Strona 3 z 11 PierwszyPierwszy 1234567891011 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 106

Temat: Ekonomiczna jazda ;)

  1. #21
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Tymbark
    Auto
    145Boxer,147 1,9Mjet, 159 1,9JTDM
    Postów
    160

    Domyślnie wysokie spalanie AR145 1,7bx

    Tak się podepnę pod temat..
    Dopiero co kupiłem alfę...
    Jak w temacie, przy bardzo spokojnej jeździe pali 15l na 100 km. No jasna cholera. Przy podpięciu pod komp. stwierdzono : lambda
    do wymiany i przepływomierz powietrza nie działa... O już działa. To OK. nie trzeba wymieniać. Nie wymieniałem go, zwłaszcza że po wymianie sondy zgasła
    kontrolka od wtrysku... Wymieniłem sondę lambda(dałem uniwersalną, lutowałem kable), miało pomóc, ale jakoś nie pomogło... Żona
    to mnie chyba wystawi na wycieraczkę.. A jak jej powiem że jeszcze tarcze i klocki muszę wymienić....Ludziska, weźcie coś
    poradzcie...

  2. #22
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    11 2006
    Mieszka w
    Skawina/obok wsi Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 145, 1.4T.S 1997r.
    Postów
    1,276

    Domyślnie

    no klocki tez mnei czekaja do wymiany, a tarcze?? Czemu tarcze wymieniasz?? Ja sonde mam oryginalna ale lutowana :<

  3. #23
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Tymbark
    Auto
    145Boxer,147 1,9Mjet, 159 1,9JTDM
    Postów
    160

    Domyślnie

    Tarcze... Miały być OK, i klocki też. Jak robiłem ścieżkę przed kupnem to hamulce były OK, ale jak rozkręciłem to zgroza. Tarcze przegrzane i z sugestiami pęknięć. Zewnętrzna strona jeszcze OK, ale wewnętrzna pracuje tak 30% powierzchni. Pozatym cienkie jak papier i wentylowane już nie są bo tak spuchły w środku od rdzy... Ale najpierw muszę skasować to spalanie... Potem tarcze... klocki... szyba się nie podnosi.... wentylator tylko na 4.... Alarm nie działa...Coś jeszcze?....

  4. #24
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    11 2006
    Mieszka w
    Skawina/obok wsi Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 145, 1.4T.S 1997r.
    Postów
    1,276

    Domyślnie

    szybe jak masz elektryczna to wyciagnij przycisk i przeczysc jakims wd40 albo cos, bo ja tez tak mialem. Spalanie jak wyeliminujesz to PW prosze Wentylator tez cos nie bedize stykal przy pokretle pewnie, a na alarmie sie nie znam :<

  5. #25
    DDEvil
    Gość

    Domyślnie

    Konrado pociesze Cie tez mam ten problem dzisaj bylem na diagnostyce silnik snda itp w jak najlepszym pozadku powiedzieli mi ze lepiej byc nie moze nie ma sie do czeko przyczepic pomiar spalin ok a on dalej mi lyka do 14 l na 100 na Pb 98 schodzi do 12 l na 100 jak ktos ma jakis pomysl to prosze o rade a tak na marginesie to sonda orginalana kosztuje okolo 350 zl a boscha 150 zl wiec nie wiem czy masz orginal terostat tez wymieniony i tez juz nie mam pomyslow HELP Konrado jak cos sie dowiesz to daj znac

  6. #26
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    11 2006
    Mieszka w
    Skawina/obok wsi Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 145, 1.4T.S 1997r.
    Postów
    1,276

    Domyślnie

    DDevil sonda oryginalna = sonda bosha. Ja dalem za swoja jakos 200zl, "bo ktos tam mial dojscia do czesci w ASO"

  7. #27
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    11 2006
    Mieszka w
    Skawina/obok wsi Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 145, 1.4T.S 1997r.
    Postów
    1,276

    Domyślnie

    A w serwisie Ci nie powiedzieli co moze byc przyczyna takiego spalania??

  8. #28
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Tymbark
    Auto
    145Boxer,147 1,9Mjet, 159 1,9JTDM
    Postów
    160

    Domyślnie

    Co do szyby:
    Wyłącznik jest OK, bezpieczniki OK, przekażniki pod deską po lewej stronie cykają obydwa(rozbierałem pół kokpitu żeby sprawdzić). Zostaje jeszcze jakiś przekaźnik w drzwiach(strasznie dużo rozbierania, na schemacie niewiele widać) no i silnik....

    Wentylator - również sprawdzałem na schematach i na diagramach usuwania awarii - wydedukowałem że są chyba popalone rezystory... A żeby je wyjąć to już chyba całą deskę muszę rozebrać...

    Jutro jadę do warsztatu, niech kombinują, podpinają, kasują pamięć może soft cza wymienić? Albo co....
    Prawda to że kierowcy Alf nie pozdrawiają się na drodze? Bo chwię temu widzieli się u mechanika...?
    Idę spać Panowie. Na wycieraczkę. Myślta co by tu naprawić.Będę jutro.

  9. #29
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    11 2006
    Mieszka w
    Skawina/obok wsi Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 145, 1.4T.S 1997r.
    Postów
    1,276

    Domyślnie

    Cytat Napisał medork
    Co do szyby:
    Wyłącznik jest OK, bezpieczniki OK, przekażniki pod deską po lewej stronie cykają obydwa(rozbierałem pół kokpitu żeby sprawdzić). Zostaje jeszcze jakiś przekaźnik w drzwiach(strasznie dużo rozbierania, na schemacie niewiele widać) no i silnik....
    Mi za 3 czyszczeniem dopiero zaskoczylo... naciskalem ciagle przycisk, trenowalem go czyscilem az w koncu zadzialal po wielkich bolach

    Cytat Napisał medork
    utro jadę do warsztatu, niech kombinują, podpinają, kasują pamięć może soft cza wymienić? Albo co....
    Prawda to że kierowcy Alf nie pozdrawiają się na drodze? Bo chwię temu widzieli się u mechanika...?
    Prawda. Widzieli sie. Na kawie. Bo dobra robia i obsluga mila!

    Dobranoc i pozdrawiam

  10. #30
    ViP Romeo Avatar Mdx
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Volvo V60 D4 2015r.
    Postów
    532

    Domyślnie

    Konrado i DDEvil może po prostu macie jakieś małe wycieki paliwa i dlatego takie duże spalanie wychodzi
    Gdy nie dajesz rady, a walczysz dalej.... wtedy zaczyna się Kyokushin

Podobne wątki

  1. Alfa 147 LPG & Disel , wersja ekonomiczna.
    Utworzone przez grabarz_tg w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 23-08-2012, 23:03
  2. LPG vs JTD - ktora bardziej ekonomiczna
    Utworzone przez murek w dziale 156
    Odpowiedzi: 74
    Ostatni post / autor: 21-01-2012, 22:17
  3. Ekonomiczna jazda
    Utworzone przez misiek718 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 27-02-2011, 14:07
  4. Wieczorowa jazda
    Utworzone przez xdj1 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 26-11-2009, 14:33
  5. [156] Ekonomiczna jazda JTD'kiem
    Utworzone przez norbiwolow w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 10-04-2008, 16:13

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory