Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Temat: Alfa Romeo 156 2.4 JTD

  1. #1
    adam156
    Gość

    Domyślnie Alfa Romeo 156 2.4 JTD

    Witam. Mam na oku AR 156 2.4 JTD z 2002 roku i już jestem po pierwszych oględzinach i jeździe próbnej. Przy tej okazji mam kilka pytań:
    1. Samochód ten stoi prawdopodobnie ok 3 miechy (wg sprzedawcy) i po zapaleniu z rury na początku leciał czarny smolisty płyn (woda z olejem?) i troche białego dymu - to wszystko przy gazowaniu - czy to normalne? W trakcie jazdy przy przyspieszaniu leciał czarny dym. Generalnie silnik dobrze ciągnął, nie przerywał itd.
    2. Przy oglądaniu podwozia widziałem dużo oleju z przodu po lewej stronie - mechanik powiedział, że to cooler od turbiny. A więc był on cały brudny od oleju - czy to normalne (wg mechanika to normalna sprawa, że turbina pluje olejem)??
    3. Przy włączaniu i wyłączaniu silnika samochód (silnik) wpadał w duże drgania - czy to coś znaczy?
    Z góry dziękuje za odp.

  2. #2
    ViP Pirat drogowy Avatar patryk_wey
    Dołączył
    07 2008
    Mieszka w
    Jastrzębie-Zdrój
    Auto
    156 2,4 JTD 136 KM 1999 rok
    Postów
    204

    Domyślnie

    Auto może zakopcić przy odpaleniu ale po chwili powinno to ustąpić.
    Turbina pluje olejem (ciekawe), może być spocona od spodu ale nie powinno kapać.
    A to że silnik drga to pewnie poduchy pod silnikiem do wymiany.
    Dobrze się zastanów, bo ja bym sobie odpuścił takie auto.
    Alfa Romeo 156
    2,4 JTD - 136 KM
    1999 rok
    COSMO BLUE MET

  3. #3
    adam156
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał patryk_wey Zobacz post
    Auto może zakopcić przy odpaleniu ale po chwili powinno to ustąpić.
    Turbina pluje olejem (ciekawe), może być spocona od spodu ale nie powinno kapać.
    .
    Kapać to może nie kapie (chyba, bo widziałem tylko przez chwilę), ale jest całe dośc mocno brudne od oleju.

  4. #4
    ViP Pirat drogowy Avatar patryk_wey
    Dołączył
    07 2008
    Mieszka w
    Jastrzębie-Zdrój
    Auto
    156 2,4 JTD 136 KM 1999 rok
    Postów
    204

    Domyślnie

    Najlepiej zajedź samochodem do ASO i tam się wszystkiego dowiesz. To że auto kopci to może być lejący wtrysk a może być padająca turbina. Lepiej stracić 200 zł w ASO niż potem żałować kilkunastu tysięcy.
    Alfa Romeo 156
    2,4 JTD - 136 KM
    1999 rok
    COSMO BLUE MET

  5. #5
    adam156
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał patryk_wey Zobacz post
    Najlepiej zajedź samochodem do ASO i tam się wszystkiego dowiesz. To że auto kopci to może być lejący wtrysk a może być padająca turbina. Lepiej stracić 200 zł w ASO niż potem żałować kilkunastu tysięcy.
    Może nie w ASO, ale byłem w stacji kontroli pojazdów i tam stwierdzili, że to normalne. A czy jeśli turbina pada to czy nie ma spadku mocy, przerywania itp.? Ogólnie samochód ten przyspieszał dośc dobrze.

  6. #6
    ViP Pirat drogowy Avatar patryk_wey
    Dołączył
    07 2008
    Mieszka w
    Jastrzębie-Zdrój
    Auto
    156 2,4 JTD 136 KM 1999 rok
    Postów
    204

    Domyślnie

    Na pewno jest odczuwalny spadek mocy, ale 2,4 ma dużego kopa i musiałbyś jeszcze przewieźć się drugim takim samym dla porównania.
    W SKP napewno się znają ale ja jednak radze Ci podjechać do ASO, podpiąć auto pod examiner i tam wyjdą wszystkie mankamenty. Na własnej skórze się nauczyłem że lepiej tak zrobić. Koszt examinera to tylko 120 zł a dowiesz się naprawde dużo, m.in. czy licznik nie jest cofnięty, jeśli auto było serwisowane to wszystkie operacje przy nim robione, stan przepływki i turbiny, no i błędy jeżeli jakieś są.
    Alfa Romeo 156
    2,4 JTD - 136 KM
    1999 rok
    COSMO BLUE MET

  7. #7
    adam156
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał patryk_wey Zobacz post
    Na pewno jest odczuwalny spadek mocy, ale 2,4 ma dużego kopa i musiałbyś jeszcze przewieźć się drugim takim samym dla porównania.
    W SKP napewno się znają ale ja jednak radze Ci podjechać do ASO, podpiąć auto pod examiner i tam wyjdą wszystkie mankamenty. Na własnej skórze się nauczyłem że lepiej tak zrobić. Koszt examinera to tylko 120 zł a dowiesz się naprawde dużo, m.in. czy licznik nie jest cofnięty, jeśli auto było serwisowane to wszystkie operacje przy nim robione, stan przepływki i turbiny, no i błędy jeżeli jakieś są.
    Pierwotnie chciałem jechać do ASO ale gość tam obsługujący stwierdził, że oni mogą wykryć tylko błędy, które i tak powinny być widoczne na zegarach?! Rozumiem więc, że na kompie można stwierdzić o wiele więcej?

  8. #8
    ViP Pirat drogowy Avatar patryk_wey
    Dołączył
    07 2008
    Mieszka w
    Jastrzębie-Zdrój
    Auto
    156 2,4 JTD 136 KM 1999 rok
    Postów
    204

    Domyślnie

    Tak.
    W SKP mogą jedynie sprawdzić zawieszenie i popatrzeć ale wszystkiego okiem nie dostrzeżesz, a jeśli alfa kopci to lepiej wiedzieć dlaczego. Na kompie wyjdzie który wtrysk leje (jeśli to wtrysk). Jaka cena jest tej Alfy?
    Alfa Romeo 156
    2,4 JTD - 136 KM
    1999 rok
    COSMO BLUE MET

  9. #9
    adam156
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał patryk_wey Zobacz post
    Tak.
    W SKP mogą jedynie sprawdzić zawieszenie i popatrzeć ale wszystkiego okiem nie dostrzeżesz, a jeśli alfa kopci to lepiej wiedzieć dlaczego. Na kompie wyjdzie który wtrysk leje (jeśli to wtrysk). Jaka cena jest tej Alfy?
    Cena to 20000zł

    Ale to w ASO mi powiedzieli, że oni (w ASO) niewiele więcej sprawdzą w kompie niż to co mam na kontrolkach na zegarze?!

  10. #10
    ViP Pirat drogowy Avatar patryk_wey
    Dołączył
    07 2008
    Mieszka w
    Jastrzębie-Zdrój
    Auto
    156 2,4 JTD 136 KM 1999 rok
    Postów
    204

    Domyślnie

    Jadąc do ASO dowiedziełm się o swoim aucie tak:
    - gdzie, kiedy i kto był pierwszym właścicielem auta (do tego momentu myślałem że jestem drugim :/)
    - wszystko co było robione w aucie do momentu servisowania,
    Po podłączeniu pod Examiner:
    - stan przepływomierza,
    - doładowanie turbiny,
    - stan wtryskiwaczy,
    - EGR,
    - mniej więcej przebieg samochodu bo dokładnie Ci nie pokaże
    No i wszystkie błędy jakie sią zapisały to Ci skasują. Ale to że kontrolka za zegarze się nie świeci to nie znaczy że wszystko jest ok.
    Decyzja co dalej należy do Ciebie.
    Mój mechanik jak sprawdzał mi auto to patrzył własnie na pierwsze odpalenie. Jak zakopcił za bardzo to już dalej nie oglądałem auta. Moja 2,4 i kumpla 1,9 wogóle nie kopcą, nie biorą oleju i raczej tak powinno być.
    Powodzenia
    Alfa Romeo 156
    2,4 JTD - 136 KM
    1999 rok
    COSMO BLUE MET

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory