Temat: Alfa Giulia- 2015

  1. #12261
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar omen
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Piekary Śląskie
    Auto
    GT
    Postów
    5,030

    Domyślnie

    Ktos gdzies ostatnio sie wypowiadal odnosnie elektryka od AR w prasie zagranicznej.
    Podobno cos maja i od dluzszego czasu nad tym pracuja.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  2. #12262
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,812

    Domyślnie

    Nie neguję zaangażowania Raftera w nasze forum. W ostatnim poście jednak się nie popisał.

  3. #12263
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Statyczny
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo Brera 2.2 JTS
    Postów
    318

    Domyślnie

    Ja mam zaś wrażenie, że te wozy eko-sreko to chwilowa moda, która lada chwila przeminie. Zacznie sie mowić o bardzo niekorzystnym wpływie produkcji komponentów takich samochodów i energii do ich zasilenia. Takie mam przynajmniej nadzieje, bo nie mogę żywcem znieść tego trendu. Moze to być jednak czcze gadanie bez odniesienia do rzeczywistości, w końcu to tylko gdybanie.

  4. #12264
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,288

    Domyślnie

    Cytat Napisał jersey Zobacz post
    Ja dzisiaj po zobaczeniu na ulicy pewnego samochodu zacząłem się zastanawiać, czy Alfa nie weszła "do gry" zbyt późno i w niewłaściwy sposób. Ów wóz to było BMW i8. Jest ZJAWISKOWE, oczu nie mogłem oderwać. Ale co lepsze widziałem na ulicach więcej egzotycznych eko-wozów w Gdańsku niż Giulii w Polsce i Szwajcarii włacznie. W zasadzie do pełni ekoszczęścia brakuje mi już tylko ujrzenia na drodze Miraia.

    Zmiany w motoryzacji i podejściu do samochodów następują ostatnio błyskawicznie, a Alfa nie tylko nie ma nic do zaoferowania w tym segmencie, bo ekowozy trzeba traktować całościowo, ale nawet nie słychać nic o planach na takie samochody. I mam wrażenie że jeżeli takie samochody pojawia się w portfolio AR to będzie już za późno.

    Wysłane z mojego SM-T710 przy użyciu Tapatalka
    Praktycznie wszystkie liczące się koncerny od dekady pracują nad hybrydami, a w ostatnich latach plug inami, a FCA śpi. To aż dziwne jak bardzo olewają temat, może na jakaś akwizycje się szykują.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Statyczny Zobacz post
    Ja mam zaś wrażenie, że te wozy eko-sreko to chwilowa moda, która lada chwila przeminie. Zacznie sie mowić o bardzo niekorzystnym wpływie produkcji komponentów takich samochodów i energii do ich zasilenia. Takie mam przynajmniej nadzieje, bo nie mogę żywcem znieść tego trendu. Moze to być jednak czcze gadanie bez odniesienia do rzeczywistości, w końcu to tylko gdybanie.
    Spoko, to całkiem normalne. Najpierw jako dzieciaki śmiejemy się ze starszych tęskniących za "starym dobrym", a po latach ględzimy to samo
    Kiedyś ktoś na pewno mówił "a po co komu jakieś tam samochody, stary dobry koń lepszy"
    Innym razem ktoś na pewno mówił "a po co komu te komputery, tyle lat się bez nich żyło i było dobrze"
    Jeszcze niedawno tyle osób się zarzekało "a po co komu te smartfony, chwilowa moda. Telefon ma dzwonic i tyle"

    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  5. #12265
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,307

    Domyślnie

    Cytat Napisał Statyczny Zobacz post
    Ja mam zaś wrażenie, że te wozy eko-sreko to chwilowa moda, która lada chwila przeminie. Zacznie sie mowić o bardzo niekorzystnym wpływie produkcji komponentów takich samochodów i energii do ich zasilenia. Takie mam przynajmniej nadzieje, bo nie mogę żywcem znieść tego trendu. Moze to być jednak czcze gadanie bez odniesienia do rzeczywistości, w końcu to tylko gdybanie.
    Produkcja komponentów - i mamy odpowiedź. Wszystkim się opłaca, wiec to nieuniknione. Kogo obchodzi klimat.
    A wytworzyć potrzeby wśród klientów? Co za problem.
    Cyfrówki foto są gorsze niż srebro i film. Ale jakże łatwiejsze i masowe, jaka ilość akcesoria otoczki do sprzedania. Lcd jest gorsze niż kineskop, ale nie dla mas, któż odróżni czerń od głębokiej szarości? Ważniejsze że miejsca nie zajmuje.
    A Alfa za ...dziesiat lat wyskoczy ni z tad ni z owąd z elektrykiem i zasmuci bmw jak teraz z Giulią
    Swoją drogą, gdyby Giulia się nie sprzedawała i zatrzymano jej produkcję, trzeba od razu kupować Quadrifoglo, to by była gratka kolekcjonerska

  6. #12266
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Chojnice
    Auto
    159 i 75
    Postów
    881

    Domyślnie

    Brałbym gdyby była za 50k... Pierwszy raz widać silnik bez pokrywy plastikowej

    https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-r...-ID6yMEER.html

  7. #12267
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Dymo
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Newport
    Auto
    AR Mito 0,9 TwinAir 105KM 2014r.
    Postów
    336

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    Praktycznie wszystkie liczące się koncerny od dekady pracują nad hybrydami, a w ostatnich latach plug inami, a FCA śpi. To aż dziwne jak bardzo olewają temat, może na jakaś akwizycje się szykują.

    - - - Updated - - -
    Nieprawda ze FCA spi. Juz od wielu lat produkuja elektrycznego Fiata 500.
    AR 155 1.9TD 90KM 1992 - byla
    AR 146 2.0 Ti 150KM 1996 - byla
    AR 156 1.9Jtd 115KM 2002 - ciagle jest
    AR 159 1.9Jtdm 150KM 2007 - byla
    AR Mito 0.9TwinAir 105KM 2014 - jest
    AR Giulietta 2.0 120KM 1981 - w trakcie remontu
    AR Spider 2.0 150KM 1999 - jest!

  8. #12268
    Użytkownik Znawca Avatar rafter
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Pruszków
    Auto
    BMW 540i xDrive G30
    Postów
    1,602

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Nie neguję zaangażowania Raftera w nasze forum. W ostatnim poście jednak się nie popisał.
    Jednak nie zrozumiałeś Jakbyś chciał jeszcze dokopać albo wymienić racjonalne uwagi to masz zawsze pw .
    AR 156 1.8 TS ( 2001-2006)
    AR 159 1.9 JTDM 16V ( 2006-2009)
    AUDI A5 2.0 TFSI MTM (2009 -2014)
    BMW 528i F10 ( 2014 - 2019 )
    BMW 540i G30 ( 2019 -

    Lewostronnym powolno jeźdźcom mówimy kategorycznie NIE !!!

  9. #12269
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Nie zgodzę się, że trend eko i hybrydy to zły kierunek i nieprzyszłościowy.

    Dzięki trendowi eko dzisiejsze silniki są dużo wydajniejsze i przyjazne środowisku. Mniej palą i mają więcej mocy. Hybrydy znakomicie spisują się w miastach. Są ekonomiczne i cichsze. Same elektryki to też bardzo dobry kierunek. Obecnie baterie są coraz wydajniejsze i zasięgi są coraz większe. Zalet siników elektrycznych chyba nie muszę przytaczać. Myślę, że gdy realne zasięgi się zbliżą do samochodów spalinowych oraz czas ładowania zbliży się do tankowania to elektryk zacznie wygrywać. Może to być nawet za naszego życia. Oprócz dźwięku silnika taki samochód ma same zalety. W sumie to dźwięk silnika dzisiaj nawet w samochodach spalinowych się emuluje

    Historia lubi się powtarzać. Słychać głosy, że tylko benzyna i kiedyś to były samochody i silniki V8 7l a jednak ja wolę nowoczesne V6 z turbo z trybem eko i sport

  10. #12270
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar mks
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    Koszalin
    Auto
    Mercedes C63 AMG '14
    Postów
    371

    Domyślnie

    Miałem okazję ostatnio przejechać się BMW i3 i byłem bardzo pozytywnie zaskoczony i uważam, że jest to dobry kierunek. Szczególnie jak auto służy nam do dojazdu do pracy, a w trasę wyjeżdżamy tak rzadko że można sobie wtedy wypożyczyć auto klasy D-E.

    Praktycznie jedyny minus to zasięg (no i koszt zakupu auta w relacji do wielkości) ale osiągami, a w szczególności elastycznością dorównuje mojej QV. Elastyczność jest na poziomie 230-250 konnych doładowanych aut benzynowych, o wolnossących benzynach nie mówiąc, nawet wolnossące V6 im nie pomoże w starciu z i3. Do setki i3 ma około 7,5s ale tak naprawdę pierwsza sekunda to zwłoka w samym starcie, jak auto zaczyna jechać to poprostu katapultuje się jednostajnie do V-max. Do tego dochodzi efekt braku odczucia prędkości wynikający z tego że nie słyszymy silnika.

    Zauważcie, że w obecny trend eko stoi w sprzeczności z trendem ku zapewnieniu bezpieczeństwa i to jest trochę takie błędne koło.
    Obecnie auta kompaktowe ważą po 1300-1400kg, mają nawkładane mnóstwo systemów bezpieczeństwa, wzmacniane nadwozia itd. Auta kompaktowe sprzed ery EURONCAP ważyły w okolicy 1000kg.
    Gdyby obecne silniki wkładać to takich lekkich aut to paliłyby o dobre 30% mniej, a przecież obecnie auta palą sporo mniej niż miało to miejsce na przełomie lat 80-tych i 90-tych.

Podobne wątki

  1. Wyjazd na targi IAA 2015- Giulia na żywo
    Utworzone przez Belfer w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 53
    Ostatni post / autor: 06-10-2015, 20:38
  2. [Zapowiedź] Piwo pod Tatrami edyszyn 2015 / jedyny zlot AH 2015?
    Utworzone przez LIGAR w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 91
    Ostatni post / autor: 11-06-2015, 07:32
  3. Alfa Giulia w 2014?
    Utworzone przez ergomarcin w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 1818
    Ostatni post / autor: 09-08-2014, 13:38
  4. Alfa Giulia
    Utworzone przez Emenems w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19-11-2008, 18:31
  5. Alfa Romeo Giulia
    Utworzone przez fiergloo w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-02-2007, 19:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory