Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: Pompa ABS nie podaje płynu na jedno koło

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    146 1.6 Boxer LPG
    Postów
    65

    Domyślnie Pompa ABS nie podaje płynu na jedno koło

    Witam Panie i Panów , mam problem z pompą abs może ktoś będzie wiedział co zaniemogło. Od dłuższego czasu jeździłem bez prawego przedniego hamulca , gdyż miejsce na przewód hamulcowy w pompie abs zaślepione było śrubą ponieważ trzeba było wydostać resztę rurki od hamulca która została zcięta ale to już dłuższa historia. Wczoraj została podłączona rurka do pompy i puszczony płyn przy odpowietrzniku , wszystko ładnie, pięknie. Po skręceniu wszystkiego i chęci odpowietrzenia układu okazało się , że pompa przestała podawać płyn na owe koło co zostało zlokalizowane po odkręceniu rurki przy pompie. Reszta kół hamuje. Ktoś może się orientuje co mogło się stać ? Jakiś syf zatkał pompe czy jest jakaś inna możliwość ? Ewentualnie co można poradzić. Pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar kubusar146
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    Legnica
    Auto
    AR 156 2.4 jtd 98r
    Postów
    309

    Domyślnie

    ja tam bym wymienił pompę ;p

  3. #3
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał roger11 Zobacz post
    Witam Panie i Panów , mam problem z pompą abs może ktoś będzie wiedział co zaniemogło. Od dłuższego czasu jeździłem bez prawego przedniego hamulca , gdyż miejsce na przewód hamulcowy w pompie abs zaślepione było śrubą ponieważ trzeba było wydostać resztę rurki od hamulca która została zcięta ale to już dłuższa historia. Wczoraj została podłączona rurka do pompy i puszczony płyn przy odpowietrzniku , wszystko ładnie, pięknie. Po skręceniu wszystkiego i chęci odpowietrzenia układu okazało się , że pompa przestała podawać płyn na owe koło co zostało zlokalizowane po odkręceniu rurki przy pompie. Reszta kół hamuje. Ktoś może się orientuje co mogło się stać ? Jakiś syf zatkał pompe czy jest jakaś inna możliwość ? Ewentualnie co można poradzić. Pozdrawiam
    Odkręć rurkę tego koła które nie hamuje na pompie i odpowietrz bez naciskania pedału hamulca tzn poprzez wtłoczenie powietrza do zbiorniczka płynu.Uważaj tylko na stan płynu w zbiorniczku.Jak płyn zacznie wyciekać bez powietrza przykręć rurkę i w ten sam sposób odpowietrz to koło odpowietrznikiem na zacisku.Potem odpowietrz cały układ pompując pedałem.
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  4. #4
    Użytkownik Fachowiec Avatar rafal_155
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    .
    Auto
    AR 155 1.8 8v 96'
    Postów
    2,263

    Domyślnie

    wszystkie problemy natury zapowietrzenia abs/całego układu rozwiązuje taka pompka
    http://allegro.pl/reczna-pompka-pomp...304541944.html

Podobne wątki

  1. [159] Ręczny hamulec działa tylko na jedno koło
    Utworzone przez Rafael21 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 18-11-2015, 22:40
  2. Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 17-02-2015, 16:21
  3. [145] Brak hamulca na jedno tylne koło
    Utworzone przez Pol3wa w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 07-03-2011, 18:37
  4. 156 1.6TS 2002r pompa nie podaje paliwa
    Utworzone przez MastreDziku w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 30-04-2010, 22:34
  5. Jedno koło pod większym kątem /-|
    Utworzone przez b-ski w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 21-04-2010, 22:43

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory