Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 28 z 28

Temat: Problem z autem Łodzi

  1. #21
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Szczepan
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Łódź, Polska
    Auto
    była: Alfa Romeo 147 jest: BMW 740i
    Postów
    975

    Domyślnie

    To ciekawe, ze auto ożyło? Bo z tego co pamiętam to odpalić nie chciało. Poza tym, nie pracuje sam, a łatwo mówić o tym, ze ktoś nie ma pojęcia nie wiedząc nawet o kim się mówi jak przy Alfach pracujecie od 1996r i sprzęgło u mojego znajomego poprawialiscie 5 razy, to zgromadziliscie cenne doświadczenie nie mówiąc juz o nieumiejętnym dokreceniu korka miski olejowe i zwalanie winy na klienta. Również powodzenia z taka opinia


    Moje maleństwo - kliknij na zdjęcie!

    Pomogłem? - kliknij PODZIĘKUJ ZA POST!

  2. #22
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    156 2.5 V6 SW jakiś SP, 02r. / 147 1.9 jtd 8v 115km. 3d czerwona :)
    Postów
    2,768

    Domyślnie

    Znowu przepychanki które powinny iść na priwie. Zarówno jeden jak i drugi zniechęcacie do odwiedzin.
    Obaj myślcie co piszecie bo moim skromnym zdaniem pieniactwo tu odchodzi a to nikomu nie służy.
    A, jestem obiektywny bo korzystam z alfateamu w razie konieczności

  3. #23
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Mariano_lodz
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo 159 2,4
    Postów
    497

    Domyślnie

    po części się zgadzam, wątek trochę odbiegł od tematu, jakkolwiek każdy ma Swój zaufany serwis i takie do których nie pojedzie.
    wątek na temat serwisów jest osobny

    ps. Marcin_M kożystasz z EL_Team ok, poewnie nie Ty jeden z forum,mnie nie przekonali, aleee... to nie miejsce by o tym pisać

  4. #24
    Użytkownik Romeo Avatar Goora
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 159 SW 1.9 JTDM 150KM '06
    Postów
    579

    Domyślnie

    I jak to się z tym autem skończyło? Elteam (a raczej Zbynio Team teraz) dali radę, czy nie?
    Fajnie by było wiedzieć takie rzeczy na przyszłość.

  5. #25
    Użytkownik Rowerzysta Avatar beatles
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    Kielce/Warszawa
    Auto
    BMW e28 520i + BMW e39 540i V8
    Postów
    70

    Domyślnie

    Siema!


    silnik w alfie wymieniony. Auto akurat wczoraj odebrane. Wydaje mi się, że pracuje lepiej niż przed awarią - jest jakby bardziej żwawy, lepiej się wkręca, brzmi mniej jak diesel.


    Jedno do czego można się przyczepić, to że na jałowym zdarza mu się na sekundę spaść o 100-200 obrotów co kilka-kilkanaście sekund - choć czasami problemu nie ma. Wszystkie części elektryki itd zostały używane, także któryś element pewnie kuleje. diagnoza przy pierwszym serwisie, a pierwszy serwis niedługo, bo w Elteam zalali na pierwsze +/- 1000km.
    olej 10w40. Po tym przebiegu zmiana na właściwe 10w60. Poza tym profilaktycznie zmienione panewki główne i korbowodowe, silnik uszczelniony...


    Co do opini na temat elteamu, to oczywiście wstrzymam się do czasu, aż trochę siostra pojeździ. Generalnie kontakt ok, zawsze telefon odbierają i nie ma problemu z brakiem czasu na konsultacje. Ceny części zamiennych (uszczelki, pasek, panewki itd) bardzo OK, praktycznie ze względu na czas i koszty wysyłki nie opłacało się organizować własnych części, a mogę mieć części w cenach hurtowych. Warsztat nie stodoła, samochód czysty.


    ...choć przyznam że liczyłem na "więcej" od podejścia samego warsztatu do klienta.


    Kwota wyszła naprawdę nie mała (prawie 5k), przez telefon powiedziano mi, że przy odbiorze pogadamy o rabacie z uwagi na zakres pracy (przekładka silnika z osprzętem + wymiana panewek itd. + zakup silnika u nich - 2700 zł) i że telefonicznie nie ma co gadać, bo mieli przypadki, że przez telefon komuś obiecali coś, a na miejscu się jeszcze targował. Sam na wyjściowe ceny nie narzekałem, nie lubię się targować - ale liczyłem, że przy takiej kwocie będzie możliwe rozsądne odejście od wyjściowe cen. Zakup silnika + jego wymiana to nie jednorazowa zmiana klocków.


    Choć osoba, która samochód użytkuje jest na miejscu w Łodzi, postanowiłem na spokojnie obgadać temat i samochód odebrać osobiście, - do Łodzi mam 130 km. Ten rabat jaki zaproponował właściciel po przyjeździe na miejsce to 50 zł. Ostatecznie 100 zł. Gdybym wiedział, to miałbym te 100 zł w dupie i nie tracił kilku godzin i paliwa na podróż. Trochę bez sensu i niepotrzebne takie zawracanie głowy, strata połowy dnia na podróż wybitnie nie była mi na rękę. Pojechałem dlatego, żeby konkretnie i rzeczowo na temat ceny porozmawiać, zgodnie z rozmową telefoniczną... ale żeby jechać po 50 czy 100 zł? z prawie 5000 zł? to jakbym siostrę wysłał to zaproponowaliby 20 zł rabatu?

    Do tego pierwsze co usłyszałem po przyjeździe, to wręcz lament, że przyjechałem samochodem, do którego nie da się zapakować starego słupka silnika. (uprzedzałem że wszystkie graty chciałbym zatrzymać i że silnik chętnie odebrałbym w późniejszym terminie). Cóż, sądziłem że klientowi który nie marudzi tylko bez szemrania po raz pierwszy awaryjnie wstawia auto na robotę wydając 2 średnie krajowe netto, można pójść na rękę i przetrzymać uszkodzony silnik przez jakiś czas (kwestia tygodnia - dwóch). Chociażby ze względu na to, że ma 130 km do warsztatu.


    Najważniejsza jest jednak jakość pracy, ale wiadomo że przy takim zakresie ciężko to ocenić. Mam nadzieję, że silnik posłuży dłużej niż ten, z którym auto zostało kupione - na oko jakieś 2-3 tys km Plan na teraz to zrobić te 500-700 km i zmienić olej na 10w60.


    Czy bym elteam polecił? Mieli na miejscu rzadki silnik, ceny nowych części mają bardzo dobre, wygląda na to, że znają się na rzeczy, kontaktują się na bieżąco i pytają o zakres pracy jaką mają wykonać, doradzą co zrobić trzeba, co można zrobić opcjonalnie, a co można odpuścić. Na etapie naprawy tak powinna wyglądać współpraca z dobrym warsztatem, a taką współpracę bardzo rzadko można niestety spotkać (przerobiłem wiele polecanych specjalistów w innej marce i innych miastach) Także samemu można ocenić
    Ostatnio edytowane przez beatles ; 27-05-2014 o 13:45

  6. #26
    Użytkownik Romeo Avatar Goora
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 159 SW 1.9 JTDM 150KM '06
    Postów
    579

    Domyślnie

    beatles, dzięki za zostawienie gruntownej opinii. Sądzę, że dobrze takie rzeczy zostawiać na forum dla potomnych.
    Fajnie, że auto wróciło na drogę

  7. #27
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Szczepan
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Łódź, Polska
    Auto
    była: Alfa Romeo 147 jest: BMW 740i
    Postów
    975

    Domyślnie

    Super, że już po wszystkim, mówiłem, że tanio nie będzie :/ najważniejsze, że siostra śmiga!

    Pozdrawiam


    Moje maleństwo - kliknij na zdjęcie!

    Pomogłem? - kliknij PODZIĘKUJ ZA POST!

  8. #28
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar largo
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa 147 1,9 jTD 2004r 154 KM (fabr 115KM)
    Postów
    491

    Domyślnie

    Trzeba było się targować. Ja jak robiłem zawieszenie + sprzęgło + kilka pierdół w skrzyni to obniżyli koszty robocizny o więcej niż 100 zł, bo mieli wybebeszone auto. Jak to mówią mądry Polak po szkodzie. Grunt, że furka śmiga. Bezawaryjności !

Podobne wątki

  1. szarpanie autem
    Utworzone przez Matix w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 21-01-2016, 17:42
  2. Rzuca autem
    Utworzone przez Arturxxx13 w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 24-09-2013, 16:33
  3. Prace nad autem....
    Utworzone przez karol90 w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 05-05-2012, 20:51
  4. Problem z autem przy wysokich mrozach.
    Utworzone przez Gibsky w dziale 147
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 05-02-2012, 21:08
  5. czy tęsknisz za autem
    Utworzone przez kolorowy w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 51
    Ostatni post / autor: 21-11-2010, 11:10

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory