Temat: Alfa Giulia- 2015

  1. #12331
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Garraty
    Dołączył
    03 2017
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    590

    Domyślnie

    Ok to ja dołożę cegielkę do tej kiepsko sprzedającej się Alfy zerżniętej z BMW, po jeździe 2.0 z 200 po prostu się zakochałem, śwetny samochód! I akurat stała piękna biała Veloce... Niedługo będzie stać nie w salonie ale u mnie w garażu. Nie mogę się już doczekać odbioru !

    W ogóle wrażenia po jeździe nawet słabszą wersją są świetne, nieporównywalne do 159, które mam od 5 lat. Jeździłem też BMW 3 330i i Giulia to dla mnie lepszy samochód, lepiej się prowadzi, praca silnika wyśmienita, bardzo dynamiczna i ogólnie piękna stylistycznie. Wnętrze super - szczególnie czerwona skóra - to już bardziej subiektywnie ale nie da się zaprzeczyć, że wrażenie robi ogromne.

    Do kolegi Anderson, podczas jazdy BMW czy Audi dosłownie nikt nie zwrócił uwagi a nawet za najzwyklejszą Giulią każdy się obracał i z uśmiechem patrzył w moją stronę. Cholera coś kiepsko zrzynali...

  2. #12332
    Użytkownik Znawca Avatar Archi
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Gliwice/Knurów
    Auto
    była GT 3.2 V6 Q2
    Postów
    1,193

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anderson Zobacz post
    No, ja też się uśmiałem, jak zobaczyłem ten "pożądek".... może warto cokolwiek czytać, aby wiedzieć, jak należy pisać poprawnie?
    Ale to detal
    Nie, to zwykły błąd, który mi się czasem zdarza, kiedy piszę w telefonie, i nie zauważę (nawet nie tyle błędu, co tego co edytor podpowiada, zamienia lub wstawia).

    Dziękuję za sygnał, poprawiłem.

    Musisz dużo o mnie wiedzieć skoro pouczasz na temat wykształcenia i obycia, ale i tu mylisz się.

    Rozumiem, że poza formą do treści nie masz uwag.

    Bełkot został przez autora nazwany bełkotem.

    To dobrze.

    Może to przekona moderatora do bardziej zdecydowanych działań odnośnie twoich wpisów.

    Ja dawno bym cię zbanował. Nie za takie, czy inne zdanie, lecz za natręctwo, pustosłowie, często natarczywe prostactwo, którym obrzydzasz nie tylko ten temat.

    Jeśli coś w tym wątku jest denerwujące, a raczej irytujące to nie fakty o Giulii, a twoje namolne powtarzanie kolejny raz własnej opinii i wyobrażeń na ich temat.

    Piszesz, że oczekujesz różnych odpowiedzi, sam ich jednak na poziomie faktów nie udzielasz. Co do formy, z jej dyrektywno-nakazowym wyrazem bywasz najzwyczajniej niegrzeczny, z wycieczkami lekarskimi już zwyczajnie chamski - zwłaszcza przy swoim megalomaństwie, gdy spotyka cię to od innych userów.

    Jako tak bystry i oczytany krytyk rzeczywistości - i wpisów rzecz jasna - wydawałoby się, że dawno powinieneś się zorientować, że nie jesteś tu ani ty, ani twoje wyobrażenia na jakikolwiek już temat akceptowani.

    Napisałem tego posta także z telefonu, zatem... errare humanum est - to o mnie i ortografii.

    Dla ciebie zaś mam
    Errare, humanum est, sed in errare perseverare diabolicum - to o tobie, w tym wątku, a patrząc na inne wpisy to i forum.



    Poza Anderson OT to Giulia jest ok.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Garraty Zobacz post
    Do kolegi Anderson, podczas jazdy BMW czy Audi dosłownie nikt nie zwrócił uwagi a nawet za najzwyklejszą Giulią każdy się obracał i z uśmiechem patrzył w moją stronę. Cholera coś kiepsko zrzynali...
    Doskonała puenta, z ulubionym andersonowskim "każdy".

    Życzę udanej przygody z Giulią.
    Ostatnio edytowane przez Archi ; 26-03-2017 o 09:49
    Alfa Romeo Nel Cuore

  3. #12333
    Użytkownik Rowerzysta Avatar sebol75
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce, 159JTDm150@192/405, 147JTD
    Postów
    283

    Domyślnie

    Cytat Napisał anAlfaBeta Zobacz post
    Ja nadal nie przejechałem się 2.0 TB 200KM bo dealer mnie olał a ja nie miałem czasu za nim ganiać. Ciekawe czy da się gdzieś w pyrlandii karnąć Veloce.
    Ja w Poznaniu jeździłem juz
    Giulia 2,2 150MT
    Giulia 2,2 180AT
    Giulia 2.0 200km
    No i wczoraj
    Stelvio 280km - w autocentrum
    To nie veloce ale osiągi podobne....
    Tak ze ja złego słowa o poznańskich dealerach nie powiem


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  4. #12334
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,806

    Domyślnie

    Sporo się najeździłeś, w takim razie już pewnie wiesz którą kupujesz?

  5. #12335
    Użytkownik Rowerzysta Avatar sebol75
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce, 159JTDm150@192/405, 147JTD
    Postów
    283

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Sporo się najeździłeś, w takim razie już pewnie wiesz którą kupujesz?
    No w sumie wiem
    Stelvio jest super - najładniejszy suv moim zdaniem na rynku, ale jednak jak dla mnie zbyt krowiaste auto
    Wiec kupuje Giulie benzynowa jeszcze sie troche wacham czy 200 czy 280km decyzja w ciągu dwóch dni musi zapaść

    Swoją droga to dealer mi mówił ze diesle wcale sie nie sprzedają, maja od zeszłego roku 4szt na placu, a benzyny im ciagle rotują , stad tez zeszłoroczna sprzedaż gdzie były praktycznie tylko diesle
    Jestem optymista jeśli chodzi o sprzedaż AR



    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  6. #12336
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar 145Q
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Piotrków Trybunalski/Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD M-Jet 2004
    Postów
    735

    Domyślnie

    Marchione nie po to chyba sprzedawał Ferrari, żeby sprzedawać 60tyś samochodów rocznie. Spójrzcie na plany. Do końca 2017 roku Alfa miała sprzedawać przyjajmniej 400tyś aut. A ile sprzedaje? Sprzedaż niby rośnie, a ja widzę że tak naprawdę to spada. Giulia nie ma klienta docelowego, a Alfa nie ma pieniędzy a przede wszystkim pomysłu komu sprzedać ten samochód. Wypuścili tą Giulię Q i co? Ile tego się sprzedało 100szt? Może 200szt? Takim modelem nigdy nie osiągną planowanej sprzedaży. Poza tym Alfa nie ma pomysłu jak sprzedawać cywilne wersje. Np. taka Veloce. Jest szybsza, lepiej wyposażona i tańsza od konkurencji, ale co z tego jak to auto nie ma klienta docelowego. To kto to kupi? Tak oto właśnie Alfa ma pomysł na utopienie samej siebie. Alfy już nic nie uratuje. Nadal będą sprzedawać Giuliettę i Mito, a wystarczyłoby wziąć Fiata Punto dodać przód z 159 i to 400tyś egzemplarzy już dawno by mignęło... a tak? Alfa tonie i nic jej już nie uratuje.

    To nie jest tak, że ja krytykuję Alfę bezpodstawnie. Ale fakty mówią same za siebie. Sprzedaż rośnie, ale liczba sprzedawanych samochodów spada. Liczba wersji Giulii pozostawia wiele do życzenia i przy braku pomysłu, klienta docelowego nie ma szans na powodzenie. A tak naprawdę Giulia już dawno powinna sprzedawać się lepiej niż 3, A4 i C razem wzięte. Opieranie strategii sprzedaży na wersji za 350tyś zł jest po prostu głupia, ale to nie jest tak, że ja ją krytykuję. Jest błędna, bo jak można promować samochód za 150tyś zł autem za 350tyś. To mi się po prostu nie mieści w głowie. Alfa powinna brać przykład z konkurencji i włożyć do Giulii silnik 0.9 Multiair. W ten sposób udałoby przegonić konkurencję, a tak alfa tonie i nic jej już nie uratuje.

    Inna sprawa jest taka, że Giulia choć oryginalna stylistycznie to jest to kopia BMW 3. Ściągnęli kształt zderzaka (patrząc z boku), koła dali bardzo blisko do przodu. Linia drzwi pasażera bardzo podobna, dali też tyle samo kół. Stylistycznie w ogóle się nie wyróżnia i bardzo łatwo pomylić Giulię z BMW 3. Jak byłem w POL-Carze to przed tym jak zapakowałem saszetkę i gąbkę to myślałem, że dealer Alfy mi daje BMW do przetestowania. To auto w ogóle nie ma klienta docelowego, auto jest tańsze od konkurencji, co za tym idzie jest wyraźnie droższe, jak wiadomo Alfy się psują, marka ma fatalną opinię, oferta jest niezbyt szeroka, a my jesteśmy przecież wierni niemieckim markom. Więc kto ma kupować Giulię?

    Jeszcze raz napisze, to że piszecie, że liczba sprzedanych aut rośnie, to wcale nie oznacza dobrze, bo równie dobrze zaraz może zacząć spadać albo te dane są marnego pochodzenia, więc nie zwiastują sukcesu rynkowego. Poza tym w czerwcu minie dwa lata od momentu zaprezentowania modelu z gliny, więc na dobrą sprawę auto jest w sprzedaży 2 lata, wiec elementu zaskoczenia już praktycznie też nie ma.

    Tak więc, Marchione wydał 3 mld euro na Giulię, a tak naprawdę nie zrobił żadnych badań rynkowych, bo to auto nie ma klienta docelowego. Tak więc, po co oni próbują walczyć z niemieckimi konkurentami jak i tak nie mają szans? Alfa tonie. Nic je już nie uratuje.
    Ostatnio edytowane przez 145Q ; 26-03-2017 o 10:35

  7. #12337
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar janek
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    było: 147, Giulietta jest: Giulia '17 i Spider '85
    Postów
    474

    Domyślnie

    Cytat Napisał 145Q Zobacz post
    Marchione nie po to chyba sprzedawał Ferrari, żeby sprzedawać 60tyś samochodów rocznie. Spójrzcie na plany. Do końca 2017 roku Alfa miała sprzedawać przyjajmniej 400tyś aut. A ile sprzedaje? Sprzedaż niby rośnie, a ja widzę że tak naprawdę to spada. Giulia nie ma klienta docelowego, a Alfa nie ma pieniędzy a przede wszystkim pomysłu komu sprzedać ten samochód. Wypuścili tą Giulię Q i co? Ile tego się sprzedało 100szt? Może 200szt? Takim modelem nigdy nie osiągną planowanej sprzedaży. Poza tym Alfa nie ma pomysłu jak sprzedawać cywilne wersje. Np. taka Veloce. Jest szybsza, lepiej wyposażona i tańsza od konkurencji, ale co z tego jak to auto nie ma klienta docelowego. To kto to kupi? Tak oto właśnie Alfa ma pomysł na utopienie samej siebie. Alfy już nic nie uratuje. Nadal będą sprzedawać Giuliettę i Mito, a wystarczyłoby wziąć Fiata Punto dodać przód z 159 i to 400tyś egzemplarzy już dawno by mignęło... a tak? Alfa tonie i nic jej już nie uratuje.

    To nie jest tak, że ja krytykuję Alfę bezpodstawnie. Ale fakty mówią same za siebie. Sprzedaż rośnie, ale liczba sprzedawanych samochodów spada. Liczba wersji Giulii pozostawia wiele do życzenia i przy braku pomysłu, klienta docelowego nie ma szans na powodzenie. A tak naprawdę Giulia już dawno powinna sprzedawać się lepiej niż 3, A4 i C razem wzięte. Opieranie strategii sprzedaży na wersji za 350tyś zł jest po prostu głupia, ale to nie jest tak, że ja ją krytykuję. Jest błędna, bo jak można promować samochód za 150tyś zł autem za 350tyś. To mi się po prostu nie mieści w głowie. Alfa powinna brać przykład z konkurencji i włożyć do Giulii silnik 0.9 Multiair. W ten sposób udałoby przegonić konkurencję, a tak alfa tonie i nic jej już nie uratuje.

    Inna sprawa jest taka, że Giulia choć oryginalna stylistycznie to jest to kopia BMW 3. Ściągnęli kształt zderzaka (patrząc z boku), koła dali bardzo blisko do przodu. Linia drzwi pasażera bardzo podobna, dali też tyle samo kół. Stylistycznie w ogóle się nie wyróżnia i bardzo łatwo pomylić Giulię z BMW 3. Jak byłem w POL-Carze to przed tym jak zapakowałem saszetkę i gąbkę to myślałem, że dealer Alfy mi daje BMW do przetestowania. To auto w ogóle nie ma klienta docelowego, auto jest tańsze od konkurencji, co za tym idzie jest wyraźnie droższe, jak wiadomo Alfy się psują, marka ma fatalną opinię, oferta jest niezbyt szeroka, a my jesteśmy przecież wierni niemieckim markom. Więc kto ma kupować Giulię?

    Jeszcze raz napisze, to że piszecie, że liczba sprzedanych aut rośnie, to wcale nie oznacza dobrze, bo równie dobrze zaraz może zacząć spadać albo te dane są marnego pochodzenia, więc nie zwiastują sukcesu rynkowego. Poza tym w czerwcu minie dwa lata od momentu zaprezentowania modelu z gliny, więc na dobrą sprawę auto jest w sprzedaży 2 lata, wiec elementu zaskoczenia już praktycznie też nie ma.

    Tak więc, Marchione wydał 3 mld euro na Giulię, a tak naprawdę nie zrobił żadnych badań rynkowych, bo to auto nie ma klienta docelowego. Tak więc, po co oni próbują walczyć z niemieckimi konkurentami jak i tak nie mają szans? Alfa tonie. Nic je już nie uratuje.
    Jak nie ma klienta docelowego? Ten sam klient co BMW 3 - około 30 lat, dobrze zarabiający singiel lub para bez dzieci.


    Enviado do meu iPhone usando o Tapatalk

  8. #12338
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Myszkin
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    służbowe
    Postów
    418

    Domyślnie

    Cytat Napisał 145Q Zobacz post
    Opieranie strategii sprzedaży na wersji za 350tyś zł jest po prostu głupia, ale to nie jest tak, że ja ją krytykuję. Jest błędna, bo jak można promować samochód za 150tyś zł autem za 350tyś.
    Widać, że nie znasz podstaw marketingu. Rozejrzyj się dookoła - przykład pierwszy z brzegu: otwieramy prasę motoryzacyjną a tam reklama Citroena C-Elysee. Sprytny z ciebie chłopak, więc pewnie od razu zauważysz że Citroen reklamuje ten z założenia budżetowy samochód zdjęciem...jego najbogatszej wersji, która właściwie podwaja cenę auta (vs bazowa). Jak myślisz - po co ? Ano po to, żeby zwrócić i przyciągnąć uwagę, to nic że najbogatsza wersja to jakiś tam niewielki procent sprzedaży C-Elysee. Jak więc widać, to normalna, dobrze sprawdzona praktyka.

    Reszty twojego posta nie warto komentować ("Alfa powinna brać przykład z konkurencji i włożyć do Giulii silnik 0.9 Multiair").
    "Alfa Romeo ma wszystko, czego potrzebuje: rzesze rozmontowanych emocjonalnie fanów..."

    "Od takiej marki jak Alfa Romeo oczekujemy wysmakowanych detali, które zamieniają zwykłą czynność prowadzenia samochodu w celebrację kontroli nad maszyną"

  9. #12339
    Użytkownik Znawca Avatar andrzej1980
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Nałęczów
    Auto
    Alfa 155 1.8
    Postów
    1,206

    Domyślnie

    Ferrari nie zostało sprzedane w całości. Szef Fiata sprzedał bodaj 40% akcji , ale pakiet kontrolny ma właśnie Fiat. Co do przyszłości Alfy i wolumenu sprzedaży. Ten rok pokaże w jakim idą kierunku

  10. #12340
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Garraty
    Dołączył
    03 2017
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    590

    Domyślnie

    Cytat Napisał 145Q Zobacz post
    Marchione nie po to chyba sprzedawał Ferrari, żeby sprzedawać 60tyś samochodów rocznie. Spójrzcie na plany. Do końca 2017 roku Alfa miała sprzedawać przyjajmniej 400tyś aut. A ile sprzedaje? Sprzedaż niby rośnie, a ja widzę że tak naprawdę to spada. Giulia nie ma klienta docelowego, a Alfa nie ma pieniędzy a przede wszystkim pomysłu komu sprzedać ten samochód. Wypuścili tą Giulię Q i co? Ile tego się sprzedało 100szt? Może 200szt? Takim modelem nigdy nie osiągną planowanej sprzedaży. Poza tym Alfa nie ma pomysłu jak sprzedawać cywilne wersje. Np. taka Veloce. Jest szybsza, lepiej wyposażona i tańsza od konkurencji, ale co z tego jak to auto nie ma klienta docelowego. To kto to kupi? Tak oto właśnie Alfa ma pomysł na utopienie samej siebie. Alfy już nic nie uratuje. Nadal będą sprzedawać Giuliettę i Mito, a wystarczyłoby wziąć Fiata Punto dodać przód z 159 i to 400tyś egzemplarzy już dawno by mignęło... a tak? Alfa tonie i nic jej już nie uratuje.

    To nie jest tak, że ja krytykuję Alfę bezpodstawnie. Ale fakty mówią same za siebie. Sprzedaż rośnie, ale liczba sprzedawanych samochodów spada. Liczba wersji Giulii pozostawia wiele do życzenia i przy braku pomysłu, klienta docelowego nie ma szans na powodzenie. A tak naprawdę Giulia już dawno powinna sprzedawać się lepiej niż 3, A4 i C razem wzięte. Opieranie strategii sprzedaży na wersji za 350tyś zł jest po prostu głupia, ale to nie jest tak, że ja ją krytykuję. Jest błędna, bo jak można promować samochód za 150tyś zł autem za 350tyś. To mi się po prostu nie mieści w głowie. Alfa powinna brać przykład z konkurencji i włożyć do Giulii silnik 0.9 Multiair. W ten sposób udałoby przegonić konkurencję, a tak alfa tonie i nic jej już nie uratuje.

    Inna sprawa jest taka, że Giulia choć oryginalna stylistycznie to jest to kopia BMW 3. Ściągnęli kształt zderzaka (patrząc z boku), koła dali bardzo blisko do przodu. Linia drzwi pasażera bardzo podobna, dali też tyle samo kół. Stylistycznie w ogóle się nie wyróżnia i bardzo łatwo pomylić Giulię z BMW 3. Jak byłem w POL-Carze to przed tym jak zapakowałem saszetkę i gąbkę to myślałem, że dealer Alfy mi daje BMW do przetestowania. To auto w ogóle nie ma klienta docelowego, auto jest tańsze od konkurencji, co za tym idzie jest wyraźnie droższe, jak wiadomo Alfy się psują, marka ma fatalną opinię, oferta jest niezbyt szeroka, a my jesteśmy przecież wierni niemieckim markom. Więc kto ma kupować Giulię?

    Jeszcze raz napisze, to że piszecie, że liczba sprzedanych aut rośnie, to wcale nie oznacza dobrze, bo równie dobrze zaraz może zacząć spadać albo te dane są marnego pochodzenia, więc nie zwiastują sukcesu rynkowego. Poza tym w czerwcu minie dwa lata od momentu zaprezentowania modelu z gliny, więc na dobrą sprawę auto jest w sprzedaży 2 lata, wiec elementu zaskoczenia już praktycznie też nie ma.

    Tak więc, Marchione wydał 3 mld euro na Giulię, a tak naprawdę nie zrobił żadnych badań rynkowych, bo to auto nie ma klienta docelowego. Tak więc, po co oni próbują walczyć z niemieckimi konkurentami jak i tak nie mają szans? Alfa tonie. Nic je już nie uratuje.
    Kolega żartuje? Rozmumiem kilka odpowiedzi w podobnym stylu coś na zasadzie "głupie pytanie głupia odpowiedź" ale możemy skończyć już z tym dyletanctwem ?

    Czy naprawdę koniecznie robienie jest z tego tematu jednego wielkiego śmietnika ? Ostatnie klkanaście stron to jedno wielkie bagno i zero konkretów.

Podobne wątki

  1. Wyjazd na targi IAA 2015- Giulia na żywo
    Utworzone przez Belfer w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 53
    Ostatni post / autor: 06-10-2015, 20:38
  2. [Zapowiedź] Piwo pod Tatrami edyszyn 2015 / jedyny zlot AH 2015?
    Utworzone przez LIGAR w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 91
    Ostatni post / autor: 11-06-2015, 07:32
  3. Alfa Giulia w 2014?
    Utworzone przez ergomarcin w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 1818
    Ostatni post / autor: 09-08-2014, 13:38
  4. Alfa Giulia
    Utworzone przez Emenems w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19-11-2008, 18:31
  5. Alfa Romeo Giulia
    Utworzone przez fiergloo w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-02-2007, 19:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory