Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Wysokie wolne obroty ok 1600 lub więcej

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    Alfa Romeo 145
    Postów
    75

    Domyślnie Wysokie wolne obroty ok 1600 lub więcej

    Witam szanownych Alfaholików.

    Moja 156 2.0 TS 155KM cierpi ostatnio na trudną do zdiagnozowania mi przypadłość. Otóż w zeszłym tygodniu stwierdziłem, że pora wyczyścić filtr od gazu (gaz vialle) ponieważ powyżej 2000 obrotów auto nie przyśpieszało, było mułowate - tak też zrobiłem, wyczyściłem filtr z którego wysypał się hmm 'piasek' (Załacznik nr1). Wmontowałem z powrotem filtr uruchomiłem silnik, zagrzałem go i pojechałem sprawdzić jak samochód się będzie sprawował. była duża poprawa, powyżej 2k obrotów samochód przyśpieszał, wchodził na obroty i generalnie było dużo lepiej. Do czasu gdy zaparkowałem i zgasiłem samochód.
    Była okazja by podłączyć Alfę pod komputer i sprawdzić co się "świeci" - (błąd sondy lambda).
    Przy okazji został zrobiony reset adaptacji TRA i FRA.
    Jednak po odpaleniu silnika było słychać dziwne pukanie. Następnie zgasiłem samochód i po pewnym czasie chciałem jechać do domu. Po odpaleniu samochodu silnik wszedł na obroty rzędu 1800. Po przejechaniu ok 2km sytuacja się nie zmieniła obroty nadal były wysokie a pukanie było słychać. Kolejnego dnia zrobiłem trochę kilometrów, jednak sytuacja z obrotami nie uległa zmianie.

    Sprawa z pukaniem została już rozwiązana. Okazało się że jedna z cewek miała przebicie takie że kopała (i to mocno) nawet przez gumową osłonkę nie dało się jej dotknąć. Została wymieniona i nie kopie, stuków nie ma. Jednak sytuacja z obrotami nadal jest jaka była. Dlatego próbowałem kilku rozwiązań:
    1. wymiana przepływki -obroty spadły do ok 1600
    2. Adaptacja:
    (1) Odepnij klemę minusową na 15 minut;
    2) Podłącz spowrotem;
    3) Włącz zapłon na 90 sekund, nie uruchamiaj silnika, nie dotykaj pedału gazu;
    4) Wyłącz zapłon na klejne 90 sekund, nie dotykaj pedału gazu, nie rób nic, odczekaj;
    5) Uruchom silnik, nie dotykaj pedału gazu, pozostaw tak włączony motor na kilka minut, możesz zastosować mogą poprzednią sugestię - do pierwszego uruchomienia wentylatora chłodnicy; )
    - tutaj sytuacja wyglądała tak, że po tej adaptacji obroty spadły do ok 1000obr, może delikatnie mniej i było ok, ale po zgaszeniu silnika i ponownym zapaleniu sytuacja nawróciła
    3. Następnego dnia rano wykonana została jeszcze jedna adaptacja i znów obroty ok 1000. Zgasiłem motor, zapaliłem - obroty wzrosły do ok 1600 i powoli spadły na 1100/1000obr. Jeszcze raz zgasiłem i zapaliłem i tak samo ok 1600 i spadały w dół. Po dodaniu gazu obroty zjeżdżały normalnie do ok 1600 zatrzymywały się po czym po ok 3sek spadały na ok.1050. Spróbowałem ruszyć/docisnąć śrubkę od regulacji przepustnicy co spowodowało, że obroty zjechały do ok. 1000/960. W między czasie najprawdopodobniej zdechł termostat ponieważ silnik nagrzeje się do 90/92 st, wiatrak się uruchomi a termostat nie puszcza, temp nie spada (puścił dopiero po wyjechaniu z garażu). Więc zabrałem się za krok 4.
    4. Rozebranie przepustnicy i wyczyszczenie jej, a także silniczka krokowego (tj. nasmarowanie). Po złożeniu tych części i wykonaniu jeszcze jednej adaptacji obroty trzymają się na ok 1600.

    Zastanawiam się jeszcze nad wykonaniem adaptacji z użyciem komputera.
    Ile km należy przejechać po wykonaniu takiej adaptacji aby mapy się znów ułożyły? Czy zanim te mapy się ułożą mogą dziać się takie "jazdy" z obrotami?


    Spotkaliście się z podobnymi sytuacjami? Co jeszcze mogę spróbować zrobić, gdzie może leżeć przyczyna?

    Pozdrawiam i proszę o pomoc

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar slider2002
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Gniezno
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,9JTD 110KM
    Postów
    591

    Domyślnie

    haslo na dziś; lewe powietrze i szczelnosc dolotu. Ps po adaptacji warto przejechac pare km na benzynie zeby sterownik pozbieral dane

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Bond 007
    Dołączył
    05 2013
    Mieszka w
    okolice Nowej Dęby
    Auto
    Była156 1.8 TS 144km Vialle. Jest 156 1.9 JTD 115km i 156 1.9JTD 140km.
    Postów
    295

    Domyślnie

    Obroty z każdym km zaczną spadać do normalnej wartości, ewentualnie zrób jeszcze raz adaptacje

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    Alfa Romeo 145
    Postów
    75

    Domyślnie

    Witam, dzięki za sugestie. Lewego powietrza nie łapie układ jest szczelny, na razie jeżdżę tak jak jest. raz jak dojeżdżam do świateł i wrzucam na jałowy to obroty spadają do 1500/1600 po czym po chwili schodzą na ok 1000, a czasami nie. Póki co przejechałem 60km, jutro dobiję do 100 i pewnie jeszcze raz podepnę pod kompa i wykonam adaptację z kompem.

    Jak na razie powrócił problem z wypadającymi zapłonami. Czy świece mogą być winne? czy to raczej cewki i przewody szukać?
    Pozdrawiam

  5. #5
    Użytkownik Fachowiec Avatar Cubus00
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Międzychód
    Auto
    byla Alfa Romeo 156 2.0 TS 1999 jest 159 2,4
    Postów
    2,573

    Domyślnie

    sprawdz jedno i drugie, jesli nic nie robiles od NOWOSCI

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    Alfa Romeo 145
    Postów
    75

    Domyślnie

    Temat do zamknięcia, pomogła adaptacja z wykorzystaniem komp i programu fiatowskiego.
    - kasacja adaptacji
    - wyłączenie zapłonu na 90 sek
    - włączenie zapłonu na 30 sek
    - odpalenie samochodu, obroty na poziomie 860

    Pozdrawiam.

Podobne wątki

  1. Wolne obroty, nie falujące.
    Utworzone przez salfist w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 15-05-2010, 18:25
  2. [146] wysokie wolne obroty(3,5 tys)
    Utworzone przez Binda w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 24-02-2009, 17:35
  3. Wolne obroty/gasnie
    Utworzone przez aniol_jojo w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 30-09-2008, 19:55
  4. AR 166 2. JTD wolne obroty
    Utworzone przez Pablo w dziale 166
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 31-08-2007, 11:10
  5. Wolne obroty w trylitrówkach?
    Utworzone przez Jurcio_8v w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 22-03-2007, 22:25

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory