15:01
  3. "obciera" przy przyśpieszaniu
    Utworzone przez rodzyn w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 14-12-2013, 14:26
  4. drążek stabilizatora obciera o półoś
    Utworzone przez Niuniek w dziale 156
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 21-03-2013, 21:29
  5. Po wymianie tarcz i klocków przód zacisk obciera
    Utworzone przez Daroo84 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 25-07-2012, 19:10

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory