Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Jak zadbać o skórzaną kierownicę?

  1. #1
    Użytkownik Fachowiec Avatar LukaSS
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Biała Podl./Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 147 JTD 16V 140KM; Yamaha XTZ 800 Super Tenere
    Postów
    2,540

    Domyślnie Jak zadbać o skórzaną kierownicę?

    Witajcie, kiera w mojej Alfie to tragedia. Ktoś przede mną jeździł z pierścionkami, a ręce strasznie musiały się jemu pocić. Kiera jest po prostu zniszczona. Kupuję nową używaną, taki typ jak mam:



    Teraz mam do Was pytanie. Jak zadbać o tę kierownicę by długo służyła, a skóra się szybko nie niszczyła? Od razu napiszę, że chcę ją konserwować ze dwa czy trzy razy do roku, a na kosmetyki nie chcę wydać majątku - takie podstawowe ze średniej półki.

    Czym wyczyścić ten brud z porów (na zewnątrz kiery te podziurkowane miejsca) i spomiędzy łączenia połówek by nie porysować skóry? Szczotka nylonowa (z zestawu trzech małych szczotek drucianych nada się?)

    Dziękuję za wszelkie informacje!
    Łukasz
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	540x405_alfa-romeo-1459447.jpg
Wyświetleń:	612
Rozmiar:	39.9 KB
ID:	167702  

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar śmigacz
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Łańcut
    Auto
    Alfa Romeo 147 1,6 TS 105 KM, Alfa Romeo Mito 1.4 105 KM
    Postów
    273

    Domyślnie

    Może zamiast kupować używaną może znajdź tapicera, który Ci ją ładnie obszyje? Ja tak zrobiłem i wygląda świetnie, możesz obejrzeć tu: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz..._proteo-2.html. Zapłaciłem tyle ile za używkę w dobrym stanie.
    Były:
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 140 KM
    Alfa Romeo Gtv 2.0 TS 150 KM
    Alfa Romeo 145 1.4 TS 103 KM
    Jest:
    Alfa Romeo 147 1.6 TS 105 KM Rosso Proteo
    Alfa Romeo MITO 1.4 Multiair 105 KM Rosso

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Majkelek
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.5 V6 CF2 `2000
    Postów
    589

    Domyślnie

    Rozumiem, że obszywać nie chcesz więc można w łatwy i tani sposób ogarnąć kierownicę
    Ja u siebie po prostu ją przemyłem gąbką z szarym mydłem, co zmyło brud i odtłuściło skórę, potem konserwacja pastą na bazie wosku pszczelego i wygląda jak nówka. Jeśli
    Oczywiście wyjdzie ładnie, jeśli kupisz kierkę w dobrym stanie i tylko chcesz ją umyć i zabezpieczyć na przyszłość. Żeby ładnie domyć w perforowanej skórze, to można delikatnie ruszyć szczoteczką z szarym mydłem

    Efekty u mnie po czyszczeniu :

    Po zakonserwowaniu :
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20150502_143952.jpg
Wyświetleń:	524
Rozmiar:	102.6 KB
ID:	167770   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20150502_200550.jpg
Wyświetleń:	529
Rozmiar:	51.6 KB
ID:	167771  
    Ostatnio edytowane przez Majkelek ; 25-05-2015 o 17:47

  4. #4
    Użytkownik Fachowiec Avatar LukaSS
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Biała Podl./Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 147 JTD 16V 140KM; Yamaha XTZ 800 Super Tenere
    Postów
    2,540

    Domyślnie

    Tak też zrobiłem

    Kupiłem niemal idealną kierownicę, ciepła woda i szare mydło (porządnie umyłem szmatą i poprawiłem starą szczoteczką do zębów), później co 2-3 dni nakładałem wosk do skór na bazie wosku pszczelego - Renapur. Sporo wosku się ładnie wchłonęło. Dziś przetarłem wszystko do sucha by ręce się nie ślizgały. Teraz skóra jest mięciutka, a kiera bardziej mat niż świecąca.

    Taniej wyszło niż obszycie

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Arbeldes
    Dołączył
    05 2014
    Mieszka w
    Rawicz
    Auto
    147 '07 FL 1.9 150KM/ 159 TI 2.0 JTDM Berlina
    Postów
    309

    Domyślnie

    U mnie kiera niestety też dostała spore, baty.
    Poprzedni właściciel chyba miał problem z potliwością rąk bo górna część jest dość styrana i robi się już chropowata.
    Niestety w weekend trochę się podpaliłem i zamiast to naprawić to jeszcze bardziej starłem lakier i teraz chropowata jest w prawie całej górnej połowie.
    Używał ktoś kremów koloryzujących z pigmentem do kierownicy typu chwalony Saphir?
    Na wielu forach efekty zadowalające, a obecnie nie mam funduszy aby obszywać całą kierownicę na nowo, w dodatku nie jest w aż tak złym stanie by to było konieczne.
    Denerwuje tylko ta chropowatość...

  6. #6
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    08 2015
    Auto
    alfa 156
    Postów
    3

    Domyślnie

    ma ktoś zadbaną kierownicę do alfy? Albo da namiary na restauratorów tego typu elementu
    Ostatnio edytowane przez Riwig ; 14-08-2015 o 14:45

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar battalion
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    159 SW Ti 2.0
    Postów
    35

    Domyślnie

    @Arbeldes
    Też mam kierownicę w nienajlepszym stanie. Pielęgnowałem ją colourlockiem z lederzentrum, kremem z pigmentem i woskami z tarrago i tłuszczem do skór z pigmentem. Opóźniło to degradację ale nie zatrzymało jej. Teraz optymalnie byłoby ponownie pomalować skórę lakierem. Wpierw wygładzić i odtłuścić powierzchnię. Lederzentrum ma gotowe zestawy do tego i nagrane filmy instruktażowe.

  8. #8
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Gorzów
    Auto
    BMW
    Postów
    1

    Domyślnie

    jeśli obszycie kosztuje tyle samo co zakup nowej kierownicy to moim zdaniem lepszym rozwiązaniem jest zakup nowej... wiadomo jaka będzie na pewno bo z szyciem zawsze mogą być komplikacje

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar MatiMatteo
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Konin
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm
    Postów
    677

    Domyślnie

    Brud z perforowanej skóry ewentualnie można usunąć igłą z otworów.

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory