Temat: Alfa Giulia- 2015

  1. #2741
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    Wrocław / Sztokholm
    Auto
    Alfa Romeo 159 Ti SW 1.9 JTDm + Cinsoft // Alfa Romeo 164 3.0 12V
    Postów
    24

    Domyślnie

    Cześć!

    W pełni podzielam zdanie kolegi notsure.
    Umiarkowanie pozytywną opinię można nazwać po prostu marudzeniem (ok, na żywo może w końcu będzie efekt WOW, którego do tej pory nie było), ale jako posiadacz 159 Ti, przyzwyczaiłem się do stylistycznych smaczków. Kilka detali z mojej "wish-list'y":
    - światła: jak dla mnie przednie (bmw) i tylne (kia) do wymiany. Wymienili w 4C, to może i w Giulii wymienią.
    - siatka ogrodzeniowa z przodu - do wymiany
    - czcionka na tylnej klapie jak ze Skody - drama; do wymiany
    - antena na dachu (z bmw) - do wyrwania
    - lewarek zmiany biegów
    - przyzwyczaiłem się do srebrnych lusterek zewnętrznych z Ti - brakuje mi ich tutaj
    Zatem mam już zestaw na lift

    Generalnie liczyłem na dużo więcej nawiązań do stylistyki 159 - wygląda na to że nie tylko ja.
    Czekam na pierwsze spotkanie na żywo (prawdopodobnie nie będzie to topowy model z dzisiejszej inauguracji) i na wersję SW.
    .... i starter na kierownicy mi się podoba

  2. #2742
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Azalgo
    Dołączył
    04 2015
    Mieszka w
    Jelenia Góra
    Auto
    Giulia Veloce 2.0T
    Postów
    676

    Domyślnie

    Ta kia jest ladniejsza od julii.

  3. #2743
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,308

    Domyślnie

    Ale po co nawiązania do ciężkiej, przednionapędowej i bez odpowiednich silników, z za ciężkim przodem 159? żeby się źle kojarzyła? a co do stylistyki nie można powielać tego samego w kółko, tylko drobne nawiązania do historii które stopniowo się ujawnią w trakcie przyglądania się całości. No i do czasu produkcji pewnie tu i ówdzie coś się pozmienia.
    Teraz tylko (aż?) serwisy i może będzie dobrze !

  4. #2744
    Użytkownik Rowerzysta Avatar dareknewry
    Dołączył
    04 2014
    Auto
    '08 159 Ti 1.9 JTDm 16v
    Postów
    301

    Domyślnie

    moze tak mialo byc(chociaz auto ladne) beemo-audi-koreaniec jako pierwszy model (z 6-ciu?) na 5-letni plan wkrzeszenia marki. Wczesniej(159,brera,spider) byl styl i mala porazka marketingowa. Dzis zastanawiamy sie czy nastepnym autem bedzie Giulia czy jakas inna marka. moze w 2018 nie bedzie tego dylematu i bedzie tylko Alfa wchodzic w gre.

  5. #2745
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Mikelos
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Nałęczów
    Auto
    75 2.5 V6 + Delta 1.4TB + Laguna3 2.0 DCI
    Postów
    490

    Domyślnie

    Z oceną detali to bym proponował sie wstrzymać do obejrzenia na żywo. Napis na pierwszy rzut oka wygląda jak ze skody ale nawet na zdjęciach się różni. Skoro to ma być powrót do korzeni to podstawą ma być radość z jazdy (nota bene hasło niemieckiego konkurenta) a sstylistyka uzupełnieniem.
    Objechałeś kogoś ostatnio? A wiedział, że się ściga?

  6. #2746
    Użytkownik Fachowiec Avatar ris
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    KRK
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.0
    Postów
    2,194

    Domyślnie

    Na tym zdjęciu przód a szczególnie lampy wyglądaja poprostu źle.


    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	11665535_893658537347216_4612992773020075951_n.jpg
Wyświetleń:	770
Rozmiar:	33.3 KB
ID:	170921  

  7. #2747
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Taśalfa
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Zakopane
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 2000r
    Postów
    89

    Domyślnie

    coś pieknego nowa giulia <3

  8. #2748
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Chojnice
    Auto
    159 i 75
    Postów
    881

    Domyślnie

    Mi sie podoba. Czerwona taka sobie ale za to biala robi robote. Bede musial zaczekac az beda po 20 tysi uszkodzone z Francjii. Czyli jakies 8 lat. Pewnie czerwony przycisk na kierownicy bedzie przetarty do bialego jak bedzie miala 150 przebiegu

  9. #2749
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar tomito
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Kielce / Gdańsk
    Auto
    AR 156 1.8 TS 2003 benzyna | Chevrolet Tahoe 2002 5.3 V8 | W oczekiwaniu aż Stelvio stanieje...
    Postów
    471

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mikelos Zobacz post
    Tylko popatrzyć na ofertę Japończyków czy Koreańczyków z końca lat 90'tych. Stylistyczna tragedia. Z reszta większość marek nie zachęcała stylistycznie. Wtedy nawet za passatem b5 ludzie się oglądali. Ale czasy się zmieniły i daleki wschód robi ładne auta wiec i punkt odniesienia się zmienił.
    Nie punkt odniesienia tylko poprzeczka została ustawiona wysoko, coś czemu nie sprostali. Były bardzo eleganckie rendery Giulii, widać da się jeszcze wybić designem, a raczej dało... coś czym mogli zaskoczyć i być tym pierwszym. Bardzo kiepskie posunięcie, gdy na prawdę potrzebujemy sukcesu, kursu w takim okresie się nie zmienia. Chyba, że ktoś zaplanował takie samobójstwo marki.

    Czy klienci rzucą się na napęd na tył? Wątpie. Czy na nową V6-stkę? Tym bardziej wątpię, tym bardziej że to wersja topowa. Jak rozmawiam z kolegami z pracy to AR kojarzy im się głównie z designem, charakterystyczne auta, design im się bardzo podoba, w większości boją się serwisowania. Teraz co za silny atut ma nowa Alfa? Niezawodność? Na to Giulia będzie musiała solidnie zapracować... czyli i tak tym bardziej nikt z obecnych posiadaczy BMW, Audi, Mercedesa, Mazdy nie skoczy ot tak do salonów pod wpływem emocji. Oddanych fanów, potencjalną grupę klientów która pomimo wielu przeszkód wiernie czuwa przy marce właśnie przerżnęli piłą... w pół?
    Jedyny miarodajny wskaźnik jakości kodu jednostka WTF/min - czyli programisty dzień powszedni...
    Wielki błysk - czarny pysk czyli elektronika dzień powszedni...

  10. #2750
    Użytkownik Ogier Avatar Snu
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    W-wa
    Auto
    Jest Giullietta 1.4 MA Była 147 1.6 TS
    Postów
    175

    Domyślnie

    Pierwsze wrażenie miałem negatywne, ale jak tak patrzę dłużej, to w sumie przód mi się podoba najbardziej... przynajmniej ma coś z Alfy (Scudetto), chociaż te światła jakoś mi tak Toyotą Gt86 walą. Reszta jak już wspomnieliście z Niemiec przywieziona... bok z bmw3, tył z Audi...

    Całość całkiem zgrabna, nawet, ale chyba rzeczywiście na drodze nie widząc loga bym się nie obejrzał.
    Ale poczekamy zobaczymy, Giulietta też mi się najpierw nie podobała, a teraz codziennie na parkingu do niej wzdycham

Podobne wątki

  1. Wyjazd na targi IAA 2015- Giulia na żywo
    Utworzone przez Belfer w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 53
    Ostatni post / autor: 06-10-2015, 20:38
  2. [Zapowiedź] Piwo pod Tatrami edyszyn 2015 / jedyny zlot AH 2015?
    Utworzone przez LIGAR w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 91
    Ostatni post / autor: 11-06-2015, 07:32
  3. Alfa Giulia w 2014?
    Utworzone przez ergomarcin w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 1818
    Ostatni post / autor: 09-08-2014, 13:38
  4. Alfa Giulia
    Utworzone przez Emenems w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19-11-2008, 18:31
  5. Alfa Romeo Giulia
    Utworzone przez fiergloo w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-02-2007, 19:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory