Temat: Planowany zakup używanej Giulietty

  1. #2651
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Casio
    Dołączył
    03 2015
    Auto
    Włoskie, doładowane
    Postów
    727

    Domyślnie

    Cytat Napisał mirekmiras Zobacz post
    Casio, dołóż trochę budżetu i poszukaj Julki poliftowej. Odpadną potencjalne problemy z wiązka tylnej klapy, z biegami, z urywajacymi się wewnetrznymi klamkami drzwi i kilka innych pierdół.
    No nie za bardzo, bo to już sporo większy budżet. U mnie Giulietta walczyć będzie z autem z całkiem innej bajki, a dokładnie z Peugeotem 3008 w podobnych pieniądzach. Pug dużo bardziej popularny niż włoszka, tyle że przy okazji francuza będę musiał znów iść w diesla, bo to jedyna sensowna opcja w tym aucie.

  2. #2652
    Użytkownik Świeżak Avatar Mrseeba03
    Dołączył
    08 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB / Ibiza V 1.0 TSI
    Postów
    217

    Domyślnie

    Kurcze, przydałoby się jakieś porównanie...
    U mnie przy wyłączonym radio i nawiewach, jest słyszalne lekkie chrobotanie, coś w stylu zabierania koła. Przy wciśnięciu sprzęgła dźwięk ustaje. Trochę już mi brakuje pomysłów co dalej robić. Wrodzony perfekcjonizm nie pozwala mi jeździć z czymś takim, ale cała rzesza mechaników twierdzi, że wymyślam na siłę

    Skoro C635 uznawana jest za bezawaryjną, mam aż takiego pecha? Jedna wyjąca, druga grzechocząca, trzecia chrobocze...

  3. #2653
    ZBANOWANY Rowerzysta
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    AR Giulietta 150KM, Jeep Renegade
    Postów
    369

    Domyślnie

    Cytat Napisał dziadzia82 Zobacz post
    W Europie napisałem nie w Polsce. [emoji3]

    Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka
    A Polska to nie Europa?

  4. #2654
    Użytkownik Znawca Avatar dziadzia82
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Będzin
    Auto
    Julka 2018 150Mair Veloce . Stelvio Sprint 2020
    Postów
    1,325

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mrseeba03 Zobacz post
    Panowie, może C635 nie jest awaryjna co do zasady, ale ja miałem z nią niemałe przygody. Skrzynia wyła na wyższych biegach, więc kupiłem używaną (bo przecież się nie psują...) i ta z kolei grzechotała na biegu jałowym - zwróciłem sprzedawcy. Kupiłem kolejną, też używaną, i mam wrażenie, że też jej praca pozostawia wiele do życzenia (skrzynia z Giulietty po liftingu [produkcja końcówka 2014]). Podczas pracy na postoju coś lekko chrobocze. Po wciśnięciu sprzęgła wycisza się. W związku z tym, przy okazji tematu, czy w Waszych Julkach C635 jest słyszalna? Bo już sam zachodzę w głowę czy tak ma być, czy coś jest nie tak. Przy pierwszej skrzyni byłem przekonany, że to dwumasa się odzywa, ale ta została wymieniona, a dźwięk pozostał przy dwóch kolejnych skrzynkach

    Gdzieś czytałem na forum Tipo bodajże, że użytkownicy także zwracają uwagę na słyszalną pracę przekładni, może to normalne jest? Póki tego nie sprawdzę, nie przekonam się, albo będę trzeci raz wymieniał skrzynię, albo za każdym razem będę jeździł i wsłuchiwał się jak kto głupi w pracę jednostki/przekładni i zabiję sobie całą radość z jazdy... Ktoś coś?

    @ A może znajdzie się tu jakaś dobra duszyczka z centrum Polski, by osłuchać pacjenta?
    Wysprzeglik chalasuje

    Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

  5. #2655
    Użytkownik Znawca Avatar dziadzia82
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Będzin
    Auto
    Julka 2018 150Mair Veloce . Stelvio Sprint 2020
    Postów
    1,325

    Domyślnie

    Łożysko oporowe TTTM.

    Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

  6. #2656
    Użytkownik Znawca Avatar dziadzia82
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Będzin
    Auto
    Julka 2018 150Mair Veloce . Stelvio Sprint 2020
    Postów
    1,325

    Domyślnie

    Cytat Napisał Knapek Zobacz post
    A Polska to nie Europa?
    Nie dla koncernów motoryzacyjnych

    Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

  7. #2657
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Przasnysz
    Auto
    Giulietta 1.4 TB 120 Distinctive 2015 Fiat Punto Evo 1.4 77 2010
    Postów
    576

    Domyślnie

    Cytat Napisał dziadzia82 Zobacz post
    Łożysko oporowe TTTM.

    Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka
    Dokładnie, praca łożyska oporowego. Ale czy to TTTM? U mnie cicho. A może to radio gra za głośno...

  8. #2658
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,003

    Domyślnie

    Cytat Napisał domin Zobacz post
    Dzwoniłem do aso nadal twierdzą że nic w systemie pod mój vin nie ma...mam wpaść na diagnostykę za 300 PLN i wtedy mogą szukać dalej... Ciekawa forma pomocy
    TSB nie wyskakują po VIN tylko trzeba manualnie przeglądać listę, wchodzić w każdy i czytać. Takich rzeczy ASO nie chce się robić bo zajmuje jakiś tam czas. Ja wymusiłem w swojej sprawie dostęp do bazy TSB bo już któryś raz byłem na naprawach gwarancyjnych Giulii, więc tez już pewnie chcieliby się mnie pozbyć z serwisu. W tym wszystkim zakładam że jeśli sparawa była znana dealerom to TSB na to raczej było, teoretycznie może być jednak też tak, że nie było a tylko wiedzieli co wymieniać z jakiś mniej oficjalnych kanałów albo sami dochodzili.

    Googluj, może jakieś fora zagraniczne?
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  9. #2659
    Użytkownik Znawca Avatar dziadzia82
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Będzin
    Auto
    Julka 2018 150Mair Veloce . Stelvio Sprint 2020
    Postów
    1,325

    Domyślnie

    Cytat Napisał mirekmiras Zobacz post
    Dokładnie, praca łożyska oporowego. Ale czy to TTTM? U mnie cicho. A może to radio gra za głośno...
    Miałem z 14 i było słyszalne zrobiłem 100 tys i nic nie było teraz mam z 18 i jak było tak jest. Zresztą występuje to w wszystkich jakie znam. A będzie ich kilkadziesiąt w różnych wersjach silnikowych. Wieńce TTTM i nic tego nie zmieni. Jedni słyszą drudzy nie.

    Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

  10. #2660
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar domin
    Dołączył
    01 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    762

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    TSB nie wyskakują po VIN tylko trzeba manualnie przeglądać listę, wchodzić w każdy i czytać. Takich rzeczy ASO nie chce się robić bo zajmuje jakiś tam czas. Ja wymusiłem w swojej sprawie dostęp do bazy TSB bo już któryś raz byłem na naprawach gwarancyjnych Giulii, więc tez już pewnie chcieliby się mnie pozbyć z serwisu. W tym wszystkim zakładam że jeśli sparawa była znana dealerom to TSB na to raczej było, teoretycznie może być jednak też tak, że nie było a tylko wiedzieli co wymieniać z jakiś mniej oficjalnych kanałów albo sami dochodzili.

    Googluj, może jakieś fora zagraniczne?
    Nie mam wyboru, próbowałem coś na telefonie poszperać ale chyba trzeba to sobie przy komputerze zrobić

Podobne wątki

  1. [MiTo] Zakup używanej Mito - pomoc
    Utworzone przez Paweł166 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 1272
    Ostatni post / autor: 27-03-2024, 13:15
  2. [MiTo] Planowany zakup używanej Mito
    Utworzone przez odrobina156 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 69
    Ostatni post / autor: 14-07-2014, 14:11
  3. Nowy użytkownik, planowany zakup
    Utworzone przez marcincapek w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 21-03-2013, 15:40
  4. Zakup używanej Alfy 159
    Utworzone przez hasin w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 08-02-2012, 22:13
  5. Zakup używanej 159'tki
    Utworzone przez noe9 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 14-07-2010, 08:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory