Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Demontaż blokady kierownicy

  1. #1
    Użytkownik Embrion Avatar Ciekawy życia
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Tychy, Śląskie & Konin, Wielkopolskie
    Auto
    Alfa Romeo 156, TS 1.8, 144 KM, 99r.
    Postów
    21

    Domyślnie Demontaż blokady kierownicy

    Blokuje mi kierownicę gdy silnik zgaśnie w czasie jazdy. Chyba stacyjka jest uszkodzona. Widzę dwa wyjścia.
    1. Wymiana stacyjki, immo, wkładek w drzwiach i klapie bagażnika (nie chcę dwóch różnych kluczyków - jeden od stacyjki i drugi od reszty).
    2. Demontaż blokady kierownicy
    Wolę drugą opcję. Jak zdemontować blokadę kierownicy?
    Nieważne czym jeździsz. Ważne kim jesteś.

  2. #2
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar jankes1979
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    GOSTYŃ
    Auto
    Alfa 159 1.9 JTDm 150KM+Fiat Idea 1.3 jtdm,FURA ŻONY;-)
    Postów
    372

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ciekawy życia Zobacz post
    Blokuje mi kierownicę gdy silnik zgaśnie w czasie jazdy. Chyba stacyjka jest uszkodzona. Widzę dwa wyjścia.
    1. Wymiana stacyjki, immo, wkładek w drzwiach i klapie bagażnika (nie chcę dwóch różnych kluczyków - jeden od stacyjki i drugi od reszty).
    2. Demontaż blokady kierownicy
    Wolę drugą opcję. Jak zdemontować blokadę kierownicy?
    zobacz jeszcze trzecie wyjście-stacyjki się naprawia bez zmiany kluczyka!!!!!!,najczęściej w punkcie dorabiania kluczy.
    JEŚLI KTOŚ KIEDYŚ ZOBACZY MNIE W INNYM AUCIE NIŻ ALFA ROMEO TO ZNACZY,ŻE KUPIŁEM JE ZA POŁOWĘ WARTOŚCI I JEST NA SPRZEDAŻ

  3. #3
    Użytkownik Embrion Avatar Ciekawy życia
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Tychy, Śląskie & Konin, Wielkopolskie
    Auto
    Alfa Romeo 156, TS 1.8, 144 KM, 99r.
    Postów
    21

    Domyślnie

    Cytat Napisał jankes1979 Zobacz post
    zobacz jeszcze trzecie wyjście-stacyjki się naprawia bez zmiany kluczyka!!!!!!,najczęściej w punkcie dorabiania kluczy.
    Myślałem o tym ale są nikłe szanse na kradzież alfy '99, a nie chcę się zastanawiać czy naprawa rzetelna i się nie zabiję
    Poza tym naprawa stacyjki będzie pewnie kosztowała więcej niż zakup używanego kompletu (można dostać za 140 zł) i samodzielna wymiana, a już na pewno więcej niż samodzielny demontaż blokady
    Nieważne czym jeździsz. Ważne kim jesteś.

  4. #4
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar SzlendaX
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Kolno
    Auto
    156 Sport Wagon 1.9 JTD + Chip Madeno Citroen C5 X7 Tourer 2.0 16v
    Postów
    305

    Domyślnie

    A może jak silnik gaśnie to i przestaje działać wspomaganie kierownicy? Bo blokada działa jak przekręcić kluczyk w pozycje stop.

    Wysłane z mojego C1905 przy użyciu Tapatalka

  5. #5
    Użytkownik Embrion Avatar Ciekawy życia
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Tychy, Śląskie & Konin, Wielkopolskie
    Auto
    Alfa Romeo 156, TS 1.8, 144 KM, 99r.
    Postów
    21

    Domyślnie

    [QUOTE=SzlendaX;1417344]A może jak silnik gaśnie to i przestaje działać wspomaganie kierownicy? Bo blokada działa jak przekręcić kluczyk w pozycje stop.]

    Ciężko pomylić brak wspomagania z blokadą kierownicy kolego
    Nieważne czym jeździsz. Ważne kim jesteś.

  6. #6
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar jankes1979
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    GOSTYŃ
    Auto
    Alfa 159 1.9 JTDm 150KM+Fiat Idea 1.3 jtdm,FURA ŻONY;-)
    Postów
    372

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ciekawy życia Zobacz post
    Myślałem o tym ale są nikłe szanse na kradzież alfy '99, a nie chcę się zastanawiać czy naprawa rzetelna i się nie zabiję
    Poza tym naprawa stacyjki będzie pewnie kosztowała więcej niż zakup używanego kompletu (można dostać za 140 zł) i samodzielna wymiana, a już na pewno więcej niż samodzielny demontaż blokady
    finezyjny gość z Ciebie,ostatnio naprawiałem stacyjkę od Scenica na podobne schorzenie i wyszło jak pamiętam 60 lub 70zł,więc nie wiem skąd wyczarowałeś kwotę 140zł i więcej.Byłeś chociaż zapytać ile to kosztuje?
    Rób jak uważasz,ale dla mnie usuwanie blokady to druciarstwo.Jak Ci się silnik od opuszczania szyby spierd....i to go też wymontujesz bo bez niego idzie jechać?
    JEŚLI KTOŚ KIEDYŚ ZOBACZY MNIE W INNYM AUCIE NIŻ ALFA ROMEO TO ZNACZY,ŻE KUPIŁEM JE ZA POŁOWĘ WARTOŚCI I JEST NA SPRZEDAŻ

  7. #7
    Użytkownik Embrion Avatar Ciekawy życia
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Tychy, Śląskie & Konin, Wielkopolskie
    Auto
    Alfa Romeo 156, TS 1.8, 144 KM, 99r.
    Postów
    21

    Domyślnie

    Cytat Napisał jankes1979 Zobacz post
    finezyjny gość z Ciebie,ostatnio naprawiałem stacyjkę od Scenica na podobne schorzenie i wyszło jak pamiętam 60 lub 70zł,więc nie wiem skąd wyczarowałeś kwotę 140zł i więcej.Byłeś chociaż zapytać ile to kosztuje?
    Rób jak uważasz,ale dla mnie usuwanie blokady to druciarstwo.Jak Ci się silnik od opuszczania szyby spierd....i to go też wymontujesz bo bez niego idzie jechać?
    Proszę czytać ze zrozumieniem
    Nie interesuje mnie naprawa blokady kierownicy. 140 zł to cena używanego kompletu, czyli stacyjki, wkładek do klamek drzwi i klapy bagażnika, immo, karty z kodem + 2 kluczyki.
    Mechanizm opuszczania szyby jest mi potrzebny, bo jazda bez niego będzie uciążliwa. Natomiast blokada kierownicy w aucie wartym kilka tysięcy złotych już niekoniecznie jest niezbędna Blokowanie kierownicy w czasie jazdy jest niezwykle niebezpieczne, więc po co mi ona??? Poza tym, pamiętaj, że wraz z postępem technologii, montuje się w autach coraz więcej zbędnych do jazdy elementów, np. katalizatory, filtry cząstek stałych itd. Zapewniam Cię jankes1979, że nie jestem ignorantem i wszystkie elementy niezbędne do bezpiecznej jazdy oraz dobrej kondycji auta, wymieniam zawsze na nowe od producentów z pierwszego montażu lub zamienniki z górnej półki (klocki hamulcowe, wahacze, łączniki stablilizatorów, łożyska koła, rozrząd, filtry oleju, powietrza, kabinowy itd. od TRW, SKF, Ruville, Contitech, Knecht, Bosch). Olej i płyn hamulcowy wymieniam co 8000 km.
    Lubię dynamiczną jazdę, więc co kilka miesięcy odstawiam autko na dodatkowe przeglądy do zaufanego mechanika, który dba żeby było w pełni sprawne. To co umiem i mogę wymieniam sam.
    Moja Alfa od czasu gdy ją kupiłem w 2009 r. nie miała żadnej poważnej awarii, która by ją unieruchomiła na drodze, więc proszę Cię odpuść sobie komentarze o druciarstwie...
    Auto zgasło w czasie jazdy tylko 2 razy. Pierwszy raz po czyszczeniu przepustnicy bez resetu parametrów adaptacyjnych, gdy obroty zaczęły wariować i zwalnianie przed skrzyżowaniem zakończyło się nagłym spadkiem obrotów. Drugi raz gdy celowo zadusiłem silnik zwalniając na wysokim biegu, żeby się upewnić, że blokuje kierownicę gdy silnik gaśnie.
    Jeśli nie wiesz jak zdjąć blokadę kierownicy to nie potrafisz mi pomóc.
    Pozdrawiam
    Nieważne czym jeździsz. Ważne kim jesteś.

  8. #8
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar jankes1979
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    GOSTYŃ
    Auto
    Alfa 159 1.9 JTDm 150KM+Fiat Idea 1.3 jtdm,FURA ŻONY;-)
    Postów
    372

    Domyślnie

    kolego Ciekawy życia,zapewniam Cię iż czytam ze zrozumieniem i nie kto inny jak Ty napisał tak "Poza tym naprawa stacyjki będzie pewnie kosztowała więcej niż zakup używanego kompletu (można dostać za 140 zł)co nie znaczy nic innego jak to,że naprawa będzie kosztowała min 140zł.Z tego powodu zasugerowałem abyś spytał jaki będzie faktyczny koszt.
    Jeśli już upierasz się przy demontażu to musisz:
    -rozłączyć akumulator
    -zdjąć górną i dolną osłonę kierownicy(3 lub 4 wkręty od dołu)
    -odkręcić airbag(śruby typu imbus(chyba 5mm)
    -później musisz zdjąć kierę(po odkręceniu centralnej śruby zaprzyj kierę kolanami i przez coś aluminiowego uderz w kolumnę,byle nie za mocno)
    -dalej zdejmij antenkę immo ze stacyjki i wymontuj samą stacyjkę(dokładnie nie powiem jak bo akurat jeszcze tego nie robiłem,ale prawdopodobnie śruby będą od spodu)
    -samo rozebranie stacyjki i wyjęcie blokady to już temat zagadka,ale sądzę że będziesz musiał rozebrać ją do poziomu z którego.....również ją naprawisz.Jak mniemam wiesz,że blokada jest integralną częścią stacyjki

    pozdro

    JEŚLI KTOŚ KIEDYŚ ZOBACZY MNIE W INNYM AUCIE NIŻ ALFA ROMEO TO ZNACZY,ŻE KUPIŁEM JE ZA POŁOWĘ WARTOŚCI I JEST NA SPRZEDAŻ

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Demontaż poduszki kierownicy
    Utworzone przez jack8018 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 21-12-2023, 21:27
  2. [159] 'vehicle protection system not available' wina blokady kierownicy
    Utworzone przez alflg w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 05-12-2014, 22:06
  3. Demontaż poduszki w kierownicy
    Utworzone przez jacek80 w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 17-06-2012, 20:38
  4. [159] Demontaż kierownicy
    Utworzone przez raZZorfish w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-10-2011, 15:40
  5. [146] Demontaż kierownicy.
    Utworzone przez Lesio w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 24-03-2009, 12:11

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory