Temat: Alfa Giulia- 2015

  1. #5791
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał bera5 Zobacz post
    Chłopie nie kombinuj - dajesz zdjęcie zawieszenia ustawionego prawdopodobnie na tor (na slickach) na którym dokładnie nie widać kątów i chcesz to porównywać do zawieszenia drogowego - nie kompromituj się
    Jak masz 75, to sobie sprawdź kąty. Widać bez kątomierza.
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  2. #5792
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,286

    Domyślnie

    Cytat Napisał jahu Zobacz post
    Chodzi o to, w którą stronę koło atakuje zakręt. Taka podstawa projektowania zawieszeń do sportu. Nie chcę udawać jakiegoś specjalisty, ale skoro wszystkie RWD z aspiracjami sportowymi tak mają to jest to lepsze rozwiązanie od pionowej kolumny. Górne mocowanie amortyzatora jest cofnięte maksymalnie do tyłu i do środka.
    Takie kąty są własnie pożądane w sportowym RWD

    Wielki negatyw to się w golfach na wsiach daje, bo felga nie chce wejść
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  3. #5793
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    To nie chodzi o to czy to jest negatyw – bo o tym można mówić na wyprostowanych kołach (i pionowej kolumnie, czyt. bez wyprzedzenia sworznia zwrotnicy). Tylko chodzi o to gdzie jest oś obrotu kolumny, przy takim zawieszeniu jak jest w Giuli przy skręcie takim jak na zdjęciu prawe koło jest też pochylone do tyłu i przylega w zakręcie całą powierzchnię do asfaltu, nie tak łatwo się podwija. Lewe koło wtedy praktycznie nie pracuje, więc równie dobrze mogłoby go nie być (co oczywiście jest przesadą, ale chodzi mi o zasadę).
    Ostatnio edytowane przez jahu ; 10-02-2016 o 10:46

  4. #5794
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Rocky147
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    147 JTD 8V 115 km
    Postów
    288

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	KWSZ.jpg
Wyświetleń:	215
Rozmiar:	46.9 KB
ID:	190607
    W przypadku gdyby kwsz (kąt wyprzedzenia sworznia zwrotnicy) miał 0 to skręcone koła nie zmienią kąta położenia względem jezdni ale wtedy kiera nie wróci nam do położenia środkowego. skręcasz, puszczasz kierownice a ta nadal pozostaje skręcona, nie wraca.

    W przypadku pozytywu, tzn McPerson masz pod kątem (do siebie) to skręcając kierownicą kolumna automatycznie zmienia kąt koła względem jezdni ... i dzięki temu kierownica szybko wraca do położenia jazdy na wprost. .... tak jak w rowerze Gdyby kąt główki ramy rowerowej miał 0 st. to nie dało by się jechać "bez trzymanki"
    Ostatnio edytowane przez Rocky147 ; 10-02-2016 o 10:54

  5. #5795
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,286

    Domyślnie

    aa, właśnie nie wiedziałem jak to się po polsku nazywa kąt wyprzedzenia zwrotnicy.
    Szczególnie widoczne takie kąty są w szybszych mercedesach.
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  6. #5796
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rocky147 Zobacz post
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	KWSZ.jpg
Wyświetleń:	215
Rozmiar:	46.9 KB
ID:	190607
    W przypadku gdyby kwsz (kąt wyprzedzenia sworznia zwrotnicy) miał 0 to skręcone koła nie zmienią kąta położenia względem jezdni ale wtedy kiera nie wróci nam do położenia środkowego. skręcasz, puszczasz kierownice a ta nadal pozostaje skręcona, nie wraca.

    W przypadku pozytywu, tzn McPerson masz pod kątem (do siebie) to skręcając kierownicą kolumna automatycznie zmienia kąt koła względem jezdni ... i dzięki temu kierownica szybko wraca do położenia jazdy na wprost.

    Przykleiłem sobie żółtą karteczkę do długopisu, pokręciłem nim i wszystko już ogarniam. Dzięki Panowie!
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  7. #5797
    Użytkownik Fachowiec Avatar AirAjti
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Lubin
    Auto
    Była 159 Berlina 2.4JTDm '06... aktualnie Tipo 1.4T-Jet z fabrycznym nadtlenkiem gazu
    Postów
    2,439

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rocky147 Zobacz post
    W przypadku pozytywu, tzn McPerson masz pod kątem (do siebie) to skręcając kierownicą kolumna automatycznie zmienia kąt koła względem jezdni ... i dzięki temu kierownica szybko wraca do położenia jazdy na wprost.
    I dlatego auta przygotowane do driftu mają negatyw żeby im kiery nie wyrywało z rąk podczas jazdy bokiem
    Powyższy post został napisany przeze mnie i każde słowo dokładnie przemyślałem- jeśli czujesz się obrażony to znaczy, że albo nie rozumiesz co napisałem, albo osiągnąłem swój cel


    "We have to love Alfa, it's the law!" - Richard "Hamster" Hammond

  8. #5798
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    Przykleiłem sobie żółtą karteczkę do długopisu, pokręciłem nim i wszystko już ogarniam. Dzięki Panowie!
    Tylko jedna mała uwaga. W Giulii (dwa i??) nie ma mcpersona, więc nie ma też wad tego zawieszenia. Np. zwykle w mcpersonie jak będziemy mieli za duży kwsz to skręcając koło zmienia się wysokość zawieszenia (i w ogóle dużo niekorzystnych rzeczy się dzieje). Dlatego tego się nie praktykuje (tzn. niewielki kwsz). Ford opracował sobie całkiem nową kolumnę do Focusa RS, żeby unikać różnych wad mcpersona.
    W wypadku zawieszenia takiego jak w Giulii można sobie pozwolić na duży kwsz, bo cała kolumna nie skręca razem z kołem.

    Cytat Napisał Pucek-159 Zobacz post
    Tymczasem przed chwilą w raporcie turbo info, że Giulia blado wypadła w testach zderzeniowych i wejście do salonów opóźni się o pół roku...
    I komu tu wierzyć?
    To pokazuje jak bardzo rzetelne informacje mają programy produkowane przez TVN Turbo. Możecie się tylko domyślać, jak oni zdobywają wiedzę...
    Ostatnio edytowane przez jahu ; 10-02-2016 o 11:17

  9. #5799
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2006
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    złom
    Postów
    723

    Domyślnie

    Cytat Napisał jahu Zobacz post
    Tylko jedna mała uwaga. W Giulii (dwa i??) nie ma mcpersona, więc nie ma też wad tego zawieszenia. Np. zwykle w mcpersonie jak będziemy mieli za duży kwsz to skręcając koło zmienia się wysokość zawieszenia (i w ogóle dużo niekorzystnych rzeczy się dzieje). Dlatego tego się nie praktykuje (tzn. niewielki kwsz). Ford opracował sobie całkiem nową kolumnę do Focusa RS, żeby unikać tych wad.
    W wypadku zawieszenia takiego jak w Giulii można sobie pozwolić na duży kwsz, bo cała kolumna nie skręca razem z kołem.
    +1!!!
    Dzięki, już czekałem, że ktoś nas oświeci, że z tyłu w Giulii jest oś sztywna na resorach, a pozytyw jest taki jak w kamazie, po to żeby przy 3 tonach gruzu na pace się wyrównało, a negatyw zapobiega wyrywaniu kiery z rąk Niby forum samochodowe, ale poziom analfabetyzmu technicznego taki, że głowa boli...
    1984 GTV6 3.2 24V

  10. #5800
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Rocky147
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    147 JTD 8V 115 km
    Postów
    288

    Domyślnie

    Cytat Napisał PietereQ Zobacz post
    Dzięki, już czekałem, że ktoś nas oświeci, że z tyłu w Giulii jest oś sztywna na resorach
    Podobno jest oś wleczona.... dlatego tak się wleką z produkcją

    Cytat Napisał PietereQ Zobacz post
    pozytyw jest taki jak w kamazie, po to żeby przy 3 tonach gruzu na pace się wyrównało, a negatyw zapobiega wyrywaniu kiery z rąk Niby forum samochodowe, ale poziom analfabetyzmu technicznego taki, że głowa boli...
    (w drifcie) Im większy negatyw tym większa powierzchnia styku opony podczas skrętu, a zwiększenie kwsz daje przede wszystkim efekt szybszego powracania kierownicy (no i stabilność)... coś jest nie tak w tej teorii?
    Ostatnio edytowane przez Rocky147 ; 10-02-2016 o 12:44 Powód: przejęzycznie - kolumna - oś

Podobne wątki

  1. Wyjazd na targi IAA 2015- Giulia na żywo
    Utworzone przez Belfer w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 53
    Ostatni post / autor: 06-10-2015, 20:38
  2. [Zapowiedź] Piwo pod Tatrami edyszyn 2015 / jedyny zlot AH 2015?
    Utworzone przez LIGAR w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 91
    Ostatni post / autor: 11-06-2015, 07:32
  3. Alfa Giulia w 2014?
    Utworzone przez ergomarcin w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 1818
    Ostatni post / autor: 09-08-2014, 13:38
  4. Alfa Giulia
    Utworzone przez Emenems w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19-11-2008, 18:31
  5. Alfa Romeo Giulia
    Utworzone przez fiergloo w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-02-2007, 19:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory