Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 27

Temat: Rdzawy plyn chlodniczy

  1. #1
    bassman
    Gość

    Domyślnie Rdzawy plyn chlodniczy

    Wiec po przyjezdzie z Koszalina od Majkela zajzalem do zbiorniczka wyrownawczego i oczom moim ukazala sie brazowo sraczkowata rzadka ciecz...
    Nie jest gesta jak glikol, nie ma zapachu glikolu, tylko raczej jakiegos perfumowanego plynu do spryskiwaczy...
    I teraz tak: jest to stary plyn dawno nie zmieniany,
    czy moze woda o PH mocno kwasowym co powoduje korozje ukladu chlodzacego,
    czy moze uszczelka pod glowica sie wysrala i takie moga byc tego efekty,
    czy moze inna przyczyna?
    Dzis z pracy wzialem 60 litrow woody zdemineralizowanej i planuje zafundowac mu gruntowne plukanie ukladu.
    Pytanie czy woda demi nie uszkodze ukladu, za bardzo na chemii sie nie znam, dla tego wole zapytac.
    Jesli macie jakies pomysly, co jest powodem takiego plynu i jak na to zaradzic zeby nic nie popsuc to bede bardzo wdzieczny.
    Pozdrawiam.

  2. #2
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    04 2006
    Mieszka w
    ES
    Auto
    33 SW
    Postów
    1,390

    Domyślnie Re: Rdzawy plyn chlodniczy

    Cytat Napisał bassman
    Jesli macie jakies pomysly, co jest powodem takiego plynu i jak na to zaradzic zeby nic nie popsuc to bede bardzo wdzieczny.
    Pozdrawiam.
    Ja bym obstawial raczej ze plyn jest po prostu stary, tym bardziej jesli jest sprowadzona, to pewnie wlasciciel zza granicy pewnie sie nie przejmowal wymiana plynu, skoro nic sie zlego nie dzialo, ew. dolany zostal jakis inny i teraz masz taki mix 2 lub 3 w jednym :wink: . Przeplukaj ta woda i zalej nowym, tylko moze nie Petrygo, czy Borygo, ale np. Dynagel 2000

  3. #3
    Emeryt Fachowiec
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulia 2.0 Turbo 200KM '17
    Postów
    2,169

    Domyślnie

    ja mam na zbiorniku tez jakis dziwny osad, ale nei wiem jakiego koloru bo osiadlo to na plastikach wewnatrza, a plastik jest kremowy. mam niebieski plyn to wyglada to na niebieskie, ale w rzeczywistosci to pewnie bedzie zgnila zielen albo braz... moze poprzedni wlasciciel zaniedbal wymiany, tez mu sie tak zrobilo i zostal osad

  4. #4

  5. #5
    bassman
    Gość

    Domyślnie

    Ze trzeba poczekac az ostygnie to wiem, dzieki za rady, dzis sie za to biore a jutro zdam relacje z pierwszej czynnosci serwisowej jaka wykonam w swojej Alicji :mrgreen:


    Od Moderatora:
    Opis czynności wykonanych przez bassmana podczas czyszczenia układu chłodzącego można znaleść pod linkiem:
    Czyszczenie układu chłodzącego Alfa Romeo 33

  6. #6
    bassman
    Gość

    Domyślnie

    Moze poczekajmy z tym az sie upewnimy czy nie ma nizszego punktu do spuszczania cieczy chlodzacej w ukladzie, ja to wykumalem na czuja po budowie glowic i polozeniu brokow w nich. :mrgreen:

    PS: Czy ktos wie gdzie sie powinno spuszczac plyn chlodzacy w boxerku 1.7, albo chociaz 1.3 lub 1.4 - to podobne silniki.
    Pozdrawiam

  7. #7

  8. #8
    bassman
    Gość

    Domyślnie

    He he - to ja za szesciopaka zrobie jak cos, jesli bedziemy pic razem :mrgreen:

  9. #9

  10. #10
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,465

    Domyślnie

    tak sie zachowuje plyn jak sie doleje albo inny kolor albo kiepskiej wody.a z tym octem to nie przesadzaj bo mozesz chlodnice rozszczelnic

Podobne wątki

  1. Przelewa plyn chlodniczy do zbiorniczka - czy to normalne?
    Utworzone przez alcapone154 w dziale 147
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 22-03-2017, 16:47
  2. plyn chlodniczy na swiecach
    Utworzone przez lukas_name w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 30-05-2013, 12:30
  3. [155] GDZIE podziewa sie PLYN CHLODNICZY
    Utworzone przez RAFALczudec w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 04-11-2010, 09:43
  4. Jak wymienic plyn chlodniczy?
    Utworzone przez misiu7911 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 10-10-2010, 08:16
  5. [145] Gdzie ten plyn chlodniczy
    Utworzone przez Gopcio w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 18-06-2008, 20:09

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory