Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Temat: Ratujemy skórę w Gtv, proszę o pomoc !

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar Veloce.
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    Gtv 2.0 V6 TB / 166 FL 2.4 JTDm
    Postów
    54

    Domyślnie Ratujemy skórę w Gtv, proszę o pomoc !

    Zacznę od początku, kupiłem skórę w naprawdę opłakanym stanie jakiś czas temu.
    Była cholernie brudna i miała pełno większych zagnieceń w których oczywiście skóra się odbarwiła.
    Zacząłem od umycia wszystkiego specjalnym mydłem marki Avel, oczywiście kilkukrotnie.
    Następnie w miejscu największych ubytków i zagnieceń nałożyłem krem do renowacji z pigmentem marki Saphir (wyglądało to lepiej niż wygląda obecnie)
    http://multirenowacja.pl/krem-do-ren...am-saphir.html
    Ostatnim zabiegiem było nałożenie balsamu koloryzującego: http://multirenowacja.pl/odzywczy-ba...00ml-avel.html
    który miał wyrównać kolor i może by wyrównał ale zamiast bezbarwnego wybrałem kolor, który miał pasować ale ostatecznie odbiegał znacznie od koloru foteli i kremu do renowacji. Wiec musiałem zmyć balsam za pomocą wody co w pewnym stopniu schrzaniło efekt, który dał krem z pigmentem ponieważ. Z części miejsc, które wypełniał krem również ''zszedł'' jego pigment, a kolor jakby się zgryzł.

    Może ktoś zna się na tyle, że będzie wiedział jak to uratować albo odeśle do sensownego forum od takich rzeczy. Nie wymagam cudów, zależy mi jedynie na wyrównaniu koloru. Wiem najlepszym pomysłem byłoby oddanie tego fachowcom ale trochę już zainwestowałem w te środki dlatego muszę się uporać z tym sam żeby nie naciągnąć budżetu..Znajomy zalecał żeby pomalować te fotele specjalną farbą, ale może uda się jakimś preparatem wyrównać ten kolor ?




    Obecnie wygląda to tak:











    Ostatnio edytowane przez Veloce. ; 19-05-2015 o 00:43

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alcapone154
    Dołączył
    06 2014
    Mieszka w
    Nad Krakowem
    Auto
    159 2.0 / ex147
    Postów
    592

    Domyślnie

    Nie lepiej oddac do specjalisty ? http://www.klinikawnetrz.krakow.pl/i...eli-skorzanych

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar Veloce.
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    Gtv 2.0 V6 TB / 166 FL 2.4 JTDm
    Postów
    54

    Domyślnie

    Próbuję to odratować n własną rękę, jednak tym razem z pomocą osób, które bardziej się na tym znają.
    Jestem z Bytomia do KRK na pewno nie będę się fatygował.

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alcapone154
    Dołączył
    06 2014
    Mieszka w
    Nad Krakowem
    Auto
    159 2.0 / ex147
    Postów
    592

    Domyślnie

    Dalem ten link jako przyklad jakie specjalisci potrafia zdzialac cuda skoro na wlasna reke nie wychodzi... Ewentualnie zmien produkty na Colourlock, chyba bardziej renomowana firma jak ten avel. Tymbardziej ze colourlock dostaniesz pod marke i model auta. Jak masz farbe co nie pasuje pod kolor skory to sory, ale z gowna bata nie ukrecisz. No chyba ze pomalujesz caly fotel

  5. #5
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał Veloce. Zobacz post
    Próbuję to odratować n własną rękę, jednak tym razem z pomocą osób, które bardziej się na tym znają.
    Jestem z Bytomia do KRK na pewno nie będę się fatygował.
    Tragicznie to wygląda po tym "odnowieniu". Trzeba było od razu oddać do profesjonalistów i miał byś zrobione, jak trzeba bez straty własnego czasu i niepotrzebnie wydanych pieniędzy. Teraz jest ewidentnie za późno na dalsze ratowanie na własną rękę. Jeśli barwnik był położony na odtłuszczoną powierzchnię, to w zasadzie nie ma szans go usunąć bez uszkodzeń skóry. Do Krakowa masz rzeczywiście szmat drogi...

  6. #6
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    no ze 100zł wyjdzie za dojazd ...








  7. #7
    Użytkownik Świeżak Avatar Veloce.
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    Gtv 2.0 V6 TB / 166 FL 2.4 JTDm
    Postów
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał bocian Zobacz post
    no ze 100zł wyjdzie za dojazd ...
    To już raczej nie twoja sprawa, prawda ?

    Chciałem zapytać czy nie da się tego uratować na własną rękę, miałem nadzieję, że ktoś bardziej się na tym zna i posłuży dobrą radą
    Nie rozumiem po jaką cholere podsyłacie mi adresy fachowców, którzy się tym zajmują, jeszcze 100km ode mnie.
    Jestem świadomy, że jak nie uda mi się wymyślić niczego sensownego to oddam fotele w dobre ręce.
    Spokojnie już przed napisaniem tego tematu, znalazłem zakłady, które się specjalizują w skórach i to na Śląsku ale przecież nie o to pytam w tym temacie, czytajcie ze zrozumieniem. Jeśli nie macie pojęcia na dany to po co bezsensownie nabijać posty ?

    Edit: Belfer, zgadzam się z tobą w 100% mój błąd ale nie musisz mi wykładać jak wygląda sytuacja, doskonale to widzę..
    Ostatnio edytowane przez Veloce. ; 19-05-2015 o 11:19

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alcapone154
    Dołączył
    06 2014
    Mieszka w
    Nad Krakowem
    Auto
    159 2.0 / ex147
    Postów
    592

    Domyślnie

    Cytat Napisał Veloce. Zobacz post
    To już raczej nie twoja sprawa, prawda ?
    Kolego nie nasza sprawa jest tez twoj "osmarkany" fotel a jednak ci piszemy i radzimy jak zrobic zeby bylo dobrze, bo druciarstwem to juz sie ty zajoles. Niestety niektorych rzeczy nie da sie zrobic za "sto pinsiont", i pomimo ze sam mowisz ze nie chcesz cudow to w tym wypadku nie ma polsrodkow. Albo robisz dobrze albo konczysz tak jak teraz na forum. Wszystko inne poprostu nie bedzie wygladac.

    Jeśli nie macie pojęcia na dany to po co bezsensownie nabijać posty ?




    Z takim podejsciem to nie rozumiem wogole po co wchodzisz na forum i sie pytasz ludzi ktorzy nie maja pojecia a ty je masz i wszystko wiesz lepiej.
    Ostatnio edytowane przez alcapone154 ; 19-05-2015 o 11:35

  9. #9
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Endrjus
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Alfa Romeo 166 '04 2,4 JTD 20V 175 KM
    Postów
    394

    Domyślnie

    Odnawialem fotele w Audi Cabrio z gorszego stanu. Uzylem polskiego Renoskora. Zmywasz acetonem wszelkie pozostalosci z foteli. Staja sie wyblakle i matowe. Pozniej nakladasz 2-3 warstwy renoskora...w odstepach doby, zeby wszystko ladnie sie wchlonelo. Na koniec impregnat i meczko. Po dwoch latach uzytkowania po takiej renowacji fotele nadal wygladaly bardzo ladnie. Butelka 0,5l spokojnie starczy na przednie fotele, kanapke z tylu i kierownice.
    Była Lancia...był Fiat...byla Alfa było Cabrio
    Wróciła Alfa a Ferrari i Maserati ne emeryturze...

  10. #10
    Użytkownik Świeżak Avatar Veloce.
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    Gtv 2.0 V6 TB / 166 FL 2.4 JTDm
    Postów
    54

    Domyślnie

    A jednak da się sensownie odpowiedzieć na zadane przez mnie pytanie..
    Z góry dziękuje za odpowiedź, tylko mam jeszcze jedno pytanie czy malować kompresorem czy obejdzie się bez ?

Podobne wątki

  1. Proszę o pomoc !!!!
    Utworzone przez songobpa w dziale GT
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 06-01-2016, 11:46
  2. Proszę o pomoc!!!
    Utworzone przez michal1mma w dziale 147
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 25-06-2011, 07:14
  3. Proszę o pomoc w VIN
    Utworzone przez mario595 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 17-11-2010, 12:40
  4. [166] proszę o pomoc
    Utworzone przez Tomi w dziale 166
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 06-05-2008, 08:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory