Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 65

Temat: Letnie opony bieżnikowane

  1. #21
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    156 2.5 V6 SW jakiś SP, 02r. / 147 1.9 jtd 8v 115km. 3d czerwona :)
    Postów
    2,768

    Domyślnie

    Nie jestem obrońca Profila. Ale! Nie jestem rownież wrogiem. Cieżko niektórym jest pojąć ze mozna byc obiektywnym i ze inni tez mogą mieć racje.
    Ja tylko chce sie podzielić moja opinia nt Profila.


    Nikogo nie bronię ani nie zwalczam. Meczy mnie to forum mocno juz bo tutaj liczy sie tylko jedna racja, a jak twoja racja inna niż moja racja to zła racja.
    Jeździłem na Conti, toyo, dunlop, Dębica, nokian - jeżdzę na Profilu. Z ciekawości kupiłem zimówki - okazały sie byc rewelacyjne. Xr01 - chyba nie muszę mowić.
    Teraz kupiłem letnie - nie odstaja specjalnie od konkurencji. Takie moje zdanie - nikogo nie zmuszam, niczego nie bronię.

  2. #22
    Użytkownik Fachowiec Avatar ris
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    KRK
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.0
    Postów
    2,194

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marcin_M Zobacz post
    Ja słyszałem ze 30 lat temu Amerykanie stonke zrzucali. A teraz fast-forward do XXI wieku....
    Wybitnie merytoryczna wypowiedź, a w topiku o olejach oczekujesz merytoryki od Artih'a.......



    Poniżej krótki acz treściwy tekst o wadach i zaletach bieżnikowania opon.


    http://mojafirma.infor.pl/moto/opony...c-nalewki.html


    Zalety to cena i to by było na tyle. Ale przecież każdy sam dba o zdrowie i życie swoje i rodziny.

  3. #23
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    156 2.5 V6 SW jakiś SP, 02r. / 147 1.9 jtd 8v 115km. 3d czerwona :)
    Postów
    2,768

    Domyślnie Letnie opony bieżnikowane

    Post nr 21.

    Ja w przeciwieństwie do Ciebie mam i używam takich opon. W internetach rożne rzeczy piszą. Nawet ze kosmici porwali bace.
    Chętnie podyskutuje rzeczowo ale z kimś kto jeździ na choćby Profilu.
    Ja jestem w stanie wsiąść w auto i zmierzyć drogę hamowania - niech ktos kto ma
    156 zrobi to samo i wtedy porozmawiamy kto kogo wiezie i dokąd.

    Ps. Ja nie aspiruje do bycia guru oponowym. Tak odpowiadając na Twoje porównanie z 1 akapitu.
    Ostatnio edytowane przez Marcin_M ; 03-08-2014 o 15:23

  4. #24
    Użytkownik Fachowiec Avatar ris
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    KRK
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.0
    Postów
    2,194

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marcin_M Zobacz post
    Post nr 21.

    Ja w przeciwieństwie do Ciebie mam i używam takich opon. W internetach rożne rzeczy piszą. Nawet ze kosmici porwali bace.
    Chętnie podyskutuje rzeczowo ale z kimś kto jeździ na choćby Profilu.
    Ja jestem w stanie wsiąść w auto i zmierzyć drogę hamowania - niech ktos kto ma
    156 zrobi to samo i wtedy porozmawiamy kto kogo wiezie i dokąd.

    Ps. Ja nie aspiruje do bycia guru oponowym. Tak odpowiadając na Twoje porównanie z 1 akapitu.

    Spoko, wiesz swoje więc nie zamierzam Cię przekonywać, możesz nawet w zimie jeździć na slickach.

  5. #25
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    156 2.5 V6 SW jakiś SP, 02r. / 147 1.9 jtd 8v 115km. 3d czerwona :)
    Postów
    2,768

    Domyślnie

    No widzisz.

  6. #26
    Użytkownik Romeo Avatar Damian156JTD
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9JTDm 16V
    Postów
    1,633

    Domyślnie

    A tak z ciekawości pytam , ma ktoś może opinie i wiedzę na temat opon Pneumant ?
    http://s1.zmniejszacz.pl/113/imag0615__586673.jpg

  7. #27
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Śląsk
    Auto
    AR 166, 2004r. 2.4 JTDm 175KM
    Postów
    376

    Domyślnie

    Miałem takie (tzn. Pneumanty) dobrych kilka lat temu w audi zaraz po zakupie - do dzisiaj jedna leży w bagażniku na zapasówce. Złego słowa nie powiem, chociaż jak wymieniłem potem na Bridgestony to była zauważalna poprawa.

  8. #28
    Użytkownik Romeo Avatar Damian156JTD
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9JTDm 16V
    Postów
    1,633

    Domyślnie

    No właśnie ja też mam je w audi , kupiłem audi i zimowki były Pneumanty i goodyear. Bieżnik jakoś super duży nie był, ale jeździło się nie najgorzej, niemniej jednak pod szkolą jedna mi v się rozdarla i musze przód wymienić. Piszę bo chciałem znać opinie na temat v tych opon
    http://s1.zmniejszacz.pl/113/imag0615__586673.jpg

  9. #29
    Administrator weteran Romeo Avatar ozzy
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Ford Mondeo MK3 2.0 DuraTec Ghia Kombi
    Postów
    915

    Domyślnie

    Cytat Napisał MICHAL-TBG Zobacz post
    Odpowiedzcie sobie na pytanie co jest ważne w życiu; parę stówek w kieszeni-które i tak się wyda czy bezpieczeństwo Moje (Twoje) i innych. Kupowanie opon bieżnikowanych za ~500 zł (tak jak kolega Ozzy) co pewnie z wyważeniem i paliwem wyszło ok. 600 zł a dołożenie do Nowych opon np. Fulda SportControl (...)
    Tak, teraz się zgadzam, tyle że wybrałem Falken Ziex Ze914 205/55R16 91V Wiesz, ja czytałem opinie że bieżniki się o 180st. zmieniły przez kilka ostatnich lat i zdecydowałem wypróbować. Dwie firmy miały dobre opinie: Markgum i Profil. O Markgumach było więcej info wtedy, więc je wybrałem. Dzisiaj już wiem że może i opony bieżnikowane są lepsze niż dawniej, ale to wciąż jeszcze nie jest to co chciałbym mieć założone w swoim aucie. Wieczorem pokuszę się o podsumowanie finansowe.

    Cytat Napisał 3voQ Zobacz post
    (...) Mam w garazu ponad 60 kol i moim zdaniem nalewki w ostatnich latach zmienily sie o 180 st. Wg. mnie nie warto przeplacac.
    W mojej opinii za mało się zmieniły. Można teraz dyskutować czy Profile są lepsze, podejrzewam że technologia jest ta sama.

    Cytat Napisał Marcin_M Zobacz post
    Post nr 21.

    Ja w przeciwieństwie do Ciebie mam i używam takich opon. W internetach rożne rzeczy piszą. Nawet ze kosmici porwali bace. (...)
    Tak, dlatego właśnie jest ten temat, bo w necie piszą ludzie którzy nawet takich opon na oczy nie widzieli. A miałem bieżnikowane zimowe, letnie, letnie kategorycznie odradzam, sugeruję poważnie zastanowić się nad zimowymi.
    Jest: Outlander II, 2.0MIVEC, CVT, 2WD, Lift
    Były: Mitsubishi Lancer Sportback CYxA 1.8; Ford Mondeo MK3 2.0 DuraTec Ghia; Alfa Romeo 156 2.0 T.S. Selespeed; Alfa Romeo 166 3.0 V6 SporTronic; Honda Civic 1.4i EJ9; Fiat 126p 650.

  10. #30
    Użytkownik Pasjonat Avatar Masa625
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Auto
    166 2,4 JTD `99
    Postów
    3,517

    Domyślnie

    Ozzi ile mniej wiecej km przejechałes na tych oponach?
    [C

Podobne wątki

  1. Opony Zimowe Bieżnikowane
    Utworzone przez ConSpir w dziale Śląskie
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 01-01-2012, 17:22
  2. Opony bieżnikowane
    Utworzone przez Stanley w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 12-10-2009, 11:42

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory