Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Temat: Gazowanie Belli ;-( (lpg)

  1. #1
    konradkola
    Gość

    Domyślnie Gazowanie Belli ;-( (lpg)

    Witam wszystkich.
    Pisałem już wcześniej posta na temat spalania. Po dwóch miesiącach użytkowania już wiem,że spalanie w granicach 12-14 l -to norma (2.0 TS). Mianowicie zmierzam do tego, że pokonuje bellą 100 km dziennie co się przekłada finansowo jak sami wiecie.
    Mam pytania:

    1. Jak wygląda zagazowanie alfy?

    2.jakie mogą być konsekwencje dla silnika? ogólnie jakie są z tego plusy a jakie minusy?

    3. Ewentualnie jaką i gdzie instalację założyć? jakie są tego koszta?
    4. Jak zamaskować obciachowy wlew gazu?
    (generalnie zawsze byłem przeciwnikiem gazowania samochodów, ale koszta miesięczne w granicach 1400 zł trochę odbijają mi się po kieszeni).

    Nie wiem czy jest sens gazować ten samochód, słyszałem że instalacje gazowe są drogie w obsłudze i niekorzystnie działają na silnik.
    Proszę o Wasze opinie ponieważ z gazem nie miałem nic wspólnego do tej pory.

  2. #2
    krolik_AR156
    Gość

    Domyślnie

    Witaj,

    Na pewno częściej będziesz wymieniał części eksploatacyjne np. świece. Mechanicy mówią także, że żywotność silnika jest mniejsza... weź pod uwagę także większe spalanie gazu i obciachowy korek. Ja osobiście choćby benzyna była po 6zł nie założył bym instalacji gazowej do Alfy. Jak będzie mi potrzebny tani samochód to kupię lanosa z instalacją gazową

  3. #3
    adasco
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał krolik_AR156 Zobacz post
    ak będzie mi potrzebny tani samochód to kupię lanosa z instalacją gazową

    otoz to.... Korek mozna schowac pod klapka paliwowego, sa ponoc takie wstawki.
    Ale zanim cokolwiek zrobisz - policz, czy sie to oplaca. Wez koszt instalacji, do niego dodaj czestsze serwisy i drozszy przeglad, a policz potem, ile zaoszczedzisz i zastanow sie, ile bedziesz trzymal dane auto. Mnie wyszlo, ze porzadna instalacja zwroci mi sie za jakis 3 lata.... jest sens? I jeszcze jezdzisz ze swiadomoscia, ze moze szzkodzisz silnikowi? Niby nic sie nie dzieje... ale kto to wie? Ludzie gadaja rozne rzeczy...

  4. #4
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,392

    Domyślnie

    Cytat Napisał konradkola Zobacz post
    Witam wszystkich.
    Pisałem już wcześniej posta na temat spalania. Po dwóch miesiącach użytkowania już wiem,że spalanie w granicach 12-14 l -to norma (2.0 TS). Mianowicie zmierzam do tego, że pokonuje bellą 100 km dziennie co się przekłada finansowo jak sami wiecie.
    Mam pytania:

    1. Jak wygląda zagazowanie alfy?

    2.jakie mogą być konsekwencje dla silnika? ogólnie jakie są z tego plusy a jakie minusy?

    3. Ewentualnie jaką i gdzie instalację założyć? jakie są tego koszta?
    4. Jak zamaskować obciachowy wlew gazu?
    (generalnie zawsze byłem przeciwnikiem gazowania samochodów, ale koszta miesięczne w granicach 1400 zł trochę odbijają mi się po kieszeni).

    Nie wiem czy jest sens gazować ten samochód, słyszałem że instalacje gazowe są drogie w obsłudze i niekorzystnie działają na silnik.
    Proszę o Wasze opinie ponieważ z gazem nie miałem nic wspólnego do tej pory.
    Witam.
    Dobrze założona dobra instalacja nie powoduje absolutnie żadnych problemów, a spalanie można ustawić na poziomie spalania benzyny.
    To o czym piszą koledzy na temat wzrostu kosztów przeglądów, w praktyce polega na tym, ze do zwykłego przeglądu trzeba doliczyć filterki LPG i dodatkowe regulacje.
    Jeśli nie zaniedbasz tych operacji, to dla silnika nie powinno mieć to skutków ubocznych.
    Wlew można schować pod klapka wlewu benzyny i już jest niewidoczny.
    To tak w skrócie.

    Moim skromnym zdaniem mimo tych wszystkich punktów "za", wolał bym sobie kupić Fiata CC z LPG i nim jeździć, ponieważ to i tak wyjdzie taniej niż zakładanie instalacji i jej obsługa w Alfie. Wiem to z doświadczenia. Sporo ludzi do mnie przyjeżdża takimi Alfami. Jeśli natomiast 2 samochód nie wchodzi w grę to zrobisz jak uważasz. LPG nie jest takie złe jak ludzie mówią.

    Pozdrawiam.
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

  5. #5
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Wesolatempra
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Warszawa - Żoliborz
    Auto
    AR 156 1.9 JTD (115+) '01 oraz AR 156 SW 2.4 (150+) '02
    Postów
    367

    Domyślnie

    0. 12-14l na setkę to rozumiem po mieście i to ostrzejsze traktowanie? Inaczej zapraszam na kompa sprawdzić co powoduje nadmierne spalanie. Mój silnik 1.8 przez 11 miesięcy na benzynie po Warszawie spalił średnio 10,8l (specyfika mojej jazdy - mocno naciskam gaz, słabo hamulec).

    1. Jedziesz do dobrego gazownika i umawiasz się na montaż. Ustalasz co i jak i za ile. Umówionego rano dnia przyjeżdżasz, zostawiasz auto, odbierasz wieczorem.

    2. Trwałość silnika wzrasta, gaz nie utrudnia smarowania olejem. Olej powinno się częściej wymieniać, bo przy gazie szybciej ulegnie zakwaszeniu. Ale w Alfach i tak się często wymienia olej - przez 10kkm gaz Ci na pewno nie zepsuje oleju. Spada za to trwałość osprzętu, chodzi o układ zapłonowy którego żywotność w uproszczeniu możesz podzielić przez 2. Spada żywotność (o 1/3?) układu wydechowego - z sondą lambdą i katalizatorem włącznie.

    3. Instalacja tylko i wyłącznie sekwencyjna. Ja w Rebertowie za Stag-300 zapłaciłem 2500zł. Butlę mam w kole 41l (wchodzi ok. 33l), a koło wyrzuciłem. Podłogę w bagażniku mam idealnie równą.

    4. Nic nie maskujesz, tylko chowasz go do wlewu paliwa. Ja mam w ten sposób i bardzo mi się podoba. U mnie nie wymagał dopłaty.

    Sens zagazowania jest i to znaczny. Przy 25% (u mnie +/- o tyle więcej pali gazu niż benzyny) wzroście spalania oszczędzasz ok. 40% kosztów paliwa. Przy cenach jakich można się spodziewać w tym roku instalacja zwróci się po ok. 15'000km.

    Instalacja gazowa droga w obsłudze??? Niby jak? Tam się nie ma co psuć

    Wymiana filtrów gazu co 15kkm to koszt 50zł. Regeneracja lub wymiana reduktora co 40-120kkm koszt 150-400zł. Wymiana wtryskiwaczy co 60-120kkm kilkaset złotych. Na badaniu technicznym zamiast 99zł płacisz 163zł. O czymś ważnym zapomniałem?

    Powodzenia w gazowaniu, jak wszystko zrobisz dobrze, będziesz bardzo zadowolony

    Ps. Pablo, zajmujesz się instalacjami gazowymi? Da się tak ustawić mapy wtrysku, by spalanie było np. o 10% większe niż benzyny, bez uszczerbku dla silnika? Mi żłopie teraz ok. 25% więcej gazu niż benzyny...
    "Mikołaj jak są ograniczenia, to zawsze sobie jedynkę z przodu dopisuje... ale i tak się ledwo wyrabia "

    Moje ex:
    Fiat Tempra 1.6 LPG '95, AR 156 1.8 TS + LPG '98, Opel Vectra C 2.2 DTI '03
    Moje aktualne:
    AR 156 1.9 JTD '01 - będzie na sprzedaz
    AR 156 SW 2.4 '02 - juz kupiona, się szykuje do jazdy.

    Polecam żaluzje od sąsiada: rolety warszawa

  6. #6
    Użytkownik Fachowiec Avatar QBA
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    ALFA 166 SWAP 3.0+Q2 / ALFA 166 2.4 20v FL 180 HP/Jumper 2.8 JTD /Fiat Regata/Alfa 147 JTD 8v
    Postów
    2,633

    Domyślnie

    Troszke ci spala ta twoja bella, moja z V6 pod maska w miscie waha się w okolicach od 11.5 do 14 litrów przy w miare dymaniczej jeździe.

    Co do instalacji gazowych ja osobiście zastrzeżeń nie mam, w mojej nie mam gazu ale brat w 164 2.0 TS ma gaz.

    Ale jest kilka warunków:

    -zanim założysz gaz ja bym polecił ci zmienić świece i przewody bo po zainstalowaniu gazu jeśli masz coś z w/w częściami nie tak to będą problemy z wyregulowaniem i poprawnym dzialaniem instalacji, sprawdz także sonde lambda czy ma sie dobrze.

    -instalacja musi być sekwencyjna (o tym chyba mówic nie muszę choć widziałem auta z plastikowymi kolektorami i zwykłą instalacją) i w miare dobrej jakości co znaczy że napewno nie będzie tania, nie siedze ostatnimi czasy w tym temacie ale myśle ze ok 2.5 tyś wzwyż

    -instalacja LPG wiąże się z częstrzymi wymianami oleju, jesli dbasz o auto to powinieneś to robić to co około 8-9 tys km.
    Oraz około co 3-4 baki gazu wyjeździć jeden bak paliwa żeby silnik nie zapomniał jak to mu było na benzynie

    -korek gazu możesz umieścić całkiem dyskretnie pod klapką wlewu paliwa, jeśli będzie mało miejsca to wstawią ci zawór do którego przy tankowaniu będziesz musial wkręcać przejsciowkę (u brata też tak to rozwiązano)

    -następnym warunkiem jest założenie instalacji w jakimś renomowanym serwisie w którym zajmują sie tylko instalacjami LPG, a nie kowalstwem artystycznym po godzinach
    I najlepiej podeprzyj decyzje co do wyboru zakładu na opiniach doświadczonych ludzi w twojej okolicy

    Tyle że ja na twoim miejscu najpierw podskoczył bym gdzieś do serwisu podpiąć go pod komputer bo to spalanko mi sie nie podoba.

    Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez QBA ; 12-02-2009 o 13:20
    http://www.flar-ital.pl/ - CZĘŚCI ZAMIENNE- SERWIS: Lancia, Fiat, Alfa Romeo
    USŁUGI AUTOLAWETĄ- POMOC DROGOWA

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar RogerIZ28
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Siemianowice Śląskie
    Auto
    Była piękna 156 1.8TS 2000r LPI
    Postów
    719

    Domyślnie

    Szkodliwość dla silnika to bzdura rozgłaszana przez ludzi, którzy nie mają o tym pojęcia. Gaz jest paliwem bardzo czystym.
    Alfa to mój 3 samochód, a zarazem 3 z gazem i nie miałem z tym paliwem absolutnie żadnych problemów.
    Żeby było śmieszniej powiem Ci, że ta alfa (przebieg 170tys) jeździ na gazie od jej narodzin - taka wyjechała z fabryki, i jak 4 miesiące temu wymieniałem olej i wlałem nowego do maxa to do dziś oleju na bagnecie ani mm nie ubyło! A więc silnik w ogóle nie połyka oleju - po 170tys na gazie!!
    A słuchanie kogoś ze to się nie opłaca, bo instalacja droga - BZDURA jakiej nie słyszałem, jeździsz dziennie jak piszesz 100km, więc mogę przyjąć ze 3000 miesięcznie i słusznie przeliczyłeś że to jest Ok 1400zł na benzynie, na gazie zapłacisz za ten dystans ok 800zł.
    Nie trudno wywnioskować, że zaoszczędzisz miesięcznie 600zł, a koszt wtrysku sekwencyjnego to obecnie 2500zł, – więc już po 4 miesiącach instalacja Ci się zwróci.

    Jeżeli przyjmiesz, że będziesz tą Alfą jeździł jeszcze 2 lata to zaoszczędzisz przez ten okres 14000zł!! a więc masz na dzień dzisiejszy po 2 latach Alfinkę gratis  dzięki instalacji 

    Koszt przeglądu to zaledwie parędziesiąt złotych (filterki i ogólne obejrzenie stanu, składu spalin itp) a wcale nie trzeba go robić zbyt często i jest to całkowitym kosztem, jaki będziesz ponosił, gdyż dobrze ustawioną sekwencję rzadko, kiedy trzeba dostrajać.
    No i większy chyba o bagatela 30zł przegląd roczny samochodu - masakra

    Ja mam 1.8 TS a wolno nie jeżdżę, i z tych paru ostatnich miesięcy średnie zużycie gazu wyszło mi na poziomie 11,4 l jeśli mam być tak dokładnym

  8. #8
    ViP Rowerzysta Avatar tom993
    Dołączył
    03 2008
    Auto
    155 V6
    Postów
    276

    Domyślnie

    Temat walkowany milion razy... wsytarczylo wrzucic w szukajke a tak znowu zaczyna sie to samo... Ja juz w jednym temacie sie wypowiadalem i nie chce mi sie zaczynac od nowa... Powiem tylko ze oczywiscie ze jest to oplacalne, obecna moja alfa ma go od narodzin, nastukane przeszlo 150 tys i chodzi jak igla
    AR 156 1.8 TS LPG -> AR 159 Sportwagon 1.9 JTDm Ti -> BMW 520xD

  9. #9
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Wesolatempra
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Warszawa - Żoliborz
    Auto
    AR 156 1.9 JTD (115+) '01 oraz AR 156 SW 2.4 (150+) '02
    Postów
    367

    Domyślnie

    Cytat Napisał RogerIZ28 Zobacz post
    Szkodliwość dla silnika to bzdura rozgłaszana przez ludzi, którzy nie mają o tym pojęcia.
    Dokładnie.

    Cytat Napisał RogerIZ28 Zobacz post
    jak 4 miesiące temu wymieniałem olej i wlałem nowego do maxa to do dziś oleju na bagnecie ani mm nie ubyło! A więc silnik w ogóle nie połyka oleju - po 170tys na gazie!!
    Mi bierze oleju ok. 1l/10'000km (MOTUL 15W-50), na benzynie brała tyle samo lub minimalnie więcej.

    Cytat Napisał RogerIZ28 Zobacz post
    Ja mam 1.8 TS a wolno nie jeżdżę, i z tych paru ostatnich miesięcy średnie zużycie gazu wyszło mi na poziomie 11,4 l jeśli mam być tak dokładnym
    Też mam 1.8 TS i średnio ok. 13,5l po mieście (było ok. 10,8l benzyny) i ok. 12l w trasie (było ok. 9,5l benzyny).
    "Mikołaj jak są ograniczenia, to zawsze sobie jedynkę z przodu dopisuje... ale i tak się ledwo wyrabia "

    Moje ex:
    Fiat Tempra 1.6 LPG '95, AR 156 1.8 TS + LPG '98, Opel Vectra C 2.2 DTI '03
    Moje aktualne:
    AR 156 1.9 JTD '01 - będzie na sprzedaz
    AR 156 SW 2.4 '02 - juz kupiona, się szykuje do jazdy.

    Polecam żaluzje od sąsiada: rolety warszawa

  10. #10
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,392

    Domyślnie

    Jakiś czas temu się zajmowałem, a teraz już niestety nie, ale mój sąsiad się zajmuje. Zakładał instalacje w co najmniej kilkunastu Alfach i wszystko jest ok.
    Z tymi 10% to może być problem przy ostrym traktowaniu, ale mam kolegę, który w trasie schodził taką Alfa jak Twoja poniżej 9 l/100 km.
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

Podobne wątki

  1. Jak Twin Spark znosi gazowanie
    Utworzone przez gluble w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 11-01-2014, 07:34
  2. 147 1.9 JTD - co sadzicie o tej belli ??
    Utworzone przez Łobuz w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 02-02-2011, 21:42
  3. Co sądzicie o tej Belli
    Utworzone przez padzak_a w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 25-05-2010, 10:00
  4. [156] gazowanie na postoju
    Utworzone przez b.pawelek w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 21-04-2008, 22:35

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory