Strona 1 z 6 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 54

Temat: Polerka mechaniczna

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Tomasz159
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Polska Legionowo
    Auto
    Alfa Romeo 159, 1.9 JTDm, 16V, 150km, 2008, Distinctive
    Postów
    89

    Domyślnie Polerka mechaniczna

    Przymierzam się mocno do zakupu polerki elektrycznej do odświeżenia lakieru. Zastanawiam się, która będzie lepsza rotacyjna, czyli tzw. "szlifierka", czy też rotacyjno-oscylacyjna. Różnica w cenie potrafi być znaczna. Interesują mnie opinie osób, które używały obu. Liczę na obiektywne opinie.

  2. #2
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    156 2.5 V6 SW jakiś SP, 02r. / 147 1.9 jtd 8v 115km. 3d czerwona :)
    Postów
    2,768

    Domyślnie

    Temat rzeka - dla początkującego dual action. Nie pytaj dlaczego - zajrzyj na fora auto detailingowe.

  3. #3
    Użytkownik Znawca Avatar Tytanowy
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Iława
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 8V
    Postów
    1,437

    Domyślnie

    Również przymierzam się do zakupu maszyny polerującej a dokładnie chodzi mi o taką:

    Oczywiście nie z Makity, ponieważ aż takiego budżetu nie posiadam i raczej będzie mi służyła do celów amatorskich, czyli do wypolerowania swojego auta i to też nie jakoś profesjonalnie. Chodzi mi tylko o wypolerowanie niektórych rys żeby tak bardzo nie rzucały się w oko, natomiast machanie ręką i wielogodzinna praca przy której efekt będzie mizerniejszy niż godzinka maszyną nie bardzo mi się podoba.
    Teraz pytanie czy dla początkującego (miałem jednak do czynienia z taką polerką) wystarczy sprzęt z tej niższej półki cenowej (i zapewne jakościowej)? Tak jak pisałem, cele czysto amatorskie i jedynie swoje auto raz na jakiś czas... Czy sobie poradzę? Ile Watów, obrotów i ogólnie tego co potrzebne do polerowania powinna mieć taka zwykła, prosta maszyna?
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	MAKITA9227C.jpg
Wyświetleń:	664
Rozmiar:	22.5 KB
ID:	143904  

  4. #4
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    156 2.5 V6 SW jakiś SP, 02r. / 147 1.9 jtd 8v 115km. 3d czerwona :)
    Postów
    2,768

    Domyślnie

    Popatrz na produkt firmy Graphite - przystępna cenowo, trwała. Najważniejsze ze ma stabilizację obrotów i wystarczająco niskie obroty do naszych celów. Mam taka sztukę i dla amatora to 101% wymagań bedzie spełnione.

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar Tytanowy
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Iława
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 8V
    Postów
    1,437

    Domyślnie

    A co powiecie o polerce K2? Start z wolnych obrotów, regulacja obrotów itd. Widziałem taką na waxparadise.pl

    Wysłane z mojego C1505 przy użyciu Tapatalka

  6. #6
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    Cos sie tak uparl na tego waxparadajsa ?








  7. #7
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    156 2.5 V6 SW jakiś SP, 02r. / 147 1.9 jtd 8v 115km. 3d czerwona :)
    Postów
    2,768

    Domyślnie Polerka mechaniczna

    Ma stabilizację obrotów? Ile kosztuje?
    I jakie ma min stabilne obroty?

  8. #8
    Użytkownik Znawca Avatar Tytanowy
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Iława
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 8V
    Postów
    1,437

    Domyślnie

    Maszyna polerska ze stabilizacją obrotów oraz wolnym startem.

    *

    Profesjonalna maszyna polerska o niskiej wadze (2,6kg) i dużej mocy (1200W). Posiada stabilizację obrotów, funkcję łagodnego startu oraz płynną regulację obrotów w zakresie 600-3000.*

    Tyle co piszą na stronie.
    Dlaczego akurat waxparadise? Jakoś przekonuje mnie ta strona i tak o.. Po prostu

    Wysłane z mojego C1505 przy użyciu Tapatalka

  9. #9
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    156 2.5 V6 SW jakiś SP, 02r. / 147 1.9 jtd 8v 115km. 3d czerwona :)
    Postów
    2,768

    Domyślnie

    Troche ciężka ale w tej cenie to standard. Lepsze bicepsy bedziesz mieć chyba mozna kupic

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta Avatar kicaj
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 147 jtd 8v
    Postów
    269

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz159 Zobacz post
    Przymierzam się mocno do zakupu polerki elektrycznej do odświeżenia lakieru. Zastanawiam się, która będzie lepsza rotacyjna, czyli tzw. "szlifierka", czy też rotacyjno-oscylacyjna. Różnica w cenie potrafi być znaczna. Interesują mnie opinie osób, które używały obu. Liczę na obiektywne opinie.
    Zdecydowanie dual action. Jak piszesz polerka jest Ci potrzebna do odświeżenia lakieru i ta w zupełności Ci wystarczy. Jak się uprzesz to zrobisz nią tez solidną korektę. Rotacja potrafi żyć swoim życiem i trochę "tańczyć" po lakierze. Trzeba cały czas pracować nią w skupieniu bo może się szybko i niespodziewanie wysunąć z ręki szczególnie u osób początkujących. W przypadku DA masz pełną kontrolę nad maszyną, możesz ją prowadzić jedną ręką. Bardzo dobrze pracuje się z nią przy nakładaniu cleanera, ładniej wykończy lakier. Rotacja po kilku godzinach pracy naprawdę potrafi wykończyć ręce. Do prac przy swoim aucie wystarczy Ci Vander ale jak chcesz coś lepszego to dołóż do kraussa lub lare.

Podobne wątki

  1. Lakierowanie, a polerka
    Utworzone przez alfastar w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 23-09-2014, 20:57
  2. pompa paliwa mechaniczna i błąd P0191
    Utworzone przez lukas1983 w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 30-01-2011, 18:00
  3. Polerka mechaniczna !!!
    Utworzone przez damian89 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 10-03-2010, 23:48

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory