Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 29

Temat: Dziwny dzwiek TSa - MP3

  1. #1
    Emeryt Fachowiec
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulia 2.0 Turbo 200KM '17
    Postów
    2,169

    Domyślnie Dziwny dzwiek TSa - MP3

    Na przegladzie powiedzieli mi, ze cos dziwnie halasuje od strony rozrzadu. Powiedzieli zebym sciagnal pasek i sprawdzil alternator, bo moze lozyska sa zuzyte. Mowili tez cos o jakims pasku, ze niby moze byc za mocno naciagniety - nie sluchalem uwaznie.

    Osluchiwalem silnik rurka pcv i ten dzwiek jest najbardziej slyszalny z lewej strony - przykladalem do pokrywy na glowice.

    Jak to wariator to juz sam zglupieje, bo wydawalo mi sie, ze wariata slyszalem przed wymiana oleju - taka metalowa grzechotka.

    Moja alfa chodzi tak od poczatku, pierwsze co pomyslalem jak ja kupilem - musze wymienic wariator. Wymienilem wtedy rozrzad, olej, plyn w chlodnicy, plyn hamulcowy no i wariata.. Kupilem go na allegro. Po wymianie silnik chodzil tak samo, jakiejs poprawy w dynamice tez nie zauwazylem - uznalem, ze to jednak nie byl wariator i niepotrzebnie go wymienilem

    Chyba ze to zawory albo popychacze? A moze to normalny dzwiek TSa? Niektore V6 z lat 80tych na youtube.com chodzily podobnie...

    Oto nagranie: http://lamborghini.engine.sound.patrz.pl/

    Co to moze byc?

    Na dworze dzisiaj wieje, PDA sie zacial - dzwiek sie zapetlil. Trzymalem go jakies 20 cm od pokrywy, nagrywalem z roznych stron (moze byc zmiana glosnosci tego dzwieku na nagraniu), po pierwszym dodawaniu gazu otworzylem wlew oleju i dostawilem tam mikrofon. Drugie gazowanie to juz na otwartym korku... Jak sie stoi przed silnikiem to troszke inaczej to brzmi, ale ogolnie mysle, ze udalo sie uchwycic ten traktorowaty dzwiek, ktory chcialem uchwycic...

    PS
    nie piszcie w komentarzach ze to alfa, moze ktos sie nabierze ze to lambo

  2. #2
    Administrator ds. moderatorów Quadrifoglio Verde Avatar 75andrew155
    Dołączył
    05 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    155 V6 1996 .r 155V6 1995r 3.0 12V
    Postów
    11,237

    Domyślnie

    zdecydowanie to zawory tak klepią

    Alfa Romeo 75 Turbo 1987
    alfa Romeo 75 Turbo America 1990
    Alfa Romeo Giulietta 1.6 1983
    Alfa Romeo 145 1.4 boxer 1997
    Alfa Romeo 155 V6 1996
    Alfa Romeo 155 V6 1993 3.0 12V przekładka do 1.8 8v 1995

  3. #3
    adasco
    Gość

    Domyślnie

    taaa, zawory to w sumie slychac, ale tam naklada sie cos jeszcze. Poczatkowy wydawalo mi sie, ze slysze wariator grajacy - ale teraz nie jestem pewien.
    A wydech to ty masz szczelny? NP: Peknieta uszczelka portek potrafi ciekawe dzwieki generowac.

  4. #4
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    166 JTD
    Postów
    2,650

    Domyślnie

    przyłóż kawał drewienka do pompy wspomagania, moze to ona wydaje nieporządane dzwieki.. u mnie kiedys klepała jak wariator...

  5. #5
    adasco
    Gość

    Domyślnie

    sluchalem jeszcze raz... i sklaniam sie ku lozysku. pytanie tylko - ktoremu. Moze kolega trafnie ustrzelil te pompe? A moze nie pompa, a alternator? Ale znow - alternatorowe raczej swiszcza niz grzechocza..

  6. #6
    Emeryt Fachowiec
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulia 2.0 Turbo 200KM '17
    Postów
    2,169

    Domyślnie

    Dobra jutro pojade na tunel i pozdejmuje oba paski - tak mi majkel poradzil.
    Na google znalazlem ze innym silniki chodzily jak traktor jak walki rozrzadu byly do wymiany, jak wydech byl niedrozny albo jak byla woda w gazie/benzynie... Tylko nie wiem czy te CC chodzily jak moj

    A co do zaworow to jak na to zaradzic? Regulatory trzeba wymienic? Jezdze glownie na krotkich trasach - wiec moze tak musi byc? Olej (Motul 10w40) zmienialem w wakacje i od tego czasu malutko jezdzilem... Max 3 kkm...

  7. #7
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    166 JTD
    Postów
    2,650

    Domyślnie

    Cytat Napisał adasco
    sluchalem jeszcze raz... i sklaniam sie ku lozysku. pytanie tylko - ktoremu. Moze kolega trafnie ustrzelil te pompe? A moze nie pompa, a alternator? Ale znow - alternatorowe raczej swiszcza niz grzechocza..

    pompa nie ma lozyska tylko panewke

    tuti jak to oba paski?? tam klinowy jeden jest przeciez

  8. #8
    Emeryt Fachowiec
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulia 2.0 Turbo 200KM '17
    Postów
    2,169

    Domyślnie

    tuti jak to oba paski?? tam klinowy jeden jest przeciez
    ja jeszcze nie patrzylem, ale majkel powiedzial ze sa chyba 2 paski - moze w v6 sa dwa i dlatego mu sie pomylilo pasek rozrzadu - wiem ktory to i nie mam zamiaru go tykac - spokojna glowa

  9. #9
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    166 JTD
    Postów
    2,650

    Domyślnie

    jak masz klime jest jeden dlugii i szeroki..

    zaopatrrz sie w klucz 15cie do odchylenia napinacza co by pasek mozna bylo zdjąć

  10. #10
    Emeryt Fachowiec
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulia 2.0 Turbo 200KM '17
    Postów
    2,169

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alfista
    zaopatrrz sie w klucz 15cie do odchylenia napinacza co by pasek mozna bylo zdjąć
    zwykly klucz 15? czy to jakis specjalny jest?

Podobne wątki

  1. 2.4 jtd dziwny dzwiek
    Utworzone przez alfik15624 w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 07-01-2015, 15:19
  2. Dziwny dzwiek
    Utworzone przez patryknl62 w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 17-06-2013, 19:34
  3. dziwny dzwiek
    Utworzone przez Qlimax125 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 20-06-2012, 19:52
  4. dziwny dzwiek
    Utworzone przez sebek93pl w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 12-07-2011, 12:38
  5. Dziwny dzwiek z silnika 2.0
    Utworzone przez alfasportwagon2 w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 17-08-2009, 19:40

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory