Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Temat: Modyfikacja dolotu + wydech + chip

  1. #1
    Damian
    Gość

    Domyślnie Modyfikacja dolotu + wydech + chip

    Witam,

    Rozważam zastosowanie powyższych modyfikacji w mojej GTV. Chciałbym się dowiedzieć co macie do powiedzenia w tym temacie? Asortyment którego producenta polecacie? Czy ktoś modyfikował już te elementy? Jakiego przyrostu mocy można się spodziwać po takich modyfikacjach w silniku 1.8 144KM?

    Pzdr.

  2. #2
    DARO-RT
    Gość

    Domyślnie

    Coś tam podniesie mocy ;-)
    Dolot musi mieć odpowiednią długość, średnicę i doprowadzone zimne powietrze, bo inaczej może być tylko gorzej, do tego jakiś dobry stożek KN lub BMC.

    Wydech nie może być zbytnio zatkany i zbytnio odetkany, polecam zwiększenie średnicy wydechu stosownie do pojemności silnika, wywalenie katalizatora i wstawienie strumienicy - ale przy tym jest dużo zabawy i musi to robić ktoś kto ma pojęcie bo bardzo łatwo mozna spieprzyć sprawę, dlatego najlepszym rozwiązaniem, ale też kosztownym jest założenie gotowego zestawu, polecam SuperSprinta byłem z niego bardzo zadowolony, wydawał przyjemny dźwięk i czuć było różnicę w mocy.

    Na koniec bardzo dobrym rozwiązaniem jest indywidualne strojenie kompa na hamowni. Modyfikacje jakie zostały dokonane o ile zostały wykonane poprawnie, nowym programem będą w pełni wykorzystywane.
    Co do przyrostu mocy to nigdy do końca nie wiadomo, bo wszystko zależy od modyfikacji i jakości ich wykonania.

    A najprostrza modyfikacja jaka zwiększa moc do oczekiwanych osiągów to sprzedać samochód i kupić mocniejszy :-) ja tak zrobiłem i teraz ani mi się śni robić mody, bo 2.0 V6 TB spełnia moje wszelkie oczekiwania ;-)

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar aniol_jojo
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Ruszów
    Auto
    156 SW - 2.4 JTDm 2004r
    Postów
    1,987

    Domyślnie

    Witam
    A mi się gdzieś obiło o "oczy" ze ponoć GTV-ki nie lubią moda ECU ile w tym prawdy nie wiem, wydaje mi się ze jeśli chcesz inwestować w nowe strojenie komputera to nie wiem czy nie byłoby lepiej sprzedać samoch. i kupić wersje uturbioną bądź 3.0. W sumie na jedne pieniądze wyjdzie.
    tak a pro po elektronicznych modów silnika: mój znajomy założył chip do swojej BMW 2.5tds po przejechanych 300km rozleciał się silnik. Powód? zmiany elektroniczne, wsadzili mu jakiś komputer typu stand alone - czy jakoś tak się pisze ale brak zmian w ECU pojechad oczywiście z reklamacja ale nic z tego nie wyszło bo się wykrecili, wydał 4tyś zl na remont silnika.

  4. #4
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar KKrzysztof
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Starogard Gdański
    Auto
    Mercedes CLK W208
    Postów
    333

    Domyślnie

    dlatego chipa trzeba robić w dobrych renomowanych warsztatach,
    Ja w poprzedniej alfie robiłem w Vtechu i nie było problemów,
    Obecnie mam 2,0 V6 i też za jakiś czas wiem że chip mnie skusi, na razie mocy jest prawie dość (dość nigdy) ale przed chipem zastanawiam się na odprężeniem wydechu itp.
    zapraszam na nasz kanał o samochodach
    https://www.youtube.com/channel/UCNv...J62Gm0itanaAsg

  5. #5
    ViP Rowerzysta Avatar Papamek
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Gtv 1.8TS 2000, Bianco Polare
    Postów
    75

    Domyślnie

    Również mam 1.8TS i orientowałem się troche nt możliwości "dopalenia".
    Akurat nie myślę o sprzedaży tej Gtv i wymianie na V6. Prędzej dokupiłbym drugą

    W przypadku modyfikacji najlepszy stosunek przyrostu osiągów do poniesionych nakładów ma założenie soft-turbo. W Unitronicu w Piasecznie zaproponowano mi - wliczając dobrej jakości osprzęt, niezbędne zegary, dolot i kompletny wydech, strojenie elektroniczne - cenę 13-15000zł. Taka modyfikacja może podnieść moc 1.8TS do 190-200KM, w zależności od egzemplarza. Pewnie pociągnie za sobą dodatkowe koszty - mocniejsze hamulce i sprzęgło.

    Opcja modyfikacji ECU zawsze wiąże się z modyfikacją dolotu. To łączny koszt do 3000zł. Przyrost mocy nie będzie szczególnie duży, ale można poprawić elastyczność na niskich obrotach.

    Kontaktowałem się też z firmą 44tuning. Na pytanie o możliwości zrobienia chipa odpowiedź była bardzo konkretna. Proponują zacząć od zrobienia całego wydechu, mają w ofercie Supersprinta. Cały wydech Supersprinta do Gtv (kolektor, tłumik środkowy, końcowy) oraz katalizator sportowy to koszt ok.7500zł. Modyfikacja dolotu i chip jako ukoronowanie wysiłku to dodatkowe 2500-3000zł. Wychodzi minimum 10000zł za przyrost - no własnie jaki? Moi doświadczeni koledzy nie sądzą, żeby większy niż 15KM. Ale to dopiero wyjdzie na hamowni.

    Najbezpieczniejszym finansowo wyjściem jest więc sprzedaż TS i zakup V6
    Pozdrawiam, Paweł
    AR Gtv 1.8TS 2000 Bianco Polare
    AR Giulietta QV 2012 Ghiaccio Bianco

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Młody_Alfista
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Okolice Olkusza i... zagranica
    Auto
    Civic ej9
    Postów
    375

    Domyślnie

    Cytat Napisał Papamek Zobacz post
    Cały wydech Supersprinta do Gtv (kolektor, tłumik środkowy, końcowy) oraz katalizator sportowy to koszt ok.7500zł. Modyfikacja dolotu i chip jako ukoronowanie wysiłku to dodatkowe 2500-3000zł. Wychodzi minimum 10000zł....
    Tylko po co kupować markowy wydech za 7500zl, jak można kupić/zrobić równie dobry za mniejsze (dużo mniejsze) pieniądze

  7. #7
    ViP Rowerzysta Avatar Papamek
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Gtv 1.8TS 2000, Bianco Polare
    Postów
    75

    Domyślnie

    Pewnie, że można, co kto lubi
    A jaki jest według Ciebie koszt zbudowania kompletnego wydechu z kolektorem?
    Pozdrawiam, Paweł
    AR Gtv 1.8TS 2000 Bianco Polare
    AR Giulietta QV 2012 Ghiaccio Bianco

  8. #8
    DARO-RT
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Młody_Alfista Zobacz post
    ... po co kupować markowy wydech za 7500zl, jak można kupić/zrobić równie dobry za mniejsze (dużo mniejsze) pieniądze
    Jeździłem kiedyś na kompletnym wydechu supersprinta, różnica pomiędzy serią a SS jest duża.
    Marne szanse, że uda się zrobić jego tańszą kopię (jakość kosztuje, ale naprawdę warto).

  9. #9
    ViP Rowerzysta Avatar Papamek
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Gtv 1.8TS 2000, Bianco Polare
    Postów
    75

    Domyślnie

    W tym sęk
    Pytałem wyżej o cenę dorobienia wydechu, ale ją znam. Wydech z kolektorem w firmie EL-TEC (Piastów) to koszt ok. 5000zł.
    Ja bym stawiał na Supersprinta.
    Pozdrawiam, Paweł
    AR Gtv 1.8TS 2000 Bianco Polare
    AR Giulietta QV 2012 Ghiaccio Bianco

  10. #10
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Kalisz
    Auto
    Gtv TS 916 Lusso, 156 JTD SportPack
    Postów
    261

    Domyślnie

    Nie mam co prawda porównania z seryjnym układem wydechowym bo nigdy na takim nie jezdziłem ale u siebie mam cały przelotowy z kwasówki 2.5 cala firmy Engstler, poprzedni właściciel trochę kombinował też nad dolotem zakończonym stożkiem, pozniej zmieniłem na wkład, mam też jakieś papiery, wydruki z hamowni itd, do tego moc jest trochę większa niż w serii według nich, choc przyznam że mnie jakoś nie zależy wogóle na jej podnoszeniu, to co mam w zupełności mi wystarcza, wolę szybko pokonywac zakręty niż byc mistrzem prostej , do tego dzwięk mojego ukł. wyd. jest całkiem przyjemny na wyższych obrotach , z ukł. wyd. na uwagę też zasługuje Ragazzon który ma też niesamowity dzwięk.
    Ostatnio edytowane przez redzi ; 17-04-2010 o 08:25

Podobne wątki

  1. [166] Modyfikacja dolotu w V6
    Utworzone przez Techno w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 16-12-2011, 13:40
  2. [156] JTS nowy wydech, modyfikacja?
    Utworzone przez matezoma w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 24-10-2011, 18:25
  3. [145] modyfikacja dolotu
    Utworzone przez gonzo w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 15-05-2009, 14:27
  4. [GTV]Dolot + wydech + chip/ 1.8
    Utworzone przez Damian w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 05-03-2009, 22:10

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory