Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23

Temat: Alfa Romeo 156

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2015
    Auto
    Alfa Romeo 156
    Postów
    23

    Domyślnie Alfa Romeo 156

    Witam jestem niedoświadczonym kierowcą
    Chce was zapytać o Radę
    Chce Kupić Alfe 156 1,8 TS Benzyna poj ,1,7 ( w innym wypadku OC mnie zje)
    Sedan
    za Cene do 6000zł

    Jestem z Poznania posuzkuje Alfy na Terenie całej WLKP jednak trollowanie ze strony znajomych
    o tym jaki to badziewny samochód ogranicza moje możliwości co do rozsądnej Oceny samochodu

    Mam Pytanie do was Drodzy Fanatcycy =)
    Co sądzicie o Tym?
    I czy potrafilibyście zaproponować sensowną oferte na otomoto lub olx
    Pozdrawiam!!!

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar Shorty10
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa 156 1.8 1998r. Sedan
    Postów
    555

    Domyślnie

    Pamiętaj, że na sam "pakiet startowy", czyli rozrząd, filtry, oleje itp wydasz z 2 tys. Jesli budzet wlicza juz ten pakiet, czyli na sam samochod bedziesz mial okolo 4 tys no to zadbanego egzemplaza nie znajdzies raczej.
    Zakochany w Alfie od pierwszego wejrzenia


    Były:
    Opel Astra 1.6 1998
    Alfa Romeo 156 1.8 TS 1998
    Seat Cordoba 1.6 1999
    BMW E36 316i 1998

    Jest:
    Alfa Romeo 156 1.9 8V 115KM JTD FL 2005

    Moja Becky 1.8 T.S.


  3. #3
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Świebodzin
    Auto
    Alfa 156 2.4 przed FL
    Postów
    140

    Domyślnie

    tak jak kolega wyżej mówi kupisz za 4 tys włożysz w rozrządy itp 2 tys i jeszcze z 4 tys aby Alfę ogarnąć. Chodź plus tego taki że będziesz wiedział na czym siedzisz

  4. #4
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    04 2015
    Auto
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD 2000r
    Postów
    7

    Domyślnie

    Potwierdzam poprzednie wypowiedzi, Alfa 156 jest dość tanim autem w zakupie, lecz jego utrzymanie nie należny już do najniższych... Czy warto, musisz ocenic sam. Ja jestem posiadaczem i jestem bardzo zadowolony.
    Może za mój post poleci krytyka ze strony innych forumowiczów, ale śmiem uważać ze do 6 tys możesz poszukać jakiegoś 1,9 JTD, które według mojego uznania będzie lepszym rozwiązaniem.

  5. #5
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Świebodzin
    Auto
    Alfa 156 2.4 przed FL
    Postów
    140

    Domyślnie

    Dokładnie.Ja już w którymś temacie pisałem że kupiłem 2.4 jtd czerwone skóry itd 3 tygodnie temu , za kwotę 3500zł włożyłem 1000zł w progi i podłogę (po znajomości inaczej bym musiał włożyć z 2000tys) + 1200zł aby go ogarnąć (zawieszenie przód poduszki silnika itp ) i + 500 zł w kosmetykę jeszcze muszę włożyć.

  6. #6
    Użytkownik Ogier Avatar dStan
    Dołączył
    06 2014
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.5V6 LPG
    Postów
    169

    Domyślnie

    Tak jak pisze MTS, tania w zakupie ale droższa w utrzymaniu. Ja kupiłem za 4000zl egzemplarz w dobrym stanie jak na tą cenę, ale od sierpnia wydałem ~3000zl na eksploatację i opłaty związane z kupnem auta (rejestracja, ubezpieczenie, rozrząd, tłumiki, ostatnio wahacze górne, klimatyzacja). Jakbyś chciał to mam taką swoją prywatną rozpiske co jak kiedy i za ile, pisz na PW to Ci udostępnienie. Także w tej cenie Ci się to uda zrobić i auto będzie Cię cieszyć, ale trzeba też przy tym uzbroić się w cierpliwość i rozsądek, żeby się nie wpakować
    Obecnie: Alfa Romeo 156 2.5V6 Rosso Proteo
    Wcześniej: Alfa Romeo 156 2.0TS Blu Cosmo

  7. #7
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Świebodzin
    Auto
    Alfa 156 2.4 przed FL
    Postów
    140

    Domyślnie

    Dokładnie.Ja już w którymś temacie pisałem że kupiłem 2.4 jtd czerwone skóry itd 3 tygodnie temu , za kwotę 3500zł włożyłem 1000zł w progi i podłogę (po znajomości inaczej bym musiał włożyć z 2000tys) + 1200zł aby go ogarnąć (zawieszenie przód poduszki silnika itp ) i + 500 zł w kosmetykę jeszcze muszę włożyć.

  8. #8
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    Ceny 156 lecą na łeb na szyję. Nawet GTA są już ciut tańsze. Więc może się da znaleźć gdzieś sensowną Alfę za te pieniądze. Ale prawdę mówiąc to ja bym poszukał 145/146, Punto (może udałoby Ci się HGT wyrwać, ale mało prawdopodobne) i podobnych samochodów.

  9. #9
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Świebodzin
    Auto
    Alfa 156 2.4 przed FL
    Postów
    140

    Domyślnie

    Ceny 156 lecą na łeb na szyję ponieważ po 1 wielu ludzi naprawiając alfy pakuje do nich tanie części w np :zawieszenie.A potem lamentują że Alfa to syf itd .Po za tym cena alfy 156 w benzynie jest o połowę niższa niż w jtd .Ponieważ silniki "tsa" nie są za dobrze zrobione ale to każdy wie .Ale to jest tylko moja opinia.Osobiście bał bym się kupować alfe z "tsem"

  10. #10
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    Ja bym się bardziej bał JTD. Ok, trafisz dobrze to fajnie. Trafisz źle i taniej będzie zrobić generalkę w Twin Sparku. A w TSa też możesz trafić źle albo dobrze.

    Co do cen to sądzę, że maleją bo 156 to jednak coraz starsze auto, nie ma statusu "kultowego" i famę samochodu wyjątkowo awaryjnego.

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory