Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: Problem z hamulcami

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Gary
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    159 TI
    Postów
    680

    Domyślnie Problem z hamulcami

    Mam bardzo irytujacy problem z hamulcami. Wymienilem przednie tarcze i klocki hamulcowe (brembo + ferrodo), bo stare tarcze mi sie wygiely. Objawialo sie to biciem kierownicy w czasie hamowania. Przejechalem okolo 2 tys km i niestety znow mam te same objawy. Nie az tak silne ale jednak przy kazdym hamowaniu cos mi lekko bije.

    Macie jakis pomysl, co moze byc przyczyna? Mialem pecha i znow wygialem tarcze? A moze mam krzywa piaste albo cos nie tak z zaciskami?

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar alfasound_mania
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa Romeo 155 1.8 8V;Alfa Romeo GT 1.9 JTD;Alfa Romeo 145 1.9 JTD
    Postów
    864

    Domyślnie

    a może tylnie tarcze są też krzywe(tak głośno myślę ale warto do nich zajrzeć)
    Alfa Romeo 155 1.8 8v 1993r.
    Alfa Romeo 166 3.0 V6 2000r.
    Alfa Romeo 145 1.9 JTD 1999r.

  3. #3
    Administrator ds. moderatorów Quadrifoglio Verde Avatar 75andrew155
    Dołączył
    05 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    155 V6 1996 .r 155V6 1995r 3.0 12V
    Postów
    11,237

    Domyślnie

    Tak mi się zdaje że zestaw hamulcowy jest żle dobrany . Osobiście mam złe doświadczenie z tarczami Brembo do nich powinny byc montowane miekkie klocki takie jak Texstar są bardzo skuteczne choć mniej trwałe

    Alfa Romeo 75 Turbo 1987
    alfa Romeo 75 Turbo America 1990
    Alfa Romeo Giulietta 1.6 1983
    Alfa Romeo 145 1.4 boxer 1997
    Alfa Romeo 155 V6 1996
    Alfa Romeo 155 V6 1993 3.0 12V przekładka do 1.8 8v 1995

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Gary
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    159 TI
    Postów
    680

    Domyślnie

    Cytat Napisał 75andrew155 Zobacz post
    Tak mi się zdaje że zestaw hamulcowy jest żle dobrany . Osobiście mam złe doświadczenie z tarczami Brembo do nich powinny byc montowane miekkie klocki takie jak Texstar są bardzo skuteczne choć mniej trwałe
    Klocki ferrodo premier z tego, co wiem sa sredniotwarde.Ich polaczenie ze zwyklymi tarczami brembo stosuje juz ktorys raz i zawsze sprawdzalo sie bardzo dobrze. Czytalem z reszta o nim sporo dobrych opinii. Ale moze trafiaja sie wybrakowane czesci...


    Cytat Napisał alfasound_mania Zobacz post
    a może tylnie tarcze są też krzywe(tak głośno myślę ale warto do nich zajrzeć)
    Oczywiscie tylne tez sprawdze ale objawy sa praktycznie takie same, jak poprzednio, kiedy skrzywiona byla przednia lewa tarcza.
    Czy mozliwe jest, ze mam krzywa piaste i to jest powodem ponownego skrzywienia tarczy?

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar gifwwl
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Wołomin
    Auto
    146 2.0 TB Junior była, teraz jedyne słuszne AR GT
    Postów
    311

    Domyślnie

    a sprawdzales koncowki drazkow kierowniczych, powoduja podobne odczucia na kierownicy co krzywe tarcze, przynajmniej w moim przypadku tak bylo
    Naprawa fiat, alfa romeo http://www.autokielak.pl/

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Gary
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    159 TI
    Postów
    680

    Domyślnie

    Cale zawieszenie mi ostatnio sprawdzali i drazki sa ok (jeden mial luzy i zostal wymieniony).
    Najdziwniejsze jest jednak to, ze objawy "bicia", co od poczatku mi sie wydawala, a czego dzisiaj jestem juz pewien nasilaja sie i slabna, az do calkowitego zaniku.

    Dodatkowo w okolicach prawego kola przy ostrzejszym hamowaniu slysze czasami cos na granicy buczenia i tarcia. Mechanicy obstawiali zanieczyszczone zaciski albo lozysko ale lozysko wymienilem, zaciski mi wyczyscili i przesmarowali i nic to nie dalo.

    Teraz to juz na prawde nic nie kumam...

  7. #7
    homel86
    Gość

    Domyślnie

    a moze przegrzales tarcze i sie pokrzywily znowu

  8. #8
    michalalfa146
    Gość

    Domyślnie

    Podpinam się pod temat żeby niepotrzebnie nie zaśmiecać forum.

    Mój problem z hamulcami polega na tym, że gdy są zimne hamuje praktycznie sam tył jest to mocno wyczuwalne bo ściąga tył auta tak jakby cała siła była przerzucana na tylną oś. Wymieniłem korektor hamowania niestety nie pomogło. Tylne hamulce to bębny (bez ABS) Po rozgrzaniu hamulców praktycznie wszystko wraca do normy auto pochyla się do przodu przy mocniejszym hamowaniu. Objaw który mi się nie podoba to, to że pedał hamulca po wciśnięciu jest w początkowej fazie miękki ale nie skłania hamulców do pracy a później bardzo twardy muszę włożyć trochę siły żeby wyhamować auto. Wydaje mi się że może to być wina serwa zastanawiam się też czy to nie jest pompa? nie wiem czy te dwa objawy można ze soba połączyć? może ktoś miał taki przypadek?

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar krzyzie
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Wągrowiec/Rabowice
    Auto
    Alfa Giulia 2,0 280KM MY21
    Postów
    613

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gary Zobacz post
    Mam bardzo irytujacy problem z hamulcami. Wymienilem przednie tarcze i klocki hamulcowe (brembo + ferrodo), bo stare tarcze mi sie wygiely. Objawialo sie to biciem kierownicy w czasie hamowania. Przejechalem okolo 2 tys km i niestety znow mam te same objawy. Nie az tak silne ale jednak przy kazdym hamowaniu cos mi lekko bije.

    Macie jakis pomysl, co moze byc przyczyna? Mialem pecha i znow wygialem tarcze? A moze mam krzywa piaste albo cos nie tak z zaciskami?
    Witam.
    mam taki zestaw w Astrze i powiem że te klocki są faktycznie za twarde do tych tarczy - ale da się jeździć.
    Mam nadzieję, że przez pierwsze 500km używałeś hamulców ostrożne i z głową - klocki dociera się przez taki okres - przynajmniej ja tak robie i nigdy nie miałem potem problemów.
    Jeżeli masz bicie z powodu krzywych tarcz można to sprawdzić przy pomocy czujnika zegarowego, którym można pomierzyć odchyłki na samych tarczach.
    I jeszcze jedno ja miałem identycznie i była to wina samych opon, które ze starości podczas hamowania powodowały bicie. Podczas jazdy wszystko było dobrze.


    ---------- Post dodany o godzinie 21:24 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 21:22 ----------

    Cytat Napisał michalalfa146 Zobacz post
    Podpinam się pod temat żeby niepotrzebnie nie zaśmiecać forum.

    Mój problem z hamulcami polega na tym, że gdy są zimne hamuje praktycznie sam tył jest to mocno wyczuwalne bo ściąga tył auta tak jakby cała siła była przerzucana na tylną oś.
    a nie montowałeś przypadkiem jakiegoś super sportowego zestawu na przód.
    Takie zestawy mają to do siebie że dobrze hamują jak są już dobrze rozgrzane, przy zimnych naprawdę trzeba uważać.

    pozdro
    krzyzie
    Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Zastrzega się prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny
    Alfa Giulia Veloce - 2,0 280KM

  10. #10
    michalalfa146
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzyzie Zobacz post
    Witam.
    mam taki zestaw w Astrze i powiem że te klocki są faktycznie za twarde do tych tarczy - ale da się jeździć.
    Mam nadzieję, że przez pierwsze 500km używałeś hamulców ostrożne i z głową - klocki dociera się przez taki okres - przynajmniej ja tak robie i nigdy nie miałem potem problemów.
    Jeżeli masz bicie z powodu krzywych tarcz można to sprawdzić przy pomocy czujnika zegarowego, którym można pomierzyć odchyłki na samych tarczach.
    I jeszcze jedno ja miałem identycznie i była to wina samych opon, które ze starości podczas hamowania powodowały bicie. Podczas jazdy wszystko było dobrze.


    ---------- Post dodany o godzinie 21:24 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 21:22 ----------



    a nie montowałeś przypadkiem jakiegoś super sportowego zestawu na przód.
    Takie zestawy mają to do siebie że dobrze hamują jak są już dobrze rozgrzane, przy zimnych naprawdę trzeba uważać.

    pozdro
    krzyzie
    Nie wszystko jest na normalnych częściach zamiennych. Gdyby serwo lub pompa było niesprawne to jest możliwe że ciśnienie w przewodach hamulcowych rozkłada nierównomiernie przez co tył hamuje mocniej?

Podobne wątki

  1. Problem z hamulcami
    Utworzone przez kam26547 w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 09-02-2015, 19:48
  2. Problem z hamulcami
    Utworzone przez mirek629 w dziale 156
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 30-06-2013, 14:05
  3. Problem z hamulcami
    Utworzone przez Fitek w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 23-12-2012, 22:09
  4. [146] Problem z hamulcami
    Utworzone przez saroo w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 29-03-2011, 21:06
  5. Problem z hamulcami(ABS)
    Utworzone przez klepus166 w dziale 156
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 18-12-2010, 10:51

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory