Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Temat: silnik nie chce zapalić

  1. #1
    haribo
    Gość

    Domyślnie silnik nie chce zapalić

    dwa tygodnie temu kupiłem ar 156 19 jtd 16v 140 km, poczatkowo było super ale dzisiaj z rana zapalila i zgasla, próbowalem ponownie zapalic ale dalej to samo odpala na chwile i gasnie cos ja zadusza, po podłączeniu do komputera wyszły dwa blędy p0600 i p0aoo co to znaczy czy to pompa paliwowa

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar sedici
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    OPL & (ANsbach) DE
    Auto
    Bravo1,6Mj , Astra J
    Postów
    1,912

    Domyślnie

    Błąd P0600 wskazuje na usterkę magistrali przesyłu danych (?), natomiast objawy typowe dla usterki układu zasilania lub... egr się zablokował i daje za dużo spalin do recyrkulacji dławiąc silnik.

    Na początek mógłbyś wyczyścić egr - bo mógł się zablokować i pcha za dużo spalin. Manual jest w dziale Zrób to ....

    Sprawdź wtyczki od wtryskiwaczy .

    Dobrze by było sprawdzić jakie dają ciśnienie :
    - pompa wysokiego ciśnienia CR ,
    - pompa paliwa w baku .

    Może być walnięty czujnik ciśnienia paliwa na listwie.

    A nie zalałeś jakiegoś syfu do baku?
    this is my truth tell me yours
    "Polityka została wymyślona po to, aby kłamstwo brzmiało jak prawda." G.Orwell
    http://www.youtube.com/watch?v=liSxjtd16xQ - bastard

  3. #3
    haribo
    Gość

    Domyślnie

    chyba spróbuje z tym egr, dzisiaj bylem u swojego mechanika starszy poczciwy gość ale na tą technologię to rozkłada ręce jego laptop nie daje rady, odtworzył mi z komputera alfy parametry z chwili usterki wszystko raczej wygladało ok tylko czujnik chyba temperatury powietrza i temperatury dolotu powietrza zapamiętał wartość 215 stopni+, nie wiemy które to czujniki odpieliśmy ten na termostacie licząc na to że po odłączeniu odczyta wartość -40 i uda się go odpalić ale nic sie nie zmieniło a z tego co slyszalem to po odpięciu tego czujnika przy jego wadzie powinien odpalić, pompa paliwa przy zbiorniku daje 2,5 atmosfery a dany z pompy cr zostaly zapamietane jeśli dobrze odczytałem 255 bar, trochę błądze to mój pierwszy diesel zawsze mialem benzynę i przeraża mnie to wszystko boję się czy pan od ktorego go kupiłem nie oszukał mnie na szafie mam 200000 km wydaje mi się że to nie jest dużo? jutro ostatni dzień jak sie nie uda to zabieram go na lawete i jadę do kogoś kto zna to auto choć wolał bym pojechać do kogoś obcego na kołach żeby nie zrobił sobie z mojej kieszeni źródełka

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar sedici
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    OPL & (ANsbach) DE
    Auto
    Bravo1,6Mj , Astra J
    Postów
    1,912

    Domyślnie

    -ciśnienie paliwa na pompie w baku jest widzę OK ;
    -ciśnienie pompy CR jednak wydaje się trochę niskie , to był już bieg jałowy czy rozruch?;

    Dziwna sprawa z temp powietrza (wskazania kosmos - chyba że podałeś w Fahrenheitach , a nie w C') - odepnij wtyczkę przepływomierza (jest on zaraz nad puszką filtra powietrza) i spróbuj odpalić auto.

    A nie było innych kodów błędów zapisanych w pamięci ?
    Najlepiej jakbyś się podłączył pod examiner w aso fiata lub alfy


    Ten przebieg to wcale nie dużo dla tego silnika , drugie tyle przejedzie - odpowiednio traktowany . To są trwałe silniki - w sensie mechaniki , bo czujniki wiadomo czasami siadają.

    Tak więc spróbuj odpiąć wtyczkę od przepływki (ma ona zintegrowany czujnik temp zasysanego powietrza i pomiar masy powietrza) i wyczyścić EGR i przepustnicę powietrza.
    Ostatnio edytowane przez sedici ; 18-03-2009 o 09:47
    this is my truth tell me yours
    "Polityka została wymyślona po to, aby kłamstwo brzmiało jak prawda." G.Orwell
    http://www.youtube.com/watch?v=liSxjtd16xQ - bastard

  5. #5
    haribo
    Gość

    Domyślnie

    Witam, dzisiaj zastosowałem się do twoich wskazówek egr był cały zapchany po czyszczeniu silnik strzelił z rury i odpalił , pali za każdym razem chyba jest już wszystko ok dzięki za pomoc i naprawdę cenną rade w piątek wybieram się do aso zobaczymy co teraz pokaże po podłączeniu. Zastanawiam się czy można odłączyć erg żeby uniknąć podobnych sytuacji słyszałem że niektóre jtd w silnikach fiata pozwalały go ominąć odłączając go w trakcie pracy przez komputer ponoć zyskuje się trochę mocy? słyszałeś coś na ten temat? i mam jeszcze jedno pytanie wskaźnik pokazuje mi temperature silnika okoł 60-70 stopni trochę czytałem na forum i nie którzy piszą że to normalne według mnie to jest mało a jakie jest twoje zdanie
    Ostatnio edytowane przez haribo ; 18-03-2009 o 23:05

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar sedici
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    OPL & (ANsbach) DE
    Auto
    Bravo1,6Mj , Astra J
    Postów
    1,912

    Domyślnie

    To dobrze , czyli tak jak myślałem, egr dawał za dużo spalin.

    Egr nie możesz zaślepić w multijecie , tzn mógłbyś odłączyć modyfikując soft ( nie warto - on daje także korzyści) . Ale wystarczy go po prostu raz do roku wyczyścić i będzie grało .

    Zamiast odłączania EGR, radzę zakupić specjalną 'zaślepkę z 4 otworami' ograniczającą recyrkulację spalin , tu masz foto :



    do tej blaszki dokupujesz te 2 uszczelki (chyba że 1 już miałeś przy swoim egr);

    tu masz numery tych uszczelek (podasz im te numery w aso ):

    uszczelka między kolektor a EGR 71751468 (z 4 dziurkami) - 1 sztuka
    uszczelka od strony otworu wejściowego do EGR 55191883 (czarna prostokątna) - 2 sztuki

    dzięki temu auto się lepiej 'zbiera' od dołu . Sam to zamówiłem , czekam aż przyślą i montuję. Temat jest na forum.

    Co do temperatury , to jak będziesz u nich w aso na examinerze , każ sprawdzić jaką temp pokazuje . Bo wskaźnik w alfach 156JTD nie jest zbyt precyzyjny.
    Ostatnio edytowane przez sedici ; 18-03-2009 o 23:46
    this is my truth tell me yours
    "Polityka została wymyślona po to, aby kłamstwo brzmiało jak prawda." G.Orwell
    http://www.youtube.com/watch?v=liSxjtd16xQ - bastard

  7. #7
    haribo
    Gość

    Domyślnie

    muszę poczytać na temat tej blaszki , jutro napisze co wyszlo po sprawdzeniu w aso

  8. #8
    haribo
    Gość

    Domyślnie

    witam znowu to samo odpalił i zgasł dwa dni było dobrze w aso nie byłem bo mają zepsuty komputer pracownik aso powiedzial zebym zaślepił egr a ty mowisz że w moim silniku nie wolno powiedz mi dlaczego? co się może stac? spróbowalem go zaślepić całkowicie ale to nie pomoglo mam wyciagnąć tą zaślepkę? alfa odpala na chwilę i gaśnie ale jak zapali to strasznie dymi? myślę że to nic wspólnego z układem paliwowym wygląda na to że paliwo dostaje bo jak już zapali to wszystko wypala pewnie dlatego tak dymi , myslałem że katalizator aler wtedy by nie zapalil a już napewno nie póścil by tyle dymu. jak wtedy ci pisalem że odpalil to po zlożeniu egr początkowo było bez zmian więc troche go pokręciłem wciskająć pedal gazu nagle walną w rurę i zaczął pracować myślałem że już ok a jednak nie , może ten strzał w rure coś ci powie?

  9. #9
    Użytkownik Znawca Avatar sedici
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    OPL & (ANsbach) DE
    Auto
    Bravo1,6Mj , Astra J
    Postów
    1,912

    Domyślnie

    A nie ma tam innej diagnostyki komputerowej?

    Nic się nie stanie silnikowi jak zaślepisz egr , ale w multijecie ecu to wykrywa i zapisuje błędy w pamięci , ot co. Dlatego jak chcesz odłączyć egr na stałe to musisz to zrobić w sofcie.
    Nagromadziło się niespalonego paliwa to i strzelił.
    Czyli tylko przy wciśniętym pedale przyspieszenia odpala ?
    this is my truth tell me yours
    "Polityka została wymyślona po to, aby kłamstwo brzmiało jak prawda." G.Orwell
    http://www.youtube.com/watch?v=liSxjtd16xQ - bastard

  10. #10
    haribo
    Gość

    Domyślnie

    żle mnie zrozumiałeś może to nie ma znaczenia ale to już mi sie stalo drugi raz i za każdym razem przy zapalaniu dodałem troche gazu nie wiem czy to ma znaczenia , może to czysty przypadek , mam jeszcze jedna prośbę chę odłączyć przepływomierz jesli jest uszkodzony to czy wtedy auto zapali? może się wiesza? nic z tego nie rozumie jeździ fajnie poźniej nie jeździ ? jak mam sprawdzić czujnik polożenia wału slyszałeś o jakiejś metodzie podwórkowej? i zastanawiam się jeszcze nad pedałem przyspieszenia tylko troche dzisiaj zimno, zacznę od przepływki i czujnika wału proszę pomóż mi wymyśić jak go sprawdzić

Podobne wątki

  1. Silnik zgasł i nie chce zapalić
    Utworzone przez misiek718 w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 26-02-2013, 14:44
  2. Nie chce zapalić,tylko na zaciąg??
    Utworzone przez Bakemark w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 14-04-2011, 21:18
  3. Nie chce zapalić,tylko na zaciąg??
    Utworzone przez Bakemark w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 18-02-2011, 18:37
  4. Gaśnie, nie chce zapalić
    Utworzone przez ola w dziale 156
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 06-09-2009, 13:45
  5. [166] Nie chce zapalić po postuju.
    Utworzone przez qckr w dziale 166
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 11-07-2008, 22:55

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory