Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: wachania mocy pomiedzy 2 a 3 tys obrotów na pełnym gazie alfa 156 2.4 jtd 136 koni

  1. #1
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    11 2014
    Auto
    Alfa 156 2,4 jtd sportpack
    Postów
    5

    Domyślnie

    Witam. Jak w tytule. Przykładowo mam 4 bieg 1500 obrotów ,daje gaz do dechy auto nabiera mocy a po przekroczeniu 2000 obrotów efekt jest taki jak bym dodawał i ujmował gazu i tak jest do 3000. Powyzej jest juz normalnie. Turbo po regeneracji. Wtryski dobre mam drugi komplet przekładałem je i na obu problem sie powtarza. Zaworek na pompie ok tez sprawdzany. Przepływomiez mam z topran nowy ze sklepu. Auto było sprawdzane programem fiat ecuscan wywala przepływomiez , styk sprzegła. Gdy moc sie waha zapala sie marchewa po przekroczeniu 3 tys gasnie i auto zbiera sie do oporu.

    Dodano po 2 minutes:

    dodam tez ze auto zawiesza sie jak gwałtownie poruszam pedałem gazu wtedy wystarczy go puscic nacisnac ponownie i jest ok
    Ostatnio edytowane przez rafalJTD ; 18-03-2015 o 09:29 Powód: Proźba innego urzytkownika mało czytelny opis

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Oswiecim
    Auto
    BMW
    Postów
    571

    Domyślnie

    Jak powstawiasz kropki i przecinki to może ktoś to przeczyta ze zrozumieniem

  3. #3
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    11 2014
    Auto
    Alfa 156 2,4 jtd sportpack
    Postów
    5

    Domyślnie

    Faktycznie to było mało czytelnie dzieki za zwrócenie uwagi

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Oswiecim
    Auto
    BMW
    Postów
    571

    Domyślnie

    99% przypadków - nieoryginalny przepływomierz. Nie ma znaczenia czy nowy czy stary. Odepnij wtyczkę i sprawdź czy jest to samo.
    Poźniej:
    Kto regenerował turbinę?

  5. #5
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    11 2014
    Auto
    Alfa 156 2,4 jtd sportpack
    Postów
    5

    Domyślnie

    Nie pamietam nazwy tej firmy sprawa była załatwiana kurierem. Jednak na oryginale było podobnie wymieniłem sprężarkę ponieważ auto zaczeło puszczac olej w wydech i dymic. W momencie gdy odpinam przepływomierz auto jest mułowate jadnaj nie patrzyłem w jezdzie sprawdze i napisze. Mam tez oryginalny przepływomierz który jest padnięty i na nim auto nie ma mocy ale marchewa zapala sie w podobnych momentach i tez potrafi sie zaciąć

    Dodano po 18 minutes:

    zrobiłem jak pisałes o dziwo auto jest dosc żwawe choc o wiele słabsze niz przy podłączonym przepływomierzu. Jednak gazem moge pulsowac do woli i nic sie nie zapala nie szarpie ani nie zawiesza
    Ostatnio edytowane przez rafalJTD ; 18-03-2015 o 12:48 Powód: Dodano

  6. #6
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar jbkobziak
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Rząśnik
    Auto
    AR 156 2.4 JTD CF2 136KM Cosmo Blue
    Postów
    276

    Domyślnie

    A ja, jako użytkownik 2.4 136 km podpowiem, ze może gruszka albo zmienna geometria w sprezarce.

  7. #7
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    11 2014
    Auto
    Alfa 156 2,4 jtd sportpack
    Postów
    5

    Domyślnie

    patrzyłem geometrie sprężarki strzykawka. Porusza sie płynnie od poczatku do konca zakresu ,wzrokowo oceniam ze ponad centymetr . Nie zacina sie. W moim silniku sterowana jest nadcisnieniem wytworzonym przez sprężarke nie ma zadnych elektronicznych zaworków. Poza tym na starej sprężarce było identycznie wiec raczej mysle ze nie tu tkwi problem. Alfa bedzie ze mna jeszcze długo zawsze chciałem taka miec wyeliminowałem juz wszystkie błędy a tego nie moge zwalczyc

    Dodano po 6 minutes:

    Co ciekawsze alfa ma 136 koni a jak juz przekroczy te 3000 obrotów to 150 konne statki nie maja szans. Chciałbym doprowadzic alfe do idealnego stanu jesli ktos ma jeszcze jakies pomysły co moge sprawdzic to z góry bardzo dziekuje za pomoc
    Ostatnio edytowane przez rafalJTD ; 18-03-2015 o 17:03 Powód: Dodano

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Oswiecim
    Auto
    BMW
    Postów
    571

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafalJTD Zobacz post
    (...)

    zrobiłem jak pisałes o dziwo auto jest dosc żwawe choc o wiele słabsze niz przy podłączonym przepływomierzu. Jednak gazem moge pulsowac do woli i nic sie nie zapala nie szarpie ani nie zawiesza
    Jak chcesz mieć spokój kup oryginalny i dokładnie ten który ma być przepływomierz.

  9. #9
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    11 2014
    Auto
    Alfa 156 2,4 jtd sportpack
    Postów
    5

    Domyślnie

    tylko teraz pytanie znalazlem 4 rodzaje do mojego modelu i roku roznia sie kodami jak sprawdzic jaki dokladnie ma byc. jak moge sprawdzic jaki dokladnie ma byc kod przeplywki ????

Podobne wątki

  1. [159] 2.4 JTDm Utrata mocy w czasie jazdy na pełnym bucie
    Utworzone przez jasio79 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 26-03-2016, 11:14
  2. charczący dźwięk przy pełnym gazie
    Utworzone przez Alius w dziale GT
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13-11-2015, 13:34
  3. Alfa 156 2.0 TS brak mocy od 3 tys. obrotów
    Utworzone przez bombel_pmr w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 16-08-2015, 08:49
  4. alfa romeo gt 2.0 jts brak mocy i obrotów od 4-5 tyś obr.
    Utworzone przez kaziu8595 w dziale GT
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 03-03-2015, 19:56
  5. [145] 1.4 TS wachania obrotów na rozgrzanym silniku
    Utworzone przez daniello22 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 55
    Ostatni post / autor: 26-02-2011, 15:43

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory