Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Temat: [156] Brak centralnego zamka

  1. #1
    Użytkownik Embrion Avatar daniel19210
    Dołączył
    04 2014
    Auto
    156 2.0 TS 155KM
    Postów
    15

    Domyślnie [156] Brak centralnego zamka

    Witam. Piszę w zasadzie po to aby się upewnić przed zakupem. Może ktoś miał podobny problem. Kupiłem alfę 156 i poprzedni właściciel twierdzi, że ma centralny chociaż nigdy mu się go nie udało uruchomić. Dzisiaj pogrzebałem trochę i zauważyłem, że na pomarańczowym przewodzie nie ma napięcia, a z niego sterowane są siłowniki. Jako, że bezpieczniki były ok to przeciąłem go i podpiąłem 12V z innego, luźnego kabla a mimo to nie działa. Jak zewrę styki w kostce na krótko to otwiera i zamyka bez problemu. Sygnały zamknięcia i otwarcia też na kablach są. Nawet przekaźniki w module klikają ale mimo to zamek ani drgnie. Spotkał się ktoś z czymś takim? Jest jakaś opcja poza wymianą modułu? I czy każdy moduł ma odbiornik do pilota zdalnego sterowania?

  2. #2
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Kraków Radom
    Auto
    159 1.9 16v q-tronic 2008r
    Postów
    876

    Domyślnie

    nie do końca wiem co tam podłączałeś i który to ten pomarańczowy przewód. Wrzuć fotki..

    Centralka servizi odpowiada za centralny zamek. siłowniki sterowane są plusem, natomiast informacja o zamknięciu/otwarciu od siłowników przesyłana jest do centralki servizi i jest to sygnał masy.
    Centralka znajduje się w okolicach schowka.

    Innym urządzeniem jest odbiornik pilota. Jest on w bagażniku w okolicy wlewu paliwa. Przesyła on sygnał masy do centralki servivi.

    Jeśli któryś siłownik źle informuje centralkę servizi o zamknęciu/otwarciu, to centralny może nie działać. Czasem pomaga odłączenie aku na parę minut.

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar palchon
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SJZ
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,9 JTD SPORTWAGON
    Postów
    778

    Domyślnie

    jeżeli sam siłownik działa bez problemu pod samym akumulatorem, to przedzwoniłbym kable od niego do servizi i od mikrostyku z zamka do servizi jak są kable dobre to to jest servizi do wymiany i pytanie czy po przekręceniu klucza w obu drzwiach jest tak samo bez żadnej reakcji??
    Alfa Romeo 156 1,9JTD '02 SPORTWAGON
    Szerokopojęta elektronika i elektryka samochodowa

  4. #4
    Użytkownik Embrion Avatar daniel19210
    Dołączył
    04 2014
    Auto
    156 2.0 TS 155KM
    Postów
    15

    Domyślnie

    Próbowałem wymieniać servizi. Z demontażu miałem z alfy 1,9 JTD ale centralka identyczna jak moja. Niestety nie poprawiło to sytuacji. Kable sprawdzałem. W drzwiach kierowcy nie działa mikrostyk pozycji zamkniętej (niebieski przewód), działa za to otwarcia (biały przewód). W prawych drzwiach jest ok na obu stykach. Jako, że styki prawych i lewych drzwi są podłączone równolegle to jeżeli zamknę lewe drzwi to prawymi mogę sterować centralnym. Jak już mówiłem słychać przekaźniki jak klikają ale zero reakcji na siłownikach, a to dlatego, że albo na obu przewodach siłowników jest masa albo na obu jest 12V, a nie trudno się domyślić, że na jednym tylko powinna być masa. Pod kable biegnące do servizi były podpięte inne przewody (dolutowane na "lewo"). Idąc za nimi dotarłem do modułu domykania szyb (który nie działa) i do autoalarmu (który też nie działa). Jeden z dodatkowych kabli zwierał wszystkie czujniki zamknięcia drzwi. Mówię o czujniku domknięcia drzwi, nie zamknięcia zamka. Odłączyłem "lewe" przewody ale też nie pomogło. Byłem u mechanika, który ma duże doświadczenie z alarmami, centralkami, itp. Zaśmiał się i powiedział, że tego nie da się naprawić. Dodał jeszcze, że te auta są piękne, jak są nowe i w gazecie. Jak powiedziałem co zrobiłem to stwierdził, że wymieniłem co się dało ale mimo wszystko jestem z nim umówiony na jutro. Wolałbym jednak sam to zrobić bo taniej i trochę wstyd, żeby elektronik z zawodu i zamiłowania nie dał rady głupiej centralce.

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar palchon
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SJZ
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,9 JTD SPORTWAGON
    Postów
    778

    Domyślnie

    jak masz na obu przewodach 12V to się to zwarcie nazywa i to raczej odpada, po łatwemu to bym zobaczył kostki przy zawiasach drzwi, ale raczej obstawiałbym skopaną instalacje przez alarm bo pewno byl dokladany
    Alfa Romeo 156 1,9JTD '02 SPORTWAGON
    Szerokopojęta elektronika i elektryka samochodowa

  6. #6
    Użytkownik Embrion Avatar daniel19210
    Dołączył
    04 2014
    Auto
    156 2.0 TS 155KM
    Postów
    15

    Domyślnie

    Tak alarm był dokładany. Nie. Nie ma zwarcia. Przynajmniej na kablach czy siłownikach. 12v na obu kablach wynika z tego jak pracuje przekaźnik ale tak samo się działo w drugiej centralce. Dzisiaj już nie pogrzebię nic. Zobaczę co da się zrobić jutro.
    Ostatnio edytowane przez daniel19210 ; 30-09-2014 o 19:14

  7. #7
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Kraków Radom
    Auto
    159 1.9 16v q-tronic 2008r
    Postów
    876

    Domyślnie

    to jeszcze spróbuj poodpinać kostki w drzwiach i wtedy każde z drzwi osobno przetestuj.

    z tego co piszesz do wymiany może być siłownik w drzwiach kierowcy.

  8. #8
    Użytkownik Embrion Avatar daniel19210
    Dołączył
    04 2014
    Auto
    156 2.0 TS 155KM
    Postów
    15

    Domyślnie

    Mam prośbę. Mógłby ktoś sprawdzić co się dzieje jeśli chce się otworzyć/zamknąć zamek centralny jak jedne z drzwi są otwarte? Działają siłowniki czy nie? Słychać przekaźniki z modułu komfortu?

  9. #9
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    Cytat Napisał daniel19210 Zobacz post
    Mam prośbę. Mógłby ktoś sprawdzić co się dzieje jeśli chce się otworzyć/zamknąć zamek centralny jak jedne z drzwi są otwarte? Działają siłowniki czy nie? Słychać przekaźniki z modułu komfortu?
    U mnie przy zamykaniu centralnego to się otwierają i mryga 3 razy kierunkowskaz.

    Zadymił diesel!
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  10. #10
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Kraków Radom
    Auto
    159 1.9 16v q-tronic 2008r
    Postów
    876

    Domyślnie

    jest tak, że centralka pilota wysyła sygnał do centralki servizi o zamknięciu drzwi, centralka servizi zasila siłowniki centralnego zamka, ale jedne z drzwi nie są w stanie się zamknąć więc wysyłają do centralki servizi sygnał, że są otwarte. Centralka servizi otwiera wszystkie drzwi. Dzieje się to dosyć szybko, ale wyraźnie słychać pracę siłowników centralnego.

    taka sama sytuacja występuje, gdy klapa bagażnika jest otwarta.

    dodatkowo jeżeli centralka servizi stwierdzi dużą ilość następujących po sobie poleceń zablokowania / odblokowania - co najmniej 8 w ciągu 20 sekund - system ogranicza działanie i utrzymuje układ w położeniu 'odblokowany' przez 30 sekund. czasem bywa, że całkiem centralny przestaje działać i trzeba odłączyć aku na jakiś czas.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 18-05-2014, 07:45
  2. Po rozładowaniu aku. brak centralnego zamka i el. szyb
    Utworzone przez AlfaRomeo156 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 02-07-2012, 08:33
  3. [145] brak centralnego zamka z pilota 2000rok jtd
    Utworzone przez h0se166 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 14-04-2011, 09:47
  4. [145] pilot centralnego zamka
    Utworzone przez czarek145 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 06-11-2008, 13:26

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory