Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 27

Temat: pomoc w wyborze 156

  1. #11
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2014
    Auto
    156 2.0
    Postów
    54

    Domyślnie

    Kolego można wyrwac z forum całkiem przyzwoita alfe.Niby jest w 10 najbardziej awaryjnych autach według statystyk ale za to ile daje frajdy sama jazda:0)

  2. #12
    Użytkownik Romeo Avatar bonzaj
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    alfa romeo 156 sw 105 KM 2000
    Postów
    1,991

    Domyślnie

    Ja mam z włoch od handlarza i jest ok. przez 5 lat dołożyłem 5 tyś, i teraz do roboty zawieszenie przód. dlatego nie widzę nic złego w kupowaniu od handlarza a zachodnie są o niebo lepiej utrzymane

  3. #13
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Ruffy - 156tki to będą 10cio letnie wozy najmniej. Nie licz na cuda, jedynie możesz liczyć że złomu i trupa zostawiającego 4 ślady nie trafisz jak w przyzwoitym serwisie wcześniej sprawdzisz. Ma to swoje odzwierciedlenie w cenie - nie kosztują 150tys jak nowe, a 10-15 tysięcy. Więc na takie pierdółki jak zawieszenie do zrobienia nawet nie patrz, zakładaj że ono będzie do zrobienia po prostu. Krajowe w porównaniu do tych z Włoch mają minus ten, że mogą być rdzą zaatakowane - ale to sprawdzisz oglądając.
    Ja na przykład będę pewnie w końcu sprzedawał, ale nie jtd i najwcześniej jesienią, a może w przyszłym roku bo sporo akurat zrobiłem z rozrządem włącznie i się nie pali mi widząc jakie ceny są.

  4. #14
    Użytkownik Romeo Avatar Shorty10
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa 156 1.8 1998r. Sedan
    Postów
    555

    Domyślnie

    Ja dokładnie jak przedmówca, też na jesień pewnie będę myślał o sprzedaży mojej, ale 1.8 TS, a nie diesel.
    Zakochany w Alfie od pierwszego wejrzenia


    Były:
    Opel Astra 1.6 1998
    Alfa Romeo 156 1.8 TS 1998
    Seat Cordoba 1.6 1999
    BMW E36 316i 1998

    Jest:
    Alfa Romeo 156 1.9 8V 115KM JTD FL 2005

    Moja Becky 1.8 T.S.


  5. #15
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    03 2015
    Auto
    honda civic ej9
    Postów
    12

    Domyślnie

    no ja samochodu będę szukał za około miesiąc bo wtedy wracam z Holandii właśnie tego się obawiam że przy renomie alfy + mój talent do wynajdywaniu największych gruzów to będzie kolorowo, koszta zawieszenia są duze? jak z trwałością tego po wymianie? można wymienić i zapomniec na jakiś czas czy po 10kkm znowu będzie się sypało? jest tez właśnie szansa że będę miał możliwość ściągnięcia samochodu z Włoch, myślicie że warto? chociaż raczej i tak w grę wchodziłby raczejZakup p w Polsce
    Ostatnio edytowane przez Ruffy ; 17-03-2015 o 21:37

  6. #16
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Wieruszów
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 JTS LPG 2002r po LF
    Postów
    1,982

    Domyślnie

    Cytat Napisał sylwek12345 Zobacz post
    Kolego można wyrwac z forum całkiem przyzwoita alfe
    A świstak siedzi zawija te sreberka.
    Moja Bella

  7. #17
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Ale jakie 10cio letnie auto kupisz ze spokojną głową , bez możliwej wtopy jeśli nie znasz od 0km jego historii? ja nie wiem, nie obracam autami na lewo i prawo, ale wydaje mi się to po prostu loterią. Ba, moja od 0km 156tka potrafi co jakiś czas czymś zaskoczyć. Wszystko co się używa to się zużywa. Powtarzam - nie bez powodu takie auta kosztują 1/10 tego co gdy były nowe.
    Jak ma być coś w miarę pewnego, to bym wśród znajomych/rodziny/innych o których historii auta można coś się dowiedzieć pytał, plus ocenić właściciela - vide historia kolegi KRYTOL36 na tym forum (poszukaj - dotyczt GT - folia, hydrocośtam czy pomarańczowe felgi itp, złoto na właścicielu - no wiadomo jaki typ, 99% ogien na zimnym oleju, oszczędności na mechaniku - przeniesione na farbki czy folie bo to widać, no te rzeczy). No i brak przetrzepania auta w serwisie - na tym to nie oszczędzaj choćbyś miał te 3 stówki czy ile "stracić" czyli nie kupić auta po takim sprawdzeniu.
    Są też tu na forum ludzie którzy raczej mają dobre opinie i albo cały czas, albo co jakiś czas coś sprowadzą i sprzedają.
    I jak nie sklejaną z kilku kupisz to nie bał bym się że to Alfa - nie jest tak źle, zobacz ile ich jeździ i na poboczach nie stoją.

  8. #18
    Użytkownik Rowerzysta Avatar dam156SW
    Dołączył
    03 2014
    Auto
    Alfa 156 SW 2.4 Jtd
    Postów
    339

    Domyślnie

    Jeżeli masz możliwość ściągnij z włoch wykluczysz rdze. Po powrocie dobra konserwacja i na lata posłuży. Generalnie rzecz biorąc niby alfy są awaryjne, jednakże ja jak dotychczas wymieniam tylko części eksploatacyjne. Raz padł mi tylko napinacz paska pk. A tak przy silniku nie robiłem nic po za wymiana termostatu. Ale gdzie go nie wymieniasz? Zawieszenie czy drogie? Do najtańszych nie należy, choć ja osobiście założyłem górne wahacze vemy i jak na razie od 15 kkm cisza i spokój...

  9. #19
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    06 2014
    Auto
    Alfa Romeo 156 3.0 v6 '99
    Postów
    18

    Domyślnie

    Z mojego doświadczenia z handlarzami: Kupiłem auto w Holandii, na przeglądzie było w miarę w porządku. Po dokładniejszych oględzinach już w Polsce okazało się, że do wymiany jest chyba wszystko. Od zawieszenia począwszy, przez remont podłogi aż na wymianie całego silnika kończąc. W tym momencie mam chyba wszystko nowe poza wydechem, jednak wkrótce będzie tam kwasówka. I jeśli mam być szczery to nie zamieniłbym tego auta na żadne inne. Daje mi naprawdę dużo frajdy z jazdy, poza tym wiem co mam. Jedynym mankamentem w tym momencie, ktorego nie mam zamiaru na razie naprawiać jest lakier ( kameleon ) ponieważ to zbyt dużo kasy a liczy się dla mnie to, że mechanika jest w porządku.
    Jeśli chcesz odezwij się, sam mieszkam w Holandii. Może będę mógł coś doradzić.

  10. #20
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar barsliw
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 156 SW 2.5 V6
    Postów
    442

    Domyślnie

    Zawieszenie jest coraz tańsze. Dolne wahacze przednie wytrzymują sporo dłużej niż górne. Z drugiej strony 100zl za górny Vema to nie jest jakiś dramat. Do tego wymiana jest dziecinnie prosta. Należy tylko przy pierwszej wymianie odwrocić długa śrubę łbem w stronę nadkola i można taki wahacz wymieniać raz w roku. Podobnie łączniki stabilizatora. Gorsza sytuacja jest z gumami na drążku reakcyjnym. Samemu cieżko. Generalnie jeśli nie masz choć odrobiny zamiłowania do majsterkowania przy aucie to radzę przemyśleć alfę.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Podobne wątki

  1. [145] Pomoc w wyborze alfy
    Utworzone przez dumel w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 10-08-2015, 09:17
  2. Pomoc w wyborze wzmacniacza.
    Utworzone przez Soul w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-09-2014, 22:17
  3. [159] Pomoc w wyborze sprzęgła
    Utworzone przez Gillette w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-08-2014, 16:45
  4. Pomoc w wyborze modelu 166
    Utworzone przez czursson w dziale 166
    Odpowiedzi: 123
    Ostatni post / autor: 06-09-2013, 21:02
  5. AR 156 GTA or AR GT- pomoc w wyborze
    Utworzone przez szakal84 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 25-06-2012, 09:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory