Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Temat: pasek wałków stabilizujących

  1. #1
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    09 2014
    Mieszka w
    gdynia
    Auto
    alfa romeo 147 2,0 ts 2004r
    Postów
    4

    Exclamation pasek wałków stabilizujących

    witam. mam mały problem a mianowicie po zakupie alfy 147 2.0 ts dałem auto do mechanika zeby wymienił rozrząd itd... przy demontazu zauwarzył brak paska na wałkach stabilizujących.po weryfikacji tych wałków stwierdził ze jeden jest lekko przytarty bo troszke jakby szumiał dodam tylko ze auto przyjechało z franci ma 81tys(podobno) przebiegu i w tej chwili ma zdjetą głowice bo zawór sie wyjarał. Wiec mam pytanie czy jesli auto chodziło bez tego paska to morze tak chodzic dalej ?

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Tak będzie chodził... aż stanie a potem będzie szukał innego na wymianę. Zaraz się pojawią użytkownicy twierdzący, żeby go nie zakładać bo kolega kolegi tak jeździ i jest ok albo, że w Alfa Cup 156 bez niego jeździły i lepiej się silnik wkręcał. Tylko, że nieraz po 5000 był rozbierany w drobiazgi i wymieniano co trzeba... Jak chcesz mieć spokój to zrób porządek od A do Z i ciesz się użytkowaniem. Odezwij się do Szerszenia z Twojej okolicy i on Ci pewnie poleci jakiś warsztat z doświadczeniem w serwisowaniu AR.
    Ostatnio edytowane przez Belfer ; 09-09-2014 o 15:18

  3. #3
    Użytkownik Znawca Avatar szkodnik
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Radom,okolice
    Auto
    była 156:)jest GT Q2
    Postów
    1,551

    Domyślnie

    ale beztego paska podobno głosniej chodzi,ja tam miałem ten pasekjak wyszło z fabryki tak to tak ma byc z paskiem

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał szkodnik Zobacz post
    ale beztego paska podobno głosniej chodzi,ja tam miałem ten pasekjak wyszło z fabryki tak to tak ma byc z paskiem
    Chodzi głośniej głównie na wolnych obrotach i silnik mocniej drga. Jedyny plus to minimalnie szybsze wkręcania się na obroty (mało odczuwalne podczas normalnego użytkowania). Dużo uszkodzeń panewek jest spowodowane (poza słabym smarowaniem) właśnie brakiem paska.

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar m4tinez
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Bieruń
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6 120KM FL
    Postów
    1,062

    Domyślnie

    81tys i wypalony zawór. Przebieg widać też wiarygodny.

  6. #6
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    09 2014
    Mieszka w
    gdynia
    Auto
    alfa romeo 147 2,0 ts 2004r
    Postów
    4

    Domyślnie

    dzieki za odpowiedzi. Podejrzewam ze do zrobienia tego wałka trzeba wywalic cały silnik no ale trudno lepiej zeby dobrze chodził.

    Dodano po 3 minutes:

    no a z przebiegem to podłącze go pod kompa i zobaczymy co pamieta za przebieg :/acz kolwiek widziałem gorsze awarie i to przy mniejszym przebiegu
    Ostatnio edytowane przez RUMAS ; 07-09-2014 o 19:01 Powód: Dodano

  7. #7
    Użytkownik Znawca Avatar m4tinez
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Bieruń
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6 120KM FL
    Postów
    1,062

    Domyślnie

    No ale pierwsze słyszę by przy przebiegu 81 wypalił się zawór. To nie TSI

    No ale posprawdzaj dokładnie to może się coś rozjaśni

  8. #8
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Küsnacht ZH/Warszawa/Puławy
    Auto
    AR 156 3.0 V6 '02
    Postów
    192

    Domyślnie

    Cytat Napisał Belfer Zobacz post
    Dużo uszkodzeń panewek jest spowodowane (poza słabym smarowaniem) właśnie brakiem paska.
    Zaciekawiłeś mnie tym stwierdzeniem. Mógłbyś przybliżyć związek padania panewek i braku tego paska? Czy to oznacza, że mniejsze TSy mają mniejszą/większą szansę uszkodzenia panewek? Autentycznie nie wiem i się pytam.
    Pozdrawiam,
    Adam

  9. #9
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał alterro Zobacz post
    Zaciekawiłeś mnie tym stwierdzeniem. Mógłbyś przybliżyć związek padania panewek i braku tego paska? Czy to oznacza, że mniejsze TSy mają mniejszą/większą szansę uszkodzenia panewek? Autentycznie nie wiem i się pytam.
    Brak paska wiąże się między innymi z większymi drganiami i obciążeniem panewek. Mniejsze TS'y to inny skok, średnica tłoka inne przeciążenia na korbowodzie itd. Jak się jeszcze do tego nie pilnuje oleju to kłopoty szybko się pojawią. Statystyki niestety nie kłamią i dorwać zdrowe 2.0 to niełatwa sprawa. Temat rzeka.

  10. #10
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Wałki wyrównoważające mają za zadanie podnieść kulturę pracy silnika - i tylko tyle.
    Niektórzy usuwają pasek napędowy tych wałków, żeby mieć nieco więcej mocy na kołach, a niektórzy żeby oszczędzić na częściach.
    Jeśli zamierzasz przywrócić ten napęd to niech to zrobi ktoś obeznany z TS, bo już nieraz widziałem źle ustawiony układ wyrównoważający i wtedy jest jeszcze gorzej niż bez paska.

Podobne wątki

  1. [155] Pasek wałków balansu-ustawienie
    Utworzone przez GrzesMis w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 10-02-2013, 12:22
  2. łożyska wałków wyrównoważających
    Utworzone przez blandor w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 29-11-2012, 21:56
  3. Blokady wałków 2.0ts do pożyczenia:)
    Utworzone przez michal832 w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 27-07-2010, 21:49
  4. [156] Pasek wałków wyrównoważających
    Utworzone przez williamdrake w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 06-01-2009, 10:15
  5. [156] pasek wielorowkowy i pasek rozrzadu razem?
    Utworzone przez yarecky w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 21-12-2008, 21:47

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory