Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 28

Temat: Alfa Romeo - gdzie kupić?

  1. #1
    adam156
    Gość

    Domyślnie Alfa Romeo - gdzie kupić?

    Od 2 miechów staram się zakupić AR. Ostatecznie zdecydowałem się na AR 156 z 2002 roku (po liftingu) z silnikiem 2.4 JTD. Niestety od tego momentu jest tylko pod górkę :-). Po pierwsze - jeśli juz ktoś się zdecyduje kupować AR to ma problem - nie ma dużego wyboru (oczywiście nie pisze tu o szrotach za 10k zł :-) ) . Jeśli już ktoś wie czego chce i tak jak ja zdecyduje się na konkretny model (w ramach swojego budżetu) to naraża się na duże problemy. U mnie np. poszukać silnik 2.4 JTD to nie lada problem - nie wiem dlaczego tak mało AR 156 z tym silnikiem? Nawet jeśli wklepać moje parametry w wyszukiwarkę autoscout24 to również niewiele za rozsądną kasę się znajdzie!.
    Jeśli się już znajdzie coś konkretnego to większosć jest u pseudohandlarzyoszustozłodziei czyli popularnych komisach - każdy był i wie jakie tam są samochody, osbsługa itp. (a propos to jest to chyba jedyna zalegalizowana forma oszustwa - bo każdy wie że 99,9% tych ludzi oszukują i okradają swoich klientów, a do tego ten ostatni ma bardzo małe prawa :-(( Nie raz w TV robią aferę, że jakiś market sprzedał przeterminowany serek za 1zł, a to że codziennie tysiące ludzi są oszukiwani na kilkadziesiąt tysięcy złotych to nikt nie wspomina !!!)
    No i tak gdzie kupować AR? W komisach w Polsce - raczej odpada, w komisach w Niemczech? A jaka jest różnica między turkiem w komisie, a polakiem?? U dealerów ? Rzadko kiedy coś ciekawego mają. U osób prywatnych? Również bardzo mało AR jest przez nich sprzedawanych . Ma ktoś jakiś pomysł?

  2. #2
    Kosiar
    Gość

    Domyślnie

    widzę należysz do grona osób które komisy omijają z daleka w sumie nie dziwie Ci się bo tak rzeczywiście jest że 90% handlarzy to oszuści i renoma jest jaka jest.
    ja osobiście kupiłem swoją Alfę w komisie tyle że 2.0 TS , miała kilka rzeczy do zrobienia np wahacze ale to wina poprzedniego właściciela a co o dziwo nie była kręcona i nie była wypicowana do sprzedania , silnik brudny wnętrze było poprostu wyczyszczone a nie wypalakowane szukaj może też trafisz na coś ciekawego w komisie

  3. #3
    Administrator weteran Romeo Avatar ozzy
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Ford Mondeo MK3 2.0 DuraTec Ghia Kombi
    Postów
    915

    Domyślnie

    adam156, zakup auta używanego to nie zakup w salonie.
    Tam sobie wybierasz/przebierasz, zamawiasz i przychodzi dokładnie to
    co chcesz. A na rynku aut używanych już tak kolorowo nie jest.
    Poza tym auta z silnikiem 2.4JTD były drogie, jak już ktoś kupował
    diesla to przecież dla oszczędności, więc 1.9JTD był lepszym wyborem, bo
    tańszy (sporo tańszy w zakupie), mniej pali itd.

    A jak wiesz dokładnie co chcesz i nie pozostawiasz pola manewru
    to właśnie ma się takie problemy. Każdy by chciał auto z eknomicznym
    ale mocnym silnikiem, po lifcie, zadbane, bezwypadkowe, w fajnym kolorze
    i niewytartą tapicerką ... i za rozsądną kwotę .... wolne żarty.
    A ludzie wiedzą że auta używane za granicą są drogie
    i jak nawet znajdziesz coś w kraju to nie będzie to "okazja".

    Pojedź do Niemiec, tam znajdziesz dokładnie to czego szukasz
    oczywiście nie będzie to tanie, bo Euro poszybowało a ceny aut tam
    również o dziwo poszły w górę. No i opłaty też są wysokie.

    Ludzie się przyzwyczaili do sytuacji sprzed roku, kiedy auta używane były tanie
    i można było w nich przebierać do woli a ceny były niskie.
    Skończyło się, na placach zalegają zaniedbane egzemplarze,
    jak nie będziesz miał marginesu to będziesz rok szukał i niekoniecznie
    znajdziesz.

    Ja również wolałbym chyba 2.4JTD niż 2.0 TS, ale łatwiej było
    znaleźć zadbane 2.0 TS. Dużo łatwiej. Znajdź JTD z przebiegiem rzeczywistym 80.000km,
    a ja takiego TS'ka znalazłem. I jak znalazłem to nie wybrzydzałem że to benzyna,
    bo rynek aut używanych rządzi się swoimi prawami.
    Ostatnio edytowane przez ozzy ; 29-03-2009 o 13:47
    Jest: Outlander II, 2.0MIVEC, CVT, 2WD, Lift
    Były: Mitsubishi Lancer Sportback CYxA 1.8; Ford Mondeo MK3 2.0 DuraTec Ghia; Alfa Romeo 156 2.0 T.S. Selespeed; Alfa Romeo 166 3.0 V6 SporTronic; Honda Civic 1.4i EJ9; Fiat 126p 650.

  4. #4
    adam156
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał ozzy Zobacz post
    jak wiesz dokładnie co chcesz i nie pozostawiasz pola manewru
    to właśnie ma się takie problemy. Każdy by chciał auto z eknomicznym
    ale mocnym silnikiem, po lifcie, zadbane, bezwypadkowe, w fajnym kolorze
    i niewytartą tapicerką ... i za rozsądną kwotę .... wolne żarty.
    Kolor i tapicerka jest mi obojętna ;-)
    Cytat Napisał ozzy Zobacz post
    Pojedź do Niemiec, tam znajdziesz dokładnie to czego szukasz
    oczywiście nie będzie to tanie, bo Euro poszybowało a ceny aut tam
    również o dziwo poszły w górę. No i opłaty też są wysokie
    Tylko, że ja się zupełnie nie orientuje gdzie najlepiej kupować samochody w Niemczech - jest to duzy kraj i nie będe przecież jeździć po całym kraju - a np. w autoscout24 u osób prywatnych nie ma za dużego wyboru (do kwoty 5000Euro). A czy warto kupować u nich w komisach? Słyszałem, że 90% to Turki i strasznie kantują.

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar twardy
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Bielawa/Wroc
    Auto
    Była 156 20V, chwilowo jakieś Mitsu
    Postów
    1,765

    Domyślnie

    A jaki problem kupić samochód u handlarza z gwarancją?

  6. #6
    Administrator weteran Romeo Avatar ozzy
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Ford Mondeo MK3 2.0 DuraTec Ghia Kombi
    Postów
    915

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam156 Zobacz post
    Tylko, że ja się zupełnie nie orientuje gdzie najlepiej kupować samochody w Niemczech - jest to duzy kraj i nie będe przecież jeździć po całym kraju
    Podobnie jak u nas, przez komis lub od prywatnego właściciela. W komisie jak kupisz masz rękojmię, tzn. jeżeli jesteś obywatelem Niemiec to jak coś z autem jest nie tak i komis nie poinformował to możesz domagać się swoich praw na drodze sądowej i pewnie wygrasz. Dlatego w komisach w niemczech są 2 typy ofert:
    - normalne z rękojmią
    - oraz "nur an Haender oder Export" a więc tylko na export lub do odkupienia prze innego handlarza

    Te drugie to oczywiście problematyczne egzemplarze. Te pierwsze są zwykle ok, ale i tak wszystko trzeba sprawdzić w warsztacie jakimś. Co do Turków... nie wszystkie komisy należą do Turków, nikt Ci nie każe jechać do Turka.

    Takim chyba najbezpieczniejszym sposobem zakupu auta w Niemczech jest zakup używanego auta w salonie AR. Jest to również najdroższy sposób.



    A tak całkiem szczerze, poszukaj również wśród 1.9JTD. Szybciej znajdziesz bellę i z racji większego wyboru będzie z dużym prawdopodobieństwem w lepszym stanie technicznym.
    Jest: Outlander II, 2.0MIVEC, CVT, 2WD, Lift
    Były: Mitsubishi Lancer Sportback CYxA 1.8; Ford Mondeo MK3 2.0 DuraTec Ghia; Alfa Romeo 156 2.0 T.S. Selespeed; Alfa Romeo 166 3.0 V6 SporTronic; Honda Civic 1.4i EJ9; Fiat 126p 650.

  7. #7
    piter34
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam156 Zobacz post
    U mnie np. poszukać silnik 2.4 JTD to nie lada problem - nie wiem dlaczego tak mało AR 156 z tym silnikiem?
    Tutaj masz kilka aut spełniających Twoje kryteria:
    Klik

    Kupowałem tam swoją Alfę i jestem zadowolony.

  8. #8
    vidielec
    Gość

    Domyślnie

    jak patrzylem oni sobie sporo licza. nie wiem jak samochody wygladaja ale licza sporo

  9. #9
    Użytkownik Romeo Avatar aniol_jojo
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Ruszów
    Auto
    156 SW - 2.4 JTDm 2004r
    Postów
    1,987

    Domyślnie

    z kupnem samochodu od osoby prywatnej tez moze byc roznie ja akurat trafilem zle rozwalona miska (samoch stal na piachu i nie bylo widac plamy) i lilka innych przeczy o ktorych mnie zapewniano ze jest dobrze - najlepiej kupowac cos z osoba ktora zna sie na konkretnym modelu badz raki ma i wie co w trawie piszczy

  10. #10
    vidielec
    Gość

    Domyślnie

    no to przeciez chyba jest oczywiste, ze jak nie mamy duzego doswiadczenia to nie kupujemy auta sami. a sorry ceny w superalfa 156tka z 2004 1.9jtd 41 k zl to troche duzo jak na rynku takie auta chodza po ~25 k. owszem masz auto pewnie idealne ale ja wole dac 15 k mniej

Podobne wątki

  1. [159] Rozrząd jakiej firmy kupić? Gdzie kupić taniej? Czy 2.4 JTDm ma wariator?
    Utworzone przez olekkus w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 20-05-2018, 14:21
  2. [159] Linka wybierania biegów się urwała - nie idzie kupić w ASO FAP - gdzie to kupić
    Utworzone przez epsonix w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 13-05-2014, 11:51
  3. [145] Hej, gdzie można kupić części zamienne do samochodu Alfa Romeo 145?
    Utworzone przez alexgod w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 18-10-2013, 17:05
  4. [159] Pada mi skrzynia w JTDm 150 KM. Jaką skrzynie mam kupić? Gdzie kupić?
    Utworzone przez AndrzejJ w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-06-2010, 07:47

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory