Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Temat: Naprawa po kolizji ASO czy inny warsztat?

  1. #1
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    podkarpackie
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 2.0 JTDm
    Postów
    335

    Domyślnie Naprawa po kolizji ASO czy inny warsztat?

    Witam,
    Wczoraj miałem nieprzyjemną sytuację a mianowicie w Rzeszowie pod jednym z centrów handlowych kierowca cofnął prosto we mnie wbijając hak w mój przedni zderzak. Niestety połamał się i wgniótł do środka. Dodatkowo uszkodziły się te plastikowe wypełnienia przy świetle przeciwmgielnym. Ogólnie zderzak do wymiany. Nie wiem co jeszcze bo tyle zauważyłem.
    I teraz moje pytanie.
    Chcę wybrać naprawę serwisową i czy dać do ASO w Rzeszowie czy szukać czegoś innego/lepszego?
    Zależy mi tylko na rzetelnej i dobrze wykonanej naprawie. Koszty mnie nie interesują bo pokrywa to ubezpieczyciel sprawcy.
    Bliżej zamieszkania mam serwis Fiata w Stalowej Woli, ale nie znam opinii.
    Czy możecie coś polecić?
    Dzisiaj muszę podjąć decyzję bo zgłaszam szkodę.
    Pozdrawiam

  2. #2
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    nie musisz dzisiaj podejmowac decyzji

    zgłoś szkode
    podpytaj w kilku miejscach o koszta
    poczekaj na wycenę
    zdecyduj czy bierzesz kasę i robisz sam ( w sensie nie "bezgotówkowo" )
    po wycenie TU sprawcy możesz spokojnie wybrać czy lepsza kasa która zaproponują czy dajesz na bezgotówkową i oni się bawią








  3. #3
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    podkarpackie
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 2.0 JTDm
    Postów
    335

    Domyślnie

    Wydaje mi się że tylko bezgotówkowo mi się opłaca.
    Zresztą każdy mi tak doradza, nawet mój agent ubezpieczeniowy.
    Pozostaje tylko wybór warsztatu.
    Ubezpieczyciel nie da mi za nowy zderzak tylko oddadzą za 4 letni wyeksploatowany to weź kup sobie na własną rękę taki zderzak za takie pieniądze jakie wyceni rzeczoznawca. Dodatkowo nie wiem co mogło pójść w środku po zdjęciu zderzaka i nadepnę na minę.
    Ostatnio ojcu sarna uderzyła w bok przy przednim kole. Z zewnątrz nie było widać uszkodzenia. ASO Opla naprawę wyceniło na prawie 6 tyś zł. Tyle było elementów do wymiany w środku.

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar szkodnik
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Radom,okolice
    Auto
    była 156:)jest GT Q2
    Postów
    1,551

    Domyślnie

    kolego nieraz przy delikatnym zawadzeniu opłaca sie robic poza ASO)),mniejwiecej sam mozesz sobie policzyc z allegro ile za same częsci)a widze ze młoda 159 to mogą dobrze wycenic),na bezgotówkowych to tylko warsztaty zarabiają

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar psylo
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Audi A5 Sportback
    Postów
    768

    Domyślnie

    Pytanie tylko, czy chcesz wygodnie i porządnie naprawić szkodę, czy się bawić w zarabianie na stłuczce, jeżdżenie, kombinowanie i ciułanie groszy. Ja bym wybrał ASO, niech do tego doliczą samochód zastępczy na czas naprawy i zrobią wszystko na nowych oryginalnych częściach. Ubiegaj się też o rekompensatę wynikającą z utraty wartości pojazdu, jeśli będzie taka możliwość. Wycena w takich przypadkach potrafi zaskoczyć, znajomy miał lekką stłuczkę Peugeotem 607 (z winy innego kierowcy). Do wymiany zderzak i jakieś drobnostki dookoła, jedna lampa lekko pęknięta. Naprawa na nowych oryginalnych częściach + zastępczy Peugeot 508 na ten czas kosztowały w sumie ponad 14 tysięcy złotych i samochód został naprawdę porządnie zrobiony.
    Były: Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 16V @175KM/374Nm tuned by weloo [galeria na Flickr] | Alfa Romeo 147 1.9 JTD 8V

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar szkodnik
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Radom,okolice
    Auto
    była 156:)jest GT Q2
    Postów
    1,551

    Domyślnie

    ale tu prawdopodobnie ma letko uszkodzony to nie problem kupic zderzak i co mozna w tym nie naprawic porządnie? hak nie zawadził chłodnic?Po zmianie przepisów szkody z OC lepiej wyceniają ),daj foto tej szkody?

  7. #7
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar grzesk
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Wodzisław Śląski
    Auto
    było Mito 1.4TB ,Brera 2.4/jest 147 GTA
    Postów
    388

    Domyślnie

    Daj do ASO, oni lubią zarobić to wymienia wszystko nawet to co nie trzebaTy będziesz tylko czekał na tel.kiedy do odbioru, bezstresowo.
    Q2,K&N,BREMBO ORO,TAROX 114 CORSA,OZ ULTRALEGGERA 18',BRIDGESTONE POTENZA ADRENALIN,GOODRIDGE,SEBRING,BILSTEIN B14 PSS,MILLERS CFS

  8. #8
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Co do naprawy w ASO w Rzeszowie (blacharsko-lakiernicze), to miałem już kilka robionych tam bezgotówkowo :
    - przed laty Bravka - robili gdzieś zlecając, po 2-3 latach zaczął złazić lakier ze zderzaka, jakieś pęcherzyki na masce
    - trochę później Marea - raz drzwi, raz zderzak - super zrobione, nie do poznania, terminowo itd. itp.
    - kilka lat temu 156tka już w ich lakierni Miłocin - drzwi, zderzak - jakość lakieru kolor itp. - bez zastrzeżeń, auto zastępcze mimo że nie z OC a z AC, szybko, terminowo, ALE syf w środku - napylone, nieodkurzone, uszczelka dolna szyby drzwi nie wymieniona na nową (a chyba na fakturze była) , nieposkładana jak należy (chyba jakieś mocowanie urwali) osłona wewnętrzna drzwi itp. kwiatki. A naprawa coś na 6-7tys dla ubezpieczyciela.

    A w jakiej formie - gotówka czy bezgotówkowo to poczekaj na wycenę. I to nieprawda że TU zawsze wyliczają na częściach z allegro, niedawno w 156tce zderzak wyliczyli (Gothaer) tak, że o mało szkody całkowitej nie było , bo auto z ich tabel niewiele więcej warte Tylko że ja mam zawsze opcje na oryginałach i bez udziału własnego zaznaczone w polisie. Ale z OC tak samo powinno być.

  9. #9
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    podkarpackie
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 2.0 JTDm
    Postów
    335

    Domyślnie

    Właśnie zależy mi na "bezstresowym" wykonaniu naprawy. Nie liczę, że przechodząc na kosztowe rozliczenie zarobie na tym więcej niż stracę czasu. Tym bardziej że nie wiem co się w środku dzieje. Na szczęście hak wbił się z 10 cm na prawo od chłodnicy. Zderzak pękł (pęknięcie 10cm w pionie). Lakier się złuszczył. Uszkodziło obudowę światła przeciwmgielnego. Na pewno nie chcę się w to bawić sam. Mówią że samo zdjęcie zderzaka generuje poważne problemy z czujnikami, że potem nie działają, że ten typ tak ma. Chce mieć spokojną głowę i czyste sumienie że mam wszystko zrobione dobrze i ewentualnie mieć do kogo reklamować jak coś będzie nie tak jak przed naprawą. To dawać do ASO w Rzeszowie czy są lepsze zakłady?

  10. #10
    Użytkownik Znawca Avatar szkodnik
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Radom,okolice
    Auto
    była 156:)jest GT Q2
    Postów
    1,551

    Domyślnie

    są ludzie z aso co pracują po godzinach)u siebie

Podobne wątki

  1. Alfa GT ODSZKODOWANIE PO KOLIZJI. HELP
    Utworzone przez Hesik w dziale GT
    Odpowiedzi: 43
    Ostatni post / autor: 04-08-2015, 15:18
  2. Naprawa blacharki po kolizji
    Utworzone przez mikroice90 w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 03-12-2014, 12:18
  3. Alfa 166 p kolizji czy warto
    Utworzone przez neori w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 20-11-2010, 23:10

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory