Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Temat: Kontrolka wtrysku i brak mocy JTD

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar SeBa_145
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Będzin-Warpie
    Auto
    AR 145 JTD 99'
    Postów
    92

    Domyślnie Kontrolka wtrysku i brak mocy JTD

    Witam
    Dzisiaj w drodze na narty do Szczyrku zdarzyła mi się przygoda z moją Alfą Przy prędkości ok 100 km/h zaświeciła mi się kontrolka wtrysków (czerwona marchewka) i auto momentalnie straciło moc. Zatrzymałem się, auto zgasiłem, załączam kluczyk na zapłon, kontrolka wtrysku dalej nie gaśnie (zawsze przed odpaleniem czekam aż zgaśnie) wiec ryzykuje i zapalam. Po sekundzie kontrolka wtrysku gaśnie ale jak tylko nacisnę na pedał gazu to znowu się zapala. Autem wróciłem do domu bez problemu ze świecącą się kontrolką wtrysku ale z wyraźnym brakiem mocy auta. Auto jakby nie reagowało na pedał gazu, dopiero po mocniejszym wciśnięciu pedału gazu są ruchy obrotomierza. Po drodze zalałem na schellu v-power diesel i dolałem do baku jakiś specyfik na czyszczenie wtrysków bo myślałem że jakieś lewe paliwo zalałem i się coś zapchało ale dalej to samo.
    Jutro jadę na kompa i zobaczymy co wykaże ale może już ktoś z was miał podobny przypadek?? Na forum poczytałem trochę postów i wskazuje na przepływomierz ale martwi mnie ta kontrola wtrysków czemu się zaświeciła Jeszcze myślałem o czujniku przyśpieszenia pedału gazu albo zawór EGR. Za wszystkie odpowiedzi będę wdzięczny

    Pozdrawiam SeBa
    Ostatnio edytowane przez SeBa_145 ; 01-03-2009 o 12:40

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Gary
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    159 TI
    Postów
    680

    Domyślnie

    Seba, krotko po kupnie swojej 145 mialem podobny problem. Zaswiecenie sie kontrolki wtrysku jest rownoznaczne z przejsciem silnika w tryb awaryjny w ktorym mocno ograniczane sa osiagi.
    Zdecydowanie w tej sytuacji polecam diagnostyke komputerowa, bo przyczyn, jak sam piszesz moze byc wiele. U mnie komp wykazal blad przeplywomierza i zaworu EGR. Niestety wymiana obu tych czesci nie pomogla i po dlugich bojach (zdiagnozowali mi to dopiero w ASO) winny okazal sie czujnik pedalu przyspieszenia

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar SeBa_145
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Będzin-Warpie
    Auto
    AR 145 JTD 99'
    Postów
    92

    Domyślnie

    Właśnie obstawiałbym ten czujnik pedału przyśpieszenia bo przy wypiętej przepływce auto chodzi tak samo a zawór egr jakieś pół roku temu zaślepiłem. Jeszcze obstawiam na zablokowane łopatki w turbinie.

  4. #4
    piećka
    Gość

    Domyślnie

    W naszych 145JTD łopatki się nie blokują bo turbina jest bez zmiennej geometrii.U mnie jak były mrozy po -20 to zapałała się kont. wtrysku ale winny jest termostat.Jak zdiagnozujesz to pisz co było.Pozdr. Piter

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar SeBa_145
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Będzin-Warpie
    Auto
    AR 145 JTD 99'
    Postów
    92

    Domyślnie

    Dzisiaj byłem na komputerze i wyskoczyła masa błędów. Ostatni raz na komputerze byłem ok 2 lata temu wiec radze częściej jeździć. Wyskoczył błąd przepływki, egr, pedału przyśpieszenia, czujnika temperatury, nawet jakiś błąd związany ze sprzęgłem. Miałem jeszcze zapchany gumowy przewód który wychodzi od elektrozaworu (przy podszybiu). Po wykasowaniu błędów i odetkania tego przewodu auto znowu jeździ ale mechanik doradził żebym pojeździł i jutro przyjechał jeszcze raz na komputer i zobaczymy czy nie wyskakują te same błędy co były.
    Dam jutro znać co i jak.

  6. #6
    Użytkownik Ogier Avatar MICHAL-TBG
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Tarnobrzeg
    Auto
    Bravo 1.4 T-jet
    Postów
    176

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gary Zobacz post
    Zaswiecenie sie kontrolki wtrysku jest rownoznaczne z przejsciem silnika w tryb awaryjny w ktorym mocno ograniczane sa osiagi.
    Hm, dziwne, bo jak mi się kontrolka wtrysku zapaliła to osiągi pozostały na tym samym poziomie; po trzech wyłączeniach kontrolka samoczynnie zgasła i od ponad miesiąca nie ma ochoty się rozjaśnić na mojej tablicy wskaźników. Na komputer się wybieram, i czeka mnie wymiana termostatu, płynu hamulcowego i wspomagania. Wczoraj stuknęło 185 600 kilometrów

  7. #7
    piećka
    Gość

    Domyślnie

    Nic w tym dziwnego .U Seby silnik złapał błędy uniemożliwiające normalną jazdę i silnik przeszedł w tryb awaryjny.Błąd termostatu też mam zimą i po rozgrzaniu znika , komp uznaje iz to była chwilowa usterka i parametry wróciły do normy.Pozdr.Piter

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta Avatar SeBa_145
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Będzin-Warpie
    Auto
    AR 145 JTD 99'
    Postów
    92

    Domyślnie

    Witam
    Dzisiaj rano po odpaleniu auta wszystko jak należy jednak po naciśnięciu gazu znowu kontrolka wtrysku i pedał gazu znowu jakiś dziwny i auto mułowate Na komputerze dziś tylko wyszedł błąd czujnika pedału przyśpieszenia wiec już przyczyna znana. Czujnik tylko oryginalny firmy bosch 0 281 002 203 (zamienników nie ma ). Cena samego czujnika 640 zł i dopiero będzie na piątek także dam znać w piątek co i jak.

    Pozdrawiam Seba

  9. #9
    piećka
    Gość

    Domyślnie

    Z tym czujnikiem nowym to się wstrzymaj i przejrzyj połączenie.Problem potencjometru pedału gazu polega na tym iż luzują się połączenia w kostce łączącej ten potencjometr z wiązką.Sporo takich awari zaliczają BRAVO-MAREA , na forum autokąciku jest sporo takich akcji.Ten potencjometr bardzo rzadko się psuje możliwe że u Ciebie jest tylko problem z prawidłowym łączeniem.warto to sprawdzić , 600 stów piechotą nie chodzi.Pozdr Piter
    Ew.używka

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta Avatar SeBa_145
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Będzin-Warpie
    Auto
    AR 145 JTD 99'
    Postów
    92

    Domyślnie

    Posłuchałem cie piećka i zlokalizowałem ten potencjometr. Widać tylko samą obudowę i wychodzące z niego kable i na tym się kończy. Pomacałem go ręką, podotykałem wszystkich kabli i bezpieczników które znajdują się pod kierownicą i rano odpalam auto i żadnych problemów. Pedał gazu chodzi jak należy i auto ma moc Ale za diabła nie mogłem zlokalizować wtyczki w która wpina się ten kabel. Potencjometr już nowy mam w domu i załatwiłem sobie za 450zł z możliwością oddania jak ten stary okaże się dobry. Może wiecie gdzie może znajdować się ta wtyczka w którą się wpina ten kabel?? Dodam ze sam kabel od potencjometra ma ok metr długości.

    Znalazłem na forum taki sam przypadek tylko że na podstawie AR 156 http://www.forum.alfaholicy.org/147_...aworu_egr.html
    Tam ta kostka znajduję się za schowkiem pasażera. Czy w AR 145 też jest możliwe że będzie tam się znajdować ??
    Ostatnio edytowane przez SeBa_145 ; 04-03-2009 o 20:24

Podobne wątki

  1. [159] Kontrolka silnika, kontrolka poduszek, spadek mocy i brak reakcji wskaźnika turbo
    Utworzone przez ck82 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 15-10-2015, 16:30
  2. Kontrolka silnika i brak mocy
    Utworzone przez jedrek14 w dziale GT
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 01-12-2012, 11:52
  3. [146] Boxer 1.4 Brak mocy i Kontrolka wtrysku
    Utworzone przez Addios w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 26-12-2009, 12:57
  4. Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 21-09-2009, 13:27
  5. [166] {166 2,5 v6}Kontrolka awarii silnika i brak mocy...
    Utworzone przez damprzy w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 30-11-2008, 22:37

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory