Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 20

Temat: Fotelik a poduszki powietrzne

  1. #11
    Użytkownik Fachowiec Avatar pampik
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    była - AR 166 2.4 JTD / 159 1.9 JTDm 16V 07r - jest 159 2.4 210 :)
    Postów
    2,177

    Domyślnie

    Cytat Napisał bocian Zobacz post
    pokaż te stat jak można
    bo po mojemu to kierowca odruchowo unika uderzenia w siebie a co za tym idzie także tego za nim a nie po prawej :-)
    cały czas tak myślałem przynajmniej
    i u mnie córka śmiga za mną

    statystykami nie operuje ale jest kilka artykułów na ten temat. ( najbezpieczniej z tyłu na śrdoku, ewentualnie za pasażerem. Sadzanie dziecka za kierowca jako najbezpieczniejsze - mit )
    http://gazeta.policja.pl/997/inne/ty...64-072010.html

    I tak jak pisałem, prezydenci jeżdżą z tyłu za pasażerem.

  2. #12
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    moja córka to nie prezydent
    czy mit ?
    nie wiem
    równie dobrze mogę uznać drugie miejsce za mit
    tak na szybko poczytałem i napisali tylko "mit" - bez wyjaśnienia itp
    czyli bezedura bo nie obala mitu tylko stwierdza że jest i koniec
    a dla czego ?
    a co tam
    jest i już

    a alfa się psuje...

    Dodano po 3 minutes:

    Cytat Napisał pampik Zobacz post
    I tak jak pisałem, prezydenci jeżdżą z tyłu za pasażerem.
    bo :
    w Polsce jest ruch prawo
    czyli pojazd zatrzymuje się przy prawej krawędzi jezdni - mister president wysiada na chodnik czy tam inny wynalazek itp
    Ostatnio edytowane przez bocian ; 08-08-2014 o 09:59 Powód: Dodano








  3. #13
    Użytkownik Romeo Avatar serath
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    ZG
    Auto
    AR 159SW 1.9JTDm
    Postów
    534

    Domyślnie

    Pampik - co do środkowego miejsca, to bym polemizował, bo dotyczy to tylko i wylącznie uderzenia bocznego. Natomiast przy czołowym w momencie uderzenia, jeśli cokolwiek jest nie tak z pasem bezpieczeństwa (nie wystrzeli blokada, etc.) czy jakimkolwiek innym elementem to praktycznie nie masz na czym się zatrzymać poza deską/szybą przednią. Stąd w moim przypadku - fotelik za fotelem pasażera i jestem dużo spokojniejszy.

    Co do siedzenia za kierowcą, to zgadzam się (sorry bocian), że nie jest to najbezpieczniejsze miejsce. O ile przy bocznym czy tylnym - takie samo ryzyko (chyba, ze ktoś wyjeżdza na jednokierunkową skąd tylko z 1 strony nadjeżdża auto), to przy czołowym jakby nie kombinować to niestety od strony kierowcy powinno być wyższe ryzyko, bo wątpię by kierowcy zjechali tak, by zminimalizować uderzenia na swoją sekcję. Oczywiście można później iść w dalsze warianty uderzeń (np. uniknięcie czołówki i 'ślizg' w bok auta), ale chyba nie temu służyć miał ten temat ;-)


    Edit:
    "Jeśli miejsce środkowe nie posiada 3-punktowego pasa lub ISOFIX, to wybierz miejsce na tylnej kanapie za pasażerem. Przy awaryjnym zatrzymywaniu samochodu na ruchliwej ulicy możliwi to dziecku bezpiecznie wsiadać i wysiadać lub nam bezpiecznie wyjmować fotelik z niemowlęciem." (fotelik.info)
    " W Polsce dosyć popularny jest "mit" o rzekomej przewadze siedzenia za kierowcą nad siedzeniem za pasażerem. Rzekomo ma być ono bezpieczniejsze, gdyż kierowca w trakcie kolizji podświadomie kieruje samochodem tak, by ocalić siebie. Jest to błędna teoria, która nie znajduje żadnego potwierdzenia w statystykach wypadków. Nawet jeśli miały miejsce pojedyncze przypadki tego typu zdarzeń, to są to tylko wyjątki i nie można na ich podstawie wygłaszać tego typu teorii. Niestety ten błędny "mit" jest u nas rozpowszechniany nawet przez funkcjonariuszy Policji." (PrawoDrogowe@news)
    "Z reguły są to tylne siedzenia, najlepiej w środku. Dlaczego? Dziecko znajduje się wtedy w najbardziej odległym miejscu od potencjalnych kolizji i stref zgniotu. Drugim rekomendowanym miejscem jest tylne siedzenie z prawej strony (w prawostronnym ruchu ulicznym), gdyż wtedy dziecko wysiada po bezpieczniejszej stronie drogi." (Recaro)


    Edit2:
    A idąc za raportem z 2011 (znalezionym na szybkiego, a nie mam niestety zbytnio czasu wczytywać się specjalnie w kilka statystyk):
    "Among children younger than 4 years in CSSs who have been in crashes, there seems to be a preference for placing the CSS in the right outboard seating position in the rear row (41%) compared with the center rear (31%) or left outboard (28%)" - co prawda dotyczyło to też poprawienia 'widoczności' na dziecko (Durbin, D. R. (2011). Technical report—Child passenger safety / Kallan MJ, Durbin DR, Arbogast KB. Seating patterns and corresponding risk of injury among 0- to 3-year-old children in child safety seats)
    Ostatnio edytowane przez serath ; 08-08-2014 o 10:21
    "Alfa comes with a great responsibility, 'cause no kid ever grew up with a picture of Passat on his bedroom wall."

    Sprzedam: Logo (przód/tył), dekielki, QV
    Polecam: Koce, kocyki, ręcznie robione maskotki

  4. #14
    Użytkownik Fachowiec Avatar pampik
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    była - AR 166 2.4 JTD / 159 1.9 JTDm 16V 07r - jest 159 2.4 210 :)
    Postów
    2,177

    Domyślnie

    Cytat Napisał bocian Zobacz post




    bo :
    w Polsce jest ruch prawo
    czyli pojazd zatrzymuje się przy prawej krawędzi jezdni - mister president wysiada na chodnik czy tam inny wynalazek itp
    Z tego samego powodu bezpieczniej mieć własnie z tej strony dziecko że gdzie się nie zatrzymasz masz do niego dostęp od chodnika / czy innej nie uczęszczanej strefy jezdni.
    Na parkingach w sumie bez znaczenia.

  5. #15
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    Ja tam dziecka na ulicy nie wysadzam wiec jak piszesz - na parkingu bez znaczenia








  6. #16
    Użytkownik Fachowiec Avatar pampik
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    była - AR 166 2.4 JTD / 159 1.9 JTDm 16V 07r - jest 159 2.4 210 :)
    Postów
    2,177

    Domyślnie

    heh a jechałeś z dzieckiem w dłuższa podróż ? mało to kiedy auto stoi na poboczu mamuśka nachyla sie nad dzieciakiem i go obrabia bo to się obrzygał..... albo go rozpina z fotelika bo musi w krzaki. Lepiej z prawej strony

  7. #17
    Użytkownik Pasjonat Avatar misiu7911
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Jarocin
    Auto
    156 19 JTDm byla,159SW JTDm 2007 była:(,147 QV Bianco jest,Passat cc 2011byl. Jest Macan.C5.Berling
    Postów
    3,256

    Domyślnie

    Przeciez Bocian nie jest statystycznym czlowiekiem,od tego trzeba zaczaca w nawiasie to moja córka tez jezdzi za mnawidze ja w lusterku

  8. #18
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar BeBe
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    SG
    Auto
    159SW 2008
    Postów
    236

    Domyślnie

    Bo każda córunia tatunia jeździ za nim, moja też.

    Klaustrofobia to lęk przed zamkniętymi pomieszczeniami. Na przykład gdy idę do monopolowego boję się, że będzie zamknięty.

  9. #19
    Użytkownik Pasjonat Avatar misiu7911
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Jarocin
    Auto
    156 19 JTDm byla,159SW JTDm 2007 była:(,147 QV Bianco jest,Passat cc 2011byl. Jest Macan.C5.Berling
    Postów
    3,256

    Domyślnie

    Psujemy statystyki

  10. #20
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    Cytat Napisał pampik Zobacz post
    heh a jechałeś z dzieckiem w dłuższa podróż ?
    No nie liczac dwa razy Chorwacja , Wlochy , Francja , Czarnogora , ze kilka razy okolice baltyku i inne takie to tak - nie jechalem nigdy








Podobne wątki

  1. Poduszki powietrzne FL
    Utworzone przez PioWi w dziale 147
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 02-08-2012, 14:01
  2. Gdzie są poduszki powietrzne?
    Utworzone przez bynus w dziale 166
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 24-04-2011, 21:46
  3. [145] Poduszki powietrzne
    Utworzone przez Brzoza w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 24-07-2008, 20:11

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory