Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Temat: [156] Trzęsie deską podczas ruszania

  1. #1
    Użytkownik Embrion Avatar bbdawiad
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    Alfa Romeo 156
    Postów
    5

    Domyślnie [156] Trzęsie deską podczas ruszania

    Witam,

    Szukałem na forum odpowiedzi na swoje pytanie ale niestety nie znalazłem. Problem polega na tym, że podczas ruszania z jedynki trzesie się auto, głównie odczuwalne jest to przez trzaski dochodzące z okolic środkowych nawiewów na desce rozdzielczej. Im więcej gazu podczas ruszania tym mniej objawów, najgorzej jest jak się rusza z samego sprzęgła bez gazu. Objawy pojawiają się też na każdym biegu w okolicach 2tys. obrotów słychać na plastikach wibracje. Co dziwne na wstecznym nic się nie dzieje jest cicho i gładko wręcz idealnie. Gościu od którego kupiłem samochód jest przekonany że to wina poduszek silnika, jednak podczas oględzin poduszki są ok. Czyżby dwumas? sprzęgło? miał ktoś podobne objawy? Od razu mówię ze nie ma efektu boksowania kół, podczas odpalania i gaszenia samochodu tez nie ma tragedii jeżeli chodzi o jakieś wstrząsy.

    Model 156 silnik 1.9jtd

    Pozdrawiam!

  2. #2
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar largo
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa 147 1,9 jTD 2004r 154 KM (fabr 115KM)
    Postów
    491

    Domyślnie

    Na starcie: Zły dział.
    Co do problemu to poduszka mimo, że wygląda ok może być niesprawna. No i poduszek jest kilka. Oczywiście może być to też dwumas, ale również wtryski.
    Ogólnie to jest diesel, więc nie będzie ruszał delikatnie jak benzyna. Część ludzi nawet chciało podnosić obroty na jałowym do 900-950, bo wówczas drgania ustają.

  3. #3
    Użytkownik Embrion Avatar bbdawiad
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    Alfa Romeo 156
    Postów
    5

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź co do działu to mam jeszcze problemy z odszukaniem odpowiednich działów. Proszę moderatora o przeniesienie tematu. Wiem że to diesel i nie ma co szukać sobie na siłe, ale przesiadlem sie z 25 letniego 2,4 td i ewidetnie jest cos nie tak, tutaj bardziej chodzi nie tyle o to że można by ubić piane w samochodzie ale bardziej o względny komfortu no i wnerwiające jest to chrupotanie, trzaskanie podejrzewam że w fabryce takich założeń nie mieli. W sumie temat załozylem tylko dlatego, że kilku znajomych mechaników ma mieszane uczucia co do tych objawów. Wiadome najlepiej wymienić wszystko i mieć święty spokój, ale wiadome zależy mi na tym żeby w miare rozsądnych pieniądzach problem znikł i żeby ktoś bardziej doświadczony w tych modelach mógł nakierować na dobry trop.

    Pozdrawiam

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Maro1500
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    LbN
    Auto
    AR 156 1,9JTD SW
    Postów
    429

    Domyślnie

    2mas kończy żywot, a jak jedziesz i zmieniasz biegi to juz normalnie jest

  5. #5
    Użytkownik Embrion Avatar bbdawiad
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    Alfa Romeo 156
    Postów
    5

    Domyślnie

    ruszam z jedynki wszystko telepie, na kolejnych biegach tylko w okolicy 2 tys obr. pojawiają sie drgania w innych zakresach obrotów jest pieknie ładnie. Jeżeli to bylby dwumas to na wstecznym też nie powinienem odczuwać jakichś wibracji?

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar strzelec
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    SD
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.4, Alfa Romeo 159 2.0 Mondeo Hybryd Vigniale
    Postów
    533

    Domyślnie

    Myślę że mam identyczne objawy swoim 2.4JTD i myślę że to są poduszki przynajmniej mam taką nadzieję że to nie dwu masa bo w sumie nie ma innych objawów wskazujących na nią. Będę śledził wątek i mam nadzieję że znajdziemy rozwiązanie bbdawiad

  7. #7
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar krymi1
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Chałupy/k.Koszalina
    Auto
    Alfa Romeo 156 FL 1.9 JTD 8v 2004r
    Postów
    10

    Domyślnie

    Obstawiam poduszki bo u mnie jestem podobnie, a jestem po wymianie sprzęgła i dwumasy. Niestety nie mam kiedy zajrzeć pod auto i sprawdzić która z poduszek nadaje się do wymiany.

  8. #8
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Kraków Radom
    Auto
    159 1.9 16v q-tronic 2008r
    Postów
    876

    Domyślnie

    to ja chyba też zawitam w klubie.
    u siebie stawiam na poduszki albo wtryski, ale nie wiem jak zabrać się za wymianę poduch.. na wiosnę będę działał

  9. #9
    Użytkownik Embrion Avatar bbdawiad
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    Alfa Romeo 156
    Postów
    5

    Domyślnie

    Ja najwcześniej będę z tym robił za ok miesiąc bo niestety jadę w Polskę na delegacje, zacznę od wymiany poduch, będę się dzielił swoimi spostrzeżeniami także tak jak napisał krykap wspólnie wyeliminujemy to ustrojstwo

    Pozdrawiam

  10. #10
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    Jarosław
    Auto
    Zafira b 1.9 120
    Postów
    195

    Domyślnie

    Od razu uprzedzam poduchy tylko oryginalne. Tanie nie są.

Podobne wątki

  1. Trzęsie podczas ruszania
    Utworzone przez esco1982 w dziale 147
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 20-05-2015, 09:56
  2. Trzęsie silnikiem podczas ruszania JTD
    Utworzone przez papcio18 w dziale 156
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 12-09-2013, 18:22
  3. Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 02-11-2011, 13:22
  4. drgania podczas ruszania...
    Utworzone przez sobi112 w dziale 156
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 08-11-2010, 16:45
  5. [146] Trzeszczy podczas ruszania
    Utworzone przez Marek w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 12-07-2009, 21:06

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory