Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 42

Temat: Żarówki Alfa Romeo MiTo

  1. #21
    ZBANOWANY Świeżak
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Alfa Romeo Mito
    Postów
    103

    Domyślnie

    Fakt faktem robi piorunujące wrażenie ale cena też piorunująca jest 500 zł za zarówki lekko licząc to już trochę jest...

  2. #22
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Auto
    Giulietta 1.4 Multi R 200HP First Edition 2k10
    Postów
    1,814

    Domyślnie

    Cytat Napisał cross099 Zobacz post
    Nie było z tym problemu? Jak z trwałością? Powiem szczerze że robi to wrażenie jak świeci. Ja wczoraj wracałem w nocy podczas deszczu i znów slabiutko było na tych zwykłych zarowkach...
    Generalnie to jest jest P&P ale w julce był troche problem z uwagi na wręcz idiotyczne umieszczenie żarówki H7 która nie jest mocowana ani równolegle ani prostopadle tylko tak w pośrodku-pod kątem 45st. (chyba żaden zestaw led tego nie uwzględnia). Jak jest w mito to pojecia nie mam. Trwałość producent określa na 30 000h . Jeśli chodzi o deszcz to zawsze gorzej bedzie widać a im zimniejsza barwa tym gorzej , na trudne warunki to tylko mocne zółte swiatło sie sprawdza najlepiej .

    Cytat Napisał Andrzej_Kolbudy Zobacz post
    A co z homologacją tego źródła?
    Jest znaczek CE oraz certyfikat ISO ale właściwie nie ma to żadnego znaczenia. Homologacja jest na reflektor i dotyczy ona wyłacznie żarówki halogenowej i cokolwiek innego włożysz zamiast niej to jest to niezgodne z przepisami . W przypadku LED akurat ciężko to udowodnić (bez zaglądania do wnętrza reflektora) dlatego że nie rozświeca się powoli ani też nie zmienia barwy tak jak to jest w przypadku xenona, led swieci od razu po włączeniu pełną mocą. Jak dotąd nikt sie nie przyczepił ani na przegladzie okresowym ani też na drodze podczas kontroli, ale wybrałem w miare bezpieczną barwę 5000K która moim zdaniem jest optymalna i takich szukałem, 6000K juz za bardzo wpada w niebieski

  3. #23
    ZBANOWANY Świeżak
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Alfa Romeo Mito
    Postów
    103

    Domyślnie

    Czyli ogólnie warto się zainteresować a jakieś namiary byś miał na swój zestaw? W Julce też jest soczewka przed lampą czy sama żarówka ? Bo nie przyjrzałem się dokłądnie wczoraj... W astrze był odbłyśnik bez soczewki i żarówka świeciła jakoś lepiej ładniej ale to pewnie kwestia żarówek lepszych...

  4. #24
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Auto
    Giulietta 1.4 Multi R 200HP First Edition 2k10
    Postów
    1,814

    Domyślnie

    Namiary poszły na PW. W julce jest soczewka na mijania -tak samo jak w mito. Do auta bez soczewki bym nie polecał leda- bedzie nierównomiernie świecić-może oślepiać itp.

  5. #25
    Użytkownik Rowerzysta Avatar dikileiden
    Dołączył
    11 2015
    Mieszka w
    Oegstgeest NL - Kraków PL
    Auto
    Alfa Romeo MiTo 1.4T Quadrifoglio Verde
    Postów
    77

    Domyślnie

    Cytat Napisał tx555 Zobacz post
    Namiary poszły na PW
    ...dlaczego tylko na priv?...czy to jakas tajemnica? inni też by pewnie skorzystali ;-)
    Ostatnio edytowane przez dikileiden ; 10-04-2016 o 09:14

  6. #26
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Auto
    Giulietta 1.4 Multi R 200HP First Edition 2k10
    Postów
    1,814

    Domyślnie

    nie no żadna tajemnica tylko z tymi namiarami sprawa jest troche skomplikowana bo ja swoje kupowałem na Ali ale to było w styczniu 2015 wiec już ich nie ma. Znalazłem podobne na allegro ale nie 5000K jak moje tylko 6000K -wizualnie to jest to samo co tutaj . Jak juz pisałem wczesniej w julce jest problem bo żarówka jest w idiotycznej pozycji montowana (ukośnie) więc trzeba było zmodyfikować adapter który uwzglednia tylko pozycje pionową lub poziomą. Zasadniczno radiator powinien być na zewnątrz (przepuszczony przez gumową zaślepkę) aby było dobre chłodzenie (w powyzszych jest niestety chłodzenie pasywne ktore w niektórych przypadkach może być niewystarczające- wbudowane zabezpieczenie powoduje ograniczenie pradu i spadek jasności ale świecić zawsze będzie) ale ja sie uparłem aby wszystko było schowane wewnatrz lampy i niewidoczne z zewnatrz więc dorobiłem jeszcze chłodzenie aktywne. Gdybym miał teraz kupować wybrał bym coś takiego . Rozwiązanie podobne i parametry również i do tego ma wbudowany wentyl co jest jednak koniecznoscią przy mocach rzedu 30-40W bo trzeba gdzies wydzielane ciepło odprowadzić , teoretycznie te powinny dawać trochę wiecej światła z uwagi na moc wiekszą o 10W od zestawu 2S ktory pracuje u mnie. Trzeba by dopytać sprzedawcę czy jest możliwośc obrotu pozycji adaptera mocującego wzgledem rdzenia bo to może być problemem w przypadku Giulietty czy innego auta ktore ma montowaną żarówkę H7 w pozycji ukośnej. W razie problemów zawsze jest te 14 dni na zwrot towaru . Ja być może ze jakiś czas przetestuje tą drugą opcje to napiszę jaki efekt.
    Ostatnio edytowane przez tx555 ; 10-04-2016 o 13:28

  7. #27
    Użytkownik Rowerzysta Avatar dikileiden
    Dołączył
    11 2015
    Mieszka w
    Oegstgeest NL - Kraków PL
    Auto
    Alfa Romeo MiTo 1.4T Quadrifoglio Verde
    Postów
    77

    Domyślnie

    raczej do MiTo nie podejdą , w MiTo jest dziwne gniazdo żarówki = ciężkie zakładanie żarówki , podejrzewam że trzeba by było coś rzeźbić

  8. #28
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Auto
    Giulietta 1.4 Multi R 200HP First Edition 2k10
    Postów
    1,814

    Domyślnie

    to możliwe że tez jest pod kątem , w julce zakladanie żarówki do najłatwiejszych też nie należy i czesto lusterko się przydaje . W w/w rozwiązaniach z reguły jest tak że wpierw zakładasz sam adapter (tzn sam kołnierz H7) a do tego potem wkręcasz rdzeń z radiatorem. Całe ciepło wydzielane jest poza odbłysnikiem więc w żaden sposób nie ulega on przerzaniu czy wypalaniu

  9. #29
    Użytkownik Znawca Avatar paweltbu
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    TBU
    Auto
    MiTo 1.4 TB MA/Mazda 3 2019
    Postów
    1,418

    Domyślnie

    Cytat Napisał tx555 Zobacz post
    to możliwe że tez jest pod kątem , w julce zakladanie żarówki do najłatwiejszych też nie należy i czesto lusterko się przydaje . W w/w rozwiązaniach z reguły jest tak że wpierw zakładasz sam adapter (tzn sam kołnierz H7) a do tego potem wkręcasz rdzeń z radiatorem. Całe ciepło wydzielane jest poza odbłysnikiem więc w żaden sposób nie ulega on przerzaniu czy wypalaniu
    można zapytać ile Cie to kasy kosztowało na ali??

  10. #30
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Auto
    Giulietta 1.4 Multi R 200HP First Edition 2k10
    Postów
    1,814

    Domyślnie

    Jasne , 50$

Podobne wątki

  1. Alfa Romeo 156 1.9 JTD 115 KM Jakie żarówki?
    Utworzone przez Bladyy w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 24-05-2013, 11:22
  2. Alfa romeo 147 1.6 105 km żarówki xsenonowe problem z komputerem
    Utworzone przez Alfa147 Tychy w dziale 147
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 13-12-2012, 18:17
  3. [MiTo] mito - oprawka do żarówki
    Utworzone przez tikiriki w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 11-08-2012, 22:11
  4. Alfa Romeo MiTo
    Utworzone przez airr18 w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 12-10-2011, 19:21
  5. Alfa Romeo MiTo
    Utworzone przez tomas1907 w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 10-11-2010, 06:35

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory