Temat: Alfa Giulia- 2015

  1. #11461
    Użytkownik Świeżak Avatar Torin
    Dołączył
    04 2015
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR GT 2.0 jts
    Postów
    164

    Domyślnie

    Przed chwilą na A1 mijając Łódź jechałem "trochę" ponad normę a wyprzedziła mnie GIULIA tak jak bym stał <br />
    Była niebieska - tyle zauważyłem bo szczęka obijała mi się o asfalt ... :-)<br />
    <br />
    Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka

    Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka
    Cały czas do przodu!

  2. #11462
    Użytkownik Znawca Avatar rafter
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Pruszków
    Auto
    BMW 540i xDrive G30
    Postów
    1,602

    Domyślnie

    Cytat Napisał Trevor Zobacz post
    Veloce chyba stoi w Gdańsku, poszukajcie na otomoto (jeszcze nie mogę wstawiać linków ). Wszystkiego dobrego.

    Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
    Dają na nią tylko 5% rabatu od katalogu , imho trochę mało jak na koniec roku
    AR 156 1.8 TS ( 2001-2006)
    AR 159 1.9 JTDM 16V ( 2006-2009)
    AUDI A5 2.0 TFSI MTM (2009 -2014)
    BMW 528i F10 ( 2014 - 2019 )
    BMW 540i G30 ( 2019 -

    Lewostronnym powolno jeźdźcom mówimy kategorycznie NIE !!!

  3. #11463
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa Romeo
    Postów
    133

    Domyślnie

    Veloce fizycznie nie mają na stanie, na dole jest podpisane że to zdjęcie poglądowe. Tą Giulię ze zdjęcia mają na stanie ale w wersji Super w dieslu. Dają tylko 5% rabatu ale jest napisane że do negocjacji więc jeszcze pewnie z 3-5 % da się urwać

    Cytat Napisał rafter Zobacz post
    Dają na nią tylko 5% rabatu od katalogu , imho trochę mało jak na koniec roku

  4. #11464
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Wolsztyn
    Auto
    159 SW 2.4 JTD Q-Tronic
    Postów
    1,622

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    do jazd nie ma QV z tego co wiem nigdzie. salon FCA w Bielsku ma QV od ok 2mcy, ale jest udostępniana tylko dziennikarzom - to ta biała SBxxxxx która przewija się praktycznie przez wszystkie testy w gazetach, blogach., youtube itp. benzyny 200KM dopiero co zjeżdżają do salonów, chyba na testówkach też jeszcze nie ma. Więc będzie to diesel 150 albo 180KM, raczej w manualu (skrzynia taka sobie), choć gdzieniegdzie automaty też mają ale nie wiem czy na testówkach dla mas (ponoć fajne)
    Tu jest moja relacja z lipca z jazdy testowej Giulią 2.2d 180KM MT6: http://www.forum.alfaholicy.org/giul...ml#post1849857
    Inni forumowicze też wrzucali w różnych wątkach swoje wrażenia z jazd testowych, tylko pewnie w tym tasiemcu tu ciężko cokolwiek znalezć
    Wersje QV ma PolCar w Poznaniu, czarną w automacie z fotelami Recaro. Wiem bo wczoraj nią jechałem

  5. #11465
    Użytkownik Fachowiec Avatar AirAjti
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Lubin
    Auto
    Była 159 Berlina 2.4JTDm '06... aktualnie Tipo 1.4T-Jet z fabrycznym nadtlenkiem gazu
    Postów
    2,439

    Domyślnie

    Jasio.... a może coś więcej opowiesz?
    Powyższy post został napisany przeze mnie i każde słowo dokładnie przemyślałem- jeśli czujesz się obrażony to znaczy, że albo nie rozumiesz co napisałem, albo osiągnąłem swój cel


    "We have to love Alfa, it's the law!" - Richard "Hamster" Hammond

  6. #11466
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Wolsztyn
    Auto
    159 SW 2.4 JTD Q-Tronic
    Postów
    1,622

    Domyślnie

    Mają czarną, ze sportowymi fotelami. Nie miałem okazji sprawdzić w warunkach autostradowych ze względu na ruch, po ustawieniu DNA w tryb N autem jeździ się jak cywilizowanym autem, dotyczy to zawieszenia, dynamiki i pracy wydechu. Po ustawieniu na Race robi sie z tego potwór. Ryk z wydechu przy przyspieszaniu spokojnie obudziłby pół bloku na osiedlu.

  7. #11467
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Tomekkk
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    159 SW 1,9JTDm Q-Tronic
    Postów
    395

    Domyślnie

    Miałem dzisiaj okazję pojeździć kilkadziesiąt minut Giulią Q i muszę przyznać, że to naprawdę świetne auto. Układ kierowniczy i zawieszenie to prawdziwy majstersztyk, auto zachowuje się dokładnie tak jak się od niego oczekuje. Przy tym absolutnie nie jest przesadnie twarde czy taczkowate - jedzie się bardzo wygodnie i komfortowo. Nie widziałbym problemów, aby pokonać tym autem długą trasę. W trybie N to tak jak napisał jasio79 bardzo cywilizowane auto i nawet kobieta sobie nim krzywdy nie powinna zrobić. W trybie D jest to zupełnie inne auto, a w Race robi się prawdziwy potworek. Z racji jednak niskiej temperatury, opon zimowych i braku doświadczenia w jeździe tak mocnym autem pozwoliłem sobie przejechać w trybie Race jedynie króciutki prosty kawałek po ekspresówce. Nie mniej jednak dźwięk wydechu i reakcja na gaz w tym trybie są bardzo kuszące Silnik jest fantastyczny i niesamowicie elastyczny. Dwójka z przodu pojawia się bardzo szybko, a przy tej prędkości auto w ogóle nie przestaje przeć do przodu. Utrata uprawnień w tym aucie jest kwestią czasu Do tego wygłuszenie i odizolowanie auta jest na bdb poziomie - z jednej strony mamy idealne czucie auta, z drugiej co się spojrzy na licznik to wydaje się, że znacznie przekłamuje. No może gdyby nie te szybko doganiane samochody z przodu Silnik ciągnie o dziwo do samego końca obrotów mimo dwóch turbin, za pierwszym razem trochę zaskoczyło mnie odcięcie, bo nie patrzyłem na obrotomierz a auto do samego końca przyspieszało. Z dołu możnaby się trochę na siłę przyczepić do minimalnej turbodziury, przy depnięciu w podłogę z niskich obrotów mija krótka chwila zanim auto wyrwie do przodu. Ale to jest w zasadzie szczegół i czepianie się dla czepiania. Wiadomo, że to nie jest wolnossące V8 i cudów nie ma przy doładowanym silniku, ale jest co najmniej świetnie. Jeżeli chodzi o ergonomię to ja nie mam jakichkolwiek zastrzeżeń, wszystko jest wygodnie i pod ręką, pozycja za kierownicą jest bdb - siedzi się naprawdę nisko a kierownica rewelacyjnie leży w dłoniach. Mam 187cm wzrostu, ważę ok 100kg i bez problemu zająłem komfortową pozycję. Na tylnej kanapie za sobą bez problemu się mieszczę i nadal miałem około 10-15cm zapasu na wysokości kolan, więc tutaj spory progres względem 159, w której to mieszczę się za sobą na styk. Materiały generalnie bardzo dobre - miękkie, przyjemne i dobrze spasowane. Mimo wrednych prób naciskania wielu elementów czy ciągnięcia za drzwi jakiegokolwiek skrzypienia brak. Jedyne do czego bym się przyczepił to ten plastik na dolnej części boczków drzwiowych.... Do tej pory nie chciało mi się wierzyć w te wszystkie opinie, ale rzeczywiście ten plastik nie przystoi w takim aucie. Podobną skorupę znajdziemy chociażby w Ducato.... Nie wiem ile na egzemplarzu zaoszczędzili w ten sposób, ale mam nadzieję, że po liftingu to poprawią. Poza tym niuansem wykończenie na wysokim poziomie. Bagażnik rzeczywiście jest niewielki i tutaj niestety nie chce mi się wierzyć w dane katalogowe. Chyba, że te katalogowe litry uwzględniają również ten wielki styropian pod podłogą, bo bagażnik w 159 SW do wysokości rolety sprawia wrażenie znacznie większego, mimo że dane mówią co innego.

    Jeździłem oczywiście manualem i uważam, że skrzynia działa nieźle. Po wszystkich opiniach spodziewałem się, że będzie gorzej, ale było naprawdę przyzwoicie. Głównie sprawna zmiana z 1 na 2 wymaga wprawy, ale z każdą zmianą szło to coraz lepiej. Jednak zdecydowanie wolałbym w tym aucie 8-biegowego ZF'a Może w przyszłym roku uda się taką Giulią przejechać.

    Podsumowując wg mnie auto jest naprawdę warte grzechu i takiego powrotu Alfy oczekiwałem. Mimo niewątpliwej urody 159 te samochody dzieli technologiczna przepaść. Przesiadka z powrotem do 159 JTDm przez pierwszych kilka kilometrów była hmmmm... dziwna

    Jeśli cywilne Giulie mają choć w połowie tak dobrze działający układ kierowniczy i zawieszenie to jest to dla petrolheada naprawdę świetny wybór. Uważam, że przy tej masie już bazowa 200KM benzyna będzie jeździła co najmniej dobrze, a Veloce powinno być naprawdę szybkie.
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0220.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	104.8 KB
ID:	218361   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0222.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	101.5 KB
ID:	218362   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0230.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	99.2 KB
ID:	218369   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0235.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	108.4 KB
ID:	218368   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0218.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	78.8 KB
ID:	218359  

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0219.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	100.2 KB
ID:	218360   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0224.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	73.9 KB
ID:	218364   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0225.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	67.3 KB
ID:	218365   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0226.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	73.2 KB
ID:	218366   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0216.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	73.9 KB
ID:	218357  

    Ostatnio edytowane przez Tomekkk ; 29-12-2016 o 22:11

  8. #11468
    Użytkownik Znawca Avatar Archi
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Gliwice/Knurów
    Auto
    była GT 3.2 V6 Q2
    Postów
    1,193

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomekkk Zobacz post
    Miałem dzisiaj okazję pojeździć kilkadziesiąt minut Giulią Q
    Tylko pogratulować (i trochę pozazdrościć).

    Widzę, że to ten sam egzemplarz co niedawno w zimowej zupełnie scenerii był w teście motoru. Podoba mi się ta czerwień w zestawieniu z wzorem felg.

    Ze zdjęć widać, że test fotelika zaliczyła


    Cytat Napisał Tomekkk Zobacz post
    Jednak zdecydowanie wolałbym w tym aucie 8-biegowego ZF'a
    Pewnie to kwestia osobistych preferencji, dobrze że jest wybór, ale i wcześniej pojawiały się takie opinie (choćby Chrisa Harrisa, zwłaszcza po teście tej wersji, kiedy był nią zachwycony - co widać na filmiku zamieszczonym w temacie obok przez Belfra).

    poszukałem linka, bo ten o którym wspomniałem wyżej - przynajmniej u mnie - nie odpalał Q od 16.16'

    http://www.topgear.com/videos/chris-...-red-bull-ring

    Cytat Napisał Tomekkk Zobacz post
    Jeśli cywilne Giulie mają choć w połowie tak dobrze działający układ kierowniczy i zawieszenie to jest to dla petrolheada naprawdę świetny wybór.
    Patrząc na "ględzenie Pertyna", który po Q 6MT (ta biała) testował 2.2D 6MT to akurat były rzeczy, które oceniał więcej niż bardzo dobrze.

    https://www.youtube.com/watch?v=3wtoZVuuTYg

    https://www.youtube.com/watch?v=ZM3YF67Z4bA
    Ostatnio edytowane przez Archi ; 29-12-2016 o 20:40
    Alfa Romeo Nel Cuore

  9. #11469
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    alfaromeo159jtd
    Postów
    166

    Domyślnie

    http://autokult.pl/29119,fca-sprzeda...-splacic-dlugi mam nadzieje ze to sa zarty tylko.......

  10. #11470
    Użytkownik Fachowiec Avatar slavol
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Chodzież
    Auto
    Ford
    Postów
    2,191

    Domyślnie

    A co za różnica czy alfa należeć będzie do fiata czy jakiegoś chińskiego funduszu inwestycyjnego?
    Może być tylko lepiej albo wcale.....
    Mustang 2012 3.7 V6 , na razie musi wystarczyć...

Podobne wątki

  1. Wyjazd na targi IAA 2015- Giulia na żywo
    Utworzone przez Belfer w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 53
    Ostatni post / autor: 06-10-2015, 20:38
  2. [Zapowiedź] Piwo pod Tatrami edyszyn 2015 / jedyny zlot AH 2015?
    Utworzone przez LIGAR w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 91
    Ostatni post / autor: 11-06-2015, 07:32
  3. Alfa Giulia w 2014?
    Utworzone przez ergomarcin w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 1818
    Ostatni post / autor: 09-08-2014, 13:38
  4. Alfa Giulia
    Utworzone przez Emenems w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19-11-2008, 18:31
  5. Alfa Romeo Giulia
    Utworzone przez fiergloo w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-02-2007, 19:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory