Temat: Alfa Giulia- 2015

  1. #13691
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,286

    Domyślnie

    Cytat Napisał Imć Zobacz post
    Niestety HK to niższa półka średnia. Szkoda.
    Słuchałem systemu Meridian w Range Rover Evoque (tego z 17-toma głośnikami), bardzo robi.
    W Maserati montują Bowers & Wilkins, jeżeli gra tak jak zazwyczaj gra, to też może być pięknie...
    Bym nawet powiedział że średnia niższa, gdzieś na równi z JBL Meridian jeśli prezentuje poziom chociaż w części jak w home audio to powinno być dobrze, B&W też raczej szitu nie firmuje, ale też nikt do końca nie wie na ile oni projektują te rozwiązania, a na ile są po prostu dostawcami

    Jeszcze o dziwo całkiem nieźle grają zestawy dynaudio w wieśwagenie, z charakterem bardzo podobnym do sprzętu domowego tej firmy.
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  2. #13692
    Użytkownik Znawca Avatar lechtak
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Mito TCT 135 KM / Giulia Veloce Pakiet Q
    Postów
    1,143

    Domyślnie

    HK na początku grał cicho, po kilkunastu godzinach dźwięk jest głębszy i wyraźniejszy, i może odrobinę głośniejszy. Głośniej gra z DAB

    Giulia Veloce w porównaniu do Giulietty QV ( wirus 280 / 400 ) wydaje sie wolniejsza, mniej dynamiczna, taka mało sprytna.
    Na pewno Giulia jest lepiej wytłumiona, lepiej wybiera nierówności, rewelacyjne adaptacyjne amortyzatory i szpera.
    Wady, jak dla mnie małe schowki w drzwiach i podłokietniku, klapka a raczej klapa schowka w podłokietniku koszmarna. Schowek przed pasażerem, mały bez uchwytu na puszki. Brak schowka w podłokietniku na tylnej kanapie. Niespasowane elementy drążka skrzyni biegów.

    Cytat Napisał makaronek Zobacz post
    Dziwi mnie tez, ze w giulieccie mam traffic, a tu nie
    Ja mam w Giuli Traffic włączony, ale nie działa. W Giuliecie również miałem i nie działał.

    Muszę zapisać sobie wszystkie uwagi.

    makaronek, czy twój silnik po odpaleniu po 8-12 godzinach postoju również wydaje szeleszczący dźwięk? Wydaje mi się jak by łańcuch chromolił lun Multiair przez pierwsze 3-5 minut.
    Ostatnio edytowane przez lechtak ; 14-08-2017 o 10:14

  3. #13693
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    Jeszcze o dziwo całkiem nieźle grają zestawy dynaudio w wieśwagenie
    W sumie nic dziwnego, Dynaudio to nie w kij dmuchał. Meridiana słuchałem chyba w Jagu XF i też było całkiem sympatycznie
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  4. #13694
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    Nie alfa
    Postów
    244

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    Czemu jakoś każdy pomija ten punkt w komentarzach?
    Toż to dramat!
    Ciekawe ile będzie po dotarciu. Ja rozumiem, gdyby to było jakieś mocne V6 albo V8... ale nie 2-litrowa 4-cylindrówka.
    No niestety 4x4 ma właśnie taką wadę że więcej pali, ktoś też pisał że giulietta jest dynamiczniejsza zapewne tak właśnie jest bo 4x4 jest szybsze tylko tak do 50-60km/h potem fwd/rwd zjada 4x4 na suchym

  5. #13695
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,286

    Domyślnie

    Cytat Napisał deadswine Zobacz post
    No niestety 4x4 ma właśnie taką wadę że więcej pali, ktoś też pisał że giulietta jest dynamiczniejsza zapewne tak właśnie jest bo 4x4 jest szybsze tylko tak do 50-60km/h potem fwd/rwd zjada 4x4 na suchym
    To nie jest stały napęd, więc dodatkowe straty generowane przez napęd przy normalnej jeździe powinny być pomijalne. Te kilkadziesiąt kilo różnicy w masie też nie powinno aż tak wpływać na spalanie.
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  6. #13696
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    WPR
    Auto
    Giulietta Veloce MY2016 / Giulia Veloce 2.0
    Postów
    481

    Domyślnie

    Cytat Napisał lechtak Zobacz post
    HK na początku grał cicho, po kilkunastu godzinach dźwięk jest głębszy i wyraźniejszy, i może odrobinę głośniejszy. Głośniej gra z DAB

    Giulia Veloce w porównaniu do Giulietty QV ( wirus 280 / 400 ) wydaje sie wolniejsza, mniej dynamiczna, taka mało sprytna.
    Na pewno Giulia jest lepiej wytłumiona, lepiej wybiera nierówności, rewelacyjne adaptacyjne amortyzatory i szpera.
    Wady, jak dla mnie małe schowki w drzwiach i podłokietniku, klapka a raczej klapa schowka w podłokietniku koszmarna. Schowek przed pasażerem, mały bez uchwytu na puszki. Brak schowka w podłokietniku na tylnej kanapie. Niespasowane elementy drążka skrzyni biegów.



    Ja mam w Giuli Traffic włączony, ale nie działa. W Giuliecie również miałem i nie działał.

    Muszę zapisać sobie wszystkie uwagi.

    makaronek, czy twój silnik po odpaleniu po 8-12 godzinach postoju również wydaje szeleszczący dźwięk? Wydaje mi się jak by łańcuch chromolił lun Multiair przez pierwsze 3-5 minut.


    1. ja na razie nie mam porownania do giulietty veloce - bo jeszcze nie odpalalem tej giulii na dynamicu. Natomiast porownujac tryby Normal - zdecydowanie Giulia wydaje mi sie zwinniejsza.
    2. kurcze no bez przesady z tym HK - az tak zle nie jest, graja czysto (spotify premium). Tego daba w ogole nie uzywam, moze zaczne. RMF Maxx jest w dabie? Okazuje sie, ze jak sie przyciemnia szyby to jest jakies rozszczelnienie i wtedy cieknie woda na ten amp - zobaczymy, wczoraj wieczorem juz problem sie nie pojawil. Mam wrazenie, ze moze to byc softwarowe
    3. lechtak - jak wlaczyles (nawet jesli nie dziala) traffic w tej navi 8.8? ja w ogole nie moge znalezc zadnego sparowania tego systemu z telefonem (w giulieccie laczyl sie do hotspota)
    4. ergonomicznie (schowki) w pelni sie zgadzam.... slabo. I ta klapa - od podlokietnika - leb bym komus urwal za to, w zyciu nie mialem tak gownianego zamykania, nawet w hyundaiu lepiej to wygladalo
    5. nie mam pakietu z adaptacyjnym zawieszeniem, wiec nie wiem jak to smiga. Ale to standardowe jest dla mnie niesamowite - mega wygodnie, wybiera dziury a jednoczesnie fajnie trzyma w zakretach
    6. spalanie - tu jest dziwna kwestia. Niby srednie mi pokazuje 14 litrow, ale jednoczesnie przy tym niewielkim baku zasieg mierzy w ok 650km - nie wiem skad ten rozjazd. Po czesci jest to spowodowane tym beznadziejnym komputerem pokladowym - nic z tego sie nie da ogarnac, burdel jak w Calais. Chyba wzorowali sie na MOPARze ) te strone musial projektowac ktos nienawidzacy uzytkownikow Alfy - moze VW ). Czemu nikt nie zwraca uwagi na spalanie? zwraca.... ale waga tego parametru jest zbyt mala zeby decydowala o zakupie (badz nie) auta. Wiec sie je kupuje z innych wzgledow a pozniej narzeka na spalanie ) Q4 nie powinno zuzywac wiecej, bo to jest RWD - na razie raz sie wlaczyl przod jak wjechalem do szwagra w 20-cm piach )))
    Ostatnio edytowane przez makaronek ; 14-08-2017 o 10:39

  7. #13697
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,000

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej_Kolbudy Zobacz post
    A czym Twój post różnił się od naszych. Tylko adresaci inni.
    serio nie widzisz roznicy?

  8. #13698
    Użytkownik Znawca Avatar rafter
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Pruszków
    Auto
    BMW 540i xDrive G30
    Postów
    1,602

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    Czemu jakoś każdy pomija ten punkt w komentarzach?
    Toż to dramat!
    Ciekawe ile będzie po dotarciu. Ja rozumiem, gdyby to było jakieś mocne V6 albo V8... ale nie 2-litrowa 4-cylindrówka.
    Testując Stelvio FE z tym silnikiem Pertyn także miał zastrzeżenia co do paliwożerności tego silnika .
    AR 156 1.8 TS ( 2001-2006)
    AR 159 1.9 JTDM 16V ( 2006-2009)
    AUDI A5 2.0 TFSI MTM (2009 -2014)
    BMW 528i F10 ( 2014 - 2019 )
    BMW 540i G30 ( 2019 -

    Lewostronnym powolno jeźdźcom mówimy kategorycznie NIE !!!

  9. #13699
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    gdyby to było jakieś mocne V6 albo V8... ale nie 2-litrowa 4-cylindrówka.
    Ja rozumiem tą nostalgię za starą motoryzacją, ale przyznaj – czy jeździłeś jakąś nowoczesną 2.0T o mocy rzędu 200-300 KM?

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    W sumie nic dziwnego, Dynaudio to nie w kij dmuchał. Meridiana słuchałem chyba w Jagu XF i też było całkiem sympatycznie
    To raczej kwestia tego kto, komu i ile płaci za dostarczenie naklejki z Dynaudio, HK, BO czy Bose oraz jakie są wymagania do sprzętu. W audi Bang i Olufsen gra raczej średnio w A4 i dużo lepiej w A8. Problem jest taki, że nie da się dzisiaj zrezygnować z instalacji fabrycznej i zamontować czegoś lepszego. Dlatego producenci mogą wsadzać do samochód słaby sprzęt i żądać za niego kupę pieniędzy.
    Jest jeszcze jeden problem takiego sprzętu – często producenci tak dostrajają sprzęt, żeby przyjemnie grał dla amatora przez 10 minut gdy przymierza się do auta w salonie.

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    [...] jeśli prezentuje poziom chociaż w części jak w home audio to powinno być dobrze[...]
    Czy któryś producent firmuje sprzęt do samochodów, który jest zbliżony jakościowo do tego co można kupić do domu? Znów niestety nie.



    Odnośnie spalania – przy 140 km/h na tempomacie auto nie powinno spalać więcej niż 10 litrów. Chyba że pod wiatr. Tutaj już kilka osób pisało o spalaniu 2.0T i jest tyle ile u konkurencji (czyli 9-10 przepisowo na autostradzie, trochę mniej w trasie, nawet 12-15 w mieście). Ja mam ostatnio (nie)przyjemność jeździć 2.0TFSI z torsenem i jednocyfrowe spalanie to tylko w spokojnej trasie i ewentualnie na autostradzie do 140 km/h. A na autostradzie duże znaczenie dla spalania może mieć kierunek wiatru czy ewentualny bagażnik dachowy.

  10. #13700
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,286

    Domyślnie

    Cytat Napisał jahu Zobacz post
    Jest jeszcze jeden problem takiego sprzętu – często producenci tak dostrajają sprzęt, żeby przyjemnie grał dla amatora przez 10 minut gdy przymierza się do auta w salonie.
    A to oczywiste akurat. To nie ma grać dla melomana, tylko robić efektowne i głośne łup łup cyk cyk prosto z mp3 128 kbps, bo generalnie tak się dziś słucha muzyki.
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

Podobne wątki

  1. Wyjazd na targi IAA 2015- Giulia na żywo
    Utworzone przez Belfer w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 53
    Ostatni post / autor: 06-10-2015, 20:38
  2. [Zapowiedź] Piwo pod Tatrami edyszyn 2015 / jedyny zlot AH 2015?
    Utworzone przez LIGAR w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 91
    Ostatni post / autor: 11-06-2015, 07:32
  3. Alfa Giulia w 2014?
    Utworzone przez ergomarcin w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 1818
    Ostatni post / autor: 09-08-2014, 13:38
  4. Alfa Giulia
    Utworzone przez Emenems w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19-11-2008, 18:31
  5. Alfa Romeo Giulia
    Utworzone przez fiergloo w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-02-2007, 19:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory