Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: ASO Fiat (Alfa) Volant Kwidzyn - moja negatywna opinia

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar retsiwt
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    WE / WPI
    Auto
    159 1.9 16v Q-Tronic
    Postów
    28

    Angry ASO Fiat (Alfa) Volant Kwidzyn - moja negatywna opinia

    Cześć!
    Chciałbym podzielić się moją opinią o ASO Volant - http://www.volant.fiat.pl/ - Kwidzyn, ul. Polna 1H.

    W połowie marca kupiłem AR 159 JTDm 16v, automat Q-Tronic, (plastikowy kolektor dolotowy). Jestem z Warszawy, samochód stał u handlarza z Kwidzyna (którego z tego miejsca szczerze pozdrawiam!). Niestety nie znałem nikogo z Kwidzyna, więc postanowiłem, że samochód sprawdzę w ASO. W Kwidzynie wprawdzie nie ma ASO Alfy, ale za to jest ASO Fiata. Na ich stronie widnieje: "Serwis mechaniczny firmy VOLANT specjalizuje się w markach FIAT, LANCIA, ALFA ROMEO (...)", a więc postanowiłem, że z pełną pewnością mogę do nich jechać na sprawdzenie przedzakupowe.

    Kontakt z serwisem był bardzo miły, rozmawiałem telefonicznie z kierownikiem, który potwierdził, że z powodzeniem przyjmują Alfę i sprawdzą ją tak, żebym wiedział co kupuję. Moje (przyszłe) auto obsługiwał serwisant oraz wspomniany kierownik(!!) serwisu.

    Oto czego się dowiedziałem w ASO oraz co zostało zweryfikowane później.

    ASO Co pokazało życie...
    1. Kolektor. Według ASO moja wersja silnika nie posiada kolektora dolotowego z klapami wirowymi! 1. Jest to silnik 1.9 JTDm 16v, a więc jak dobrze wiecie (ja tego jeszcze nie byłem pewien), posiada klapy wirowe. Mój silnik ma "plastikowy" kolektor z "ukrytymi" klapami, co najwyraźniej zmyliło ASO... (Klapy wirowe usunąłem już w Pablo Garage).

    WIELKI MINUS
    . Wg mnie to żenujące, żeby ASO nie znało budowy silnika!!
    2. Blacharka. Sprawdzona z każdej strony, wszystko zmierzone miernikiem, wg. ASO kilka elementów z prawej strony było malowanych, ale grubość lakieru nie przekraczała rozsądnych norm. 2. Weryfikowane u dwóch mechaników, potwierdzone, rzeczywiście auto nie miało żadnej poważnej przygody blacharsko-lakierniczej.

    PLUS
    . ASO potrafi obsługiwać się miernikiem lakieru, sprawdzić punkty kluczowe i podwozie pod względem napraw blacharskich oraz wyciągnąć z wnioski.
    3. Zawieszenie. Wg. ASO do wymiany jedynie końcówka drążka kierowniczego po lewej stronie (koszt zamiennika 130 zł). 3a. W przypadkowej wulkanizacji-mechanice panowie stwierdzili, że luz jest nie na końcówce drążka, a na drążku kierowniczym lewym. Do tego wyszły luzy na tulejach wahacza dolnego lewego i prawego oraz spory luz na sworzniu dolnego wahacza prawego. Obstawiam jednak, że ten mechanik chciał mnie naciągnąć na wymianę każdego elementu nawet z minimalnym luzem.

    3b. W Pablo Garage wyszło, że luzu na lewej końcówce drążka brak (czyli ASO znowu w błędzie). Pablo pominął nieznaczne luzy i wskazał jedyny luz, który trzeba zweryfikować przy następnym serwisie, tzn sworzeń dolnego wahacza prawego (ASO tego w ogóle nie zauważyło).

    MINUS.
    4. Komputer. ASO wszystko ładnie podłączyło, pokazało mi datę montażu komputera + zerową liczbę skasowań, zero wystrzeleń poduszek, prawdziwy przebieg, itp. Wszystko wyszło super. 4. Pablo Garage potwierdza, że wszystko rzeczywiście wygląda dobrze, włącznie z przebiegiem. Coś jednak w elektronice było grzebane (komputerowe odłączenie klap wirowych oraz dziwne usunięcie DPFa) - ASO tego nie zauważyło.

    Plus? Minus? Chyba minus, bo kompa każdy może podłączyć, ale jak widać ASO nie potrafi wszystkiego z niego wyczytać.
    5. Klocki hamulcowe. Według ASO zużycie klocków oraz tarcz jest widoczne, ale nie jest źle. Przednie klocki powinny przejechać 5-10 tysięcy km. 5. Niedługo po zakupie przednie klocki zaczęły piszczeć. Pablo Garage dostał moje auto po 1600 km od zakupu. Przednie klocki były do wymiany natychmiast! Przednie tarcze prawdopodobnie do wymiany przy następnej wymianie klocków.

    WIELKI MINUS. Halo, żeby ASO nie potrafiło ocenić stanu klocków?!?!
    6. Brak potwierdzenia. Nie dostałem z ASO żadnego wydruku, potwierdzenia sprawdzonych rzeczy i ich stanu, nawet paragonu. Koszt pracy ASO wyniósł mnie 150 pln. 6. Koszt wg mnie nie jest zły. Ale mam nauczkę na przyszłość, aby upominać się o paragon i brać potwierdzenia tego typu przeglądów.

    Przy zakupie mojej Alfy kierowałem się tym, co usłyszałem od ASO (czyli lewa strona tabelki), no i kupiłem to auto. Prawda i koszty, które musiałem ponieść okazały się zdecydowanie bardziej bolesne niż to, na co przygotowała mnie opinia ASO.

    Mimo wszystko jestem przeszczęśliwym posiadaczem AR 159! Nawet gdybym znał dodatkowe koszty, które już poniosłem, prawdopodobnie kupiłbym ten egzemplarz. Wtedy jednak negocjowałbym jego cenę w znacznie inny sposób... Cóż, cieszę się przynajmniej, że moja Bella nie była zawinięta na drzewie, tudzież odbudowana z czegoś przypominającego przystanek autobusowy.

    Uwaga! Wszystko to, co napisałem powyżej, jest moją prywatną opinią wyciągniętą na podstawie tego, co dowiedziałem się od ASO oraz skonfrontowaniu tej opinii z opiniami innych mechaników, w tym Pablo Garage. Nie stwierdzam, że ASO Volant to gówno a nie serwis, ale jeżeli ktoś zapytałby mnie o opinię, to odradziłbym wizytę u nich. Właśnie to jest celem publikacji tego tematu
    Ostatnio edytowane przez retsiwt ; 04-05-2014 o 22:30

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    Zawieszenie i klocki - to się diagnozuje samemu z nie zleca komuś. No chyba, że się ma tylko pojęcie jak jeździć autem. Co do samej diagnozy zawieszenia - SKP nie stwierdziła u mnie luzów zawieszenia mimo, że wahacz poprzeczny wyleciał z tulei - a to jest sama liga co ASO.
    Co do budowy silnika i znajomość jego w ASO - z przykrością potwierdzę, że bardzo rzadko w ASO wiedzą jak zbudowany jest młotek a co dopiero auto.

    Punkt 6 - minus dla siebie samego!
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar retsiwt
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    WE / WPI
    Auto
    159 1.9 16v Q-Tronic
    Postów
    28

    Domyślnie

    Jaboleq,

    - Na zawieszeniu aż tak się nie znam, żeby diagnozować to samemu. Szczególnie w 159
    - Klocki oglądałem razem z nimi. Ale skoro kierownik serwisu i serwisant ASO upierają się, że jest wporzo (a pytałem kilka razy), to moja wiedza nie jest aż tak duża, żeby to kwestionować.

    Gdybym miał wiedzę mechaniczną, to bym w ogóle wszystko sprawdzał i naprawiał sam. Nie posiadam jej w nadmiarze, więc zleciłem to komuś. To chyba nie jest dziwne, no nie?

    - Ich wiedzę o kolektorze pozostawmy bez komentarza
    - punkt 6 - zgadzam się!

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    Właśnie to jest najgorsze - wiadomo, nie każdy się musi na wszystkim znać i płaci komuś (kto się niby zna) aby sprawdził - i co? ten tylko kuźwa pieniądze widzi zamiast dobrze wykonanej roboty.

    Naprawdę ciężko jest na rynku o dobry serwis samochodowy - jak widać PabloGarage jest wyjątkiem (opinia z forum)
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar retsiwt
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    WE / WPI
    Auto
    159 1.9 16v Q-Tronic
    Postów
    28

    Domyślnie

    O to to! Nie mogę się nie zgodzić (niestety zresztą)!

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar dam156SW
    Dołączył
    03 2014
    Auto
    Alfa 156 SW 2.4 Jtd
    Postów
    339

    Domyślnie

    Jestem z Kwidzyna i niestety znam te ASO raczej brak pozytywnych opini na ich temat. Panowie piekarze bo mechanikami bym ich nie nazwał wymieniając linki w starym punto rzucali mięsem tak że kierownik zwrócił im uwagę. Byłem akurat pytać o części do alfy a konkretniej o koniec linki zmiany biegów. "Panie to jest niewymienne, trzeba kupić nowe"
    "Jaki koszt nowej linki?"
    "900 zł"
    Jego pytanie po co kupiłem włoskie auto wyprowadziło mnie z równowagi. W tym przypadku podziękowalem i wyszedłem. A Panowie sięgnęli po bosha i duży młotek.. Pytanie tylko po co... zresztą w Kwidzynie ciężko o dobrego mechanika...
    P.S od którego handlarza kupiłeś alfe ?
    Wysłane z mojego LG-P710 przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez dam156SW ; 04-05-2014 o 23:28

  7. #7
    Użytkownik Ogier Avatar Snu
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    W-wa
    Auto
    Jest Giullietta 1.4 MA Była 147 1.6 TS
    Postów
    175

    Domyślnie

    Piszesz, że koszty okazały się bolesne, kurcze tak patrzę na tą tabelkę i tychże kosztów nie widzę

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar retsiwt
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    WE / WPI
    Auto
    159 1.9 16v Q-Tronic
    Postów
    28

    Domyślnie

    dam156SW,
    Jakie to przykre, że o ASO piszemy jak o mechaniku Wieśku z Pcimia Dolnego...
    Handlarz nazywa się Szymon J. Szczegóły na prv.

    Snu,

    Cytat Napisał Snu Zobacz post
    Piszesz, że koszty okazały się bolesne (...)
    Trochę inaczej - piszę, że koszty okazały się zdecydowanie bardziej bolesne, niż przygotowało mnie na to ASO. Piszę też, że nawet gdybym znał te koszty, to bym pewnie kupił auto. Krótko mówiąc nie było armageddonu. Co nie zmienia faktu, że ASO mocno nawaliło

  9. #9
    Użytkownik Świeżak Avatar kjanicki
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Słupsk / Gdańsk
    Auto
    brak
    Postów
    47

    Domyślnie

    może by się przydało prowadzić jakiś spis mechaników gdzie warto w danym mieście sprawdzać auto przed zakupem, bo sam planuje zakup alfy i fajnie by było wiedzieć gdzie z nią jechać

Podobne wątki

  1. kwidzyn i okolice?
    Utworzone przez NERO2287 w dziale Kujawsko-pomorskie
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 05-06-2015, 22:31
  2. I Powiślański Spot Alfisti Kwidzyn !!!!
    Utworzone przez fazzi55 w dziale Lubuskie
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 26-08-2013, 12:00
  3. [Temat organizacyjny] I Powislański Spot Alfisti Kwidzyn!!!
    Utworzone przez Sienio w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 09-08-2013, 12:28
  4. Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 18-08-2010, 08:51

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory