Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 43

Temat: [156] Swap czy Turbo?

  1. #1
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Polska i Holandia :)
    Auto
    Poszukuję Alfy 159
    Postów
    127

    Domyślnie [156] Swap czy Turbo?

    Mam pytanie...kupiłem niedawno bo w Grudniu 156 2.0 TS...mam trochę do zrobienia przy niej ale nie powiem bo nabrałem ochoty na zmiany i jeszcze wieksza moc...jeździ mi się dobrze tym autem i chciałbym zostać przy tym modelu...jednak chciałbym więcej mocy
    Stąd moje pytanie co wyjdzie dla mnie korzystniej swam silnika czy zakucie w Turbo? A może inny sposób na podniesienie mocy ktos mi podrzuci??? Myślałem o silniku 3.0...czy ktoś wie jakie byłyby koszty swapu? Co ze skrzynią, sprzęgłem i tak dalej? Prosze o pomoc osoby, które miały do czynienia i orientują sie w tej tematyce Wiem, że musze jeszcze poprawić wygląd ale to wolałbym zrobić poźniej a najpierw zając sie mocą, osiągami i technicznymi sprawami...

  2. #2
    Kosiar
    Gość

    Domyślnie

    żadko kto podejmuje się przekładki z TS na V6 dlatego że są totalnie inne mocowania
    jeżeli jest sytuacja taka że miałeś 2,5 V6 i chcesz 3.0 V6 to problemu nie ma w przypadku przekładki z TS na V6 jest inna elektryka , skrzynia , sprzegło itd itd.
    zakucie w Turbo to koszt około 10 tyś zł do 2.0 TS sam pytałem , robi to firma VTG i Grabowski , użytkownik Robak robił u grabowskiego , jechałem jego alfą i chodzi to naprawdę fajnie i przyzwoicie , w przypadku zakuwania w turbo twój silnik musi być przed zakuciem w stanie idealnym a wręcz perfekcyjnym nic nie ma prawa stukać pukać. wymiana oleju w przypadku uturbionego TS to około co 7-8 tyś km

    pamiętaj że podnoszenie mocy równa się z wymianą tarcz i klocków hamulcowych bo tą moc trzeba jakoś wyhamować oraz obniżenie i utwardzenie zawieszenia żeby to wszystko jakoś się trzymało
    Ostatnio edytowane przez Kosiar ; 08-03-2009 o 14:12

  3. #3
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Polska i Holandia :)
    Auto
    Poszukuję Alfy 159
    Postów
    127

    Domyślnie

    na silnik nie narzekałem chociaż jeżdzę nią dopiero 4 miesiąc...zrobiłem już sporo kilometrów bo siędzę w Holandii więc na jeden raz mam 1200 kilometrów do zrobienia...w silniku nic nie puka i nie stuka, dzwięk silnika jest myślę taki jak powinien i równo pracuje, wiadomo, że wszystko trzeba będzie dopiąć na ostatni guzik i wymieniać filtry i wszelkie rzeczy które mogą ujmować mocy i być już zużyte...jestem na to przygotowany ale dopiero niedawno ja mam i powoli robię wszystko) jednak co do silnika nie mam zastrzeżeń...jedynie miałem problemy z hydrauliką (znikało sprzęgło) ale wykosztowałem się i wymieniłem praktycznie wszystko bo wysprzęglik, pompkę, docisk, łożysko, tarcze i problem póki co zniknął

    ---------- Post dodany o godzinie 14:17 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 14:15 ----------

    Cytat Napisał Kosiar Zobacz post
    żadko kto podejmuje się przekładki z TS na V6 dlatego że są totalnie inne mocowania
    jeżeli jest sytuacja taka że miałeś 2,5 V6 i chcesz 3.0 V6 to problemu nie ma w przypadku przekładki z TS na V6 jest inna elektryka , skrzynia , sprzegło itd itd.
    czyli w zasadzie swap w moim przypadku to gra nie warta świeczki i zostaje turbo?

    ---------- Post dodany o godzinie 14:19 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 14:17 ----------

    Cytat Napisał Kosiar Zobacz post

    pamiętaj że podnoszenie mocy równa się z wymianą tarcz i klocków hamulcowych bo tą moc trzeba jakoś wyhamować oraz obniżenie i utwardzenie zawieszenia żeby to wszystko jakoś się trzymało
    Co to hamulców to co byś proponował w takim razie? Jakiej firmy i model?
    Zawieszenie mam obniżone i utwardzone -35mm Eibach a amory mam Sachs 556 307 oraz 556 311(lepsze by były 309 i 313 ale takie miałem jak kupiłem a mają po 85% więc nie zmianiałem na razie)... ale jeśli zajdzie potrzeba to zabiorę się za to także...myślisz że ta zawiecha wytrzyma???
    Ostatnio edytowane przez tomasz7730 ; 08-03-2009 o 14:22

  4. #4
    Kosiar
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomasz7730 Zobacz post
    czyli w zasadzie swap w moim przypadku to gra nie warta świeczki i zostaje turbo?
    dokładnie tak

    Cytat Napisał tomasz7730 Zobacz post
    myślisz że ta zawiecha wytrzyma???
    powinna wytrzymać jeżeli jej nie będziesz specjalnie katować


    czy jak dodajesz mocno gaz na biegu jałowym to spaliny maja kolor lekko fioletowy?

  5. #5
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Polska i Holandia :)
    Auto
    Poszukuję Alfy 159
    Postów
    127

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kosiar Zobacz post
    czy jak dodajesz mocno gaz na biegu jałowym to spaliny maja kolor lekko fioletowy?
    raczej nie mają koloru nie zauważyłem zmian w spalinach żadnych...a o czym by kolor fioletowy świadczył? Olej spalany??? nie zauważyłem też ubytków w oleju...nieznaczne jak to Alfa ale trzymam ją na max olej bo mi tak polecał kumpel który autami handluje i kilkanaście spredał...

  6. #6
    Kosiar
    Gość

    Domyślnie

    u mnie były kolor lekko fioletowy i swiadczylo to o tym że na wysokich obrotach wciąga olej , pierścionki były do wymiany.
    co do kumpla to ci dobrze powiedział TS powinny być zalewane na max

  7. #7
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Polska i Holandia :)
    Auto
    Poszukuję Alfy 159
    Postów
    127

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kosiar Zobacz post
    dokładnie tak


    powinna wytrzymać jeżeli jej nie będziesz specjalnie katować
    nie jestem typowym katem dla samochodów lubię dobre przyśpieszenie i jak auto sie zbiera jak powinno ale nie palę gumy w miejscu i tym podobne...naprawdę szkoda mi auta na takie popisy...wolę pociągnąć na obrotach jak przyśpieszam więcej mi to daje radości niż kupa dymu ale co kto lubi wiec chyba zawiecha wytrzyma...hehe

    ---------- Post dodany o godzinie 14:52 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 14:48 ----------

    Cytat Napisał Kosiar Zobacz post
    u mnie były kolor lekko fioletowy i swiadczylo to o tym że na wysokich obrotach wciąga olej , pierścionki były do wymiany.
    co do kumpla to ci dobrze powiedział TS powinny być zalewane na max
    ja naprawdę nie dolewam, no dosłownie dokapnę trochę jak mi się wydaje, że nie jest dokłądnie max ale to myśle zwsze jakiś minimalny ubytek musi być...na 5000 co zrobiłem może dodałem dwie setki oleju...
    ...a wiesz co on handluje autami i mówi, ze nic mu tak nie idzie jak 156 a już najlepiej 2.0 i 2.5 idą...a jak kiedyś miał GTV to kilesi z Warszawy co po nią przyjechali tak przewiózł, ze im się nogi trzesły jak wysiedli hehe...

  8. #8
    CEHU
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kosiar Zobacz post
    u mnie były kolor lekko fioletowy i swiadczylo to o tym że na wysokich obrotach wciąga olej , pierścionki były do wymiany.
    co do kumpla to ci dobrze powiedział TS powinny być zalewane na max
    Na wysokich obrotach przy odpuszczeniu gazu jak pojawia ci się biały, lekko fioletowy dym to nie pierścienie lecz prowadnice zaworowe.

    Jak masz padnięte pierścienie to zazwyczaj od samego dołu momentu obrotowego występuje dymek.

  9. #9
    Kosiar
    Gość

    Domyślnie

    w każdym bądź razie u mnie wymiana pierścionków pomogła

  10. #10
    epion
    Gość

    Domyślnie

    milion razy bardziej bedzie oplacalo sie sprzedac ta alfe i kupic 2.5 V6.

Podobne wątki

  1. [GTV Spider] Swap 2.0 v6 turbo do spider 1.8ts?
    Utworzone przez ian3 w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 15-04-2013, 20:12
  2. [145] swap na 2.0 turbo / uturbic / czy kompresor
    Utworzone przez kocur28 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 19-01-2012, 00:46
  3. Swap z 2.0 V6 turbo na 2.5 V6 turbo
    Utworzone przez Fred w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 01-03-2011, 17:10
  4. [156] Swap AR 2.0 TS na 2.0 V6 Turbo z gtv
    Utworzone przez skala0 w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 05-02-2011, 08:50
  5. [145/146] Swap 2.0 R5 turbo z fiata/lancii
    Utworzone przez Pepesz w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 18-08-2009, 22:17

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory