Strona 6 z 7 PierwszyPierwszy 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 64

Temat: Przepływka szaleje 1,4 ts

  1. #51
    Użytkownik Świeżak Avatar greg111
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Pułtusk
    Auto
    145 1.4 TS 00`
    Postów
    76

    Domyślnie

    oczywiście wersja bez krokowego 99/2000

  2. #52
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar LUCID LINES
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    Warszawiak
    Auto
    Alfa Romeo 33, 1,3 / Alfa Romeo 155 1,8 8V
    Postów
    132

    Domyślnie

    Cytat Napisał nomos Zobacz post
    Udało mi się uporać tanim kosztem a praktycznie darmowym Podjechałem na złom do mojego kolegi a moim oczom ukazała się rozbita 145-tka, w głowie nadzieja że nr przepływki jest ten sam... Podchodzę patrzę ten sam, więc wymontowałem i od razu zamontowałem do siebie, jak ręką odjął błąd zniknął a autko zachowuje się zupełnie inaczej. Zobaczymy ile pochodzi ale darowanemu koniowi w zęby się nie zagląda
    Nie, no stary z rozbitka wyciągnąłeś...skandal... Nie lepiej było do ASO jechać jak normalny człowiek, zamiast po szrotach czas marnować? Tam, by Ci chłopaki podpięli Alfę do kompa, wymienili przepływkę i skasowali jedynie 2000 PLN w promocji.

    Świruję

    pozdro

  3. #53
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar nomos
    Dołączył
    09 2014
    Auto
    Alfa 145 1,4 Ts
    Postów
    34

    Domyślnie

    Lines dopatrzyłem się Ironii W sumie mogłem tak zrobić miał bym po kłopocie Ale zaraz znów posypie lawina ASO, a mianowicie na gazie troszkę się Afla zmuliła nie ma takiego kopyta, na benzynie z tego co widzę jest okej. Na gazie jak wcisnę to ją tak dziwnie trzyma odpuszcze delikatnie gaz i znów przycisnę i lepiej. Jeszcze wyreguluje gaz i wtedy zobaczę . Dodam że miałem założony stożek i wydawało mi się że to przez niego może za dużo powietrza dostawać, zdemontowałem założyłem oryginalny ale niestety to samo.

    Greg niestety brak
    Ostatnio edytowane przez nomos ; 06-10-2014 o 10:30

  4. #54
    Użytkownik Świeżak Avatar greg111
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Pułtusk
    Auto
    145 1.4 TS 00`
    Postów
    76

    Domyślnie

    a jaki masz gaz, bo u mnie na gazie trochę lepiej
    a jak założyłem regi zamiast valteków to też zauważyłem zmianę na plus

  5. #55
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar LUCID LINES
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    Warszawiak
    Auto
    Alfa Romeo 33, 1,3 / Alfa Romeo 155 1,8 8V
    Postów
    132

    Domyślnie

    Cytat Napisał nomos Zobacz post
    Lines dopatrzyłem się Ironii W sumie mogłem tak zrobić miał bym po kłopocie Ale zaraz znów posypie lawina ASO, a mianowicie na gazie troszkę się Afla zmuliła nie ma takiego kopyta, na benzynie z tego co widzę jest okej. Na gazie jak wcisnę to ją tak dziwnie trzyma odpuszcze delikatnie gaz i znów przycisnę i lepiej. Jeszcze wyreguluje gaz i wtedy zobaczę . Dodam że miałem założony stożek i wydawało mi się że to przez niego może za dużo powietrza dostawać, zdemontowałem założyłem oryginalny ale niestety to samo.

    Greg niestety brak
    He he ja zwyczajnie tęsknie za czasami kiedy jeszcze nie wszystko było tak skomercjalizowane, konsumpcja nie była taka obłędna, a ludzie kombinowali i myśleli samodzielnie

    Zaraz Ci ktoś powie, że na gazie zawsze muli itp. ale to nieprawda. Grunt to mieć najpierw dobrze wyregulowany silnik na benzynie. Wszystkie parametry spalania w normie itd. Dopiero wtedy idź do gazownika. .

    A jaką masz tę instalację?

  6. #56
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar nomos
    Dołączył
    09 2014
    Auto
    Alfa 145 1,4 Ts
    Postów
    34

    Domyślnie

    I ja też tęsknie za tymi czasami gdzie najpierw się kombinowało a później się jechało jak już rady nie było Ale dobrze że są jeszcze ludzie którzy lubią sami pogrzebać w aucie i mieć z tego przyjemność.

    Gaz mam sekwencje STAG 200 instalacja założona w 2012 roku ma niby przejechane około 30 tyś. Dodam że wszystkie filtry fazy lotnej i ciekłej zostały wymienione oraz filtr powietrza.
    A mam pytanie czy możliwy jest reset kompa po odłączeniu akumulatora ? Tak miałem w fiacie, odłączałem aku na cały dzień i się komp resetował.
    Wydaje mi się a wręcz mam pewność że jeżeli ma przejechane 30 tyś to bardzo mało.

    Wtryski Valtek czerwone reduktor Alaska

  7. #57
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar LUCID LINES
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    Warszawiak
    Auto
    Alfa Romeo 33, 1,3 / Alfa Romeo 155 1,8 8V
    Postów
    132

    Domyślnie

    Cytat Napisał nomos Zobacz post
    I ja też tęsknie za tymi czasami gdzie najpierw się kombinowało a później się jechało jak już rady nie było Ale dobrze że są jeszcze ludzie którzy lubią sami pogrzebać w aucie i mieć z tego przyjemność.
    No mi właśnie o to chodziło

    Faktycznie spróbuj zrobić reset. Nie wiem jaki tam masz model tego kompa. W mojej 155 to wystarczy wyłączyć na jakieś pół h. Chodzi podobno o to żeby się wszystkie kondensatory wyładowały. Spróbuj.

  8. #58
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar nomos
    Dołączył
    09 2014
    Auto
    Alfa 145 1,4 Ts
    Postów
    34

    Domyślnie

    W takim razie idę odpinać aku

  9. #59
    Użytkownik Świeżak Avatar greg111
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Pułtusk
    Auto
    145 1.4 TS 00`
    Postów
    76

    Domyślnie

    którego kompa chcesz resetować ?

  10. #60
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar nomos
    Dołączył
    09 2014
    Auto
    Alfa 145 1,4 Ts
    Postów
    34

    Domyślnie

    Ogólnie chciałem zresetować, ale nie wiem czy się w alfie tak da zrobić akurat 145. Odpiąłem aku ale to nic nie dało.

    Pożyczyłem kabel od znajomego z kompem i sam sobie chciałem zdiagnozować co jest. Okazało się że ciśnienie na reduktorze miałem za małe 0,7 a powinno być 1,11 1,13 mniej więcej z tego co się dowiedziałem, ciśnienie ustawione.

    Ale ostatnio miałem problem z przełączaniem się z lpg na pb podczas jazdy, dodam że zauważyłem że temp, w mieście mi trzyma ładnie a na trasie spada praktycznie do 50 stopni, nie szukałem przyczyny ale okazało się że przyszła sama, przełączanie mogło się brać z tego że STAG był ustawiony na 35 stopni przełączenia na lpg po spadku temp zaczął automatycznie przełączać na pb czyli termostat uszkodzony, ewentualnie UPG ale objawy uszczelki można mniej więcej zdiagnozować samemu po sprawdzeniu wynika że to własnie termostat.

    Po przejechaniu 20 km auto nie to, nie ma mowy o dziurze lub słabnięciu wkręca się elegancko na obroty i ciągnie.

    Dodam że zmieniłem parametry odcinki na gazie do 7100 obrotów bo była ustawiona na 6000 tyś.

    Czy to może być tez czujnik temp ? w termostacie jak nie trzyma temp ?
    Ostatnio edytowane przez nomos ; 08-10-2014 o 09:53

Podobne wątki

  1. alfa 156 sw 2000r szaleje alarm SZALEJE HELP
    Utworzone przez jasio80 w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 22-08-2012, 15:14
  2. Elektryka szaleje
    Utworzone przez odzi w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 16-01-2012, 18:58
  3. [156] Elektryka szaleje
    Utworzone przez Hub3rTp w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 14-01-2011, 21:51
  4. [155] Nawiew szaleje :D
    Utworzone przez dawid_007_04 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 27-02-2009, 09:15
  5. [166] Elektryka szaleje
    Utworzone przez koles_02 w dziale 166
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-01-2009, 23:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory