Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 26

Temat: Ku przestrodze: ASO FIATa w Legnicy przy Jaworzyńskiej

  1. #1
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    11 2013
    Auto
    Alfa Romeo 156 Sportwagon 1.9 16V JTD
    Postów
    2

    Domyślnie Ku przestrodze: ASO FIATa w Legnicy przy Jaworzyńskiej

    Chciałbym przestrzec pozostałych Alfaholików przed ASO FIATa w Legnicy przy Jaworzyńskiej i opisać mój koszmar z nim związany.

    Zacznę od tego że chciałem zrobić dokładny przegląd mojej 156, mimo że problemów nie widziałem większych. Podrdzewiał tłumik końcowy i nadawał się do wymiany więc przy okazji czemu nie sprawdzić reszty?

    Pan diagnosta diagnozował i diagnozował robiąc listę od tłumika końcowego począwszy, wymianie tłumika elastycznego rury wydechowej na wymianie górnego lewego wahacza przedniego skończywszy.

    Niestety dla mnie uwierzyłem, że jak to jest ASO to pewnie wie co robi... myliłem się.
    Pojechałem do nich zrobić co wypisali plus rozrząd bo już był czas. Zrobili, kasę dużą skasowali i pojechałem w trasę...

    Po 500km samochód zaczął ściągać ostro w bok więc pojechałem do zwykłego mechanika, który to po paru godzinach jak rozkręcił samochód dzwonił do mnie abym przyszedł bo na słowo mu nie uwierzę... cóż miał rację to co zobaczyłem przerosło moje wyobrażenie...

    Pierwszą, rzeczą jaka nawet mi laikowi rzuciła się w oczy było to że ASO mimo że faktycznie zamontowało nowy element nie pofatygowało się aby go dokładnie przykręcić (dokręcali na podniesionym samochodzie bo po co ma się ułożyć) lub dodać taki nieistotny szczegół jak podkładki pod śrubki... na dodatek oczywiście okazało się że wymiany wymagał... dolny wahacz co nawet ja widziałem po tym jak były sparciałe gumki i jakie były luzy...

    Nie dość że zapłaciłem za część i robociznę, która nie wymagała wymiany, to jeszcze została zamontowana tak nieudolnie, że kowal by się powstydził, a element wymagający uwagi był nawet nie tknięty lub wspomniany... Tak to wspaniale zamontowali, że zastanawiam się teraz czy to skrajna nieudolność i brak rozumu czy specjalnie tak "zmontowali" aby się szybko rozleciało i aby znowu ich odwiedzić bo w końcu: "ten typ tak ma"???

    Po telefonie do prawnika dowiedziałem się kolejnej nie miłej rzeczy, a mianowicie, że oczywiście mogę dochodzić swoich praw ale najpierw musze dać samochód z powrotem do tego ASO aby dać im szansę na usunięcie usterki nim zabiorę samochód gdzie indziej i przedstawię im fakturę... co mogło skutkować jeszcze większym partactwem/cwaniactwem lub uziemić samochód na miesiące...

    Cóż na to nie mogłem sobie pozwolić i szkoda mi było samochodu... więc jedyne co mogę zrobić to przestrzec was wszystkich abyście nie zostali tak wyrolowani przez "Autoryzowanego Dealera FIAT"... Ja wiem jedno nigdy moja noga więcej w jakimkolwiek ASO (zwłaszcza FIATa) nie stanie jeśli to jest ich "normalna" jakość... lub raczej jej brak.

  2. #2
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    01 2010
    Auto
    Alfa Romeo GT
    Postów
    308

    Domyślnie

    Nie bardzo rozumiem, skąd przypuszczenie, że masz zostawić auto na miesiące? Przez zawieszenie? Jedziesz, składasz reklamację, przy Tobie sprawdzają, mówią, że to nie ich wina i sam sobie to zrobiłeś, Ty się wściekasz itd. Tak jest w ASO w Lubinie

  3. #3
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Jest: Skoda Superb 2.0 TDI. Było: 159 SW 1,9 JTD AR 147 1.9 JTD 16V 170 KM 2003 r. Passatto B5 1.8
    Postów
    1,268

    Domyślnie

    Panie kolego: do ASO jedziesz w dwóch przypadkach
    1. Auto jest na gwarancji
    2. Możesz w ASO kupić część, której inaczej nie dostaniesz

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar czosnek1802
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Zgorzelec
    Auto
    Alfa Romeo 146 1.9TD Alfa Romeo 147 1.9jtdm 16v
    Postów
    1,252

    Domyślnie

    Twoje przypuszczenie - tak zrobili zebys szybko wrocil Ja w 46 za wymiane wysprzeglika zaplacilem jak za wymiane robocizne i kij wie co jeszcze calego sprzegla. A wymienili wysprzeglik... ASO to zdzieracze. Teraz o tym juz wiem. Lepiej znajdz dobrego henia co to ci alfe zrobi niz aso zwlaszcza ze w Aso wiedza co to alfa. I tak wlasnie robia, bo przecietny wlasciciel alfy powie- no tak to alfa, znowu sie popsulo....
    Ja moge jedynie dodac ze osobiscie odradzam ASO w zgorzelcu przy wjezdzie "Primo"

  5. #5
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    01 2010
    Auto
    Alfa Romeo GT
    Postów
    308

    Domyślnie

    Fajny temat się zrobił. Mamy już ku przestrodze : Legnicę, Lubin, Zgorzelec. Ciekawe, czy jakiekolwiek ASO Fiata robi dobrze?

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar czosnek1802
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Zgorzelec
    Auto
    Alfa Romeo 146 1.9TD Alfa Romeo 147 1.9jtdm 16v
    Postów
    1,252

    Domyślnie

    hahahaha Moze nie ASO FIATA, ale Ogolnie ASO jeszcze porzadnego nie znalazlem xDD a przydaloby sie.............

  7. #7
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    Cytat Napisał czosnek1802 Zobacz post
    ASO jeszcze porzadnego nie znalazlem xDD a przydaloby sie..
    I obiecanych "kodeksów" też nie








  8. #8
    Administrator ds. gadżetów Maniak resoraków Avatar flatbeet
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Świdnica
    Auto
    AR Brera 2.4 JTDm
    Postów
    876

    Domyślnie

    Ja tam ASO /bez względu gdzie/ omijam szerokim łukiem. A zraziłem sie do tego w Poznaniu, Pol-Car. Po kupnie auta miałem problem z przeładowaniem, pojechałem to usłyszałem że przyczyn może być wiele. Zaczęli od podobno najbardziej prawdopodobnej /a tak na prawdę takiej przy której najmniej roboty/ czyli zaślepili EGR i wykasowali błąd z komputera. Skasowali 250zł i powiedzieli że jak błąd znów wyskoczy to proszę przyjechać ponownie. Oczywiście jak tylko wyjechałem z serwisu to po 500m błąd znów się pojawił, nawet tam nie wracałem. Znalazłem na forum lokalnego magika od Alf i ten od razu zdiagnozował przyczynę.

    Morał jest taki - w ASO pracują cfaniaki co tylko kombinują jak tu zarobić i sie przy okazji NIE narobić

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Legnica
    Auto
    Alfa.....
    Postów
    71

    Domyślnie

    Tez nie małeś gdzie serwisowac tylko w Aso - i to wybrales chyba najwieksza amatorke w rejonie nasze Aso Legnica
    Zgadzam sie z przedmówcą Aso ma sens jak auto ma gwarancje ale pozniej to luksus dla bogatych albo dla glupich

    Ja tam polecam nasze forum i własne rączki najlepszy serwis
    Ostatnio edytowane przez gatess ; 06-09-2014 o 17:50

  10. #10
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar dawidee26
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Wrocław/Wałbrzych
    Auto
    ALFA ROMEO 156 SPORTWAGON Distinctive1.9 JTD 16v 150KM/Alfa Romeo Mito 1.4 Multiair 105KM
    Postów
    133

    Domyślnie

    Aso Karkonoska we Wrocławiu. ?...kupowaliśmy tam Mito i o ile Pan Alechnowicz jest miłośnikiem marki Alfa Romeo i moze przypaść do gustu.....to cala obsługa serwisowa ..........atmosfera i standardy obsługi klienta..... w serwisie.....masakra....oddawałem tam 156 i Mito na przegląd gwarancyjny......masakra!jeden zgania na drugiego a jak już nie ma na kogo to na Fiata...... szkoda gadać

Podobne wątki

  1. GT i 2.0 JTS - ku przestrodze
    Utworzone przez goldan w dziale GT
    Odpowiedzi: 45
    Ostatni post / autor: 10-09-2014, 22:17
  2. [159] ASO...ku przestrodze!
    Utworzone przez Cezar_DE w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 03-01-2013, 19:29
  3. AR 147 z Legnicy
    Utworzone przez andy1980 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 03-02-2012, 20:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory